Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

poruka: 19
|
čitano: 6.694
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M".
9 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Traže naftu...

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

obijesne li čeljadi. njihove pustinje im nisu dovoljne za utrke deva? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
Ispravan naslov bi bio "UAE platili amerikancima da pošalju satelit"
 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
Jel ovo sprdancija ili zaozbilj....UAE zemlja u kojoj šerijatski zakon je početak...sredina i kraj svega....u kojoj ateizam je smrtna kazna...zemlja u kojoj se negiraju mnoge znanstvene spoznaje koristi tu istu znanost za posjet Marsu

Ništa čudno..."vjernici" monoteističkih religija su najveći LICEMJERI među svim tim religijskim stadima

Da li je satelit napravljen po halalu ili je ipak među konstruktorima bilo onih koji su jeli šunku
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 16:07 (HCMAA).
Moj PC  
14 4 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre

Ovo je samo dokaz koliko puno ima uverenja o necemu koja nemaju veze sa istinom.

Nemoj da mislis da te osudjujem zbog toga, imam i ja svojih uverenja masu kojih nisam svestan garantovano, i svi tako.

 

Nisam musliman, ali sam malo sticajem okolnosti nekih imao dodira i prilike da se upoznam sa tom religijom.

Jednostavno volim da pitam i da proverim da slucajno neko mozda nema odgovore na pitanja, na koja odgovore nisam uspio da nadjem, pa tako da sam upoznat sa jako puno religija, ali i sa jako puno predrasuda koje ljudi imaju, a da u stvari nikada nisu ni pokusali da se informisu.

Ali za tu situaciju su odgovoni vecinom upravo "vernici", oni kojima je to u stvari samo stvar navijanja, i koji isto tako nemaju blage veze o svojoj religiji, nego idu kao ovce i slusaju sta im njihove verske vodje zeljne moci i novca propovedaju.

Ali tu nista nisu drugaciji ni oni sto se deklarisu kao ateisti, jer isto tako se ponasaju, cak sta vise ateista mora da veruje u mnogo vise neproverenih stvari nego vernik.

I cak istu kolicinu mrznje poseduju i atesti i vernici bez ikakvog smislenog razloga jedni prema drugima.

 

Mnoge stvari koje naucnici danas tek otkrivaju, u islamu su poznate odavno.

 

Religija u kojoj nema tabu teme, religija koja ne tvrdi da je zemlja nastala pre 6k godina u jednom danu, ali u kojoj tvrde da se civilizacije na zemlji smjenjuju svakih 5-6k godina.

Religija koja ne smatra da smo sami i centru svemira, nego da je citav univerzum ispunjen sa jako puno zivota.

 

Pa u turskoj pre dolaska mongola znali su da operisu kataraktu oka, onda mozes mislis sta su sve jos radili, i tada su zaista i bili muslimani, dok ovo sve dalje, samo su sportski navijaci.

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 13.7.2020 17:18 (cober).
16 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Dovoljno je samo pogledati kakvo globalno misljenje vlada o Severnoj Koreji, koliko ljudi misle da je tamo sve zatucano, da samo slave svoga velikog vodju i da nemaju sta da jedu.

A u toj istoj zemlji ne postoje beskucnici, niti ljudi koji moraju da rovare po kontejnerima.

Sve su im ulice ciste, ljude kada vidis na ulici ni priblizno nemaju zabrinuto lice bogatih zapadnjaka, nego cak sta vise jako su zadovoljni svojim zivotom i svojom zemljom.

I sto je glavno i ako i postoji nekog nedostatka, za taj nedostatak su odogovrni ne oni, nego bogati licimjeri sa zapada koji su im blokirali zemlju sa svih strana samo da bi ih unazadili i mogli prikazati kako taj sistem ne valja.

Ista stvar i sa Kubom, Amerika ih drzi vec desetljecima pod izolacijom i onda prikazuje kako je tamo siromastvo, i opet i nakon svega toga prosecan Kubanac ima mnogo veci osmeh na licu nego prosecni Amerikanac.

Napravili su im od zemlje zatvor i onda prikazuju kako ljudi beze i dolaze u bogatu Ameriku, ali pojedincima nije nikakav problem to izvuci kao argument da sistem u Kubi ne valja jer narod bezi iz nje.

 
4 8 hvala 0
8 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Islam je malo čudna religija jer njezine poruke nisu odmah vidljive ni odmah jasne, za razliku recimo od kršćanstva ("Bog je ljubav", "Ne čini drugome ono što ne bi htio da drugi tebi čini" i dr.). No mislim da bi se islam mogao defirnirati kao "religija prirodnog reda". Sve na ovom svijetu ima svoje od Boga određeno mjesto, pa svatko treba živjeti u skladu sa svojom prirodnom i društvenom okolinom te se uzdati u onu vječnu, dobru, milostivu i  i milosrdnu silu koja iza svega toga stoji. Prva sura Kurana, El-Fatiha, duša je i Kurana i islama. Treba je pročitati. Ima samo 7 rečenica (ajeta). Na prvi pogled ne kaže ništa, a opet kaže sve! A što se tiče islamskog ekstremizma, bilo ga je i još ga ima mnogo više u kršćanstvu. Treba samo malo više čitati povijesne knjige. 

 
4 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
danen kaže...

Islam je malo čudna religija jer njezine poruke nisu odmah vidljive ni odmah jasne, za razliku recimo od kršćanstva ("Bog je ljubav", "Ne čini drugome ono što ne bi htio da drugi tebi čini" i dr.). No mislim da bi se islam mogao defirnirati kao "religija prirodnog reda". Sve na ovom svijetu ima svoje od Boga određeno mjesto, pa svatko treba živjeti u skladu sa svojom prirodnom i društvenom okolinom te se uzdati u onu vječnu, dobru, milostivu i  i milosrdnu silu koja iza svega toga stoji. Prva sura Kurana, El-Fatiha, duša je i Kurana i islama. Treba je pročitati. Ima samo 7 rečenica (ajeta). Na prvi pogled ne kaže ništa, a opet kaže sve! A što se tiče islamskog ekstremizma, bilo ga je i još ga ima mnogo više u kršćanstvu. Treba samo malo više čitati povijesne knjige. 

samo mala nadopuna: "Ne čini drugome ono što ne bi htio da drugi tebi čini" se uglavnom veže uz istočnjačke(hinduizam i sl.) religije kao "zlatno pravilo" dok Biblijsko "zlatno pravilo" glasi "Sve što želite da ljudi čine vama, činite i vi njima" (Matej 7:12). Prva je pasivna... dok druga Biblijska upućuje na aktivno djelovanje.

8 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Ovo s uređenošću Sjeverne Koreje.Problem diktatura i jest u tome što su previše uređene. Rijeko koja je zamlja bila toliko dobro uređena, imala toliku građansku i vojnu disciplinu kao nacistička Njemačka. Čitam kako je neki vojnik dobio odštetu zato što mu se u lakšoj željezničkoj nesreći, prilikom dolaska u vojsku, razbila demižonka s rakijom. A što se tiče ratnih zločina, nije ih smio činiti svatko, kako mu se svidi. Civile (Židove i sl.) i ratne zarobljenike smjelo se ubijati tek prema zapovjedi koju je morao izdati časnik u adekvatnom činu. Na kraju i istrebljenje Židova bilo je zakonito - činilo se naime provođenjem rasnih zakona. Diktature se temelje na poslušnom, discipliniranom stanovništvu, a nema discipline bez uređenosti. Diktori dolaze na vlast kada je ljudima dosta anarhije. 

 
6 0 hvala 0
16 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

OMFG.

Nije ni čudo da u 21. st. još uvijek postoje i rasizam i diskriminacija i predrasude kad se ovakva vijest odmah pretvori u ovakvu diskusiju - o potpuno nebitnoj stvari u tim vijestima.

 

Osnovni cilj misije je odgovoriti na pitanje zašto Mars gubi vodik i kisik..

 

Ako će mi ti ljudi dati odgovor na ovo pitanje, boli me kurac da li su deklarirani Islamisti, Katolici, Satanisti, pederi ili šta već.

 

 

Svemir.
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Hm, vidim da su odabrali Japance da im ovo "podignu". Bilo bi interesantnije da su napravili neko svoje rešenje, ali ovo je mudriji izbor jer se radi o prilično pouzdanoj platformi. 

 

Prema iskustvima prijatelja koji su radili i rade u regionu, arapske zemlje se pre svega bave praktičnim stvarima, ali su na određenom nivou zainteresovane za nauku i njihova elita je doživljava kao nešto što ima civilizacijski značaj.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 15:32 (Ivan(4)).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre

Najozbiljnije, ali sigurno da nije tako ako ces da pricas sa nekim ko se samo deklarise kao musliman, ali mu je to samo izgovor da bi mogao da mrzi sve zivo i mrtvo, i koji bi isti takav bio i da je katolik, pravoslavac, protestant, ateista ..., nikakve razlike.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
danen kaže...

Ovo s uređenošću Sjeverne Koreje.Problem diktatura i jest u tome što su previše uređene. Rijeko koja je zamlja bila toliko dobro uređena, imala toliku građansku i vojnu disciplinu kao nacistička Njemačka. Čitam kako je neki vojnik dobio odštetu zato što mu se u lakšoj željezničkoj nesreći, prilikom dolaska u vojsku, razbila demižonka s rakijom. A što se tiče ratnih zločina, nije ih smio činiti svatko, kako mu se svidi. Civile (Židove i sl.) i ratne zarobljenike smjelo se ubijati tek prema zapovjedi koju je morao izdati časnik u adekvatnom činu. Na kraju i istrebljenje Židova bilo je zakonito - činilo se naime provođenjem rasnih zakona. Diktature se temelje na poslušnom, discipliniranom stanovništvu, a nema discipline bez uređenosti. Diktori dolaze na vlast kada je ljudima dosta anarhije. 

Sto se tice nacisticke Njemacke slazem se, samo sto to dokazuje da sve ima svoje ekstrem ali i ne da uredjena drustva nisu dobra. Svaki stap ima dva kraja.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 14.7.2020 18:32 (cober).
16 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
Dead kaže...
cober kaže...

Dovoljno je samo pogledati kakvo globalno misljenje vlada o Severnoj Koreji, koliko ljudi misle da je tamo sve zatucano, da samo slave svoga velikog vodju i da nemaju sta da jedu.

A u toj istoj zemlji ne postoje beskucnici, niti ljudi koji moraju da rovare po kontejnerima.

Sve su im ulice ciste, ljude kada vidis na ulici ni priblizno nemaju zabrinuto lice bogatih zapadnjaka, nego cak sta vise jako su zadovoljni svojim zivotom i svojom zemljom.

I sto je glavno i ako i postoji nekog nedostatka, za taj nedostatak su odogovrni ne oni, nego bogati licimjeri sa zapada koji su im blokirali zemlju sa svih strana samo da bi ih unazadili i mogli prikazati kako taj sistem ne valja.

Ista stvar i sa Kubom, Amerika ih drzi vec desetljecima pod izolacijom i onda prikazuje kako je tamo siromastvo, i opet i nakon svega toga prosecan Kubanac ima mnogo veci osmeh na licu nego prosecni Amerikanac.

Napravili su im od zemlje zatvor i onda prikazuju kako ljudi beze i dolaze u bogatu Ameriku, ali pojedincima nije nikakav problem to izvuci kao argument da sistem u Kubi ne valja jer narod bezi iz nje.

 Nevjerojatni post! A jel' ti uopće razmišljaš o tome na koji način su došli do toga da su im ulice čiste, da im se ljudi uvijek smiju na fotografijama, da mašu i ciče na sletovima i paradama... Slična je bilo i u Jugi. Mogli bi čak reć da nije bilo gladi i beskućnika kao danas, ali po kojoj cijeni? Slijediti direktive Partije. Ako ih ne slijediš zna se što si mogao očekivati. Ljudi, pogotovo neistomišljenici su bili osobe lišene ikakvog dostojanstva, određene da ne skreću s "pravog" puta inače...

Ne i ne, nisi ti morao da budes istomisljenik u Jugoslaviji uopste, samo nisi smeo da ides i javno propagiras ista protiv drzave i uredjenja, a to su razlicite stvari.

Beskucnici u Jugoslaviji nisu postojali.

I da i u Jugoslaviji su postojale parade, na kojima su ljudi cicali i mahali, ali svi su bili dobrovoljno na njima i to jos jedva cekali kada ce da bude ta parada.

I da bilo je i onih koji su morali doci na paradu, ali to su bili oni koji su se nakacili na drzavne jasle i cuclali ih, popularno danas zvani uhljebi, koji su bili u partiji i koristili sve pogodnosti te partije.

Jel mislis da danas likovi sa clanskim kartama stranaka, koji su dobili poslove preko iste te clanske karte, mogu da ne dodju na stranacke parade, i da ne masu i cice samo da ne bi izgubili posao, i da ljube dupe Plenkovicu, Vucicu, Izetbegovicu, Dodiku.. zato sto ih vole.

 

Za vreme juge moj deda i baka su svake godine docekivali popa u kuci, slavili slavu, isli u crkvu.

Otac i mater su svako za sebe imali svoju radnju, bili privatnici i zaradjivali fino.

Svake godine se moglo ici na more bez dizanja kredita, i tako svi oko mene koje sam znao ako su iole ista hteli da rade. Cak i neradnici su ziveli dobro.

Nagrabusili su oni koji su se pravili pametni, a ti pametnjakovici su obicno bili besposlena deca dobrostojecih roditelja, kojima su roditelji omogucili da setaju po evropi i gledaju po radnjama bezvredne stvari sarenih omota.

 

I za kraj da kopiram jedan vic koji dobro docarava sadasnje pravo koje imamo, a koje nismo imali prije.

 

Pitali hodžu:
- "Efendija, šta je demokratija."
- "To vam je kao kada se ja popnem na minaret i odozgo vas imam pravo popišati. A imate pravo i vi mene."

 

 

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre

Pazi i ja isti takav osecaj imam, ne opovrgavam to sto kazes, ali to itekako ne mora da bude istina.

Vidis na primer ovo, zivim u Srbiji trenutno, i na glas govorim svoje misljenje za koje bi prosecan Hrvat mislio da bi mu odrubili ovamo glavu ako bi na glas pricao takve stvari, a to znam jer sam do pre koju godinu zivio u Hrvatskoj.

Zivio sam i u Hrvatskoj i pricao na glas stvari za koje bi prosecan Srbin mislio da ako prica takve stvari u Hrvatskoj ostao bez glave.

Bio sam u Sarajevu mom rodnom gradu otprilike godinu ipo nakon rata, kada ljudi su mislili ako odes tamo samo ce ih mrak pojede, srecom pa su uveli posle registarske tablice bez oznake iz kog si grada pa su ljudi poceli nakon toga da se krecu.

I u istom tom Sarajevu tada sam sedio igrom slucaja sa momcima u kaficu koji su bili u vojnoj uniformi, koji su dobili izlaz u grad, i pricali oni meni kako im je u vojsci i pricao ja njima kako je meni bilo dok sam sluzio vojni rok u srpskoj vojsci, koji sam odsluzio bio mesec dva pre toga, i smijali smo se skupa i pili skupa bez ikakvih problema.

I kada sam se vratio kuci majka me docekala tako radosno kao nikada, jer je mislila kako se vise iz Sarajeva vratiti necu.

 

Jednostavno su predrasude ogromne u ljudima, predrasude zasnovane na medijskom trovanju ljudi. Mediji koji toliko vole preuvelicavati sve samo da bi imali citanost.

Pa danas kisa kada padne, javljaju kako je biblijski potop bio, puhne vetar malo, u naslovima je to oluja nevidjena.

Iz Sirije neces da vidis snimke sa citavim kucama, nego iskljucivo razrusene, neces da vidis ljude koji ne ratuju, nego samo one koji imaju redenike municije oko sebe i brade do kolena, ili ljude koji beze, ljude koji pate.

Kada gledam te snimke pitam se kako je tamo iko vise ziv.

 

Znam da sam skrenuo sa teme debelo naspram vesti o kojoj bi trebala biti tema ovde. Ali jednostavno ne mogu ostanem ravnodusan na predrasude koje su iskazane na samom pocetku, a koje su ogroman izazov danasnjeg drustva u celini.

 
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
cober kaže...

Dovoljno je samo pogledati kakvo globalno misljenje vlada o Severnoj Koreji, koliko ljudi misle da je tamo sve zatucano, da samo slave svoga velikog vodju i da nemaju sta da jedu.

A u toj istoj zemlji ne postoje beskucnici, niti ljudi koji moraju da rovare po kontejnerima.

Sve su im ulice ciste, ljude kada vidis na ulici ni priblizno nemaju zabrinuto lice bogatih zapadnjaka, nego cak sta vise jako su zadovoljni svojim zivotom i svojom zemljom.

I sto je glavno i ako i postoji nekog nedostatka, za taj nedostatak su odogovrni ne oni, nego bogati licimjeri sa zapada koji su im blokirali zemlju sa svih strana samo da bi ih unazadili i mogli prikazati kako taj sistem ne valja.

Ista stvar i sa Kubom, Amerika ih drzi vec desetljecima pod izolacijom i onda prikazuje kako je tamo siromastvo, i opet i nakon svega toga prosecan Kubanac ima mnogo veci osmeh na licu nego prosecni Amerikanac.

Napravili su im od zemlje zatvor i onda prikazuju kako ljudi beze i dolaze u bogatu Ameriku, ali pojedincima nije nikakav problem to izvuci kao argument da sistem u Kubi ne valja jer narod bezi iz nje.

lako je kenjati iz fotelje o sjevernoj koreji, bio sam u sjevernoj koreji i poznavao sam nekoliko sjevernokoreanaca i vjeruj mi iako su nam pokusavali prodati samo sliku koju oni zele taj jad i bijedu je tesko sakriti. Kad kažem jad i bijedu ne mislim samo da nemaju para pa su jadni, oni su jadni u duši jer nije lako živjeti u takvom sistemu. Tako da pusti price internet ratniče, stvarnost je nešto sasvim drugo.

8 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Razlika između domokratskih i nedemokratskih društava je da su prva otvorenija, pa stoga svaki problem izleda veći nego što jest - da bi se što prije riješio. Čovjek vidi ono što hoće da vidi i što mu daju da vidi. Tome sam se osvjedočio kada sam bio u SAD za vrijeme Jugoslavije. U prvi čas sam mislio da u toj zemlji nema drugih ljudi osim gangstera, lopova, korumpiranih političara, silovatelja, ratnih zločinaca itd. Kod nas takvih "nije bilo" jer se o takvih stvarima nije smijelo govoriti ni u krugu najbližih prijatelja, a kamoli pisati po novinama. Godinama sam poznavao jednu gospođu, ali sam tek poslije njezine smrti saznao (u novoj Hrvarskoj!) da je ostala neudata jer joj je zaručnik ubijen na križnjem putu. Živio sam u Zagrebu, na Trnju u stanu bez tekuće vode - ali u novinama si mogao čitati samo o izvanrednim uspjesima u socijalističkoj izgradnji novoga Zagreba. Prosjaka je bilo na svakom uglu, ali je riječ "beskućnik" bila nepoznata, itd., itd. Politika je bila tabu-tema, o političarima si mogao samo viceve pričati (i paziti kome pričaš, da te taj ne tuži "za širenje neprijateljske propagande"). No ono po čemu se vidi je li zemlja uređena ili nije, je li građanin slobodan ili nije, je po tome koliko lako (i da li uopće može) obavljati svoje normalne poslove. Može li do doktora normalnim putem ili mora platiti mito, mora li hvatati vezu za svaku potvrdu, može li slobodno ulagati svoj novac, putovati po svijetu itd. Onda se vrlo lako vidi što jest, a što nije demokracija. 

 
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu pre
Sura 65

At-Talaq -- Razvod braka -

S razvodom braka valja pričekati 3 mjeseca, ako se radi o djevojčici koja još nije imala menstruaciju
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Ujedinjeni Arapski Emirati šalju letjelicu prema M

Citrirate (nepotpuno) 4. ajet, a ne navodite što je rečeno prije toga (u 1. - 3. ajetu, a i u drugim surama). Ovako se može dokazati što se god hoće. Osim toga, sve treba staviti u povijesni konekst. Kakav je bio odnos Arapa prema ženama prije Kurana? No, ne znam zašto netko stalno navodi diskusije na islam. Što je to, islamofobija? Nisam musliman, a još manje teolog ili stručnjak za šerijatsko pravo, ali me vrijeđa kada se nešto bez pravog razloga, a i povoda napada. Zar Arapi ne bi smjeli istraživati Mars zato što se klanjaju Allahu?  

 
3 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice