Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranjuje

poruka: 5
|
čitano: 3.198
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranjuje ".
15 godina
offline
Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranjuje

problem su i hrkačlije: zbog njih ionako nitko ne može spavati (a oni ne čuju svojih 130 dB, odmah pokraj i svojih ušiju) i oplemenjivati memoriju pamćenja dok ostali, usprkos ovoj dodatnoj zvukovnoj stimulaciji, ostaju osuđeni na zaboravnost (iako neki još i "piju da zabooooraveee"), rastresenost i neznanje. dok se jednom ne naspavaju. mene i pas, suptilno i podlo, često zbudi iz čista mira, uništavajući mi napore na izgradnji dugoročnih sjećanja (primjerice, na kvalitetan san poslije seksa - ne prije!). 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 1 hvala 0
2 godine
offline
Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranjuje

Da ne spavaš pored muškaraca, već pored žene, ne bi imao problema s hrkačkim decibelima, jer žene slabo, ili nikako hrču.

 

Nego, ja naučio kineski, japanski, turski, grčki, za 2 mjeseca.

Našao oglas u Jutarnjem.

Samo stavite blutut slušalice, zaspite, i jezik se nauči.. 

Ante Gelo kaže; Hej..Drago,si čuo kako onaj mali loše svira bubanj.. Drago Laban kaže;.. Ma,neka svira. Bolje da svira, nego da krade.
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 12:17 (Zaporožac).
 
8 0 hvala 1
16 godina
offline
Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranjuje

Meni se povremeno događa da tokom sna mozak realtime inkorporira vanjske informacije u san. Npr. glasniji zvuk automobila vani rezultira renderiranjem automobila u snu koji proizvodi taj zvuk. Naravno, poslije toga slijedi buđenje. 

I to možda ne bi bilo čudno da fenomen promijeni kontekst sna ali radnja u snu je zapravo takva da inkorporacija efekta djeluje sasvim prirodno (ne kao nešto što se pojavljuje iznenada, neočekivano ili što bi odskakalo od teme). 

Teško je taj sinkronicitet pripisati slučajnošću, efekt sugerira da je mozak anticipirao baš takav vanjski podražaj - u ovom slučaju, prolazak automobila. 

Ni to možda ne bi bilo čudno da su takvi podražaji česti (u ovom slučaju, spavanje kraj autoceste ili sl.) ali nije tako. 

A znam još jednog kolegu kojem se isto to događalo pa bi to morala biti normalna stvar, barem kod određenog tipa ljudi.

Amenoum
Poruka je uređivana zadnji put sub 26.11.2022 14:32 (PaleRider).
 
7 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranj
PaleRider kaže...

Meni se povremeno događa da tokom sna mozak realtime inkorporira vanjske informacije u san. Npr. glasniji zvuk automobila vani rezultira renderiranjem automobila u snu koji proizvodi taj zvuk. Naravno, poslije toga slijedi buđenje. 

I to možda ne bi bilo čudno da fenomen promijeni kontekst sna ali radnja u snu je zapravo takva da inkorporacija efekta djeluje sasvim prirodno (ne kao nešto što se pojavljuje iznenada, neočekivano ili što bi odskakalo od teme). 

Teško je taj sinkronicitet pripisati slučajnošću, efekt sugerira da je mozak anticipirao baš takav vanjski podražaj - u ovom slučaju, prolazak automobila. 

Ni to možda ne bi bilo čudno da su takvi podražaji česti (u ovom slučaju, spavanje kraj autoceste ili sl.) ali nije tako. 

A znam još jednog kolegu kojem se isto to događalo pa bi to morala biti normalna stvar, barem kod određenog tipa ljudi.

 Zanimljivo...

To se i meni događa jako često, upravo tako kako si opisao. Najčešće mi se to događalo kad idem odspavati preko dana, kad ima više zvukova. Najčešće to budu zvukovi trimera, kosilice i oni dobiju neku ulogu u tome snu (iako uopće nisam sanjao timer, kosilicu ni nešto što ima veze s tim i nakon nekog "kratkog" vremena kao da dođe neka svijest u glavu da ja zapravo sanjam i da su ovo vanjski zvukovi i onda se probudim.

Sve u svemu mislim da nam se ista stvar događa, ja to ne mogu niti opisati. 

14 godina
offline
Re: Učenje u snu: kako se tijekom spavanja pohranj

želiš reći da, ako si pustim stimulirajuće zvukove... 

Ju je je? Je ju je!
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice