Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

poruka: 13
|
čitano: 6.349
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste".
6 godina
protjeran
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

Debeli Gabe se toliko ulijenio da mi je svaka vijest o bijegu sa Steam draga srcu. Prestali su proizvoditi igre, a sad im se i trgovina polagano osipa. Da, i dalje su daleko najveći, ali velika imena sve češće bježe drugdje. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.4.2019 12:52 (Paolo Maldini).
 
2 4 hvala 0
11 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

Ubisoft, ubi se! :D

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

Piratluk iz pricipa. A si steam bi se mogao malo pokrenut.

gramatika bljak
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

STEAM bi prvo trebao počistit library od razno raznog smeća koje se nakupilo kroz godine i postrožit uvjete objavljivanja, a ne da svaka bezvezarija dođe na STEAM.

Drugo, smanjit proviziju jer je očito jedino ona bitna izdavačima, a ne kvaliteta klijenta gdje je STEAM daleko najbolji.

Moj PC  
1 1 hvala 0
8 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

steam je meni ipak  bolji od konkurencije,blizu mu je GOG koji  bi trebao poraditi na cloudu da bude stabilniji i da se igrac moze osloniti na njega 

 

A ovde uopce nije u pitanju konkurentnost vec monopol , jer Epic nista ne nudi igracima ,cijena je ista,a to sto podmicuje druge izdavace i razvojne timove nema  nikakve pogodnosti za igrace .Kad bi smanjili cijene ,e to bi vec bilo nesto drugo !

waaagh
 
0 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na
warhammer kaže...

steam je meni ipak  bolji od konkurencije,blizu mu je GOG koji  bi trebao poraditi na cloudu da bude stabilniji i da se igrac moze osloniti na njega 

 

A ovde uopce nije u pitanju konkurentnost vec monopol , jer Epic nista ne nudi igracima ,cijena je ista,a to sto podmicuje druge izdavace i razvojne timove nema  nikakve pogodnosti za igrace .Kad bi smanjili cijene ,e to bi vec bilo nesto drugo !

Cijene software-a ne odredjuje Epic, nego izdavac.. cijena se formira prema trzisnim trendovima...

 

Za danasnje AAA naslove to je cca $59,99 (+ tax) ili €59,99 (sa VAT).. cijena sofware-a je ista na svim plaformama (PC/Microsoft/Sony/Nintendo)..

 

Software kosta toliko, jer smatraju da toliko "vrijedi", tako da je tebi kao igracu zapravo svejedno gdje kupujes, isto ces platit.

 

Ono sto Epic daje, da privuce izdavace, je manja provizija... uzima samo 12% vs. 30% svi ostali... stvar je takova da kod Microsoft/Sony/Nintendo izdavac ne moze birat ("zatvorene" platforme), dok kod PC moze... i zato sve vise izdavaca izabire Epic.

 

P.S. koristis definiciju monopola, ali u krivom kontestu... stovise mogli bi rec da je Steam do prije par god. drzo monopol nad digitalnom PC distirbucijom te je svaka PC igra bila Steam ekskluziva (sve dok EA i Ubisoft nisu uzeli stvar u svoje ruke) 

16 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

Valve bi trebao za početak izmijeniti uvjete u smislu da nema ovakvih ciganskih iskorištavanja najveće platforme za marketing. Oni puste igru u pretprodaju, stvori se hype, ogromna pre-order zarada i onda odu na epic pokupiti 2 milje mita i dalje prodavati.

The sky above the port was the color of television, tuned to a dead channel.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

kao konzumenta,mene ne zanima zarada proizvodjaca,mene zanima proizvod i usluga,za sada jedini razlog zasto bi kupio proizvod kod Epica ili Bethesde(kod njih uopce ne mogu  kao opciju placanja koristiti PayPal) jeste  sto taj proizvod ukoliko sam za njega zainteresiran , ne mogu naci na drugom mjestu gdje je usluga bolja ,Steam,GOG,Origin  nude mi cloud save,kako sam mobilan taj dodatak mi je vazan .

Ako  proizvod mogu naci samo  na jednom mjestu, to je onda monopol  a ne konkurentnost na trzistu !

 

Uopce mi nije problem jos  jedan komad softwarea  poput Launchera !

waaagh
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 15:16 (warhammer).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

Za koju godinu steama cemno se sjecati samo po pricama... kako je nekada davno bila trgovina po imenu steam...

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na
sve sto moraju je spustiti marzu na isti nivo ko i epic i eto im natrag proizvodaci
battletag:MasnaKrvavic#2275
9 godina
neaktivan
offline
Re: Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na
Lovac kaže...

Valve bi trebao za početak izmijeniti uvjete u smislu da nema ovakvih ciganskih iskorištavanja najveće platforme za marketing. Oni puste igru u pretprodaju, stvori se hype, ogromna pre-order zarada i onda odu na epic pokupiti 2 milje mita i dalje prodavati.

 Čisto sumnjam da Epic daje neke pare posebne baš izdavačima. Izdavači su uvidjeli da se Epic store zahuktao i želi ozbiljno priprijetiti Steamu koji ima visoke marže pa su vjerojatno odlučili stvoriti protirala na Steam i sad se lagano svi prebacuju na Epic da Steam osjeti lagano pritisak.

 

A realno je vrlo dobro da se konačno pojavio netko tko značajno raste kao store jer se Valve previše ugnijezdio na vrhu i opustio. Više ni igre ne rade, sve što su najavljivali su više manje bili flopovi, Steam machines, SteamOS,...

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 17:23 (JozoBozo121).
12 godina
neaktivan
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

Steam nije forsirao taj svoj monopol nego je jednostavno tako ispalo, koliko znam nikad nisu platili nekome da igra bude steam ekskluziva (ispravite me ako sam u krivu).

A i kako su točno iskoristili taj monopol (a mogli su itekako) osim te provizije od 30% koja je tu već duugi niz godina? I sad je epic svetac nad svecima jer su oni spustili na 12%.

Eto zanima me samo ono između mene i platforme, za developere, publishere i ostalu ekipu me zaboli ona stvar jer čast izuzecima ali puno se puta dogodilo da se reklamira jedno a prodaje nešto deseto. Bude li mi neka platforma bolja od steama ili u ako u tom trenutku bude imala samo igre koje igram nema problema, brisat ću steam i preći na to ali da će me netko rastezat na 50 launchera...neće.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Ubisoft uskoro prestaje prodavati Anno 1800 na Ste

a igru "where were you in anno 1991" u nas badava dijele već desetljećima  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.4.2019 17:58 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice