Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, kompan

poruka: 256
|
čitano: 63.150
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, kompan".
16 godina
neaktivan
offline
Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, kompan

Je, samo autonomna vozila doživljavaju nesreće, ljudi su savršeni i ne treba ih se bojati

https://100posto.hr/zivot/mlada-majka-se-namjerno-autom-zabila-u-betonski-stup-da-djeci-dokaze-da-bog-postoji

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Visak kaže...

Je, samo autonomna vozila doživljavaju nesreće, ljudi su savršeni i ne treba ih se bojati

https://100posto.hr/zivot/mlada-majka-se-namjerno-autom-zabila-u-betonski-stup-da-djeci-dokaze-da-bog-postoji

To je definitivno jedan od problema. S autonomnim igračkama uz ljudsku ludost i glupost kao na tvom linku i općenitu nesposobnost sudjelovanja u prometu u svakom smislu ćemo do daljnjega imati i faktor apsolutno nespremne tehnologije u rukama (vjerojatno najgorih od) tih ljudi. Ne može gore da hoće.

Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 16:02 (Mirko935).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Mirko935 kaže...

To je definitivno jedan od problema. S autonomnim igračkama uz ljudsku ludost i glupost kao na tvom linku i općenitu nesposobnost sudjelovanja u prometu u svakom smislu ćemo do daljnjega imati i faktor apsolutno nespremne tehnologije u rukama (vjerojatno najgorih od) tih ljudi. Ne može gore da hoće.

 Upravo suprotno. Velike kompanije, ma koliko ih mrzili, imaju mehanizme provjere i kontrole. Ipak je opasnije piti buniku kod lokalnog šamana, nego Bayerov Aspirin. Uber će biti prisiljen, što zakonski, što iz financijskih razloga nešto promijeniti, da se ovako nešto ne bi ponovilo, dok će ova ženska za šest mjeseci ponovo biti na cesti jednako blesava i opasna. Da ne govorimo da odgaja dvoje djece, pa se njena glupost još može i multiplicirati.

 

Tehnika se vremenom usavršava, dok je ljudska glupost povjesna konstanta. Znanost (pa posljedično i tehnologija) ima u svojoj srži mehanizam samopoboljšanja, dok kod ljudi to puno lošije funkcionira.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 30.3.2018 16:23 (Visak).
12 godina
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
MrBlc kaže...

 

Dakle nitko ne tvrdi "kriv je pješak, nevin vozač (AI)", već tvrdimo "pješakinja je svakako kriva, a eventualnu sukrivnju vozača (AI) tek treba utvrditi).

 Krivo. Pješak je kriv (ako je) za nepropisan prelazak ulice a vozilo je krivo za ubojstvo. S obzirom na lažne i pretenciozne izjave policije, editiran video, prekrivene podatke vjerujem da je i podatak o brzini lažiran. Zato su se brže bolje i nagodili

Najveći krivac je onaj tko je dozvolio ovakva auta u javnom prometu. Jedino što se možda treba utvrditi je odgovornost "kontrolora" a po mom vozačkom iskustvu i logici on je apsolutno nevin. Dapače, da sam na njegovom mjestu tužio bi Uber, osim ako sam u ugovoru potpisao da me imaju pravo ubiti.

Priča se o tome kako auto nije imao šansu, ja bih prije rekao kako pješakinja nije imala šansu. 

15 godina
odjavljen
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Ja sam samo kriv što sam prošao na crveno, a ti si kriv što me nisi uspio izbjeći!?

Nepropisno prelaženje ceste je tu izravan i direktan uzrok nesreće koji je evidentan bez ikakve sumnje. Uber je vrlo vjerojatno sukrivac, ali to je nešto što tek treba utvrditi.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
12 godina
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
MrBlc kaže...
Ja sam samo kriv što sam prošao na crveno, a ti si kriv što me nisi uspio izbjeći!?

Nepropisno prelaženje ceste je tu izravan i direktan uzrok nesreće koji je evidentan bez ikakve sumnje. Uber je vrlo vjerojatno sukrivac, ali to je nešto što tek treba utvrditi.

 Udari pješaka kad je njemu crveno a tebi zeleno pa ćeš shvatiti o čemu govorim.

7 godina
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
BlueMax kaže... Udari pješaka kad je njemu crveno a tebi zeleno pa ćeš shvatiti o čemu govorim.

 
Taman sam istu stvar mislio napisati.
Čitam danima povremeno ove teme vezano za slavni Uber i njihovu AI i nemogu se oteti dojmu da pola ovih komentatora nije nikad sjelo za upravljač vozila... ili su patološki slučajevi.
Ne znam kako ne rezoniraju jednostavnu stvar, da to što je netko napravio manji ili veći prekršaj u prometu, da ti to ne daje dozvolu za hladnokrvno ubianje po cesti.
Svašta će čovjke ovdje još pročitati.

9 godina
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Ko je ikada rekao da manji prekrsaj daje pravo ba hladnokrvno ubijanje?
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, kompan

Pa lako se iscita kod nekih forumasa da su vise sokirani time sto zena nije dovoljno oprezno prelazila cestu, no sto ju je auto pregazio ko zeca  bez kocenja ili pokusavanja da izbjegne nesreću 

Intel i7 8700K;asrock z370 extreme 4; Crucial 2X8 Gb 2400@2666 Mhz; SLI 2 X Nvidia GeForce 1080Ti; SSD Samsung EVO 500 Gb
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, kompan
Šokirani? Možda ako za značenje te riječi pitamo urednika zaduženog za clickbait naslove kojima je sve šokantno. Suicidalne pješake izbjegavam na tjednoj bazi, a zna se zaredati i više slučajeva u istom danu, pa čak i na mjestu gdje je prije nekoliko sati pješak poginuo se zna naći idiot koji je spreman riskirati istu sudbinu, tako da me to ne može šokirati

Nitko ne govori niti misli da pješaka pod prekršajem imamo pravo pokupiti, dapače, dužnost ti je napraviti sve što možeš za izbjeći ga, ako pritom ne ugrožavaš druge ili sebe. Međutim, prekršaj pješaka je evidentan, a propust nereagiranja ili neadekvatnog reagiranja je nešto što se tek treba utvrditi (što me znači da prejudiciram da ne postoji) i to sam itekako jasno napisao, samo je nekima očito lakše manipulirati emocijama nego argumentirano raspravljat.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Visak kaže...
Mirko935 kaže...

To je definitivno jedan od problema. S autonomnim igračkama uz ljudsku ludost i glupost kao na tvom linku i općenitu nesposobnost sudjelovanja u prometu u svakom smislu ćemo do daljnjega imati i faktor apsolutno nespremne tehnologije u rukama (vjerojatno najgorih od) tih ljudi. Ne može gore da hoće.

 Upravo suprotno. Velike kompanije, ma koliko ih mrzili, imaju mehanizme provjere i kontrole. Ipak je opasnije piti buniku kod lokalnog šamana, nego Bayerov Aspirin. Uber će biti prisiljen, što zakonski, što iz financijskih razloga nešto promijeniti, da se ovako nešto ne bi ponovilo, dok će ova ženska za šest mjeseci ponovo biti na cesti jednako blesava i opasna. Da ne govorimo da odgaja dvoje djece, pa se njena glupost još može i multiplicirati.

 

Tehnika se vremenom usavršava, dok je ljudska glupost povjesna konstanta. Znanost (pa posljedično i tehnologija) ima u svojoj srži mehanizam samopoboljšanja, dok kod ljudi to puno lošije funkcionira.

Mislim da nisi shvatio što želim reći. Već sam ovdje nešto trkeljao pod edit, pa da se ne ponavljam: https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/policija-objavila-snimku-uberove-nesrece-kojoj-j/257520.aspx?page=5&jumpto=5630766&sort=asc&view=flat

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Mirko935 kaže...

Mislim da nisi shvatio što želim reći. Već sam ovdje nešto trkeljao pod edit, pa da se ne ponavljam: https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/policija-objavila-snimku-uberove-nesrece-kojoj-j/257520.aspx?page=5&jumpto=5630766&sort=asc&view=flat

 

 Na tom linku si pričao o Tesli i kako nije u redu da se takva tehnologija daje u ruke 'civilima', nego bi ju trebali nadzirati profesionalci. Pa upravo to radi Uber, imaju nadzornika koji je plaćen da nadzire vozilo. I profesionalni vozači griješe, nerealno je očekivati da neće profesionalni nadzornici. Gomilu nesreća su izazvale zaspale strojovođe dok nisu ugradili sigurnosne mehanizme, no vlakovi su cijelo vrijeme i dalje normalno vozili.

 

Uvijek je bili ljudi koji su se bunili protiv uvođenja vlakova, automobila, aviona, industrijalizacije, nuklearne energije, cijepljenja, i sto drugih stvari koje su donijele korist, ali su i mijenjale njihov svijet i tražile promjenu navika, a što oni nisu mogli podnijeti. Takvi se uvijek hvataju za nesreće kao glavni argument, a mogu se prepoznati po tome što im je jako bitno potpuno isključiti sve druge objektivne uzroke i ono što im smeta prikazati kao jedini uzrok tragedije.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Visak kaže...
Mirko935 kaže...

Mislim da nisi shvatio što želim reći. Već sam ovdje nešto trkeljao pod edit, pa da se ne ponavljam: https://www.bug.hr/forum/topic/komentari-clanaka-bughr/policija-objavila-snimku-uberove-nesrece-kojoj-j/257520.aspx?page=5&jumpto=5630766&sort=asc&view=flat

 

 Na tom linku si pričao o Tesli i kako nije u redu da se takva tehnologija daje u ruke 'civilima', nego bi ju trebali nadzirati profesionalci. Pa upravo to radi Uber, imaju nadzornika koji je plaćen da nadzire vozilo. I profesionalni vozači griješe, nerealno je očekivati da neće profesionalni nadzornici. Gomilu nesreća su izazvale zaspale strojovođe dok nisu ugradili sigurnosne mehanizme, no vlakovi su cijelo vrijeme i dalje normalno vozili.

 

Uvijek je bili ljudi koji su se bunili protiv uvođenja vlakova, automobila, aviona, industrijalizacije, nuklearne energije, cijepljenja, i sto drugih stvari koje su donijele korist, ali su i mijenjale njihov svijet i tražile promjenu navika, a što oni nisu mogli podnijeti. Takvi se uvijek hvataju za nesreće kao glavni argument, a mogu se prepoznati po tome što im je jako bitno potpuno isključiti sve druge objektivne uzroke i ono što im smeta prikazati kao jedini uzrok tragedije.

 Ti uopće ne želiš (ili ne možeš) shvatiti o čemu pričam. nvm

16 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Mirko935 kaže...

 Ti uopće ne želiš (ili ne možeš) shvatiti o čemu pričam. nvm

 Dao si link na nešto što si i sam nazvao trkeljanjem i niti ne pokušavaš objasniti što si u stvari mislio. Ne bih rekao da uopće imaš nešto pametno za reći. Imaš samo predrasudu koju nisi u stanju suvislo argumentirati.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
neaktivan
offline
Re: Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, ko
Visak kaže...
Mirko935 kaže...

 Ti uopće ne želiš (ili ne možeš) shvatiti o čemu pričam. nvm

 Dao si link na nešto što si i sam nazvao trkeljanjem i niti ne pokušavaš objasniti što si u stvari mislio. Ne bih rekao da uopće imaš nešto pametno za reći. Imaš samo predrasudu koju nisi u stanju suvislo argumentirati.

Dapače, imao sam predrasudu da je to sve fakat ok i da se trude to razvijati za sigurnost i ostale floskule. Zadnjih tjedan-dva kako sam išao vidjeti više o čemu se radi sam shvatio da sam bio apsolutno u krivu.

 

Evo danas potvrda da je samovozna zajebancija odnijela još jedan život:

Tesla says Autopilot was engaged during fatal Model X crash

 

Bilo koji sustav aktivne sigurnosti u autu treba služiti tome da smanji mogućnost sudara, ne da ga poveća tako da te pusti da si odvratiš pažnju nečim drugim i imaš još manje vremena za reagirati kad se krene nešto dešavati ispred tebe. Nemam ništa protiv toga, dapače, tko voli nek' izvoli, ali ja ću kroz godinu-dvije kad bude više auta s tim sustavima biti više ugrožen od loših vozača nego sam sada. Jer uz to što su loši vozači pa im zato treba auto koji ih vozi umjesto da oni voze njega, sad će takvi biti loši vozači koji ni ne gledaju cestu. U tome je problem. Tehnologija nije spremna i treba je testirati u daleko strožim i sigurnijim uvjetima dok ne dođe bar na razinu prosječnog vozača. Istraživati to područje radi sigurnosti, ne dopuštati proizvođačima auta (u prvom redu Tesli), Googleima, Uberima, da to koriste za marketing a nauštrb sigurnosti.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.3.2018 20:08 (Mirko935).
16 godina
offline
Uberov autonomni automobil ubio pješakinju, kompan

Novi razvoj u slučaju: sigurnosna vozačica je u trenutku nesreće, po svemu sudeći, gledala The Voice na Huluu. link

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice