Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

poruka: 223
|
čitano: 29.250
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu".
14 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Sto mu nisu ukinuli racun prije mjesec ili dva? Lako je sad biti frajer kad je lik izgubio moc i kad su mu svi okrenuli ledja. 

Osim toga, kakav god da je Trump, ovo je direktno krsenje slobode govora. Zaista tuzan dan za jedno "demokratsko" drustvo. 

 
29 15 hvala 4
9 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

htio sam stvarno tu cijelu situaciju gledati iz više kutova, jer mreže i mediji su prikazali te trumpovce kao apsolutne negativce, a kada se tako prikazuje obično nije baš istina. Pa sam malo gledao snimke tih ljudi koji su "prosvjedovali", i jedini zaključak je da su to stvarno kreteni svi odreda. gledao sam snimke kada strani novinari pitaju pojedince neka pitanja, a ovi samo urlaju svoje gluposti, uopće ne možeš s njima komunicirati, samo urlanje i uništavanje

Moj PC  
6 3 hvala 0
13 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Kog briga za polupismene Amere koji ne vide dalje od svog nosa? Malo su im crnci krivi, malo Trump pa onda meksikanci i Arapi. Svi osim njih samih, a drustvo im je u totalnom rasulu i od svih vodecih drzava u svijetu na samom su dnu. 

11 godina
protjeran
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Ne slazem se s njegovim Twitovima ali mislim da u 21. stoljecu ukinuti njemu account te ostaviti tisucama drugima koji isto zasluzuju nije u redu, tj ako uzmemo slobodu govora ne treba mu ukinuti account.

 
17 3 hvala 1
14 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Iako, moram iskoristit priliku da pohvalim Bug forum, koliko se sjecam, mislim da mi ovdje nikad nije bio izbrisan komentar. Cini mi se da nije ni ostalima. Tako da Bug, svaka cast na tome! 

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Nije toliki problem u Trumpovom banu. Odavno je notorno da Facebook, Twitter, Youtube itd. ne podnose, ponižavaju i mrze sva ne-lijeva stajališta, organizacije i osobe, pa im je ovaj inscenirani "napad na Kongres" odlično poslužio kao izgovor. Ne, daleko veći i ozbiljniji skandal je pokušaj gušenja ne-lijeve alternative, Parlera, kojeg je Google jutros uklonio iz svoje trgovine, a i Apple im prijeti na isti način:  

Google suspends Parler app from Play Store over failure to moderate egregious content


Radi se o čistom informatičkom neofašizmu, bez presedana. Drugovi su se uplašili da će Trumpovih 75 milijuna glasača i desetci milijuna followera jednostavno prijeći na Parler, pa to pokušavajau spriječiti. Kao i uvijek u povijesti, ekstremna ljevica umišlja da može kontrolirati što će ljudi govoriti, pisati i misliti. Koje li bijedne, ofucane, poremećene luzije

Moram priznati da mi nikad prije nije bilo toliko drago što nemam društvene mreže, a Google acc koristim samo za primanje spama. Savjetujem isto, jer budite sigurni, opet kao i uvijek u povijesti, prije ili kasnije, drugovi će doći i po vas.

Moj PC  
26 16 hvala 9
14 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
A da spriječe njegovih 80 mil pratitelja da migriraju s njim dalje, maknuše Parler (Twitter "konkurenciju") iz google trgovine, a uskoro i iz Apple.
Moj PC  
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

ukinili mu account da se budala više ne sramoti

 

Još uvijek je predsjednik USA,sile,i trebao se ograditi od one rulje mixa  teoretičara zavjera,južnjačkih militanata i debila općenito! A on kao da se ponosi što ima debile kao fanove !

 

Osobno mislim da su pretjerali sa cenzurom jer ima mnogo accounta za  banovanje a ostali su da šire mržnju,dezinformacije,laži !

waaagh ;
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 12:20 (warhammer).
 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
izzy007 kaže...
A da spriječe njegovih 80 mil pratitelja da migriraju s njim dalje, maknuše Parler (Twitter "konkurenciju") iz google trgovine, a uskoro i iz Apple.

 Ako baš ne možete bez društvenih mreža, i tome ima lijeka: https://apkpure.com/parler/com.parler.parler/download

16 godina
moderator
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
=XFX=PlayHard kaže...

Iako, moram iskoristit priliku da pohvalim Bug forum, koliko se sjecam, mislim da mi ovdje nikad nije bio izbrisan komentar. Cini mi se da nije ni ostalima. Tako da Bug, svaka cast na tome! 

 Doista misliš da nikada nije ništa obrisano, kako su svi ljudi divni i pišu na kulturan način, poštuju sva pravila, uvažavaju različita mišljenja, tolerantni su u svakoj raspravi, rado prihvaćaju svaku kritiku, nikad nikoga ne vrijeđaju... Ili samo trolaš?

 

Nije Forum tema, pa nećemo o tome.

...
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 12:31 (Miro).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Ajmo još jednom ponoviti za one s posebnim potrebama. Sloboda govora je sloboda od državnog progona, a ne obaveza da recimo Bug mora objaviti svaku boleštinu koja ti padne na pamet.
Na svim društvenim mrežama se brišu postovi i banaju useri, zar ste se jučer rodili? Ili bi poremećeni diktatori trebali imati neke povlastice?

Gdje su zagovaratelji slobode govora bili kada je Valentić dobio prekršajnu prijavu zbog vježbanja u crkvi ili kad se hapse Srbi koji veličaju Republiku Srpsku? To je stvarno gaženje slobode govora od strane države, ali to ni ne primjećujete.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
29 9 hvala 0
15 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Ili prije četiri godine?
Može, al ne može, al može kad ti ja kažem i do kad ti ja kažem

 

amerilka demokracija, još ovi naši su valjda veći demokrati od cijelog senata tipa faktograf

 

kakve su to tek lažine

14 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Miro kaže...
=XFX=PlayHard kaže...

Iako, moram iskoristit priliku da pohvalim Bug forum, koliko se sjecam, mislim da mi ovdje nikad nije bio izbrisan komentar. Cini mi se da nije ni ostalima. Tako da Bug, svaka cast na tome! 

 Doista misliš da nikada nije ništa obrisano, kako su svi ljudi divni i pišu na kulturan način, poštuju sva pravila, uvažavaju različita mišljenja, tolerantni su u svakoj raspravi, rado prihvaćaju svaku kritiku, nikad nikoga ne vrijeđaju... Ili samo trolaš?

 

Nije Forum tema, pa nećemo o tome.

 Ne, ozbiljno to mislim. Mislim da ste ok sto se slobode govora tice, za razliku od raznoraznih portala koje brisu komentare toliko da se ne stignu pisati novi. 

Meni osobno nikad ovdje nije bio izbrisan komentar, doduse, nisam nikog ni vrijedao... medjutim ni na drugim portalima ne vrijedam nikog, pa svako malo nestane komentar. 

Tako da pohvala za to! Vjerujem da je bilo svakakvih forumasa, ali mi se generalno ovdje ekipa cini kvalitetna i uglavnom pristojna... 

15 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

badava ukidaju račun kad slovenski zet još uvijek ima šifre aktiviranja atomskih bomaba te raketlina. a nije nešto baš ubrojiv. radije bih da pada snijeg nego pepeo. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
=XFX=PlayHard kaže...

Iako, moram iskoristit priliku da pohvalim Bug forum, koliko se sjecam, mislim da mi ovdje nikad nije bio izbrisan komentar. Cini mi se da nije ni ostalima. Tako da Bug, svaka cast na tome! 

Meni je. Iako, da budem iskren, se slažem sa Bugovim moderatorom. Da sam ja mogao i ja bi izbrisao te komentare. Pametan čovjek zna kad je pogriješio. Budala nikad ne griješi.

42
16 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Judg3 Dr3dd kaže...
 Ako baš ne možete bez društvenih mreža, i tome ima lijeka: https://apkpure.com/parler/com.parler.parler/download

vidim da se trudite al ako bas ne mozete prestat drkat, evo vam dozivotni flat rate free pass u kurveraj

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 13:00 (nixass).
6 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...
Visak kaže...
Ajmo još jednom ponoviti za one s posebnim potrebama. Sloboda govora je sloboda od državnog progona, a ne obaveza da recimo Bug mora objaviti svaku boleštinu koja ti padne na pamet.
Na svim društvenim mrežama se brišu postovi i banaju useri, zar ste se jučer rodili? Ili bi poremećeni diktatori trebali imati neke povlastice?

Gdje su zagovaratelji slobode govora bili kada je Valentić dobio prekršajnu prijavu zbog vježbanja u crkvi ili kad se hapse Srbi koji veličaju Republiku Srpsku? To je stvarno gaženje slobode govora od strane države, ali to ni ne primjećujete.

 Hmmm, sloboda govora-vježbanje u crkvi?! Agnostik sam inače, ali zar misliš da je primjereno doć u crkvu, raširit strunjaču i odradit ne znam...trbušnjake? Po meni je neprimjereno. Isto bih rekao da je taj bezvezni performans napravljen i u čekaonici u KBC-u. Na stranu što se time aludiralo na neke blesave odluke u lockdownu, ali neka mjera mora postojati. Neki se običaji moraju poštovat. A to o hapšenju Srba, ja bih rekao da sve te manjine u Hrvatskoj imaju prava više nego igdje na svijetu. Problem je što im je i to malo, po njihovom mišljenju.

Agnostički teist ili agnostički ateist?

 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Neki ovdje ne razumiju što je sloboda govora:

 

https://xkcd.com/1357/

 

Tko ne razumije - sloboda govora znači da te nitko ne smije uhititi dokle god izravno ne potičeš nasilje tj pozivanje na ubojstva, govor mržnje protiv crvenih, žutih, bijelih, crnih, ljubičasti ili ne znam kakvih ALI to ne znači da netko mora slušati, hostati i generalno objavljivati tvoje gluposti. Gašenje nečijeg twitter accounta nije udar na slobodu govora.

 
23 3 hvala 2
11 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...

Wow, ovo je diskriminacija. Koliko bi računa trebalo ukinuti da ih se tretira na isti način ka i Trumpov? Nije mi simpatičan uopće, ali ovo je još jedan od dokaza koliko su mediji i društvene fuckin mreže obojani i isključivi. 

Da ja dođem u tvoju kuću i poćmem vikati ... (umjesto crtica zamisli neku uvredu koja bi te najviše pogodila) bi li ti poštivao moju slobodu govora?

42
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Meni je izbrisan, kad sam rekao da uključuju politiku u tekstove o informatici. Nakon toga nisam više ni jedan komentar ostavio, do danas. Sramotno je da se danas u sve pore društvenog života upumpava politika, zahvatili su sport, kulturu, a sada više niti ovdje to ne možeš izbjeći.

3 godine
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Mainstream mediji su nas cijelo vrijeme uvjeravali da je Trump opasni fašist s diktatorskim ambicijama, a na kraju je ispalo da ga se može bez ikakvih problema banirati sa svih mreža u roku od 24h. Tko tu zaista ima diktatorske ovlasti onda?

 
8 2 hvala 3
13 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Nuclear_Phoenix kaže...

Neki ovdje ne razumiju što je sloboda govora:

 

https://xkcd.com/1357/

 

Tko ne razumije - sloboda govora znači da te nitko ne smije uhititi dokle god izravno ne potičeš nasilje tj pozivanje na ubojstva, govor mržnje protiv crvenih, žutih, bijelih, crnih, ljubičasti ili ne znam kakvih ALI to ne znači da netko mora slušati, hostati i generalno objavljivati tvoje gluposti. Gašenje nečijeg twitter accounta nije udar na slobodu govora.

 

Privatna kompanija može raditi što hoće. Istina. I oni su odlučili da će imati rigoroznu politiku prema desno orijenitranim tvitrerašima, a ostviti lijeve radikale. I to je dopušteno. Samo neka se onda ne prave pravični, jer to doista nisu.

13 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
markoBT kaže...
Dead kaže...

Wow, ovo je diskriminacija. Koliko bi računa trebalo ukinuti da ih se tretira na isti način ka i Trumpov? Nije mi simpatičan uopće, ali ovo je još jedan od dokaza koliko su mediji i društvene fuckin mreže obojani i isključivi. 

Da ja dođem u tvoju kuću i poćmem vikati ... (umjesto crtica zamisli neku uvredu koja bi te najviše pogodila) bi li ti poštivao moju slobodu govora?

 

Prema američkom ustavu: Life, liberty and propety. Filozofija koju su osnivači preuzeli od Johna Lockea. Natural rights.

Ne, ne možeš doći u moju kuću bez moje dozvole jer to je moje vlasništvo.

Možeš se derati na mene na javnoj površni, ali me ne smiješ pritom udariti. Tvoja domena završava tamo gdje moja brada počinje.

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...

 Hmmm, sloboda govora-vježbanje u crkvi?! Agnostik sam inače, ali zar misliš da je primjereno doć u crkvu, raširit strunjaču i odradit ne znam...trbušnjake? Po meni je neprimjereno. Isto bih rekao da je taj bezvezni performans napravljen i u čekaonici u KBC-u. Na stranu što se time aludiralo na neke blesave odluke u lockdownu, ali neka mjera mora postojati. Neki se običaji moraju poštovat. A to o hapšenju Srba, ja bih rekao da sve te manjine u Hrvatskoj imaju prava više nego igdje na svijetu. Problem je što im je i to malo, po njihovom mišljenju.

 Sloboda govora podrazumijeva i slobodu neprimjerenog govora, inače nije sloboda. Zašto se običaji moraju poštovati, zašto bi se nekome sudilo jer ne poštuje običaje i gdje je tu sloboda? Nema se država što petljat u nepoštivanje nečijih običaja, država štiti tvoju sigurnost, a ne tvoje običaje.

 

Trump je svojim govorom izazvao smrt petero ljudi i zato mu kao prvo treba suditi, a naravno da nijedna platforma ne želi biti odgovorna za daljnje nasilje na koje bi pozivao putem nje. Jeste li vi ljudi uopće pratili što se dogodilo tamo neki dan? Pa nisu ga banali zbog loše ispričanog vica, poticao je na puč i ljudi su stradali.

 

Tebi je znači ok da država sudi zbog nepoštivanja običaja, a nije da firma bana nekoga zbog poticanja na nasilje koje završi s pet mrtvih?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
9 7 hvala 0
5 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Iskreno ovo je presedan u internet komunikaciji, ako jedan Fejs i Twitter mogu blokirat,izbrisat jednog predsjednika SAD-a , tehnicki najmocniju osobu na svijetu onda mogu svakog od nas isto tako diskminirat bilo kad cemo pisat nesto sto nebi smjeli , tj dok bi bili nepodobni. I na temelju toga ce uvijek moci dati primjer pa gle blokirali smo Trumpa mozemo i tebe, uglavnom sloboda govora je odavno vec ukinuta. Ovo je samo tocka na i , ako Twitter i Fejs mogu sve ovo pitajte sto nas ceka u buducnosti, tako ce svuda biti, u svakim izborima ce mjesat Twitter i Fejs i zauzimat pozicije za svojeg kandidata i onda ce drugog isto tako tuci do koljena kako su Trumpa, i to je to , bit je da demokracije vec odavno nema, tko god da sanja o tome. Postoji samo moć, ko ju ima taj tlači onog nepodobnog i to je to. Tako funkcionira ovaj svijet odavno.

Prvo pucaj, onda pitaj.
 
11 3 hvala 3
10 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Kad je ubijena žena u capitolu, trebalo se potrudit za iskopat tko je i odakle je, mediji su skoro ignorirali da je ubijena..

Najprije su joj poslije napisali rap sheet, kao vidite kakva kriminalka..

 

Da je ubijen jedan od blm pisful protestera, koji sruše i zapale pola grada, i u ovom trenutku bi tamo ispred capitola (kao i diljem gradova), bila gomila tražeći đastis..

 

Protekciju medija ne vidi samo netko jednako "obojen" jednom istinom..

 

Gadljivo je sve to i gledati..

 

Zaboravio sam dodati ove liste za odstrel..Postavljanje slika lica pojedinaca uz traženje da se istima dade otkaz na poslu, gdje god rade..Pritisak na poslodavce..

Jednostavno nevjerojatne stvari za jednu "demokraciju"..

Zašto se iste stvari nisu radile prilikom blm paljenja dijelova gradova, stavljalo slike lica izgrednika na prve stranice u medijima..

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.1.2021 14:30 (boatenga).
 
15 1 hvala 6
5 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Twitteru su prihvatljivije poruke Komunističke partije Kine ili saudijskog kralja koji još imaju račun, nego Trumpa.

ovo je zastrašujući presedan koji bi im se jednom mogao obiti o glavu.
sad se lako busati o prsa od ponosa, šta kad druga strana dođe u takvu priliku i počne raditi isto njima?
 
3 1 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
Dead kaže...

 Gluposti! Možda nisu ni običaji, možda je i pravilo u crkvi. Nemam pojma, ali nebitno. Da li bi ti dozvolio nekom tamo Valentiću da ti bane doma i snimi svoje trbušnjake? 

 Potpuno nebitno je li običaj ili pravilo, nema država šta uredovati što se nekome ne sviđaju trbušnjaci. A to je suština priče, ljudima se nije svidjelo što je on radio, nije ništa oštetio, nikoga opsovao ili udario, nije ukrao niti provalio. Radio je nešto bezazleno i to se nekome nije svidjelo.

 

Ako mi provali u kuću onda država može intervenirati, ako ga pustim i on napravi nešto što mi se ne sviđa mogu ga izbaciti, mogu ga i privatno tužiti, ali nema država što dizati optužnicu jer se meni to nije svidjelo. Crkva je otvorena i provale ili bilo kakvog drugog djela nije bilo. Sude im isklučivo jer se nekim ljudima nije svidjelo što su napravili - to je kršenje slobode.

 

Nisi odgovorio jesi li shvatio razliku između toga kad država progoni zbog bezazlenog vježbanja i kad privatna firma ne želi pomagati kod zločina piticanja na nasilje, nakon što je već nekoliko ljudi stradalo.

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
6 5 hvala 0
10 godina
offline
Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu

Sloboda govora je došla dotle da film od Romana Polanskog u francuskoj produkciji, nitko ne želi distribuirati za englesko govorno područje, jer se boji za svoj biznis očekujući određene napade i blaćenje od strane "pravovjerne" strane u medijima i u društvu..

Mjesecima se čak nije moglo naći engleski prijevod za film, sa francuskog..

Inače film odličan..

 
4 0 hvala 3
15 godina
offline
Re: Twitter trajno ukinuo račun Donaldu Trumpu
boatenga kaže...

Sloboda govora je došla dotle da film od Romana Polanskog u francuskoj produkciji, nitko ne želi distribuirati za englesko govorno područje, jer se boji za svoj biznis očekujući određene napade i blaćenje od strane "pravovjerne" strane u medijima i u društvu..

Mjesecima se čak nije moglo naći engleski prijevod za film, sa francuskog..

Inače film odličan..

 Mozda zato sto je Polanski pedofil koji je izbjegao odsluziti kaznu?

 

A sto ne bi gledali filmove Fritzla, mozda je i on genij?

 

Ja bih isto volio gledati film lika koji mi siluje zenu i dijete, genij kadroviranja i montaze.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice