Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

poruka: 9
|
čitano: 5.634
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti".
14 godina
offline
Re: Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasn

Kad sam počeo čitati prvo mi je pao na pamet Black Mirror!

 
3 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasn
ludizao kaže...

Jedna od opasnosti, za koju se nadam da neće nikada zaživjeti:

 

Black Mirror - Nosedive

 Kina to prakticira već nekoliko godine na probnom području. Zovu to social credit system. Možda se varam, ali moguće da sam čitao da srbi nešto s kinom muvaju oko toga pa vrše testiranja kod sebe na manjem području.

Moj PC  
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

 

Hm, futurističke brige. Kaj tak' nije bilo i za električnu energiju koja putuje kroz žice koja se nalazi na banderama?

 

Kada ti je dosta visoke tehnologije, jednostavno se isključiš. Odeš u prirodu, radiš nekaj 15-to, da napraviš digitalni detox.

 

dzg
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

Morpheus: "Želiš li znati što je to? Matrix je posvuda. Svuda je oko nas, čak i sada u ovoj prostoriji. Možete ga vidjeti kada pogledate kroz prozor ili kada uključite televizor. To možete osjetiti kada idete na posao, kada idete u crkvu, kada plaćate porez. To je svijet koji vam je prevučen preko očiju da vas zaslijepi od istine."
Neo: "Koje istine?"
Morpheus: "Da si rob, Neo. Kao i svi ostali, rođeni ste u ropstvu, rođeni u zatvoru koji ne možete pomirisati, okusiti ili dodirnuti. Zatvor za tvoj um..."

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 21:36 (Mad-Max-X).
 
15 0 hvala 0
7 godina
offline
Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

Iako i dalje imam račun na Facebooku-u, istu aplikaciju sam izbrisao i nisam ju palio 2 mjeseca niti imam "urge" kao u početku. Instagram me ne zanima iako ga imam i objavim nešto svaki prijestupne. Linkedin imam reda radi, ali mi ne služi ničemu.

 

Messenger, Viber i Whatsupp su jedine aplikacije koje koristim aktivno i na svakodnevnoj bazi. 

 

Čim se čovjek ugasi i odmori od tog svijeta, odmah je život ljepši i gleda se malo drugačije.

Osobno mislim da su tamo devedesete i rane 2000te bile posljednje "zdravo" razdbolje prije nego li je informatička tehnologija preuzela primat. Drago mi je da sam tokom njega imao djetinjstvo bez društvenih mreža, TikToka i drugi "gluposti" koje ne služe ničemu osim podizanja ionako krhog ega kojeg ima većina. Da se sutra sve to zagasi i nestane, polovica ljudi bi bili živi mrtvaci (ironično s obzirom da su stariji filmovi o zombijama upravo bile kritike konzumerizma).

 

Ovo iz priloga je nekome utopija, nekome distopija, a svima nama degradiranje ljudskih bića na podatke, a ne na pojedince. Sve bi to bilo lijepo i bajno da živimo u nekakvom egalitarnom svijetu, ali budući da živimo tu gdje živimo, biti će veselo.

I want to believe
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

rosenberg/zuckerberg se krate po brdu pa nam ostaje rosen/zucker = slatko od ruža. u nas nema opasnosti, jer živimo u znatno suženoj stvarnosti nigdjezemske. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasn
Ajar kaže...

rosenberg/zuckerberg se krate po brdu pa nam ostaje rosen/zucker = slatko od ruža. u nas nema opasnosti, jer živimo u znatno suženoj stvarnosti nigdjezemske. 

 jel ti to o rahatluku ;)

2 godine
online
Re: Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasn
PzKpfw kaže...

 

Hm, futurističke brige. Kaj tak' nije bilo i za električnu energiju koja putuje kroz žice koja se nalazi na banderama?

 

Kada ti je dosta visoke tehnologije, jednostavno se isključiš. Odeš u prirodu, radiš nekaj 15-to, da napraviš digitalni detox.

 

 potpuno se slažem.

 

jedino podržavam tu tzv....proširenu stvarnost u medicini, znanosti, posebno u psihologiji pri liječenju depresija, anksioznosti, različitih fobija itd.

 

 

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
14 godina
offline
Tvorac proširene stvarnosti upozorava na opasnosti

Ide sve u MP3

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice