TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

poruka: 122
|
čitano: 17.383
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?".
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 21:48 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

TV SLO 2 prenosi i pregršt zimskih sportova. Kada god pogledam TV raspored, kod njih je uvijek neko skijanje, skijaški skokovi i slično. Za to vrijeme na HRT-u se emitiraju serije. 😁

 

Inače rijetko gledam televiziju; ako gledam, onda je to RTL Danas (ili Dnevnik Nove TV), RTL Direkt, Provjereno i Prijatelji na RTL2. Nekada znam pogledati nešto i na slovenskim televizijskim kanalima ako pronađem nešto zanimljivo. Ja većinom streamam... 😉

 Da, RTV SLO2 gledam cijele zime. Danas ujutro bio je spust iz Norveške. Ali oni su nacija koja je usmjerena ka zimskim sportovima. Tko bi kod nas gledao biatlon? Skijaško trčanje? Paralelno daskanje (snowboarding)? Skijaške skokove za žene? Iz vikenda u vikend. Oni u 99% tih sportova imaju nekog svog natjecatelja. Zato sve to prenose, a mi gledamo serije. I to je to.

9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...
s nikakvim prijenosima bilo kakvog sporta

A što ako netko voli dokumentarce?

ja volim vise dokumentarce nego sport

bitna je poanta - umjesto dokumentaraca, sporta, filma, serija, mozes ubaciti bilo sto, dode te na isto

 

btw samo na obicnom youtube imas vise dokumentaraca nego sto je hrt u cijeloj svojoj povijesti prikazao i sto ce ih u buducnosti prikazati

 

kao sto je netko vec spomenuo, ta "pretplata" je samo porez za tu vrstu uhljeba

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 21:44 (digitall).
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
HCMAA kaže...

HRT koji je prijavio 1,38 milijardi kuna prihoda s 2781 zaposlenih.

Na drugom je mjestu Nova TV s 324 zaposlenih i 391 milijunom kuna prihoda, dok je na trećem RTL Hrvatska s 261 zaposlenim i 311 milijuna kuna prihoda.

 Daj usporedi količinu vlastite produkcije jednih, drugih i trećih. Bi li na Novoj TV i RTL-u mogao gledati dokumentarce o svecima, narodnim običajima i prirodnim ljepotama Hrvatske? Ne bi.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
digitall kaže...
zelenapaprika kaže...
digitall kaže...
s nikakvim prijenosima bilo kakvog sporta

A što ako netko voli dokumentarce?

ja volim vise dokumentarce nego sport

bitna je poanta - umjesto dokumentaraca, sporta, filma, serija, mozes ubaciti bilo sto, dode te na isto

 

btw samo na obicnom youtube imas vise dokumentaraca nego sto je hrt u cijeloj svojoj povijesti prikazao i sto ce ih u buducnosti prikazati

 

kao sto je netko vec spomenuo, ta "pretplata" je samo porez za tu vrstu uhljeba

 Poanta je, a to mnogi zaboravljaju ili jednostavno ne znaju - da televizija nije jeftin sport. To najbolje znaju lokalne televizije ili Sportska televizija koji preživljavaju. Tako da ne možeš ubaciti bilo što. Jer to košta. Bilo kao vlastita produkcija bilo kao kupljeni sadržaj. Svaka televizija ima svoj profil gledatelja koji nastoji privući. I ne rade to napamet.


YT? Ne gledam previše. Zbog reklama i previše lošeg sadržaja. YT je stroj za stvaranje zarade: "YouTube generated $15 billion for Google last year".

Klasična televizija polako odlazi u povijest. A zamijenit će je streaming servisi. Samo, kakvi su? Koliko ih je? Koliko različitih streaming servisa će svatko morati plaćati kako bi gledao sve što ga zanima? Pročitaj: https://www.vice.com/en_us/article/vb58ex/theres-too-many-damn-streaming-services-study-finds

 

13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

TV SLO 2 prenosi i pregršt zimskih sportova. Kada god pogledam TV raspored, kod njih je uvijek neko skijanje, skijaški skokovi i slično. Za to vrijeme na HRT-u se emitiraju serije. 😁

 

Inače rijetko gledam televiziju; ako gledam, onda je to RTL Danas (ili Dnevnik Nove TV), RTL Direkt, Provjereno i Prijatelji na RTL2. Nekada znam pogledati nešto i na slovenskim televizijskim kanalima ako pronađem nešto zanimljivo. Ja većinom streamam... 😉

 Da, RTV SLO2 gledam cijele zime. Danas ujutro bio je spust iz Norveške. Ali oni su nacija koja je usmjerena ka zimskim sportovima. Tko bi kod nas gledao biatlon? Skijaško trčanje? Paralelno daskanje (snowboarding)? Skijaške skokove za žene? Iz vikenda u vikend. Oni u 99% tih sportova imaju nekog svog natjecatelja. Zato sve to prenose, a mi gledamo serije. I to je to.

Pa ne bih se baš složio s tobom. Iako ne pratim većinu sportova (samo F1), nekako sumnjam da ti sportovi nisu gledani u Hrvatskoj. A ni ovo da HRT to ne emitira jer nemamo svojih predstavnika ne drži vodu. Nemamo svog predstavnika u skijaškim skokovima, ali skokovi se uredno prenose za novu godinu.

 

Evo, prošli mjesec Zubčić je ostvario povijesni uspjeh. HRT umjesto da je prenosio skijanje (u kojem imamo svog predstavnika), oni su emitirali crtiće i tek kasnije pusili snimku.

 

➡️ https://www.index.hr/sport/clanak/htv-je-umjesto-zubcica-pustao-crtice-sada-daje-snimku-i-uzbudjenog-komentatora/2158955.aspx

16 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

Pa ne bih se baš složio s tobom. Iako ne pratim većinu sportova (samo F1), nekako sumnjam da ti sportovi nisu gledani u Hrvatskoj. A ni ovo da HRT to ne emitira jer nemamo svojih predstavnika ne drži vodu. Nemamo svog predstavnika u skijaškim skokovima, ali skokovi se uredno prenose za novu godinu.

 

Evo, prošli mjesec Zubčić je ostvario povijesni uspjeh. HRT umjesto da je prenosio skijanje (u kojem imamo svog predstavnika), oni su emitirali crtiće i tek kasnije pusili snimku.

 

➡️ https://www.index.hr/sport/clanak/htv-je-umjesto-zubcica-pustao-crtice-sada-daje-snimku-i-uzbudjenog-komentatora/2158955.aspx

 Mješaš kruške sa čipsom od leče, žuto je vrlo skupo ili prava prjenosa to su velike cifre fučkaj ga sad.

 

Zeleno je vrlo jeftino, jer realno taj sport zanima prilično mali krug ljudi. Skijaški skokovi, to je večinom sporedan sport za nekolicinu država koje to i realno zanima.Uostalom to je sve ostavština duha bivše Juge, gdje su Slovenci imali vrlo jake igrače na skijaškim skokovima.

 

 

Biatlon nema smisla niti komentirat, "skijaški Skokovi su vrlo atrativni" u usporedbi sa Biatlon jezuš kristuš dosadnim prčvajzom.

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
.


YT? Ne gledam previše. Zbog reklama i previše lošeg sadržaja. YT je stroj za stvaranje zarade: "YouTube generated $15 billion for Google last year".

Klasična televizija polako odlazi u povijest. A zamijenit će je streaming servisi. Samo, kakvi su? Koliko ih je? Koliko različitih streaming servisa će svatko morati plaćati kako bi gledao sve što ga zanima? Pročitaj: https://www.vice.com/en_us/article/vb58ex/theres-too-many-damn-streaming-services-study-finds

 

 kakve reklame? meni je to nepoznanica

loseg sadrzaja? normalno da ima sneca kao na svemu, ali npr više sam naucio na yt o programiranju nego na faksu. nema sta nema, od predavanja s najjacih sveučilišta svijeta, do fantastičnih kompilacija povijesnih činjenica, itd.. doslovno beskraj 

da se yt plaća ja bi ga plaćao 500kn mjesečno ako treba. 

 

naravno da je klasicna mrtva vec neko vrijeme, i da streaming servisi preuzimaju, sto je logicno, želim gledati točno što hoću i kada hoću na čemu hoću

 

i pričaš nešto o troškovima.. naše milijarde kuna troše, i to što ma kraju dobiješ je tebi ok? 

šta su oni jedina tv koja ima troškove? imaju oni par tisuća ljudi previše pa zato imaju te troškove... 

13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Ako su prava za Formulu 1 toliko skupa, kako ih si onda mogu priuštiti televizijske kuće u drugim državama? Recimo, u Mađarskoj, državna televizija M4 Sport prenosi sve sesije besplatno. U Albaniji, državna televizija RTSH Sport također prenosi F1. U Sloveniji, kao što sam već napisao, privatna televizija TV3 Medias.

 

➡️ https://en.m.wikipedia.org/wiki/List_of_Formula_One_broadcasters#Broadcasters

 

5 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Dobijam goli , a ne ono sto placam. Neka lijepo kodiraju program za one koji zele placati i to je to.

Ili neka naprave dva gledljiva programa umjesto 4, odnosno 5 negledljivih, ako brojimo i tzv. internacionalni.

Donekle mi moze biti jasno da nemaju najnovije filmske/serijske hitove ili najnovije prijenose skupih sportova, ali da im je djecji program nikada jadniji. Nista bolji nije niti dokumentarni.

Glavno da bacaju pare u vrdoljakovog generala i ostale pizdarije. A broj zaposlenih - cca 3000 + vanjski suradnici... Ma moj  zaposlenih. Sve to uhljebljeno po babi i stricevima (op.a nepotizam) i krade Bogu dane.  Sve po stilu - ala volim ovaj rezim, placa ide, a ja lezim.  Sto su za sve ove godine smislili od autorskog programa ? Nista. Uff... Necu dalje. Samo se nazifciram. Ugodnu noc zelim.

 
0 1 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
pravi_covijek kaže...
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

 Kakvih bolesnika ima, kakve veze ima to sa HRTom. Mislis da ce organizirati nastavu preko HRTa? 

Preporucio bi ti odlazak u najblizu psihijatrijsku ustanovu. 

 Još jedan kojem treba crtati?

 

On ne gleda HRT jer ima blaženi internet. Blažen on. A barem 20% ljudi u Hrvatskoj nema nikakav internet, a tko zna koliki postotak ima smeće od internetske veze. Pa takvi ne mogu napisati - ne gledam HRT je imam blaženi internet.  I možda im je zemaljska tv jedina zabava koju imaju. HRT i sve ostalo.

 

A do postotka od 20% se došlo pred 2-3 dana uz spominjanje obrazovanja putem interneta. I to samo kao mogućnosti. Zbog širenja koronavirusa. I onda se ispostavilo da u Hrvatskoj mnogi nemaju pristup internetu i da bi takva nastava bila teško izvediva. Zato je spomenuto da barem 20% ljudi nema nikakav pristup internetu.

 

Pa ne mogu blaženo surfati niti gledati serije i filmove putem interneta. I gledaju HRT i sve ostalo.

 

Jasno sada?

Postoji i obrazovanje za odrasle. Upiši nešto.

Đizs koliko si butthurt... predobro 

8 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Molim HRT da mi pokaže ugovor o pretplatničkom odnosu koji sam potpisao.

Twitch-Mr_DUXCRO
Moj PC  
3 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

@duxcro

Nema ugovora , jer riječ je o obvezi nametnutoj zakonom ( poput poreza, registracije automobila...) a ne o tvojoj dobrovoljnoj odluci da li buš ili nebuš o tome potpisao neki ugovor.

Promjena zakona je put za ukidanje toga... A zakone donosi i mjenja sabor glasačkom većinom. A izbori su za pola godine... 😉
11 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Razumijem revolt zbog pretplate (i glasovao sam da je treba ukinuti), ali HRT ima program kakav druge komercijalne televizije u Hrvatskoj mogu samo sanjati.
 
1 1 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Treba maknuti / ukinuti zločinačku i HRT će prodisati. Isto vrijedi za cijelu državu.
Pis on ju, tu :P
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

HTV je davao otkaze novinarima koji istražuju korupciju visoke razine, na rasprave bitne po društvo zvao je samo sudionike koji predstavljaju samo jednu stranu argumenata, prikazivao je 4h negledljivog prijenosa iz HDZ-a, općenito ponaša se kao politička propagandna televizija vladajuće stranke. Zato bi se trebala financirati iz budžeta vladajuće stranke, a ne od građana. Više javnog interesa građanima donose komercijalne televizije poput npr emisije Provjereno.

Uzrok tomu je što vijećem koje upravlja HTV dominira politika, pa politika i poslušnost postavlja ljude tamo, što je suprotno od vrhunskih rezultata i interesa građana.

Idi i radi nešto korisno!
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

HRT nije savršen, ali ipak ima puno stvari koje komercijalne televizije nemaju. RTL, Nova i ostale toliko dave sa reklamama da film od 1,5 sata traje 3 sata. Da ne pričamo o kvaliteti ljubavi na selu i sličnih sranja koje se vrte po tim komercijalnim televizijama. Dakle, ne treba ukidati pretplatu na HRT jer je ona (njezin program), koliko god je ne voljeli, ipak neusporedivo bolja u odnosu na komercijalne televizije. Na kraju krajeva, svaka roba ima svoga kupca, pa tko voli nek' izvoli. U svakoj državi, pa tako i našoj imaš neku centralnu tv, a u popriličnom dijelu Eu se plaća pretplata.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...

 Sve 5.

 jutros je bilo na sniženju: 3,50 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
online
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

HRT bi trebao prikazivati isključivo program vlastite proizvodnje (obrazovni, informativni, nacionalno-kulturni). Za to je dovoljan 1-1,5 program. Po do sad viđenom kvaliteta produkcije im je otprilike na razini amaterskih regionalnih televizija, pa bi im i budžet trebao biti takav.
Za filmove, sport i dokumentarce imate hrpu komercijalnih (specijaliziranih) programa.

Moj PC  
1 2 hvala 0
15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Za ukidanje htv pretplate od političara je jedino Ivan Pernar. Velike stranke žele zadržati plaćanje pretplate.
Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Borealis kaže...

Imam ih par kaj rade na Hrt-u, ljudi moji to su u "mom" drustvu najveci drkaroši, zali boze sto udisu ovaj zrak

 Zato si ti vrsni intelektualac.

ukrućena goropadnica
4 godine
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Gledam HTV u prosjeku manje od RTL i Nove tv. I mene kao i većinu hrvata smeta što ovima plaćam desetljećima pristojne novce, a dobivam jako malo.  Jedina sreća od toga je što se u htv-u zaposlilo mnogo ljudi, a ne narade se puno. Blago njima. Čast izuzecima. Ne znam koliko ih je zaposleno, al se svaki put divim popisu na kraju neke emisije ili nečega doma snimanog. Najviše me veseli kad čujem da će biti koncert npr. simfonijskog orkestra htv-a, ili njihovog zbora, ili bing bang benda, a sa njihovim tamburaškim orkestrom sam posebno oduševljen. Pa da nemamo htv-a pola hrvatskih muzičara ne bi radilo. Shvaćam da htv treba zadovoljiti svačiji ukus, ali tv bi trebao prvenstveno služiti zabavi, a zabave na htv-u jako malo. A ovaj ostali program loše napravljen s obzirom koliko ga ljudi pravi. Recimo humorističke serije u kojima meni ništa nije smiješno. 

         Sve u svemu, puno plaćamo za malo kvalitetnog programa.

                                                 Pozdrav.

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

Pa ne bih se baš složio s tobom. Iako ne pratim većinu sportova (samo F1), nekako sumnjam da ti sportovi nisu gledani u Hrvatskoj. A ni ovo da HRT to ne emitira jer nemamo svojih predstavnika ne drži vodu. Nemamo svog predstavnika u skijaškim skokovima, ali skokovi se uredno prenose za novu godinu.

 

Evo, prošli mjesec Zubčić je ostvario povijesni uspjeh. HRT umjesto da je prenosio skijanje (u kojem imamo svog predstavnika), oni su emitirali crtiće i tek kasnije pusili snimku.

 

➡️ https://www.index.hr/sport/clanak/htv-je-umjesto-zubcica-pustao-crtice-sada-daje-snimku-i-uzbudjenog-komentatora/2158955.aspx

 Ja ću završiti komentiranje u ovoj temi bez obzira na sve jer vidim da vlada nerazumijevanje i sve što napišem netko može smatrati uvredom, provokacijom ili kako se ovdje popularno piše - trollanjem. Tako da ako imaš svoje mišljenje i argumentiraš to svoje mišljenje konkretnim podacima i činjenicama ispadaš idiot jer si potrošio svoje dragocjeno vrijeme, a oni koji to čitaju baš nisu dobronamjerni (da ostanem pristojan).

 

Pa tako ni ti. A inače si i više nego solidan komentator ovdje na forumu i imaš dobre komentare.

 

"A ni ovo da HRT to ne emitira jer nemamo svojih predstavnika ne drži vodu." - drži. Jer svaki prijenos košta. I ako netko na televiziji procijeni da neće biti gledano, neće prenositi. Na SLO2 trenutno prenose skijaške skokove i komentatori su na rubu stolice od uzbuđenja zbog Slovenaca koji love bodove ("Peter Prevc je odlično opravil svojo nalogo!" i Slovenci su kao repka upravo osvojili treće mjesto). Tko bi to kod nas gledao? Šačica ljudi. Budimo realni. Nemamo predstavnika niti u biatlonu, niti u skijaškom trčanju niti u skokovima (muškim i ženskim) niti u snowboardu... I to se ne prenosi. Jer košta. A trošenje moraš opravdati. Prenose se samo 4 skakaonice tj. novogodišnja turneja, a, evo, skokovi koji se prenose na SLO2, prenose i prije te turneje i debelo nakon toga mjesecima i to gotovo svake nedjelje (tj. svaki put kada se održavaju).

 

Ovo sa Zubčićem je fake news. Da si samo pročitao komentare ispod tog članka, vidio bi da je članak netočan. Slovenci su prenosili obje vožnje na SLO2. Jednu u 1:55, drugu u 4:55 ujutro. Ova druga vožnja ZAVRŠILA JE prije početka prikazivanja crtića koji se spominju. Citiram doslovno što su napisali dvojica komentatora: 1.) "prvi crtić na HRT2 počeo je u 6:33, debelo nakon završetka prijenosa skijanja koji je trajao na Sloveniji (06:33 Juhuhu (R)*, Medo i šumica u 6:55, a Čudosvijet u 7:15)" i 2.) "Kao i obično hrpe neistina. U vrijeme kad je po novinaru Indexa HTV prikazivao neke crtiće za djecu utrka u Japanu je već bila gotova, budući je ista počela u 4.50 po našem vremenu "). Doslovno sve to piše u komentarima na taj članak. Tijekom dana, snimka skijanja prikazana je dvaput, jednom ujutro i drugi put u 16:28 prema programu HRT2. Još jednom, pročitaj komentare ispod te vijesti (osim onih pljuvačkih), a ja ti daljem screenshot TV rasporeda na SLO2 da vidiš da je prijenos druge vožnje završio PRIJE prikazivanja spomenutih crtića. Toliko o tome.

13 godina
neaktivan
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Pretplata može, no samo za one koji to žele. Za one koji ne žele, neka šifriraju program. Čisto me zanima plaćaju li pretplatu svi oni izvan HR koji i bez problema mogu pratiti HTV preko interneta. Posjećuju li kontrolori našu dijasporu? Radije bih tih 80 kn uložio u neki streaming servis koji me doista zanima i čiji opus sam mogu birati, a ne na televiziju čiji program dobrim dijelom kontrolira aktualna vlada.
Moj PC  
3 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
digitall kaže...
zelenapaprika kaže...
.


YT? Ne gledam previše. Zbog reklama i previše lošeg sadržaja. YT je stroj za stvaranje zarade: "YouTube generated $15 billion for Google last year".

Klasična televizija polako odlazi u povijest. A zamijenit će je streaming servisi. Samo, kakvi su? Koliko ih je? Koliko različitih streaming servisa će svatko morati plaćati kako bi gledao sve što ga zanima? Pročitaj: https://www.vice.com/en_us/article/vb58ex/theres-too-many-damn-streaming-services-study-finds

 

 kakve reklame? meni je to nepoznanica

loseg sadrzaja? normalno da ima sneca kao na svemu, ali npr više sam naucio na yt o programiranju nego na faksu. nema sta nema, od predavanja s najjacih sveučilišta svijeta, do fantastičnih kompilacija povijesnih činjenica, itd.. doslovno beskraj 

da se yt plaća ja bi ga plaćao 500kn mjesečno ako treba. 

 

naravno da je klasicna mrtva vec neko vrijeme, i da streaming servisi preuzimaju, sto je logicno, želim gledati točno što hoću i kada hoću na čemu hoću

 

i pričaš nešto o troškovima.. naše milijarde kuna troše, i to što ma kraju dobiješ je tebi ok? 

šta su oni jedina tv koja ima troškove? imaju oni par tisuća ljudi previše pa zato imaju te troškove... 

 "kakve reklame? meni je to nepoznanica" - ne slušaš / gledaš glazbene video spotove na YT-u?


YT je prepun smeća. Svatko može objaviti što ga je volja bez obzira na razinu neznanja.

 

Streaming: ne možeš gledati kada hoćeš i što hoćeš jer su sadržaji razbacani po raznim platformama / providerima i to je upravo problem koji obrađuje članak čiji sam ti link dao. I sve to košta (barem ono što je kvalitetno). Pa Ameri već imaju "subscription fatigue", o čemu također piše u članku.

 

Meni je većina onoga što nudi HRT ok. Izbjegavam vijesti, dnevnik i otvoreno, a puno toga gledam. Već sam spomenuo HRT3. Troškovi su veliki. Na svim televizijama. Komercijalne televizije nemaju nikakvog motiva prenositi "Košarka, PH: KK Zabok - KK Cibona, prijenos" kao što će to napraviti HRT danas. Umjesto toga, RTL i Nova TV imat će u tom istom termin svoje vijesti, a nakon toga Ljubav je na selu i Lud, zbunjen, normalan. Jučer je Nova TV emitirala 4 epizode Lud, zbunjen, normalan. Danas će također emitirati 4 epizode. I tako će popuniti poslijepodnevni program.

13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...

"A ni ovo da HRT to ne emitira jer nemamo svojih predstavnika ne drži vodu." - drži. Jer svaki prijenos košta. I ako netko na televiziji procijeni da neće biti gledano, neće prenositi. Na SLO2 trenutno prenose skijaške skokove i komentatori su na rubu stolice od uzbuđenja zbog Slovenaca koji love bodove ("Peter Prevc je odlično opravil svojo nalogo!" i Slovenci su kao repka upravo osvojili treće mjesto). Tko bi to kod nas gledao? Šačica ljudi. Budimo realni. Nemamo predstavnika niti u biatlonu, niti u skijaškom trčanju niti u skokovima (muškim i ženskim) niti u snowboardu... I to se ne prenosi. Jer košta. A trošenje moraš opravdati. Prenose se samo 4 skakaonice tj. novogodišnja turneja, a, evo, skokovi koji se prenose na SLO2, prenose i prije te turneje i debelo nakon toga mjesecima i to gotovo svake nedjelje (tj. svaki put kada se održavaju).

Dobro, skijaške skokove nitko ne gleda i nemamo svog predstavnika; zašto se onda otkupljuju prava za četiri skakaonice za novu godinu? Sam si rekao da to u Hrvatskoj gleda šačica ljudi. Hoćeš reći da se kod nas skijaški skokovi gledaju samo na novu godinu?

zelenapaprika kaže...

Ovo sa Zubčićem je fake news. Da si samo pročitao komentare ispod tog članka, vidio bi da je članak netočan. Slovenci su prenosili obje vožnje na SLO2. Jednu u 1:55, drugu u 4:55 ujutro. Ova druga vožnja ZAVRŠILA JE prije početka prikazivanja crtića koji se spominju. Citiram doslovno što su napisali dvojica komentatora: 1.) "prvi crtić na HRT2 počeo je u 6:33, debelo nakon završetka prijenosa skijanja koji je trajao na Sloveniji (06:33 Juhuhu (R)*, Medo i šumica u 6:55, a Čudosvijet u 7:15)" i 2.) "Kao i obično hrpe neistina. U vrijeme kad je po novinaru Indexa HTV prikazivao neke crtiće za djecu utrka u Japanu je već bila gotova, budući je ista počela u 4.50 po našem vremenu "). Doslovno sve to piše u komentarima na taj članak. Tijekom dana, snimka skijanja prikazana je dvaput, jednom ujutro i drugi put u 16:28 prema programu HRT2. Još jednom, pročitaj komentare ispod te vijesti (osim onih pljuvačkih), a ja ti daljem screenshot TV rasporeda na SLO2 da vidiš da je prijenos druge vožnje završio PRIJE prikazivanja spomenutih crtića. Toliko o tome.

Ali to i dalje ne mijenja činjenicu da HRT nije prenosio prvu vožnju u 01:55 koju je TV SLO 2 uredno prenosio. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 12:15 (Marko :D).
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zaboravni12 kaže...

Shvaćam da htv treba zadovoljiti svačiji ukus, ali tv bi trebao prvenstveno služiti zabavi, a zabave na htv-u jako malo. A ovaj ostali program loše napravljen s obzirom koliko ga ljudi pravi. Recimo humorističke serije u kojima meni ništa nije smiješno. 

         Sve u svemu, puno plaćamo za malo kvalitetnog programa.

                                                 Pozdrav.

 U Zakonu o HRT-u piše što HRT sve mora pokrivati.

 

RTL2 se reklamira kao "Samo zabava!", pa gledamo reprizne serije po n-ti put. Navečer. A dnevni program ne želim ni komentirati.

 

 EDIT: JakoveP, želim ti ugodnu nedjelju! Daj i tipki miša predah!

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 12:20 (zelenapaprika).
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

Dobro, skijaške skokove nitko ne gleda i nemamo svog predstavnika; zašto se onda otkupljuju prava za četiri skakaonice za novu godinu? Sam si rekao da to u Hrvatskoj gleda šačica ljudi. Hoćeš reći da se kod nas skijaški skokovi gledaju samo na novu godinu?

Ali to i dalje ne mijenja činjenicu da HRT nije prenosio prvu vožnju u 01:55 koju je TV SLO 2 uredno prenosio. 

Sve sam ti već odgovorio, kao i oni koji su napisali da ti sportovi kod nas nisu popularni i da sve to košta. Mogu jedino dodati da se prijenos turneje 4 skakaonice prikazuje svake godine kao i novogodišnji koncert u Beču i Papino urbi et orbi. Dio novogodišnjeg tv paketa.

 

 EDIT: Lagano je porazno da ti ne smeta fake news.

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 12:20 (zelenapaprika).
15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Jura iz druge galaksije kaže...

Ukoliko na idućim parlamentarnim izborima (ove godine idu) neka stranka ili lista obeća ukidanje tv pretplate i ukidanje monopola na tehničke preglede motornih vozila ima moj glas. ako treba ovjeravam kod notara.

 Je, slažem se, tko mi ponudi ukidanje pretplate, glasam za njega. Meni je sve jedno hoće li se pederi ženiti i je li ZDS stari hrvatski pozdrav. Glasat ću za one od kojih ću imati nekakve koristi. Ta pretplata je mali kredit, ono, na dvije godine takvog kredita mogu si kupiti čisto ok mobitel. 

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.3.2020 12:15 (rjakopec).
4 godine
neaktivan
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

I još maštaju tj. planiraju uvest veći harač!

Ko fol a ustvari zaozbiljno traže povećanja pristojbe na 96kn i to nam visi opasno nad glavama.

 
2 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice