TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

poruka: 122
|
čitano: 17.255
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?".
8 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

Kaj? Znaci ovo sto pises ne da nema veze s temom i s onim sto sam ja napisao, nego ono... wat? Znaci ljude smeta sto ne gledam hrt nego se koristim internetom.. najs 

16 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
Mladen kaže...

Kako se u to uklapa rasipanje novca na prijenose NBA lige ? To je isto u duhu očuvanja nacionalne kulture i jezika ? :)

Ono što je iritantno je kad se državne firme, uglavnom monopoli, počnu ponašati kao komercijalne i to samo onda kad njima to odgovara.

 

 E, vidiš, jedan tu pita za HNL koji ja ne gledam. A gledam NBA. I možeš gledati super utakmice Zupca, Bogdanovića i Slovenca Dončića. I utakmice su stvarno fajterske vrlo često s preko 100 koševa na svakoj strani, a ne poput naših koje su da te bog sačuva. I uživam subotom u prijenosu. I tu u pitanju nije samo HRT. Očito su ponuđena prava prijenosa po povoljnoj cijeni, pa su i Slovenci na jednoj privatnoj TV (koja prenosi i F1) počeli prenositi NBA, čak s više utakmica nego HRT.

Zaobilaziš pitanje ... ako je glavni argument nacionalnih televzija informiranje i kultura, da li u to spada NBA liga ?

Većinu nas koji smo tu očito zanima IT, zašto nema više ni jedne emisije na tu temu ? (a usput bi ispunila i obrazovnu svrhu).

 

15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Ostaviti HRT 1, ostalo pogasiti i napuniti kvalitetno program.
Staviti preplatu 10 kn mjesecno...

Ovako mogu stvorit 10 kanala na tvu i 10 radija i trazit da se ljudi pretplate.... nema smisla...

Htio bi napisati sto mislim o svemu, al je zabranjeno siriti mrznju...
Bog i Hrvati
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Slutim rezultat kao na izborima u Koreji, a mnogi kažu da 90% podrške nije demokracija.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
online
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

ovo su još ostaci iz komunizma  ! Moraš platiti 

be Cool
Moj PC  
3 3 hvala 0
9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
bilo bi ok da uvedu nesto da vide da li se na bilo koji nacin gleda njihov program, pa ako gledas plati, ako ne ne moras.
u tom slucaju bi ja platio tocno 0 kn zadnjih 15 godina, a ovako samo financiram uhljebe da bi imali sve losiji program, s nikakvim prijenosima bilo kakvog sporta
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
Marko :D kaže...

U Sloveniji Formulu 1 prenosi TV3 Medias (bivši Pink SI, u vlasništvu srpske Pink Media grupe). Može se gledati besplatno preko DVB-T mreže u MUX-u C. Ali, budući da je slovenski MUX C prenatrpan kanalima, slika je jako loša i dosta se kocka za vrijeme brzih pokreta. No, prošle godine su kod operatera T-2 pokrenuli kanal TV3 Medias 4K i prenosili su Formulu 1 u 4K rezoluciji.

 

S druge strane, Kanal A, najgledaniji TV kanal u Sloveniji, prenosi ligu prvaka (utorak i srijedu), te MotoGP (kvalifikacije i utrka). Kanal A se prije mogao gledati besplatno preko DVB-T mreže, također u MUX C, ali zbog neisplativosti emitiranja, prešli su na isključivo emitiranje preko operatera.

 Doslovno sve to znam jer gledam slovenske programe dugi niz godina. Da, slika TV3 u zemaljskoj distribuciji je loša, ali bolje i to nego ništa. Kanal A i POP TV su se jako pali kvalitetom prije no što su odustali od DVB-T-a. Tako da baš nisam zažalio što su otišli niti mi sada fale. Plaćati sve te sportske kanale u našoj podijeli-pa-vladaj situaciji u kojoj se stalno pretumbavaju ponude domaćih operatera (evo tv izbacio SK, a ubacio Arene)? Žali bože novca. Barem ja tako na to gledam. Oni ubiru profit, a mi se svađamo po forumima tko što više voli. ;-)

TV SLO 2 prenosi i pregršt zimskih sportova. Kada god pogledam TV raspored, kod njih je uvijek neko skijanje, skijaški skokovi i slično. Za to vrijeme na HRT-u se emitiraju serije. 😁

 

Inače rijetko gledam televiziju; ako gledam, onda je to RTL Danas (ili Dnevnik Nove TV), RTL Direkt, Provjereno i Prijatelji na RTL2. Nekada znam pogledati nešto i na slovenskim televizijskim kanalima ako pronađem nešto zanimljivo. Ja većinom streamam... 😉

Abomb kaže...
Ostaviti HRT 1, ostalo pogasiti i napuniti kvalitetno program. 
Staviti preplatu 10 kn mjesecno... 

Ovako mogu stvorit 10 kanala na tvu i 10 radija i trazit da se ljudi pretplate.... nema smisla... 

Htio bi napisati sto mislim o svemu, al je zabranjeno siriti mrznju... 
Bog i Hrvati

Nema potrebe. Rai ima 13 televizijskih kanala; ova naša četiri i jedan internacionalni (koji nitko ne gleda) pored te brojke izgledaju mizerno. Čak ugledni BBC ima sedam i jedan internetski kanal.  

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Jura iz druge galaksije kaže...
zelenapaprika kaže...

...

 kako kod mene kažu: tvoja avlija, tvoja kapija

 Sve 5.

4 godine
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Slažem se da mora postojati institucija kao HRT i da mora biti neka pretplata ( netko je spomenuo 30-40 kuna i mislim da bi to bilo OK ) ali je istina i to da je na HRT-u veliki broj ljudi suvišan.

Postoje ljudi koji ništa ne rade a plaća je preko 10 000 kuna.....to plaća ova pristojba od 80 kuna ( wanna be 96 kuna ).

Otpustiti sigurno 30-40% ljudi i svesti se na neke brojke primjerene državi u kojoj posluju....

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 18:55 (Ulica Ulice).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
ivanlotz kaže...
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

Kaj? Znaci ovo sto pises ne da nema veze s temom i s onim sto sam ja napisao, nego ono... wat? Znaci ljude smeta sto ne gledam hrt nego se koristim internetom.. najs 

 Ne razumiješ da drugi ne mogu koristiti "blaženi internet" za gledanje tv sadržaja jer - nemaju pristup internetu ili on toliko loš da je neupotrebljiv. Meni uopće ne smeta da ti ne gledaš HRT. Fućka mi se. Samo znaj da drugi ne mogu raditi to isto i da gledaju HRT na klasičan starinski način jer ga drugačije ne mogu gledati. I žele ga gledati.

6 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

meni osobno apsurd to placanje TV-a. Treba uvesti da nekakav dekoder i per user i tko zeli neka plati...  Mislim da sam ga zadnji put gledao prije 15 godina... doslovno...

 

sto je najgore imam TV ali NEMAM ni antenu spojenu (niti bilo sta sto moze gledati ove nase programe), netflix i youtube i to je to...

 

bo

NULL!=NULL
 
3 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

Kaj? Znaci ovo sto pises ne da nema veze s temom i s onim sto sam ja napisao, nego ono... wat? Znaci ljude smeta sto ne gledam hrt nego se koristim internetom.. najs 

 Ne razumiješ da drugi ne mogu koristiti "blaženi internet" za gledanje tv sadržaja jer - nemaju pristup internetu ili on toliko loš da je neupotrebljiv. Meni uopće ne smeta da ti ne gledaš HRT. Fućka mi se. Samo znaj da drugi ne mogu raditi to isto i da gledaju HRT na klasičan starinski način jer ga drugačije ne mogu gledati. I žele ga gledati.

Tko ga hoce gledati nek placa, jednostavno je. Ja tv ne gledam, tako da....

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Mladen kaže...
zelenapaprika kaže...
Mladen kaže...

Kako se u to uklapa rasipanje novca na prijenose NBA lige ? To je isto u duhu očuvanja nacionalne kulture i jezika ? :)

Ono što je iritantno je kad se državne firme, uglavnom monopoli, počnu ponašati kao komercijalne i to samo onda kad njima to odgovara.

 

 E, vidiš, jedan tu pita za HNL koji ja ne gledam. A gledam NBA. I možeš gledati super utakmice Zupca, Bogdanovića i Slovenca Dončića. I utakmice su stvarno fajterske vrlo često s preko 100 koševa na svakoj strani, a ne poput naših koje su da te bog sačuva. I uživam subotom u prijenosu. I tu u pitanju nije samo HRT. Očito su ponuđena prava prijenosa po povoljnoj cijeni, pa su i Slovenci na jednoj privatnoj TV (koja prenosi i F1) počeli prenositi NBA, čak s više utakmica nego HRT.

Zaobilaziš pitanje ... ako je glavni argument nacionalnih televzija informiranje i kultura, da li u to spada NBA liga ?

Većinu nas koji smo tu očito zanima IT, zašto nema više ni jedne emisije na tu temu ? (a usput bi ispunila i obrazovnu svrhu).

 

 Ne zaobilazim pitanje nego je rasprava nesuvisla. Svatko od nas piše o tome što mu se sviđa i što mu se ne sviđa.

 

Država ja blagoslovila Zakon o HRT-u u kojem piše: "HRT  u  svojim  programima  mora  zadovoljiti  interese  javnosti  na  državnoj,  regionalnoj  i lokalnoj  razini  te  osigurati  odgovarajuću  zastupljenost  informativnoga,  umjetničkog, kulturnog,  obrazovnog,  dječjeg,  zabavnog, športskog  i  drugog  sadržaja  sukladno  ovom Zakonu". Koji su to interesi javnosti? Zato postoji i neko programsko vijeće HRT-a koje se time bavi. Ti i ja se time na bavimo. Samo smo više ili manje zadovoljni programom HRT-a.

 

 

Emisije o IT-u su bile osrednje. Zašto? Malo smo tržište i zapravo se malo toga zbiva.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Abomb kaže...
Ostaviti HRT 1, ostalo pogasiti i napuniti kvalitetno program.

Zašto samo HRT1?

Meni je HRT3 jedino što je zanimljivo.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
digitall kaže...
s nikakvim prijenosima bilo kakvog sporta

A što ako netko voli dokumentarce?

16 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Mladen kaže...
zelenapaprika kaže...
Mladen kaže...

Kako se u to uklapa rasipanje novca na prijenose NBA lige ? To je isto u duhu očuvanja nacionalne kulture i jezika ? :)

Ono što je iritantno je kad se državne firme, uglavnom monopoli, počnu ponašati kao komercijalne i to samo onda kad njima to odgovara.

 

 E, vidiš, jedan tu pita za HNL koji ja ne gledam. A gledam NBA. I možeš gledati super utakmice Zupca, Bogdanovića i Slovenca Dončića. I utakmice su stvarno fajterske vrlo često s preko 100 koševa na svakoj strani, a ne poput naših koje su da te bog sačuva. I uživam subotom u prijenosu. I tu u pitanju nije samo HRT. Očito su ponuđena prava prijenosa po povoljnoj cijeni, pa su i Slovenci na jednoj privatnoj TV (koja prenosi i F1) počeli prenositi NBA, čak s više utakmica nego HRT.

Zaobilaziš pitanje ... ako je glavni argument nacionalnih televzija informiranje i kultura, da li u to spada NBA liga ?

Većinu nas koji smo tu očito zanima IT, zašto nema više ni jedne emisije na tu temu ? (a usput bi ispunila i obrazovnu svrhu).

 

Postavljaš HRT-u glupa pitanja, pa njih to ne zanima kao sadržaj boli ih briga ko ha hebe.

 

Kad si na HRT-u vidio smislenu emisiju o sportskom Ribolovu, odgovor je nikad toga nije bilo u našoj domačoj Močvari.Slovenci i Srbi takav sadržaj imaju od početka devedesetih godina, a dalje ti je jasno kud mi spadamo okvirno samo cirkus-sistem za skupljanje preplate i kvit.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/komentari-lanaka-bughr/koliko-esto-gledate-program-htv-a/268125.aspx?page=0&jumpto=5899467&sort=asc&view=flat

 

Kad smo več kod obrazovnog sadržaja, "pogleč kolko je napredna ili luda Norveška NRK državna televizija jer to je njihov obrazovni sadržaj".Oni se ne opterečuju sa glupostima(video ima opciju za engleske titlove), dakle čega se imamo sramit pa pokaži na zabavan način realnu situaciju i nema frke.

 

 

Šta bi na ovakvu Norvešku praksu rekel HRT šef guzonja, pa ukratko to je perverzija i loše utječe na djecu itd.Ali zato niko niti ne čmrgne, kad se recimo na HRT 2 navečer oko 11h pusti Rambo 4 to je sve ok sasvim normalan zabavan sadržaj.HRT nije usamljen u ovakvom mišljenju, takva je praksa večine "modernih i naprednih zapadnih javnih medija".Brutalno nasilje je danas sasvim ok, a Norvežani su ipak samo obični pokvareni i perverzni gadovi itd.

 

 

 

Intel=pokvareni podmukli gadovi!
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 19:45 (rambox).
15 godina
odjavljen
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Održavanje infrastrukture i temeljni informativni, edukativni i kulturni program jesu javni interes i trebaju biti financirani javnim financijama, međutim, to ne znači da je trenutni sustav adekvatan.

Prvo, ako je nešto javni interes, mislim da kriterij uopće ne treba biti posjed prijemnika, pogotovo ne na način da se širi kriterij što se sve smatra prijemnikom. Može biti definirano da se izdvaja određeni promil proračuna ili, da imamo uređen sustav s jednim porezom koji se plaća na mosni račun, preko tog sustava.

Drugo, za takav sadržaj je dovoljan jedan program, ako je uopće i on nužan. Na njemu bi bili isključivo komercijalno neisplativi sadržaji koji su sad raštrkani na 4 programa. Alternativa je po sistemu javnog natječaja gdje se komercijalne televizije natječu za sufinanciranje komercijalno neisplativog sadržaja.

Bez obzira koji model bi se odabrao trošak bi bio daleko manji, pa bi se po zaposlenom građaninu u prosjeku moglo izdvajati nekoliko puta manje novca nego sada iznosi pretplata. Dodatno, bez obzira koji model bi se odabrao, a moguća je i kombinacija (sve što ne stane na jedan kanal ide na javni natječaj), sustav mora biti transparentan jer je to javni novac i javnost ima pravo kontrolirati kako se troši.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
4 0 hvala 0
4 godine
protjeran
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Imam ih par kaj rade na Hrt-u, ljudi moji to su u "mom" drustvu najveci drkaroši, zali boze sto udisu ovaj zrak

 
4 1 hvala 1
7 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

@mrblc

E moj druže nejde to tako.... Na 4 programa možeš zaposliti 4 puta više uhljeba nego da imaš samo 1 program...

😀

15 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

...treba početi.. od početka? :) Nalsov & pitanje/anketa tj korištenje 'pogrešnog' termina (mada svi znamo, razumijemo..)

- nije pretplata nego pristojba tj neformalni porez.

 

Pretplata se kao naziv odnosi na ostale usluge za koje imamo ugovorni odnos, stvar izbora, porez s drugim nazivom nije stvar izbora nego političke-ekonomske odluke vlasti.

pristojba koju plaćamo je u 'prosjeku', globalno/EU .. tj 1-2% plaće, mi cca 1,5% i pošto su plaće porasle unazad par godina sad rtv traži isto.. a u izbornoj godini vlast neće donositi takve odluke, pa promjene iznosa na viši vjerojatno neće biti.

-biti protiv plaćanja pristojbe je kako reć nego blesavo, kao i anketno pitanje.. no uobičajeno. :) Može drugo pitanje? želite li plaćati (pa sad bilo što, parking, kavu..? što god plaćate, ne samo režije i 'važne stvari', može i sitnice).. tj svaka takva anketa je 'statističarka greška' jer je odgovor intrinistički vezan uz ljudsku narav (ako ne moram... + ne želim)..

-odnosno, tema je 'namjerna' samo treba izazvati reakciju i 'pravedni bijes-revolt'.. pa da klikovi odrade svoje s addsima.. tj nije važno o čemu se piše, važno da se piše i da forumaši sudjeluju, pa eto i mene :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
2 1 hvala 0
8 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Shvaćam ja da je netko fan Star Treeka, ali da Petar Vlahov ima frizuru i ten poput Neelixa... 

 

Moronu je vjerojatno netko rekao da treba biti perjanica HRTa, pa je to doslovce shvatio.

Neki dan slučajno okrenuo i mislio da je maskenbal. Ovaj prekvarcan (kao i inače), botox ne sakriva debele obraščiće i još obrijan visoko ponad ušiju a ima rakuna na glavi.

 

I još jel dobivamo što plaćamo; ma ovo niko nemere platit.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

 Kakvih bolesnika ima, kakve veze ima to sa HRTom. Mislis da ce organizirati nastavu preko HRTa? 

Preporucio bi ti odlazak u najblizu psihijatrijsku ustanovu. 

9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
ihush kaže...

...treba početi.. od početka? :) Nalsov & pitanje/anketa tj korištenje 'pogrešnog' termina (mada svi znamo, razumijemo..)

- nije pretplata nego pristojba tj neformalni porez.

 

Pretplata se kao naziv odnosi na ostale usluge za koje imamo ugovorni odnos, stvar izbora, porez s drugim nazivom nije stvar izbora nego političke-ekonomske odluke vlasti.

pristojba koju plaćamo je u 'prosjeku', globalno/EU .. tj 1-2% plaće, mi cca 1,5% i pošto su plaće porasle unazad par godina sad rtv traži isto.. a u izbornoj godini vlast neće donositi takve odluke, pa promjene iznosa na viši vjerojatno neće biti.

-biti protiv plaćanja pristojbe je kako reć nego blesavo, kao i anketno pitanje.. no uobičajeno. :) Može drugo pitanje? želite li plaćati (pa sad bilo što, parking, kavu..? što god plaćate, ne samo režije i 'važne stvari', može i sitnice).. tj svaka takva anketa je 'statističarka greška' jer je odgovor intrinistički vezan uz ljudsku narav (ako ne moram... + ne želim)..

-odnosno, tema je 'namjerna' samo treba izazvati reakciju i 'pravedni bijes-revolt'.. pa da klikovi odrade svoje s addsima.. tj nije važno o čemu se piše, važno da se piše i da forumaši sudjeluju, pa eto i mene :))

 Nije problem placanja vec struktura upravljanja. Ne smiju politicari imati ovlast postavljanja urednika ili bili kakvih kadrova na HRTu.

13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
VladRi kaže...

meni osobno apsurd to placanje TV-a. Treba uvesti da nekakav dekoder i per user i tko zeli neka plati...  Mislim da sam ga zadnji put gledao prije 15 godina... doslovno...

 

sto je najgore imam TV ali NEMAM ni antenu spojenu (niti bilo sta sto moze gledati ove nase programe), netflix i youtube i to je to...

 

bo

RTV pretplata je de facto porez za posjedovanje televizora, radija, mobitela, tableta i računala.

MrBlc kaže...
Održavanje infrastrukture i temeljni informativni, edukativni i kulturni program jesu javni interes i trebaju biti financirani javnim financijama, međutim, to ne znači da je trenutni sustav adekvatan.

Prvo, ako je nešto javni interes, mislim da kriterij uopće ne treba biti posjed prijemnika, pogotovo ne na način da se širi kriterij što se sve smatra prijemnikom. Može biti definirano da se izdvaja određeni promil proračuna ili, da imamo uređen sustav s jednim porezom koji se plaća na mosni račun, preko tog sustava.

Drugo, za takav sadržaj je dovoljan jedan program, ako je uopće i on nužan. Na njemu bi bili isključivo komercijalno neisplativi sadržaji koji su sad raštrkani na 4 programa. Alternativa je po sistemu javnog natječaja gdje se komercijalne televizije natječu za sufinanciranje komercijalno neisplativog sadržaja.

Bez obzira koji model bi se odabrao trošak bi bio daleko manji, pa bi se po zaposlenom građaninu u prosjeku moglo izdvajati nekoliko puta manje novca nego sada iznosi pretplata. Dodatno, bez obzira koji model bi se odabrao, a moguća je i kombinacija (sve što ne stane na jedan kanal ide na javni natječaj), sustav mora biti transparentan jer je to javni novac i javnost ima pravo kontrolirati kako se troši.

Kada već moramo plaćati 80 kuna pretplatu, bilo bi super kada bi gledatelji mogli odabrati što žele gledati. Recimo, mogli bi napraviti online anketu, te svakom korisniku uz račun poslati pretplatički kod s kojim bi se istoj moglo pristupiti. Onda bi korisnici mogli reći što vole i što bi htjeli vidjeti na HRT-u, te bi temeljem toga mogli izrađivati programsku shemu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Ulica Ulice kaže...

Slažem se da mora postojati institucija kao HRT i da mora biti neka pretplata ...

 Vidiš ja mislim da ne mora postojati institucija kao HRT. A slažem se da treba biti neka pretplata. Jer te dvije stvari nisu povezane. Novac od pretplate koristiti da se kupuje potrebno od medijskih kuća koje će emitirati taj sadržaj u dogovoreno vrijeme.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
9 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

 

Da, računi stižu uredno.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

HRT koji je prijavio 1,38 milijardi kuna prihoda s 2781 zaposlenih.

Na drugom je mjestu Nova TV s 324 zaposlenih i 391 milijunom kuna prihoda, dok je na trećem RTL Hrvatska s 261 zaposlenim i 311 milijuna kuna prihoda.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

Kada već moramo plaćati 80 kuna pretplatu, bilo bi super kada bi gledatelji mogli odabrati što žele gledati. Recimo, mogli bi napraviti online anketu, te svakom korisniku uz račun poslati pretplatički kod s kojim bi se istoj moglo pristupiti. Onda bi korisnici mogli reći što vole i što bi htjeli vidjeti na HRT-u, te bi temeljem toga mogli izrađivati programsku shemu.

U zemlji sa 4 milijuna nogometnih izbornika probaj zamisliti trajanje rasprave i rezultat :)

Nema smisla ići u tom smjeru, to je kao da klince pitaš da li žele ići u školu, koje bi obavezne predmete ili što bi jeli.

 

Meni je zadana funkcija državne radio-televizije ok, i slažem se da je javni interes, ali problem je u tome što ona to ne ispunjava.

Informativni program, koji bi trebao biti primarni, sveo se na negledljivo ulizivanje vladajućoj kasti i zataškavanje afera, čak ih i u tome nadmašuju komercijalne televizije.

Ako je već otvoren prostor za komercijalne televizije, ne vidim baš puno potrebe ni za isključivo zabavnim programom (možda nekakva kombinacija kao kvizovi, lokalni festivali i sl.).

Kako funkciju informiranja, očuvanja kulture i jezika ili obrazovanja ispunjavaju meksičke sapunice, licencirane seoske zabave tipa "Prvi glas <dopuni ime naselja>" ili prijenosi stranih sportskih liga ?

 

Da ne budu samo kritike, pohvalio bih dokumentarni program ili npr. odlično zamišljene i realizirane Knjazove Hrvatske velikane, Financijalac Tonija Miluna, Potrošački kod itd.

 

 

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
pravi_covijek kaže...
zelenapaprika kaže...
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

 Kakvih bolesnika ima, kakve veze ima to sa HRTom. Mislis da ce organizirati nastavu preko HRTa? 

Preporucio bi ti odlazak u najblizu psihijatrijsku ustanovu. 

 Još jedan kojem treba crtati?

 

On ne gleda HRT jer ima blaženi internet. Blažen on. A barem 20% ljudi u Hrvatskoj nema nikakav internet, a tko zna koliki postotak ima smeće od internetske veze. Pa takvi ne mogu napisati - ne gledam HRT je imam blaženi internet.  I možda im je zemaljska tv jedina zabava koju imaju. HRT i sve ostalo.

 

A do postotka od 20% se došlo pred 2-3 dana uz spominjanje obrazovanja putem interneta. I to samo kao mogućnosti. Zbog širenja koronavirusa. I onda se ispostavilo da u Hrvatskoj mnogi nemaju pristup internetu i da bi takva nastava bila teško izvediva. Zato je spomenuto da barem 20% ljudi nema nikakav pristup internetu.

 

Pa ne mogu blaženo surfati niti gledati serije i filmove putem interneta. I gledaju HRT i sve ostalo.

 

Jasno sada?

Postoji i obrazovanje za odrasle. Upiši nešto.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

Kada već moramo plaćati 80 kuna pretplatu, bilo bi super kada bi gledatelji mogli odabrati što žele gledati. Recimo, mogli bi napraviti online anketu, te svakom korisniku uz račun poslati pretplatički kod s kojim bi se istoj moglo pristupiti. Onda bi korisnici mogli reći što vole i što bi htjeli vidjeti na HRT-u, te bi temeljem toga mogli izrađivati programsku shemu.

Pa to već imaš. Komercijalne televizije. Anketa = istraživanje tržišta koje provode. I onda skuže da imaju posla sa slabo obrazovanim i mahom za kulturu nezainteresiranim ljudima, pa im nude reality, sapunice i reprizine reprize stranih filmova i serija uz poneku seriju "iz regiona". Zato mora postojati jedna javna televizija koja će malo podignuti razinu kulture i obrazovanosti. Za onog koji mi predlaže psihijatrijsku ustanovu, nekada u MRAČNO doba kada nije bilo jogurta (šatro), postojala je školstva tv, a u svakom razredu je bio poster s rasporedom školskih emisija iz kemije, biologije, povijesti... "Opstanak" s Davidom Bellamyjem bio je vrh za nas klince (https://en.wikipedia.org/wiki/Survival_(TV_series)). A danas? Baka prase i Dara bubamara.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice