TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

poruka: 122
|
čitano: 17.371
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?".
15 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

iako je u nas uobičajeno suditi (pa čak se i militantno obračunavati) o onome o čemu nemaš blage veze, meni vjera (produhovljeni ateizam gotovo budističkog usmjerenja) ne dozvoljava ocjenjivati tv-program jer ga ne pratim. nikad, nigdje i nikakav - u stvarnom vremenu (tpb/ettv i serije/filmovi se ne računaju). prvo bufferiram na hdd pa ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
4 godine
odjavljen
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Bruno Kovačević, glavni urednik HTV-a: Da je pretplata 96 kuna, mi bi napravili čuda. Maja Sever, "novinarka": Ponosna na urednika! Samo tako, šefe! Idemo po 96!

Odvratni uhljebi.

Have no fear, Vlad is here
Moj PC  
33 0 hvala 0
4 godine
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Može pretplata na HRT biti i 196 kuna ali da su na tržištu i da se za pretplatnike bore kvalitetom ponuđenih sadržaja kao i kvalitetom ljudi koji rade na HRT-u.

Ukoliko je tvoja obveza ( porez na posjedovanje uređaja na kojem MOŽEŠ gledati HRT ) plaćanje HRT-a bez obzira kakav program ti isporučuje to djeluje i na ljude koji tamo rade....bilo kako bilo plaća će doći.....

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 14:05 (Ulica Ulice).
 
4 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Ja dobijam točno ono što plaćam - ništa.
Privatne poruke su za privatne razgovore. Ne odgovaram na općenita pitanja vezana uz neku temu.
 
21 0 hvala 0
4 godine
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Kod nas su ljudi protiv svega što njima ne puni džep ili im na bilo koji način ne pogoduje. Sada ću zaraditi brdo TD-ova ali to je ružna istina o nama.

 

Pretplata za HRT. I da i ne. Neke sadržaje, pogotovo one na HRT3 nije moguće vidjeti bilo gdje drugdje, pogotovo ne na RTL-u na kojem vlada "Večera za 5 na selu" ili na Novoj TV sa turskim sapunicama. HRT nudi i niz znanstvenih i emisija iz kulture koje baš nikako nisu zanimljive komercijalnim televizijama. Meni je 80 kuna previše, 30-40 bi bilo dosta. Zašto? Zato jer vrte reklame i na njima zarađuju.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 14:18 (zelenapaprika).
 
20 9 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
VladimirLem kaže...

Bruno Kovačević, glavni urednik HTV-a: Da je pretplata 96 kuna, mi bi napravili čuda. Maja Sever, "novinarka": Ponosna na urednika! Samo tako, šefe! Idemo po 96!

Odvratni uhljebi.

 Oni traže 96 kuna, a komercijalne televizije sve više skraćuju program koji prikazuju u jednom satu u korist reklama. Dosta ti je samo pogledati 3 zemaljska RTL-a, sva tri imaju reklame s odmakom od par sekundi. Takve televizije šibaju reklame i nakon ponoći.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 14:17 (zelenapaprika).
5 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Budući da je kod nas još uvijek socijalizam i samoupravljanje TV pretplatu treba nakačiti odmah po rođenju ;)

vjerojatno bi potaklo rađanje više djece ;)

 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Neki koriste reklame da zarade (Facebook,YT) a mi placamo preplatu da gledamo reklame i gluposti. Usred filma svako malo reklame po par minuta. Sadržaj negledljiv.
Budite sigurni, pretplata se neće nikada ukinuti. To je samo dodatni porez koji placamo da bi se vladajuci promovirali i zaokupljivali narod glupostima. Dobar primjer je sirenje panike Coronavirusom.
Moj PC  
1 1 hvala 1
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Gogy7 kaže...
Neki koriste reklame da zarade (Facebook,YT) a mi placamo preplatu da gledamo reklame i gluposti. Usred filma svako malo reklame po par minuta. Sadržaj negledljiv.
Budite sigurni, pretplata se neće nikada ukinuti. To je samo dodatni porez koji placamo da bi se vladajuci promovirali i zaokupljivali narod glupostima. Dobar primjer je sirenje panike Coronavirusom.

 Meni su sadržaji RTL-a i Nove TV u 99% slučajeva negledljivi. Krim tim 2, ona sudnica, danas "samo" 4 epizode Lud, zbunjen, normalan, razne sapunice... Ako već želim gledati bilo što na te dvije televizije, moram se pripremiti na hrpe reklama.

 

Nitko te ne tjera da gledaš vijesti i dnevnike na bilo kojoj televiziji. Vijesti u njima su ionako samo urednički izbor. Na internetu možeš doznati mrvicu više jer i tamo vlada debela cenzura.

15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Nema veze sa socijalizmom. Pristojba za nacionalnog broadcastera tekovina je zapadnoeuropske demokracije, a uplaćuje se kao potpora za proizvodnju programa na nacionalnom (domaćem) jeziku, a ne za gledanje tog programa. Stvar je u dimenziji nacionalne kulturne politike, pa i kulturne dominacije (engleski, francuski jezik). Tim važnije za "male" nacije, tako da su prije godinu-dvije Švicarci velikom većinom na referendumu izglasali zadržavanje pristojbe.
Dakle, stvar je u potpori za proizvodnju programa na domaćem jeziku, i za sadržaje koji nisu komercijalni, ili su u umjetničkoj formi zahtjevni.
Pitanje je naravno koliko je HRT uspješan u tome, ali mislim da je i takav kakav jest, pak nešto bolji od komercijalnih kanala.
Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 15:04 (goddard).
12 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Nit gledam tv, nit me zanima domaća produkcija. 

Nekad davno si bar na tom hrt-u mogao pogledati film bez reklama, hnl, f1 a sad više ni to.

Neprihvatljivo mi je da uz tolike milijune koji im svaki mjesec sjedaju od pristojbi + reklama ne mogu ponuditi kvalitetniji sadržaj.

 

Moj PC  
8 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...

Kod nas su ljudi protiv svega što njima ne puni džep ili im na bilo koji način ne pogoduje. Sada ću zaraditi brdo TD-ova ali to je ružna istina o nama.

 

Pretplata za HRT. I da i ne. Neke sadržaje, pogotovo one na HRT3 nije moguće vidjeti bilo gdje drugdje, pogotovo ne na RTL-u na kojem vlada "Večera za 5 na selu" ili na Novoj TV sa turskim sapunicama. HRT nudi i niz znanstvenih i emisija iz kulture koje baš nikako nisu zanimljive komercijalnim televizijama. Meni je 80 kuna previše, 30-40 bi bilo dosta. Zašto? Zato jer vrte reklame i na njima zarađuju.

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

16 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Niste ni svjesni kako je dobar i mocan sadrzaj na HRT-ovima.

 

Pokusajte naci na netu BHT ili Federalnu pa da vidite tek koja je tuga placati pretplatu na ta cudesa od tv kanala 

 
2 1 hvala 0
16 godina
online
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
goddard kaže...
Nema veze sa socijalizmom. Pristojba za nacionalnog broadcastera tekovina je zapadnoeuropske demokracije, a uplaćuje se kao potpora za proizvodnju programa na nacionalnom (domaćem) jeziku, a ne za gledanje tog programa. Stvar je u dimenziji nacionalne kulturne politike, pa i kulturne dominacije (engleski, francuski jezik). Tim važnije za "male" nacije, tako da su prije godinu-dvije Švicarci velikom većinom na referendumu izglasali zadržavanje pristojbe.
Dakle, stvar je u potpori za proizvodnju programa na domaćem jeziku, i za sadržaje koji nisu komercijalni, ili su u umjetničkoj formi zahtjevni.
Pitanje je naravno koliko je HRT uspješan u tome, ali mislim da je i takav kakav jest, pak nešto bolji od komercijalnih kanala.

Kako se u to uklapa rasipanje novca na prijenose NBA lige ? To je isto u duhu očuvanja nacionalne kulture i jezika ? :)

Ono što je iritantno je kad se državne firme, uglavnom monopoli, počnu ponašati kao komercijalne i to samo onda kad njima to odgovara.

 

9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Znate onaj vic kad su rekli muji da mora placati preplatu jer ima radio u autu, antenu na kući i laptop. Ako imate alat kojim mozete primiti signal morate platiti iako ne posjedujete Tv.
A mujo im odgovori:
Mogu li onda dobiti djecji za troje djece?
- Ne, jer nemate djece.
- Ali imam alat da ih napravim 😄
Moj PC  
19 0 hvala 0
12 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Neka se odluce ili direktno financiranje ili reklame. Nije fer da sjede na dvije stolice. Ako zele se zele direktno financirati (npr. "za proizvodnju programa na domaćem jeziku, i za sadržaje koji nisu komercijalni, ili su u umjetničkoj formi zahtjevni"), onda neka se to financira iz drzavnog proracuna, a ne kroz posebni namet. Ovo sto je trenutno na snazi je smijurija.

Moj PC  
3 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Hrt i hep su najvece uhljebnicke drzavne firme, korupcija i kriminal od samih glavesina, trebalo bi zakon uvesti da sa njima ko kinezi sa svojom korumpiranom bagrom ukratko metak u celo. Prvo ovog direktora koji moj i vas novac trosi da bi dao svojoj stranackoj prijateljici https://novatv.dnevnik.hr/informativni/provjereno/clanak/zanimljivosti/direktor-istarskog-hep-a-zaposlenike-poslao-na-seminar-na-kojem-su-ucili-zakonitosti-novca-i-koji-vodi-njegova-stranacka-kolegica---596469.html
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Dr. Vicko kaže...

Niste ni svjesni kako je dobar i mocan sadrzaj na HRT-ovima.

 

Pokusajte naci na netu BHT ili Federalnu pa da vidite tek koja je tuga placati pretplatu na ta cudesa od tv kanala 

Mene kod HRT-a konkretno smeta što ima premalo zabavnog, dokumentarnog i sportskog sadržaja jer su nekada imali puno, puno više. Također, smeta me što bi isti trebao biti neovisan i objektivan izvor informacija bez cenzure, a ne javni servis političke stranke na vlasti.

 

Ali da, HRT ima još dobar program kada se pogleda televizija u susjednim zemljama.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 16:08 (Marko :D).
16 godina
neaktivan
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Ukoliko na idućim parlamentarnim izborima (ove godine idu) neka stranka ili lista obeća ukidanje tv pretplate i ukidanje monopola na tehničke preglede motornih vozila ima moj glas. ako treba ovjeravam kod notara.

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Moj PC  
8 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
To se nece nikada dogoditi kao ni ukidanje placanja crkve iz poreza. Nijedna stranka to ne zeli učiniti, nijedna stranka se ne zeli odreci toga jer im ide na korist a nama na štetu.
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
darkborg kaže...

Nit gledam tv, nit me zanima domaća produkcija. 

Nekad davno si bar na tom hrt-u mogao pogledati film bez reklama, hnl, f1 a sad više ni to.

Neprihvatljivo mi je da uz tolike milijune koji im svaki mjesec sjedaju od pristojbi + reklama ne mogu ponuditi kvalitetniji sadržaj.

 

Ukus svakog od nas je specifičan. HNL? Više ne bih gledao ni mrtav. F1 gledam kod Slovenaca. Filmovi još uvijek nemaju toliko reklama kao što ih imaju na komercijalnim televizijama.


Daju NBA kao i oni isti Slovenci koji prenose F1. Pa ja imam što gledati. Kao što gledam HRT3, ali tamo nema naslova s Netflixa, HBO-a, Hulua i ostalih.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
ivanlotz kaže...

Apsolutno ne. Zasto bih ja koji uopce nemam TV prikljucak placao taj harac? Neka fino kodiraju kanale, pa nek im placa tko zeli gledat taj srot. Ne pada mi napamet ni kune im dati. Za sve sto mi treba imam blazeni internet. Stoka uhljebnicka.

 Ti imaš blaženi internet.

 

Pred dva dana nastala je panika - da kako će jadna djeca koristiti internet za online nastavu ako se situacija s koronavirusom pogorša, kada 20% ljudi u Hrvatskoj nema pristup internetu (što jest podatak Eurostata iz 2018. tj. da cca 80% ljudi ima pristup internetu). Tko zna koliko njih nema nikakvo računalo i tko zna koliko njih i njihovih roditelja je digitalno nepismeno?

 

Ali ti imaš blaženi internet. A ostali nek crknu. Stoka jedna.

 

Ne, ne radim na HRT-u niti sam ikada radio.

15 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Koncept pristojbe je isto tako zapadnoeuropska demokratska tekovina, jer bi plaćanje troškova proizvodnje iz državnog proračuna podrazumijevalo i veći utjecaj državnog aparata, npr. na vijesti - u prvom redu. Zato smo to i imali do cca. 90-ih godina prošlog stoljeća, a u bivšoj se državi o današnjem pristupu nije ni razmišljalo.
Naravno, sasvim je druga priča koliko je društvo sazrelo da se ta ideja (o micanju utjecaja države iz proizvodnje društveno dotiranih programa) konkretno i ostvari.
Vjerojatno i ne može biti drugačije, kad se od strane članova društva često argumentiraju stavovi tipa "što bih plaćao zdravstvo kad nisam bolestan", i slično.
U principu, javne institucije funkcioniraju onako kako društvo funkcionira, a kod nas možda malo u zaostatku (tradicionalno, reklo bi se)
Ja osobno mislim da su npr. muljaže u infrastrukturnim projektima u zadnjih 10 godina ipak u manjem postotku nego prije, ako baš ne možemo još uvijek (nažalost) reći da su iznimka.
Tako je i recimo ta odluka o otkupu prava na NBA ligu (opravdana, koliko znam, time što tamo igraju naši legionari?) u košu sa onim nedozrelim postupcima institucija.
No ako se želi biti imalo realan, u principu bi trebalo umjesto drvlja i kamenja nabacit se drvljem, a kamenje ipak spremit....
Reporter: What is your ambition in life? Parvulescu: To become immortal, and then to die.
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Prošla su vremena kad je javna televizija bila servis za gledatelje. Danas imamo stotinu izbora za gledanje, informiranje i edukaciju. Ako već država mora imati taj servis, onda neka ga naplaćuje kroz porez i financira u količini koja joj odgovara, a ne da HRT direktno ubire taj novac i troši ga kako kojoj garnituri paše.

uključite logiku, prije postavljanja pitanja
Moj PC  
0 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Mladen kaže...

Kako se u to uklapa rasipanje novca na prijenose NBA lige ? To je isto u duhu očuvanja nacionalne kulture i jezika ? :)

Ono što je iritantno je kad se državne firme, uglavnom monopoli, počnu ponašati kao komercijalne i to samo onda kad njima to odgovara.

 

 E, vidiš, jedan tu pita za HNL koji ja ne gledam. A gledam NBA. I možeš gledati super utakmice Zupca, Bogdanovića i Slovenca Dončića. I utakmice su stvarno fajterske vrlo često s preko 100 koševa na svakoj strani, a ne poput naših koje su da te bog sačuva. I uživam subotom u prijenosu. I tu u pitanju nije samo HRT. Očito su ponuđena prava prijenosa po povoljnoj cijeni, pa su i Slovenci na jednoj privatnoj TV (koja prenosi i F1) počeli prenositi NBA, čak s više utakmica nego HRT.

4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Jura iz druge galaksije kaže...

Ukoliko na idućim parlamentarnim izborima (ove godine idu) neka stranka ili lista obeća ukidanje tv pretplate i ukidanje monopola na tehničke preglede motornih vozila ima moj glas. ako treba ovjeravam kod notara.



Ja bih svoj glas dao onome tko bi u zatvor spremao vlasnike firmi koji ne plaćaju svoje radnike, koji umjesto obrazovanih i stručnjaka zapošljavaju studente te koji šikaniraju svoje zaposlene na bilo koji način (pogotovo žene), a posebno one "poduzetnike" koji potkradaju državu. Ali nemam kome dati svoj glas.


Problemi s domaćim televizijama su mi zadnja rupa na remenu...

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 17:08 (zelenapaprika).
13 godina
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...
Mladen kaže...

Kako se u to uklapa rasipanje novca na prijenose NBA lige ? To je isto u duhu očuvanja nacionalne kulture i jezika ? :)

Ono što je iritantno je kad se državne firme, uglavnom monopoli, počnu ponašati kao komercijalne i to samo onda kad njima to odgovara.

 

 E, vidiš, jedan tu pita za HNL koji ja ne gledam. A gledam NBA. I možeš gledati super utakmice Zupca, Bogdanovića i Slovenca Dončića. I utakmice su stvarno fajterske vrlo često s preko 100 koševa na svakoj strani, a ne poput naših koje su da te bog sačuva. I uživam subotom u prijenosu. I tu u pitanju nije samo HRT. Očito su ponuđena prava prijenosa po povoljnoj cijeni, pa su i Slovenci na jednoj privatnoj TV (koja prenosi i F1) počeli prenositi NBA, čak s više utakmica nego HRT.

U Sloveniji Formulu 1 prenosi TV3 Medias (bivši Pink SI, u vlasništvu srpske Pink Media grupe). Može se gledati besplatno preko DVB-T mreže u MUX-u C. Ali, budući da je slovenski MUX C prenatrpan kanalima, slika je jako loša i dosta se kocka za vrijeme brzih pokreta. No, prošle godine su kod operatera T-2 pokrenuli kanal TV3 Medias 4K i prenosili su Formulu 1 u 4K rezoluciji.

 

S druge strane, Kanal A, najgledaniji TV kanal u Sloveniji, prenosi ligu prvaka (utorak i srijedu), te MotoGP (kvalifikacije i utrka). Kanal A se prije mogao gledati besplatno preko DVB-T mreže, također u MUX C, ali zbog neisplativosti emitiranja, prešli su na isključivo emitiranje preko operatera.

12 godina
offline
TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?

Da, sjećam se da sam starom nariktao službeni SLO stream da gleda Dinamo. Stišali tonove, upalili radio kao da imamo naš prijenos.

 

Malo je kasnio ton, ali .

vi zadrti intelovci ste strašni s ovim zastrašivanjem ljudi isto ko zadrti amdovci s uloženo/dobiveno xD , neces dobit td nego prijavu za spam
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.3.2020 17:15 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
Marko :D kaže...

U Sloveniji Formulu 1 prenosi TV3 Medias (bivši Pink SI, u vlasništvu srpske Pink Media grupe). Može se gledati besplatno preko DVB-T mreže u MUX-u C. Ali, budući da je slovenski MUX C prenatrpan kanalima, slika je jako loša i dosta se kocka za vrijeme brzih pokreta. No, prošle godine su kod operatera T-2 pokrenuli kanal TV3 Medias 4K i prenosili su Formulu 1 u 4K rezoluciji.

 

S druge strane, Kanal A, najgledaniji TV kanal u Sloveniji, prenosi ligu prvaka (utorak i srijedu), te MotoGP (kvalifikacije i utrka). Kanal A se prije mogao gledati besplatno preko DVB-T mreže, također u MUX C, ali zbog neisplativosti emitiranja, prešli su na isključivo emitiranje preko operatera.

 Doslovno sve to znam jer gledam slovenske programe dugi niz godina. Da, slika TV3 u zemaljskoj distribuciji je loša, ali bolje i to nego ništa. Kanal A i POP TV su se jako pali kvalitetom prije no što su odustali od DVB-T-a. Tako da baš nisam zažalio što su otišli niti mi sada fale. Plaćati sve te sportske kanale u našoj podijeli-pa-vladaj situaciji u kojoj se stalno pretumbavaju ponude domaćih operatera (evo tv izbacio SK, a ubacio Arene)? Žali bože novca. Barem ja tako na to gledam. Oni ubiru profit, a mi se svađamo po forumima tko što više voli. ;-)

16 godina
neaktivan
offline
Re: TV pretplata - dobivate li ono što plaćate?
zelenapaprika kaže...

...

 kako kod mene kažu: tvoja avlija, tvoja kapija

Što nam rade loše sluge loših gospodara.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice