Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

poruka: 25
|
čitano: 7.099
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d".
3 godine
odjavljen
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

Bilo bi dobro da se ukljuci jos poljoprivrednih vijesti, od tehnike obrade zemlje, borbe sa nametnicima, softwareom za managment i AI traktorima, dronovima za zaprasivanje itd.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

još da metan iz balege posluži za kripto minig.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
6 0 hvala 0
5 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

time se otvaraju i neka ozbiljna etička pitanja: imaju li ljudi pravo zbog više mlijeka krave tjerati da žive u virtualnoj stvarnosti, samo je jedno od njih.

 

 

Naravno da ne: nek pate stojeći cijeli život u svoja 2 kvadrata štale, hranimo ih njihovim vlastitiim izlučevinama i antibioticima dok su još zdrave. To je etički

 
11 0 hvala 0
15 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

Vrh gluposti.

Linux, Arch Linux.
 
0 0 hvala 0
15 godina
online
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

Hm, baš me zanima kako to funkcionira kad za svako oko koristi poseban headset, nekako mi je malo izgledno da je farmer reprogramirao headset da svaki prikazuje sliku za jedno oko.
Puno mi je izglednije da nema pojma kako vr radi i da krava zapravo opće ništa konkretno ne vidi. Da ne spominjemoda je vr prilagođen ljudskom oku i ljudskoj percepciji.
Znači totalna glupost i članak kojem na bug-u opće ne bi trebalo biti mjesto

 
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

.. nameće se krucijalno pitanje.. ako na vr-u krava vidi recimo djetelinu ili recimo vuka.. kad će dati više mlijeka, bolje kakvoće-masnoće ili će neka krava ovisno o svojim spolnim preferencijama bolje reagirati na xxx-švedske dokumentarce ili na zabavu-talkshow-bigbrother itd.. što ako gleda dnevnik ili prijenos sabora? što ako je ajfon umjesto jeftikanera-kineza koje koristi turčin?

 

-idiotizam, no kad se sve uzme u obzir, kapa dolje dovitljivom selji koji će kao i krugove u žitu imati od tog benefite neovisno o mlijeku-kravi, dovoljno da ima klikove na yt kanalu.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Pa i nije neka rentabilnost. Trebaju mu dvoje naočale za jednu kravu to je cca 8000kn po kravi za naočale.
Sve što znam o životu naučio me Đelo Hadžiselimović
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako

-100kn plastični 'adapter' za jeftikaner mob kojeg ima svaki seljo (valjda ima i krava..) :) a uz poticaje, eko, obnovilje fondove, količinska nadudžba i tad je to jeftinije nego npr hraniti kravu tj ekšli mlijeko dobija iz hrane probavljanjem.. ne iz zraka ili očiju-mozga :)

 

edit: postoji stari vic o cigu i konju.. banalni-seljo vic.

-mislio tako cigo, skupo mu hraniti konja 3 puta dnevno.. ok ujutro-navečer, preskočit će ručak.. konj radi, zaključi cigo to je ok.. i misli tako dalje, pa mogao bi i doručak, naravno konj radi, šuti-trpi, .. i naravno zaključi cigo kako je to super i dođe do genijalne ideje, pogađate, bez večere.. super, konj radi.. cigo sretan, .. i konj crkne.

-epilog, tužan cigo, uz riječi, 'a taman sam ga navikao bez hrane'.. ne vidi problem-uzrok-posljedicu.

 

-banalni primjer seljački-jednostavnog vica i razumijevanja koji u znanstvenim studijama ili ovakvim seljo-experimentima često previde, tj više je stvar hypea nego nečeg pametnog-korisnog i sl.

-najgore, što ako nakon što zakvači te mobače-vr na kravu dobije recimo decilitar mlijeka više? -zaključit će kao i cigo.. no dovoljno je da krava popije više vode i razlika od dana do dana u proizvodnji kao što kokoš ne snese jaje svaki dan tj greška u metodologiji ili statistici koja se može provući kad se nešto radi bez stvarnih praćenja svih parametara-uvjeta itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 12:20 (ihush).
12 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

Jednoj su pustili snimke krajolika polarnih predjela pa se smrzla.

U redu je ako joj puste snimke prostranih šarenih pašnjaka jer misli da jede finu travu pa daje i više mlijeka ali neželjena pojava je što istovremeno pomisli "što ovi seru o globalnom zatopljenju i uništenju prirode, a vidi ovu vegetaciju" i počne stvarati više metana jer joj se čini da ima još dosta fore.

 

otvaraju i neka ozbiljna etička pitanja: imaju li ljudi pravo zbog više mlijeka krave tjerati da žive u virtualnoj stvarnosti.

 

Ne. Ljepše im je u reali:

 

 

 
4 0 hvala 0
8 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

Ozbiljna eticka pitanja ?

 

Za stroj koji proizvodi mlijeko i kad vise nije rentabilan ide na komade i po kili.

Zar je zbilja je VR kap koja je prelila casu za postavljanje etickih pitanja

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
Moj PC  
9 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Pixel kaže...

Hm, baš me zanima kako to funkcionira kad za svako oko koristi poseban headset, nekako mi je malo izgledno da je farmer reprogramirao headset da svaki prikazuje sliku za jedno oko.
Puno mi je izglednije da nema pojma kako vr radi i da krava zapravo opće ništa konkretno ne vidi. Da ne spominjemoda je vr prilagođen ljudskom oku i ljudskoj percepciji.
Znači totalna glupost i članak kojem na bug-u opće ne bi trebalo biti mjesto

 Jadna krava ne zna gdje se nalazi. 

12 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Santana kaže...

Ozbiljna eticka pitanja ?

 

Za stroj koji proizvodi mlijeko i kad vise nije rentabilan ide na komade i po kili.

Zar je zbilja je VR kap koja je prelila casu za postavljanje etickih pitanja

 Je ako je loša reza, lag i mali field of view.

15 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

ovo je ilegalno, ako mu erdogan ne izda pisano dopuštenje: 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
5 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
koji-lik kaže...
Pa i nije neka rentabilnost. Trebaju mu dvoje naočale za jednu kravu to je cca 8000kn po kravi za naočale.

A zamisli kolko će zaradit kad počnu kupovat lootboxeve i skinove? Pa krosover sa Star Warsima i Ajron Menom ulala para....

 

Morat će postavit pametne klupe da krave mogu napunit hedset.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

Cega se jos nece sjetit.

Nikako mi se to ne svida, za kratko vrijeme opet ce rec da su krave razvile novu i opasniju verziju "kravljeg ludila"...

 

Ljude treba izbrisat iz postojanja, ujebat ce sve sto valja na ovom planetu...

Truth in engineering.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

El se koja izjasnila od krava kak im je bolje. S VR-om ili bez

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Batista kaže...

Cega se jos nece sjetit.

 Čučekima projicirati gorske vrhove kako bi mislili da su orlovi, krmcima anoreksični odraz da mogu više jesti.

15 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
ante_etna kaže...
Batista kaže...

Cega se jos nece sjetit.

 Čučekima projicirati gorske vrhove kako bi mislili da su orlovi, krmcima anoreksični odraz da mogu više jesti.

 ovcama kupovat ajfone. osjećat će se bitnijima i bit će vune za sve. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
15 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
wyks kaže...
..

 

Morat će postavit pametne klupe da krave mogu napunit hedset.

- i hotspotove g4-5.. obavezno firewall i vpn kako bi izbjegli hakere koji skisele mlijeko ili nadzor države dok ... krava čita novine u carstvu hladovine.. :)

- supef stvar, šteta što se ja nisam prvi sjetio.. štaš kad sam seljo (ili nisam pa zato..) :)

 

David87 kaže...

El se koja izjasnila od krava kak im je bolje. S VR-om ili bez

- kakve veze s tim ima krava? zašto bi se nju uopće pitalo išta.. nema pravo glasa, nema status pravne osobe, obično 'govedo-grlo' ili stoka.. krava, nećakinja milke, ljubičaste ili drugih (duginih) boja.

 

**

- no imam ja već bolju upgrade verziju, samog đoba-biza, .. patent! .. + jamačno osigurana zarada (u reklami) pa će svi razdragani seljani pohrliti kupiti moje patent-riješenje za akcijskih 9,99 .. nečeg.

- puštam kravi spotove, stonse i tak to, dok sa strane imam mljekomat spojen s dukatom, mlijeko (bez meda) curi u hektolitrima kao dokaz, tj ne vidim zašto bi baš ta krava ili njena mužnja mlijeka bili bitan kriterij, može i mlijeko u prahu (što je ogroman eu biz, subvencije itd.. ili podsjetnik onima koji su zaboravili npr dojč-francusku i prije par desetljeća proljevanja mlijeka-viška.. tj mlijeko ne treba nikome, višak.. eu ga ima na tone za bacanje i nije potrebno povećati proizvodnju, naprotiv potrebno je negdje utopiti ga dok zbog opsasnosti od podizanja morske razine proljevanje u more više nije dobra opcija.. pa ga trenutno pretvaramo u prah, brašno.. možemo napraviti mliječnu saharu od tih viškova koje subvencionira eu i diči se eko-zelenjavom dok krave po bawariji sretno muču a seljani su prekinuli seljačke bune.. i kao btw zato su francuzi kupili luru, ne zato što nemaju dovoljno mlijeka nego naprotiv..) :)

- zvuči nemoguće-uvrnuto? .. da.

 

kad ajar kaže, ovcama kupovati ajfone.. kao da je izmislio vatru, dežavu tj i-ovce su već poznat termin-pojava.. odnosno ja kao kvalificiran ovčar to znam :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pet 14.1.2022 15:57 (ihush).
8 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Ajar kaže...
ante_etna kaže...
Batista kaže...

Cega se jos nece sjetit.

 Čučekima projicirati gorske vrhove kako bi mislili da su orlovi, krmcima anoreksični odraz da mogu više jesti.

 ovcama kupovat ajfone. osjećat će se bitnijima i bit će vune za sve. 

 pa samo ovce ih i kupuju ;)

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
15 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Santana kaže...

 pa samo ovce ih i kupuju ;)

 da, ali se onda pramenka osjeća kao merino. i mekeće drugačije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
11 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Ajar kaže...
Santana kaže...

 pa samo ovce ih i kupuju ;)

 da, ali se onda pramenka osjeća kao merino. i mekeće drugačije. 

Ko je lud da od pramenke pravi merino taj nikad nije probao janjetinu. 

42
12 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
Santana kaže...

Ozbiljna eticka pitanja ?

 

Za stroj koji proizvodi mlijeko i kad vise nije rentabilan ide na komade i po kili.

Zar je zbilja je VR kap koja je prelila casu za postavljanje etickih pitanja

Eticka pitanja u poljoprivredi odavno nemaju smisla.

Nije uopce toliko stvar u tome da se krave osjecaju "sretnije",nego se na taj nacin forsiraju da daju vise mlijeka!

Naprimjer,u peradarstvu ti je vec odavno praksa da se kokama drzi svjetlo upaljeno 24 h.Kolicina jaja ovisi o svjetlu.Zimi je svjetla manje,tako koke i manje nesu-na taj nacin se priroda pobrinula da se zimi koke odmore od nesnje,te da se pripreme za toplije vrijeme kada vise nesu.Na taj nacin koke duze 5-6 puta duze zive i budu sretnije.Forsanjem svjetla 24 sata,koke ste toliko izmore od njesnje,da njihov vjek trajanja iznosi oko 2 godine.

Ista stvar je i sa kravama i takvim stimulansima-krave se toliko izmore od silnoga mlijeka da im se zivotni vijek znatno smanji-nema veza sa srecom!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako bi d

usput, izzet koçak je tek pseudonim kojim se sağmak inek služi za varanje krava u aksarayu. šejtanlidžikar mindžurluk ašađidak. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Turski farmer kravama stavlja VR naočale kako
to je upravo radnja matrixa
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice