Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

poruka: 223
|
čitano: 42.171
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter".
15 godina
online
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Stric_Jura kaže...
i onda ti ga "organ vlasti" ubije zbog svojeg poimanja reda u recimo 7 minuta gnječenjem vrata...

e to je fašizam (može biti i lijevi fašizam - zloupotreba vlasti i represivnog aparata je fašizam! a to je rak rana SADa) - dakle ja sam antifašist po tome...

a taj jeftini "mi protiv njih" refleks - ako nisi s nama onda si jugonostalgičarskočetničkoantirvackođubre (i spike"gdje si bio devesprve")... to si objesi mačku za rep...

Problem represivnog aparata koji prelazi u fasizam moguce je i kvantitativno prikazati:

 

https://www.themarshallproject.org/2014/12/03/the-pentagon-finally-details-its-weapons-for-cops-giveaway

 

Najbolji citat iz clanka:

The Alabama Department of Conservation and Natural Resources received 184 M-16 rifles valued at $78,000. Assistant Chief Mark Rouleau of the department’s game warden division said that such high-caliber weapons are useful for his officers, who are sometimes the first to respond to incidents in rural areas.

“You’ve got to remember that our officers work alone in remote areas, and that every person we encounter has a high-powered rifle,” said Rouleau. “It’s a tactical thing. Unlike a city police officer, we generally don’t have any backup. If we get lucky, our backup is a half-hour away.”

 

Znaci u gradovima policija ima vojni budget kako bi sprijecila neimenovane incidente (generalno svi izbjegavaju reci da su im nacisti, pardon, bijeli supremacisti, pobili par stotina ljudi u zadnjih 10 godina), dok cuvari parkova u zabiti nabavljaju jurisne puske - jer CIVILI imaju jace puske od njih.

 

Zamislite da NP Plitvice nabari 80 RPGova, tri palete HS Produktovnih jurisnih pusaka, vojne oklope, jer eto, neki covo iz Korenice cuva dedinu tandzaru iz 2. sv. rata.

 

In Los Angeles, for instance, the school district police department received a mine-resistant vehicle worth $730,000 in March, as well as three grenade launchers and more than 60 M-16s. After that was initially reported by MuckRock in September, the NAACP and other organizations called for a moratorium on the 1033 program, pending a review of agency eligibility. Facing community backlash, the Los Angeles district’s police chief indicated that he would keep the rifles but acknowledged armored vehicles and grenade launchers are not "'essential' piece[s] of equipment for our daily scope and mission." The school district said on Wednesday that it no longer owns the mine-resistant vehicle.

 

Sveucilisni Kampus na Trsatu jucer je objavio da dize Senjske Uskoke u punu ratnu spremu!

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
online
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Dosta je bilo ozbiljnosti na temi! Ja predlazem da igramo jednu igru!

 

Ajmo procitati ovaj kratki esej o fasizmu, pa pronadjimo direktan primjer neke tocke iz usta (prstiju) americke desnice!

 

https://www.pegc.us/archive/Articles/eco_ur-fascism.pdf

 

Ja cu poceti:

 

8. The followers must feel humiliated by the ostentatious wealth and force of their enemies. When I was a boy I was taught to think of Englishmen as the five-meal people.They ate more frequently than the poor but sober Italians. Jews are rich and help eachother through a secret web of mutual assistance. However, the followers must be convinced that they can overwhelm the enemies. Thus, by a continuous shifting of rhetorical focus, the enemies are at the same time too strong and too weak. Fascist governments are condemned to lose wars because they are constitutionally incapable of objectively evaluating the force of the enemy.

 

Trump, fasist, vec danima huska guvernere da zbog ozbiljne prijetnje pozovu Nacionalnu gardu (jedini ozbiljniji svjetski primjer vojske koja ima jurisdikciju djelovati prema unutarnjim poslovima drzave).

 

Nas Benny je kretivni dirketor TurningPointUSA konzervativne organizacije usmjerene na djelovanje u sveuclistima. Osnivac Charlie Kirk (tj. Koch braca i NRA, preko svojih donacija) cesto biva retweetan od strane Trumpa.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Dakle Antifa su opasna teroristička organizacija koja juriša na policiju i pali policijske stanice, a istovremeno preplašeni u podrumima brišu svoje FB profile?

Koja mašta.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
15 godina
online
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...
Dakle Antifa su opasna teroristička organizacija koja juriša na policiju i pali policijske stanice, a istovremeno preplašeni u podrumima brišu svoje FB profile?

Pa da. Zato treba poslati tenkove Nacionalne garde, F22 raptore i cuvare nacionalnih parkova naoruzanima RPGem kako bi uhitili popisane Soy Boys.

 

Meni je zanimljiv povijesni paradoks tj. groteska koja se dogadja toliko cesto da u biti prestaje biti paradoks - kako kapitalisticka desnica (ona koja zagovara minimalnu drzavu) najcesce bude bas najjaci zagovornik nasilne i snazne nacionalisticke i sovinisticke drzave. Regulacija kapitala je losa, ali masovna regulacija politickih nepodobnika je masturbatorni san vecine desnicara.

 

Prije par postova sam postavio Njemacki zakon o tome kada je dopusteno angazirati vojsku za unutarnje poslove:

 

(4) In order to avert an imminent danger to the existence or free democratic basic order of the Federation or of a Land, the Federal Government, if the conditions referred to in paragraph (2) of Article 91 obtain and forces of the police and the Federal Border Police are insufficient, may employ the Armed Forces to support the police and the Federal Border Police in protecting civilian property and in combating organised armed insurgents. Any such employment of the Armed Forces shall be discontinued if the Bundestag or the Bundesrat so demands.

 

Zanimljivo da nije trebalo dugo da se pojave zagovornici:

 
 

Ne sjecam se da je Macron ili itko u Europi Zute Prsluke nazivao "naoruzanim pobunjenicima" i da je itko zagovarao da se posalje vojska na njih.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Ali po ustavu oni imaju pravo na oružje ako ih država terorizira, zar ne? Nije li ovo upravo trenutak da upotrijebe to oružje? Policija ubija nenaoružane građane, predsjednik prijeti političkim progonom neistomišljenika, vojskom i psima, što više od toga treba?
Ili samo desničari imaju to pravo?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Odite na Reddit - PublicFreakout i bacite pogled na videe koje ljudi stavljaju gore. Dovoljno govori o SADu, pogotovo ovih dana.

 
1 0 hvala 0
15 godina
online
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...
Ali po ustavu oni imaju pravo na oružje ako ih država terorizira, zar ne? Nije li ovo upravo trenutak da upotrijebe to oružje? Policija ubija nenaoružane građane, predsjednik prijeti političkim progonom neistomišljenika, vojskom i psima, što više od toga treba?
Ili samo desničari imaju to pravo?

 12. Since both permanent war and heroism are difficult games to play, the Ur-Fascist transfers his will to power to sexual matters. This is the origin of machismo (which implies both disdain for women and intolerance and condemnation of nonstandard sexual habits, from chastity to homosexuality). Since even sex is a difficult game to play, the Ur-Fascist hero tends to play with weapons – doing so becomes an ersatz phallic exercise.

 

(Kratka napomena da je ovo napisano 1995. kao refleksija na dogadjaje iz 1940ih)

 
 

Btw, Trump je jucer retweetao ekstremnog desnicara sa QAnon sloganom.

Ne sjecam se da Plenkovic dijeli sadrzaje sa ZDS sloganima ili optuzbama da je Milanovic UDBAs.

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Pa ovo se i očekivalo, samo ne sada, nego kad izgubi izbore i pozove pristalice na oružje. Cijeli njegov mandat vodi tome.

Prvi korak je dehumanizacija neprijatelja, a to je radio još u predizbornoj kampanji nazivavši Meksikance silovateljima. Zato su i glasali za njega, da ih povede u konačni obračun. Sad su namirisali krv i ne mogu se više kontrolirati, ruke drhte, pjena na ustima...

A očito i tu kod nas ima takvih.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...
Pa ovo se i očekivalo, samo ne sada, nego kad izgubi izbore i pozove pristalice na oružje. Cijeli njegov mandat vodi tome.

Prvi korak je dehumanizacija neprijatelja, a to je radio još u predizbornoj kampanji nazivavši Meksikance silovateljima. Zato su i glasali za njega, da ih povede u konačni obračun. Sad su namirisali krv i ne mogu se više kontrolirati, ruke drhte, pjena na ustima...

A očito i tu kod nas ima takvih.

 Mi vrvimo takvima.

 

Kad pročitam da čovjek od 30 i kusur godina koristi izraze leftard, libtard, soyboy i kuži se u fake news i slobodu govora ko Mara u krivi q, dođe mi da plačem.

 

Imho internet je stvorio novu razinu (vrstu) debila. Sreća pa su u stvarnom životu kukavice. Jebote od toliko pametnih ljudi i dostupnih informacija ti se identificiraš sa Trumpom i muricom.

 

Žalost. 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 15:28 (DarthMarkus).
15 godina
online
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
DarthMarkus kaže...
Kad pročitam da čovjek od 30 i kusur godina koristi izraze leftard, libtard, soyboy i kuži se u fake news i slobodu govora ko Mara u krivi q, dođe mi da plačem.

 

 Sjecate li se kad smo bili klinci, pa su nas tu i tamo upozoravali kako postoje skinjare? Pa zacudjeno pitas tko su ti ljudi?

 

Pa nam se objasni kako su to (pojednostavljeno) neonacisti koji briju glavu, koji imaju svoju glazbu, lijepe svoje simbole, koriste keltske krizeve? Uglavnom imaju svoja obiljezja?

I nekako je pojam skinjare upisan u podsvjest kao kolokvijalizam za neonaicsta?

 

Ali kad se danas propagira modernija verzija neonacistickih obiljezja - ma ne, ne bi oni, nacisti? Makarsta!? Pravi Nacisti imaju istetoviranu svastiku na celu!

Sve je to sala, trolanje na interentu, zajebava se djecurlija, znate oni se samo sale.

 

To sto propagiramo znakovlja i fraze, to sto propagiramo teorije bijelackog genocida to je sve samo sala, hahaha, ja se samo zajebavam :D

 
 
 

 

https://www.npr.org/sections/codeswitch/2020/05/31/864402190/who-owns-boogaloo

https://en.wikipedia.org/wiki/Boogaloo_movement

https://www.npr.org/2020/01/10/795366630/boogaloo-is-the-new-far-right-slang-for-civil-war

 

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Vrijeme je da zatvorimo granice prije nego ova izbjeglička stoka sa zapada navali i donese nam svoju odvratnu (ne)kulturu.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

.....

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.6.2020 16:40 (DarthMarkus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

Tim Pool .

 

Američka verzija Ivane Petrović. 

 

Evo jedne slike da Vam sjebe dan.

 

 

Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
odjavljen
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
DarthMarkus kaže...

Tim Pool .

 

Američka verzija Ivane Petrović. 

 

Evo jedne slike da Vam sjebe dan.

 

 

 E uspio si, svaka čast

 

BTW, di nam je mbaksa ? Kad se već spominje Tim Pool i to.

http://www.bug.hr/forum/post/predstavljanje/slike-vaseg-hardvera/1959989.aspx
15 godina
online
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi

Tim Pool je stvarno unikatna ličnost.

 

Karijeru je započeo izvještajima sa Occupy Wall Street prosvjeda, pa da bi ovih dana prosvjede u kojima i novinari dobivaju gumenim mecima u glavu i oči, te bivaju uhićeni naziva "insurgency" tj. Pravnim nazivom kojim se dopušta uporaba vojne sile protiv stanovnika.

 

U slučaju javnog linčovanja i egzekucije Ahmada Arberya trudio se biti "objektivan" pa je dijelio videe u kojima neki crnci ulaze na gradilište, kao da je ijedan prekršaj ili krađa dovoljan razlog da se nekoga lovi ulicom u kamionetu i snima i izrešeta sačmaricom.

 

Sada nema nijansi ni objektivnosti ni stajanja na loptu - ovo je insurgency koji vodi u boogaloo.

 

Zanimljivo kako netko u Hrvatskoj popuši priče jadnika koji nije završio ni srednju školu, bulazni o nekim antigustocama i negativnim gravitacijama, i ima 3000000 sati videa u kojima sola busalastine o bijesnim demokratima.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...


zašto bi društvene mreže uopće uživale bilo kakav imunitet od bilo čega? 

--------------

Zato da imaš slobodu govora?

Prvo, na sreću, između društvenih mreža i slobode govora ne stoji znak jednakosti. Drugo, upravo smo se i našli u ovakvoj situaciji, jer na društvenim mrežama slobode govora više nema. Twitter, Facebook, Youtube, Google... su politički pristrane tvrtke u čijim uslugama ne-lijevi svjetonazor ne da nema jednak tretman, nego za njega uopće više nema mjesta. I to ne samo za desnicu i desni centar, nego čak ni za tzv. klasični (pravi) liberalizam.

To je danas postalo notorno, nepotrebno dokazivati. Eno za Trumpa kao fact check Twitter koristi CNN i Washington Post, medije bez trunke kredibiliteta koji Trumpa već preko 3 godine ne mogu smisliti i koji čine doslovno sve da ga uklone. Dakle, u pravom starinskom maniru "kadija te tuži, kadija ti sudi", Twitter je otkrio karte, izabrao stranu i uključio se u političku utakmicu. Ma odlično, samo naprijed, na to ima savršeno pravo - ali više ne može uživati zakonsku zaštitu neutralne platforme.

 

Visak kaže...

Shvaćaš li da ukoliko ih učiniš odgovornima za sve što drugi pišu, onda će biti samo više cenzure? Trump može istog trenutka zaboraviti na svoj accouunt, jer je prerizičan, pola njegovih objava je utuživo.
Da, time će se jako naštetiti tim kompanijama, ali će se učiniti i velika šteta slobodi govora. Postupak ima smisla samo ako mu je primarna svrha naštetiti upravo tim kompanijama, a to je opet zloupotreba političkog utjecaja protiv neistomišljenika, a ne borba za opće dobro. Ali kada je vama opće dobro bilo na pameti? Bitna je samo dominacija.

Hipokrizija je ružna i loša. Twitter & co. su ovo sami sebi učinili. Ako će se ponašati kao izdavači, pa cenzurirati stvari koje im se ne sviđaju, super, koliko im srce želi, ali onda moraju preuzeti odgovornost za ono što je objavljeno. Nitko ih nije tjerao da se upletu u politiku, a kad već jesu, više nema mjesta ovakvoj licemjernoj kuknjavi o "šteti za slobodu govora". O tome su trebali misliti prije nego su počeli gušiti politička stajališta koja im se ne sviđaju. Play stupid games, win stupid prizes.

 

 

12 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Trebaju koristit Facebook–Cambridge Analyticu za fact checking. Jebote yt salonskim desničarima fakat fali cijela moždana funkcija. Tako selektivno bit glup i još k tome bit uvjeren u svoju ispravnost i to na osnovu brbljanja senilnog morona...jao...
Dery:Dobaci meni tvog delidera pa da vidiš kako mu cijena raste kao platini.Kad ga ja uštelim to će postat pravi i7 , ostavi se ocanja i plug and play-a, nije to za te.Ja sam izbrusio vještine na amdu
Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

desančari naravski  žive sukladno "učeniju" svog arhetipskog idola, visokog, plavokosog, dolihokefalnog dr. Goebbelsa:

 

"Izreci veliku laž te ju ponavljaj i ona postaje istina"

 

mic, mic, izađi "Antifa"

 

pičvajz u Jamer'ci je naravno ekonmski prije svega:

 

40 milijuna ostalo bez posla, 100000+ mrtvih i 434 milijarde $ porast bogatstva najbogatiji, rast od 15% od ožujka...

 

penezeki1-282M$_u23_dana!

 

penezeki2

 

da ne velite da vam dajem poveznice na (prekrst, prekrst) RT ili Renmin Ribao...

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
3 0 hvala 1
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
I sad će Dredd plakati da je to jedan od onih 10000 desničarskih accounta koje je Twitter banao. :-)

Putin trlja ruke, onih par milijuna što je potrošio 2016. mu se debelo isplatilo. Bacio je Ameriku na koljena i dokazao da je demokracija zakurac.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
14 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi

nije demokracija zakurac, nego plutokracija pod plaštom "demokracije"

Ju je je? Je ju je!
14 godina
protjeran
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi

Imagine, just for a moment, if another leader in another country held up a Qur’an after using chemicals to clear the streets of his political opponents.

 

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
7 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
nixass kaže...

Imagine, just for a moment, if another leader in another country held up a Qur’an after using chemicals to clear the streets of his political opponents.

 

 
Trump je budala. Ali nazivati ovo što se događa po americi "prosvjed političke oporbe" ili "mirni prosvjedi" je blago rečeno iskrivljivanje istine.
Razloga za prosvjede imaju (kao i mi) ali se veliki dio tih prosvjeda pretvorio u rušilački i nasilni pohod.

Čime pravdati masovne pljačke, palež, uništavanje imovine, napade na obične ljude? Cilj opravdava sredstvo?

Jesi li vidio snimak da čak i Jon Jones na cestama uvodi red oduzimajući "prosvjednicima" rekvizite kojima uništavaju privatnu imovinu i napadaju obične ljude?
Već more snimki ima gdje rulje batinaju obične ljude koji čuvaju svoju imovinu ili novinare koji izvještavaju.

Politička borba DA. Ali ovo je postala anarhija. Trump ima i pravo i obvezu da uspostavi vladavinu zakona i pravde. Većina ovih "prosvjednika" samo iskorištava novonastalu situaciju za razbojništva. Ako misle ostati zemlja prava i osobnih sloboda , tome moraju stati u kraj.

16 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Neuk kaže...
nixass kaže...

Imagine, just for a moment, if another leader in another country held up a Qur’an after using chemicals to clear the streets of his political opponents.

 

 
Trump je budala. Ali nazivati ovo što se događa po americi "prosvjed političke oporbe" ili "mirni prosvjedi" je blago rečeno iskrivljivanje istine.
Razloga za prosvjede imaju (kao i mi) ali se veliki dio tih prosvjeda pretvorio u rušilački i nasilni pohod.

(1.) Čime pravdati masovne pljačke, palež, uništavanje imovine, napade na obične ljude? Cilj opravdava sredstvo?

(2.) Jesi li vidio snimak da čak i Jon Jones na cestama uvodi red oduzimajući "prosvjednicima" rekvizite kojima uništavaju privatnu imovinu i napadaju obične ljude?
Već more snimki ima gdje rulje batinaju obične ljude koji čuvaju svoju imovinu ili novinare koji izvještavaju.

(3.) Politička borba DA. Ali ovo je postala anarhija. Trump ima i pravo i obvezu da uspostavi vladavinu zakona i pravde. Većina ovih "prosvjednika" samo iskorištava novonastalu situaciju za razbojništva. (4.) Ako misle ostati zemlja prava i osobnih sloboda , tome moraju stati u kraj.

 

1. da se razumijemo, palez i razbijanje je uzas i naravno da to ne podrzavam. podrzavam nevin dio prosvjednika koji su tamo sa konkrentim zahtjevima/zeljama/pozdravima, ti mozes iskrivljavati istinu ili moj post kolko god hoces. da, to su ljudi koji imaju drukciju viziju politike svoje zemlje, 99% nisu glasali za ovog klauna i time su mu oponenti, no, igrajmo se semantike.. ovi koji pale i ruse su ko i nasi ratni profiteri, kojima bi trebalo na licu mjesta presuditi.

2. mislis na onu rulju, u policijskoj odori, koji mlati australske novinare i fotografe u washingtonu?

3. evo ti jos jedan quote: Those who make peaceful revolution impossible will make violent revolution inevitable. >> isto ceka i hrvatsku u dogledno vrijeme, kolko god se tromi cinili

4. lol

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.6.2020 13:26 (nixass).
10 godina
protjeran
offline
Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twitter

... jesi, neuk si, nebitan... a ovako netko relevantan spominje prave razloge svega...

the pussification of todays youth cant handle metal of this magnitude
Moj PC  
1 1 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Judg3 Dr3dd kaže...
Visak kaže...


zašto bi društvene mreže uopće uživale bilo kakav imunitet od bilo čega? 

--------------

Zato da imaš slobodu govora?

Prvo, na sreću, između društvenih mreža i slobode govora ne stoji znak jednakosti. Drugo, upravo smo se i našli u ovakvoj situaciji, jer na društvenim mrežama slobode govora više nema. Twitter, Facebook, Youtube, Google... su politički pristrane tvrtke u čijim uslugama ne-lijevi svjetonazor ne da nema jednak tretman, nego za njega uopće više nema mjesta. I to ne samo za desnicu i desni centar, nego čak ni za tzv. klasični (pravi) liberalizam.

To je danas postalo notorno, nepotrebno dokazivati. Eno za Trumpa kao fact check Twitter koristi CNN i Washington Post, medije bez trunke kredibiliteta koji Trumpa već preko 3 godine ne mogu smisliti i koji čine doslovno sve da ga uklone. Dakle, u pravom starinskom maniru "kadija te tuži, kadija ti sudi", Twitter je otkrio karte, izabrao stranu i uključio se u političku utakmicu. Ma odlično, samo naprijed, na to ima savršeno pravo - ali više ne može uživati zakonsku zaštitu neutralne platforme.

 

Visak kaže...

Shvaćaš li da ukoliko ih učiniš odgovornima za sve što drugi pišu, onda će biti samo više cenzure? Trump može istog trenutka zaboraviti na svoj accouunt, jer je prerizičan, pola njegovih objava je utuživo.
Da, time će se jako naštetiti tim kompanijama, ali će se učiniti i velika šteta slobodi govora. Postupak ima smisla samo ako mu je primarna svrha naštetiti upravo tim kompanijama, a to je opet zloupotreba političkog utjecaja protiv neistomišljenika, a ne borba za opće dobro. Ali kada je vama opće dobro bilo na pameti? Bitna je samo dominacija.

Hipokrizija je ružna i loša. Twitter & co. su ovo sami sebi učinili. Ako će se ponašati kao izdavači, pa cenzurirati stvari koje im se ne sviđaju, super, koliko im srce želi, ali onda moraju preuzeti odgovornost za ono što je objavljeno. Nitko ih nije tjerao da se upletu u politiku, a kad već jesu, više nema mjesta ovakvoj licemjernoj kuknjavi o "šteti za slobodu govora". O tome su trebali misliti prije nego su počeli gušiti politička stajališta koja im se ne sviđaju. Play stupid games, win stupid prizes.

 

 

 Posto govorimo o Americi, ne znam sto sloboda govora ima sa socijalnim mrezama tj. privatnim kompanijama. Sloboda govora je da mozes reci bilo sta bez da te vlada i organi reda ne smiju taknuti. Privatne firme mogu moderirati kako zele svoje service i siteove. 

Cenzura nije isto kao i fact check, posto se Trumpov post nije uklonio. I opet mogli su ga i ukloniti, privatna firma nema veze sa slobodom govora.

Trece, hoces li reci da je istina da glasanje postom potice prevaru? Iako i sam Trump glasa postom i to je sasvim legaln nacin glasanja?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Neuk kaže...

Trump je budala. Ali nazivati ovo što se događa po americi "prosvjed političke oporbe" ili "mirni prosvjedi" je blago rečeno iskrivljivanje istine.
Razloga za prosvjede imaju (kao i mi) ali se veliki dio tih prosvjeda pretvorio u rušilački i nasilni pohod.

 Dio prosvjeda je miran, a dio nije. Znači može se govoriti o mirnim prosvjedima, jer je velik dio prosvjednika nenasilan.

 

Neuk kaže...

Jesi li vidio snimak da čak i Jon Jones na cestama uvodi red oduzimajući "prosvjednicima" rekvizite kojima uništavaju privatnu imovinu i napadaju obične ljude?
Već more snimki ima gdje rulje batinaju obične ljude koji čuvaju svoju imovinu ili novinare koji izvještavaju.

Politička borba DA. Ali ovo je postala anarhija. Trump ima i pravo i obvezu da uspostavi vladavinu zakona i pravde. Većina ovih "prosvjednika" samo iskorištava novonastalu situaciju za razbojništva. Ako misle ostati zemlja prava i osobnih sloboda , tome moraju stati u kraj.

 Imaš isto tako velik broj policajaca koji su bezrazložno nasilni, premlaćuju i pucaju po mirnim prosvjednicima, novinarima ili čak slučajnim prolaznicima. Kako to opravdati?

Tome isto treba stati na kraj, a upravo ta policijska brutalnost je i izazvala prosvjede. To je anarhija da policija godinama nekažnjeno maltretira i ubija nenaoružane građane, ali taj dio te ne smeta. Trump ima obavezu i tu da napravi red, ali ne poduzima ništa, jer je ta anarhija zapravo dio strategije bijelačke dominacije. 

 

Uvijek se pozivate na nekakve principe, ali od njih odustanete kada ne idu vama u korist.

 

I da, ima policajaca koji su kulturni, i koji se čak druže s mirnim prosvjednicima. Nisu svi policajci ubojice ni svi prosvjednici anarhisti, ali tebi odgovara da ove druge samo tako vidiš, jer onda možeš opravdati nasilje.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Neuk kaže...

stavi si svoje filter naocale, uzmi kokice i gledaj

https://www.reddit.com/r/PublicFreakout/

Demokracija je, također, kada dva vuka i jedna ovca glasuju što će biti za večeru.
15 godina
online
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Visak kaže...
Imaš isto tako velik broj policajaca koji su bezrazložno nasilni, premlaćuju i pucaju po mirnim prosvjednicima, novinarima ili čak slučajnim prolaznicima. Kako to opravdati?

Tome isto treba stati na kraj, a upravo ta policijska brutalnost je i izazvala prosvjede. To je anarhija da policija godinama nekažnjeno maltretira i ubija nenaoružane građane, ali taj dio te ne smeta. Trump ima obavezu i tu da napravi red, ali ne poduzima ništa, jer je ta anarhija zapravo dio strategije bijelačke dominacije.

 Nije obrazlozenje, vec strucna studija.

 

Davanje vojne opreme policiji direktno uzrokuje vise okrsaja sa smrtnim slucajevima. Pojednostavljeno receno - ukoliko neobrazovanoj osobi bez obuke predas oruzje koje ima ozbiljnu rusilacku snagu, isti ce pokusati naci opravdanje za koristenje istog, tj. samim time sto je zaduzen za oruzje smatrati ce da postoji relana opasnost zbog kojeg mora koristiti to oruzje.

 

https://journals.sagepub.com/doi/full/10.1177/2053168017712885

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
neaktivan
offline
Re: Trumpov udar na društvene mreže kao osveta Twi
Trump je jučer u govoru o prosvjedima spomenuo zaštitu drugog amandmana, iako to nema apsolutno nikakve veze s prosvjedima, pa se ubacivanje u govor može tumačiti isključivo kao sublimalna poruka bjelačkim milicijama da izađu na ulice.

Također najavljuje vojsku, koja po ustavu ne bi smjela sudjelovati u političkim sukobima unutar zemlje.
A imao je i telefonske konzultacije s Putinom :-)

Na forumima se Srbi već bruse kako će nakon propasti Amerike Rusija dominirati Evropom, a oni će vratiti svoje 'zapadne granice'. Desničarskih budala nigdje ne manjka.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice