Trgujete li kriptovalutama?

poruka: 40
|
čitano: 12.738
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Trgujete li kriptovalutama?".
15 godina
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Imam kriptovalute, ali ne trgujem nego čuvam za mirovinu. Nekako mi to djeluje stabilnije nego državni mirovinski sustav.

Moj PC  
9 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
kripto plaća...kripto hrana...kripto valuta...kripto život...samo su kuće od čokolade
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Sta se tice dionica ako gledamo prosjecno razdoblje od godinu dana, 95% ljudi ne uspije 'outperformat' sami market.znaci viae zarade oni koji samo drze dionicu nego oni koji 'trejdaju'. naravno govorim o bull marketu. kod crypta bi reko da je i manje ljudi sposobno 'pobjedit' hodlere - trgovinom. ti koji 'trguju' gube u velikoj vecini slucaja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 8.5.2021 10:51 (zlosobno).
 
4 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Trgujete li kriptovalutama?

KRIPTOnit je ubio Supermena, to se jasno vidi u svim filmovima i spada u opće znanje. KRIPTOvaluta/e i sav taj hype zadnjih godina ima svoje draži kao i nekad kad sam lupao veća/manja na poker aparatima 

Assembler, Compiler and Interpreter
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
online
Trgujete li kriptovalutama?

KRIPLvalute shebale IT svijet.

Moj PC  
3 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
DuxCro kaže...

KRIPLvalute shebale IT svijet.

 pa nije IT svijet samo gaming

15 godina
neaktivan
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Hodleri su i razlog zasto je relativno jednostavno trgovati...
Nedavni mini crash bitcoina je natjerao sve coine da padnu. I ja sam trenutno izgubio novce, ali je samo trebalo malo pricekati i ne panicariti i vratio sam se u plus.

Nije nesto tesko trgovati kriptom jer ih vecina cuva, i samim time cijena ne pada.
8 godina
online
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Aldo kaže...
DuxCro kaže...

KRIPLvalute shebale IT svijet.

 pa nije IT svijet samo gaming

 Niti se high end grafičke kartice koriste samo za gaming. Your point?

15 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Pa profi kartica imas na lageru po vise manje normalnoj cijeni...
15 godina
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Nisu rudari krivi za nestašicu grafičkih kartica. Dio su problema, ali nisu glavni uzrok.

 

Tko visoko leti, štedi gorivo.
 
0 0 hvala 0
8 godina
online
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Shamrock kaže...

Nisu rudari krivi za nestašicu grafičkih kartica. Dio su problema, ali nisu glavni uzrok.

 

 MA da. Zato se Nvidia trudi ograničiti performanse rudarenja na svojim grafama i svi pa i njihova baba rudare na kompu i googlaju kakve su performanse ove ili one grafe u rudarenju. Zato sve pošiljke grafa budu razgrabljene od rudara. Rudari broj 1 uzrok nestašica grafa. Da se kripto sruši danas, nestašica grafa doslovno preko noći više ne bi bio problem i moglo bi ih se kupiti na svakom uglu.

Poruka je uređivana zadnji put ned 9.5.2021 0:17 (DuxCro).
3 godine
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Ne. 

Kriptovalute se baziraju na psihologiji. Radi se modernoj Ponzijevoj shemi osmišljenoj za vrlo lakovjerne i vrlo pohlepne "ulagače". Šišanje nove gejmerske i malo starije bogate kokainske klijentele širom svijeta koja je došla do novca na razne načine. Svjetsko bogatstvo i standard rastu i takve sheme su sasvim očekivane. 

Obzirom da je faza uplata u punom usponu "vrijednost" strelovito raste. U Turskoj je nedavno gospodin organizator šmugnuo iz zemlje, a ulagači popušili jer ne mogu do love.

Kada ulagači shvate prevaru da već je kasno.

 
2 3 hvala 1
11 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
MV player kaže...

Ne. 

Kriptovalute se baziraju na psihologiji. Radi se modernoj Ponzijevoj shemi osmišljenoj za vrlo lakovjerne i vrlo pohlepne "ulagače". Šišanje nove gejmerske i malo starije bogate kokainske klijentele širom svijeta koja je došla do novca na razne načine. Svjetsko bogatstvo i standard rastu i takve sheme su sasvim očekivane. 

Obzirom da je faza uplata u punom usponu "vrijednost" strelovito raste. U Turskoj je nedavno gospodin organizator šmugnuo iz zemlje, a ulagači popušili jer ne mogu do love.

Kada ulagači shvate prevaru da već je kasno.

 hvala što si nam otkrio tajne kripta.

14 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
MV player kaže...

Ne. 

Kriptovalute se baziraju na psihologiji. Radi se modernoj Ponzijevoj shemi osmišljenoj za vrlo lakovjerne i vrlo pohlepne "ulagače". Šišanje nove gejmerske i malo starije bogate kokainske klijentele širom svijeta koja je došla do novca na razne načine. Svjetsko bogatstvo i standard rastu i takve sheme su sasvim očekivane. 

Obzirom da je faza uplata u punom usponu "vrijednost" strelovito raste. U Turskoj je nedavno gospodin organizator šmugnuo iz zemlje, a ulagači popušili jer ne mogu do love.

Kada ulagači shvate prevaru da već je kasno.

 Kako ti još uvijek nosiš glavu na ramenima?

Pametan čovjek primjećuje sve. Glup za sve ima poneku zamjerku.
3 godine
odjavljen
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Popio je svu pamet svijeta, a kako je dosao do informacija ostaje tajna. Ali takve price slusam od pocetaka bitkoina.
15 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Čekam rast mojih 0.0003518bitcoina pa kupujem otok na maldivima
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
online
Trgujete li kriptovalutama?

planiram nesto uloziti u ETH,BNB,ADA,XRP i VET 

Moj PC  
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
Zašto si odabrao baš te ? Nisam neki znalac, ali zanima me…
15 godina
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Trguje se..makar sad i nije baš nešto za kupovat,sve je ful visoko.Čekamo sljedeči jači bear market.

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Kupio sam par coina za 300 dolara prije mjesec i pol i sad sam na nekih 4000 dolara. Samo laganini...pa ako šta bude bude. Ako ne - nikom ništa.

 

Držim se one da sam se pomirio s tim da sam popušio 300 dolara...tako da ako i dobijem nešto biti će ok.

 
2 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Trgujete li kriptovalutama?
damirvz kaže...
Zašto si odabrao baš te ? Nisam neki znalac, ali zanima me…

 Nisam ni ja hh,a citao sam da imaju najvise potencijala pogotovo ETH u njega cu staviti 1k kn,a ostalo po 500kn

3 godine
protjeran
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
R36 kaže...

Kupio sam par coina za 300 dolara prije mjesec i pol i sad sam na nekih 4000 dolara. Samo laganini...pa ako šta bude bude. Ako ne - nikom ništa.

 

Držim se one da sam se pomirio s tim da sam popušio 300 dolara...tako da ako i dobijem nešto biti će ok.

 Još malo i neće tribat radit. Samo muda ladit.

Drugi će na Žnjanu kukumare sadit.

Samo laganini. Lagodniji život od druga Tita koji je plovio jahtom i živio u 10 vila i pušio kubanske cigare.

Ali momak 4.000 dolara nije dovoljno za 1 malo skuplju kubansku cigaru kakve je Tito pušio svaki dan.

12 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
MV player kaže...
R36 kaže...

Kupio sam par coina za 300 dolara prije mjesec i pol i sad sam na nekih 4000 dolara. Samo laganini...pa ako šta bude bude. Ako ne - nikom ništa.

 

Držim se one da sam se pomirio s tim da sam popušio 300 dolara...tako da ako i dobijem nešto biti će ok.

 Još malo i neće tribat radit. Samo muda ladit.

Drugi će na Žnjanu kukumare sadit.

Samo laganini. Lagodniji život od druga Tita koji je plovio jahtom i živio u 10 vila i pušio kubanske cigare.

Ali momak 4.000 dolara nije dovoljno za 1 malo skuplju kubansku cigaru kakve je Tito pušio svaki dan.

Kolega bez barem 50 milijuna necu pričati.

3 godine
protjeran
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
toma20 kaže...
damirvz kaže...
Zašto si odabrao baš te ? Nisam neki znalac, ali zanima me…

 Nisam ni ja hh,a citao sam da imaju najvise potencijala pogotovo ETH u njega cu staviti 1k kn,a ostalo po 500kn

 Sjajno. Dok ima više ulagača koji uplaćuju (a ima ih nemjerljivo više) nego što podižu (dok još mogu) nema brige za rast Ponzijeve sheme. Osim toga da recimo netko proda stan ili dva kuću na moru pa kupi kriptovalute ispada da bi zaradio kao Ronaldo ... Je li to baš tako ? Hmm Pitanje, gdje bi netko tko ima crni novac volio ulagati da može kontrolirati.

3 godine
protjeran
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
R36 kaže...

Kupio sam par coina za 300 dolara prije mjesec i pol i sad sam na nekih 4000 dolara. Samo laganini...pa ako šta bude bude. Ako ne - nikom ništa.

 

Držim se one da sam se pomirio s tim da sam popušio 300 dolara...tako da ako i dobijem nešto biti će ok.

 Što su kupio da je tako jako skočilo?

3 godine
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

a gđa Ruja. Ona je najveća kripto kraljica do sada što ja znam.

Proizvod se zove OneCoin.

 

Dakle svi bi kruha bez motike, bez rada i bez učenja.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?

Kaj nije Bitconnect bil jači od Onecoina?

Mislim,jači scam. :)

3 godine
protjeran
offline
Trgujete li kriptovalutama?

Sheme su poznate više od 200 godina.

Gospodin mislim da je se zvao Bernie Madoff ili tako nekako bio je jak igrač u tome. Rast budem uvijek ogroman i privlačan ali problem bude samo jedan. ISPLATA !

 

Bitcoin očito igra na duže staze manje uloge.i veći rast ali svaka je Ponzijeva shema imala isti kraj. Jedino se trajanje razlikuje.

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?

Ti baš ne znaš kako kriptovalute funkcioniraju? Kako može biti ponzijeva shema kad jedan čovjek prodaje nešto drugom čovjeku?

12 godina
neaktivan
offline
Re: Trgujete li kriptovalutama?
MV player kaže...

Ne. 

Kriptovalute se baziraju na psihologiji. Radi se modernoj Ponzijevoj shemi osmišljenoj za vrlo lakovjerne i vrlo pohlepne "ulagače". Šišanje nove gejmerske i malo starije bogate kokainske klijentele širom svijeta koja je došla do novca na razne načine. Svjetsko bogatstvo i standard rastu i takve sheme su sasvim očekivane. 

Obzirom da je faza uplata u punom usponu "vrijednost" strelovito raste. U Turskoj je nedavno gospodin organizator šmugnuo iz zemlje, a ulagači popušili jer ne mogu do love.

Kada ulagači shvate prevaru da već je kasno.

Kolega, neću lupati TD jer se očito kod tebe radi o neznanju ili neinformiranosti.

Kriptovalute se baziraju na blockchain tehnologiji, a ne na psihologiji. To što je nešto virtualno ne znači da ne postoji ili nema vrijednost.

 

Brkaš bezvrijedne novčiće i vrijedne i kvalitetne projekte i tehnologije. Crypto svijet je kao i sve drugo pun svega i svačega, no to ne znači da se sve može staviti u isti koš.

Otprilike kao da isprintam nekakvu svoju valutu na printeru i pričom te uvjerim da to ima nekakvu vrijednost ili će imati i ti mi daš novce za to ili nešto drugo u zamjenu, to bi bili scam projekti i bezvrijedni novčići.

Međutim kod danas vodećih kriptovaluta postoji proizvod, postoji podrška, platforma i primjena, tako da tu nema govora o nekakvoj ponzi shemi.

 

Primjer s Turskom je besmislen, "gospodin" koji je vodio mjenjačnicu je isto tako mogao napraviti prijevaru u nekoj drugoj djelatnosti. Ovdje je samo iskoristio "anonimnost" crypto svijeta. Ulagači su popušili jer su radili sa kriminalcem, a ne jer su crypto valute prijevara.

 

MV player kaže...

Sheme su poznate više od 200 godina.

Gospodin mislim da je se zvao Bernie Madoff ili tako nekako bio je jak igrač u tome. Rast budem uvijek ogroman i privlačan ali problem bude samo jedan. ISPLATA !

 

Bitcoin očito igra na duže staze manje uloge.i veći rast ali svaka je Ponzijeva shema imala isti kraj. Jedino se trajanje razlikuje.

Sama ponzi shema nema proizvod, Bernie Madoff je prodavao maglu na račun dobre priče i svojih poznanstava. Moderne ponzi sheme, a ima ih na kile, imaju lažni proizvod, to su radne internet sheme tipa klikni svaki dan na nekakav link i zaraditi ćeš hrpu novaca. To su sheme koje ljudi svjesno gutaju jer žele sami sebe uvjeriti da će se obogatiti uz malo truda. Isto postoji u svim granama modernog svijeta, pa i u crytpo svijetu, ali treba znati prepoznati što ima vrijednost, a što nema. Određene crypto valute su svedene na kockanje, rulet, a određene su odlična prilika za pametnu i dobru investiciju.

 

Bitcoin ima drugačiji oblik vrijednosti. Prvo, on je proizvod koji postoji u ograničenim količinama. Drugo za njega postoji primjena. Danas ga se više uspoređuje sa zlatom i govori u smislu "spremanja" vrijednosti i čuvanja, a ne sa Ponzijem. BTC će izgubiti bitku sa današnjim modernijim i razvijenijim sistemima, ali će uvijek imati svoju vrijednost kao prva svjetski poznata kriptovaluta. Firme "spremaju" milijarde dolara u BTC, misliš da bi to radili da ne vjeruju više u njega nego u FIAT valute.

 

Kod prvog crypto booma nije postojala toliko razvijena podrška, a bankarski sustav koji je shvatio da bi ga nova tehnologija mogla izbaciti iz igre je poduzeo sve kako bi spriječio širenje i primjenu. Dosta je pogledati izjave uglednih financijera i bankara od prije par godina i njihove izjave danas.

Sada kada su shvatili da je crypto tu i da će tu i ostati su promijenili politiku i igraju po onoj ako ne možeš protiv njega onda mu se pridruži. Sada i oni žele svoj dio kolača i gotovo sve velike svjetske banke uvode podršku za crypto valute.

 

Zar ti misliš da bi u jednu Ponzi shemu ulagao PayPal? Tesla? Facebook? JP Morgan, Societe Generale, Amazon, Microsoft... U pripremi su BTC ETFovi i samo je pitanje vremena kad će krenuti. Mislim da smo došli do točke kad više nema povratka, naravno nije nemoguće da se ne ponovi prošlost, ali mislim da će to danas biti daleko teže nego tada.

 

Ono što bi se moglo sada desiti i što bi moglo biti donekle opasno je prijenos vrijednosti iz dionica i sa burze u crypto. Dionice zadnjih mjeseci bilježe gubitke, posebno je pogođen tech sector i "amateri" ulagači se sve više okreću cryptu jer vide mogućnost brže zarade.

Treba znati da crypto ima svoj tempo, mjesec dana u tom svijetu je vjerojatno godinu dana u stock svijetu, karikiram, ali tako je nekako.

 

Malo linkova, za obrazovanje i informiranje:

https://www.bug.hr/tehnologije/sto-je-u-stvari-blockchain-i-kako-radi-3011 (stari, ali zanimljiv bug članak, dobro objašnjava sve osnove)

 

XLM (Stellar Lumens)

https://investorplace.com/2021/05/20-xlm-partnerships-that-have-stellar-lumens-bulls-hopeful/

 

XTZ (Tezos)

https://u.today/societe-generale-banking-giant-issues-security-token-on-tezos-xtz-details

 

ADA (Cardano)

https://africa.cardano.org

https://www.coindesk.com/from-paper-to-cardano-blockchain-iohk-in-ethiopia

 

BTC (Bitcoin)

https://www.cnbc.com/2021/05/05/bitcoin-is-coming-to-hundreds-of-us-banks-says-crypto-firm-nydig-.html

https://www.paypal.com/us/webapps/mpp/crypto

 

ETH (Ethereum)

https://entethalliance.org

https://www.forbes.com/sites/michaeldelcastillo/2020/12/02/visa-partners-with-ethereum-digital-dollar-startup-that-raised-271-million/?sh=7f5d3ca94b1f

https://finance.yahoo.com/news/three-huge-names-making-ethereum-140010121.html

 

XRP (Ripple)

https://www.somagnews.com/ripple-xrp-announces-partnership-with-bank-of-america/

 

...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice