Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

poruka: 126
|
čitano: 28.893
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats".
14 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
torrente kaže...

 I sa lošim promilima se ipak uspio pokrenuti...

To je taj kompleksni sustav

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Visak kaže...
zelenapaprika kaže...
Visak kaže...
Vrata su svima otvorena. Skupiš par tisuća potpisa, kandidiraš se i onda nitko ne glasa za tebe jer su glasači glupi. Čak ni oni koji tvrde da nemaju za koga glasati, a zapravo su ljenčine koje uopće ni ne traže nekog kvalitetnog za koga bi glasali, to im je samo izgovor.
Tu je početak i kraj svih problema.

 

Nisu glupi. Samo gledaju svoju korist. I biraju onoga za koga znaju da će omogućiti tu korist. A ujedno i im je prepoznatljiv.

 

 

 Glupi su, jer oni koji gledaju samo svoju osobnu korist su glupi. Živimo u društvu i osim svoje koristi trebali bi imati i razumijevanje za društvenu korist, jer neke stvari u životu ne možeš postići samo osobnim bogaćenjem, za njih treba i društvo prosperirati.

Današnji svijet je naprosto takav. Previše ljudi gleda isključivo svoj interes. Meni je to odvratno ali društvo tako funkcionira. I ne možeš takvu ekipu nažalost ignorirati jer su dobro umreženi i zauzimaju visoke položaje na kojima se odlučuje o novcu i o tuđoj karijeri.

5 godina
protjeran
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

IT i naša politika, 2 nespojiva svijeta, neka tako i ostane jer baš zbog toga je i IT jedan od rijetkih uspješnih sektora. Bude li se politika počela miješati u to rezultirat će raznim dodatnim porezima, i znatno otežati ionako otežano poslovanje, neka svatko ide svojim putem.

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
zelenapaprika kaže...

Današnji svijet je naprosto takav. Previše ljudi gleda isključivo svoj interes. Meni je to odvratno ali društvo tako funkcionira. I ne možeš takvu ekipu nažalost ignorirati jer su dobro umreženi i zauzimaju visoke položaje na kojima se odlučuje o novcu i o tuđoj karijeri.

 Nije današnji svijet takav, nego smo mi takvi. Imaš zemalja u kojima ministri daju ostavke i za relativno bezazlene stvari, a to je zbog općedruštvene klime u kojoj je sramota krasti, dok je kod nas glup tko ne ukrade.

 

Sustav vrijednosti je primitivan, plemenski: ja, pa moja obitelj, pa moje pleme i tu je kraj, ako nisi 'moj' nisi uopće zanimljiv. U tom sustavu vrijednosti je društveni prioritet da nogometna reprezentacija pobijedi, Srbi u Lici nikada ne dobiju struju, a 'naša' vjera da je posvuda prisutna. Kad imaš takve prioritete ne trebaš se čuditi što ti na drugim poljima baš i ne ide, možda da si stavio školstvo na vrh popisa bi imao rezultate PISA testova druge na svijetu, a ne nogometnu reprezentaciju.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Džaba programa kad su profesori retardirani ko političari.
U Osijeku je bio slučaj gdje je profa na početku godine napisao na ploču cijenu ispita. Drugi je koliko znam testove nabijao na šestar.
Poznanica koja ide u Split na faks je pala ispit jer je profi taj test bio neuredan(slična stvar mi se dogodila u srednjoj).
Kad vidim i čujem sve te primjere, izgubim volju da i idem na faks. Bolje ću sam rukama i nogama naučit nešto što me zanima već da trpim budale da bi za koju godinu bio s papirom na početku. Ako je mogao Friday bez faksa, mogu o ostali.



Btw jel netko vidio gdje je Friday? Nema ga dugo već
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Drago mi je da ima još netko sličnog razmišljanja kao i ja.
Imaš pivo od mene😁
10 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
torrente kaže...

 Bas je i meni to palo napamet.

Kud bas se sjetio hard diska za te promile 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
10 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Cijela rasprava o obrazovanju u Hrvata, kad ono Frka Petesic rođen u Parizu, skolovao se, i nakraju diplomirao geografiju i fiziku također u Parizu. 

Hrvatske nije vidio do zrele dobi

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
I mene sve zeleni promili. Bit će da je moj HDD slagao neki iskusni.
15 godina
suspendiran
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Nije problem naše obrazovanje. Vidite, rugamo se Amerikancima što ne znaju osnove, a i dalje su broj 1 u svijetu. Hrvatska ima obrazovane ljude, stručnjake za razna područja. 

 

Problem je što takvi ljudi nisu u vlasti. U vrhu. Slabo se konzultira s njima. Nama je kočnica kriminal na razne načine. Tu neće pomoći obrazovanje. Bitna je jaka volja i želja svih nas, građana. Želja za korjenitom promjenom i velika hrabrost.

 

Malo je ljudi spremno ugroziti sebe i pogotovo svoju obitelj kada bi se uhvatili u koštac s mafijom u vlasti. To vam je dragi moji najveći problem. Budi hrabar, budi lud i možda ćeš nešto promijeniti.

Poruka je uređivana zadnji put uto 29.9.2020 20:32 (Izzy).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

cemu ovo popljuvavanje lika koji radi najbolje sto umije i zna? lako se ismijavati slabijima. 

 

Da je igra zamisljena da zabavlja djecu
To znate je l' da

Da je lijepo biti jak u krevetu I na pistolju
To smo culi je l' da
Da je lijepo prevariti glupljeg od sebe
I to smo culi je l' da
A gledati trunku u tudjem oku
A ne vidjeti balvan u svom
I to znamo je l' da
A da je hrabrost braniti sebe od drugog
A cojstvo druge od sebe
E to...

 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Dobro su prosli gospoda poduzetnici.

Inace, omjer u Otvorenom HRTa je obicno 4-1 u korist uhljeba. Najjaca postava (death star line-up, za pratitelje NBAa) je: jedan provincijski troglodit iz hdza, jedan samoupravljac iz sdpa, jedan profesor dogovorne/planske ekonomije s EFZGa, jedan "borac za prava radnika" klase Ribic ili Sever, i jedan jadnik koji se bori na trzistu, placa poreze od kojih zive prva cetvorka.
 
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

Dobro da HRT ne vrvi uhljebima 

 

Tražilica: https://www.startpage.com/ Poruke: https://signal.org/install/ E-pošta: https://protonmail.com/
 
2 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hrvats

dečki moji vi neznate ko ni ovi šta im se smiju šta ćete jest na zimu,kad propadne poljoprivreda ne jedu se hard diskovi ni ostale stvari,mada se bez njih nemože :)

da su dečki uspeli jesu ,ok

ali treba posadit nešta da jedete i onda možete pamet prodavat :)

...... gdje je sve po mom :)
Moj PC  
3 2 hvala 0
15 godina
suspendiran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
sarma kaže...

dečki moji vi neznate ko ni ovi šta im se smiju šta ćete jest na zimu,kad propadne poljoprivreda ne jedu se hard diskovi ni ostale stvari,mada se bez njih nemože :)

da su dečki uspeli jesu ,ok

ali treba posadit nešta da jedete i onda možete pamet prodavat :)

 Da, ali ipak... Slaba nam je poljoprivreda već dugo, dugo... Mi ne pokrivamo vlastite potrebe, a nije da ne bi mogli. Uvozimo smeće.

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Visak kaže...
zelenapaprika kaže...

Današnji svijet je naprosto takav. Previše ljudi gleda isključivo svoj interes. Meni je to odvratno ali društvo tako funkcionira. I ne možeš takvu ekipu nažalost ignorirati jer su dobro umreženi i zauzimaju visoke položaje na kojima se odlučuje o novcu i o tuđoj karijeri.

 Nije današnji svijet takav, nego smo mi takvi. Imaš zemalja u kojima ministri daju ostavke i za relativno bezazlene stvari, a to je zbog općedruštvene klime u kojoj je sramota krasti, dok je kod nas glup tko ne ukrade.

 

Sustav vrijednosti je primitivan, plemenski: ja, pa moja obitelj, pa moje pleme i tu je kraj, ako nisi 'moj' nisi uopće zanimljiv. U tom sustavu vrijednosti je društveni prioritet da nogometna reprezentacija pobijedi, Srbi u Lici nikada ne dobiju struju, a 'naša' vjera da je posvuda prisutna. Kad imaš takve prioritete ne trebaš se čuditi što ti na drugim poljima baš i ne ide, možda da si stavio školstvo na vrh popisa bi imao rezultate PISA testova druge na svijetu, a ne nogometnu reprezentaciju.

Mi = društvo. I kada pišeš "mi", to znači - svi.

 

Plemenske vrijednosti postoje širom svijeta, tako da to neće nikada biti iskorijenjeno.

4 godine
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
sarma kaže...

dečki moji vi neznate ko ni ovi šta im se smiju šta ćete jest na zimu,kad propadne poljoprivreda ne jedu se hard diskovi ni ostale stvari,mada se bez njih nemože :)

da su dečki uspeli jesu ,ok

ali treba posadit nešta da jedete i onda možete pamet prodavat :)

 Pa to sam ja napisano neki dan jednom forumašu, jel' se zvao digitall (s dva "l") ili je bio netko drugi: a ti jedi softver. Ali dobro, uvijek će se naći nešto iz uvoza žnj kategorije.

6 godina
protjeran
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
ihush kaže...
neampojma kaže...
..

 kakvo božje školstvo, pa svi uspjesi su vezani za trud učenika, njegovih roditelja i profesora

 -a što je boldano? tj što ti misliš da je školstvo? Tj nasuprot papirnatom ili nekom državnom palnu.. stvarnost, neovisno o reformama itd. koje samo troše papir, to je školstvo ono stvarno, osobe. Ne ono što neki ministar napiše.

-dijete od rođenja, do recimo 20-30 god kad postaje smostalna osoba, koja radi-stvara.. je u sustavu školstva, kakav god bio, vrtić-os-sre-fax 16 godina+ .. i misliš da to ne daje neku rezultat ili da je znanje po duhu svetom?

-da, točno.. o osobi ovisi što će od tog perioda naparviti-naučiti, jednako kao što biraš koji sladoled ćeš pojesti (čokolada-vanilija) ili u kojoj slastičarnici. Ako postaneš glazbenik s glazbenom akademijom tad je opet to dio školstva npr klavir, ako postaneš nogometaš tad je to sprot recimo izvan školstva, sve ostalo je školstvo u najširem smislu riječi tj društvo koje može uz logorsku vatru prenositi legende i znanje idućoj generaciji i to je tad 'školstvo' mada nemaju školu.

 

-što da u školi zaposlimo npr profesora francuskog koji je francuz.. bi li tad učenici-znanje koje steknu bilo plod francuske ili naše škole? Tj to je sve naše školstvo ako time učimo naše mlade i da to znanje jednog dana primjene, odnosno najtužnije i pogubno za državu je kad završe školovanje i odu van. No time samo potvrđuju da je naše školstvo dobro, tj da daje ljude koji su vani traženi-korsini a problem države je što to ne mogu ovdje tj to država treba stvoriti ako može.. No školstvo je odlično, problem je država. Sad su recimo česi u odličnoj poziciji, jer su upravo to kao država stvorili, mi ne... ali ne znači da imaju bolje školstvo nego državu-uvjete za rad tj ne treba to miješati. Tj nije loša ekonomija-stanje rezultat lošeg školstva, naprotiv, jer naš kadar je vani tražen.. problem je država-interesi, banke-trgovački lanci, vlasništvo tj krupni kapital i sad umjesto da radimo za sebe sve su rasprodali pa radimo za druge ili kao megle ne radimo.. (seljaci-mlijeko..).

aha, ovi klinci su plodovi našeg školskog sustava 
https://www.index.hr/tag/55567/informaticka-olimpijada.aspx

 

8 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Slika našeg društva: na jednoj strani pametni, poduzetni i uspješni, a na drugoj podobni, paraziti i neznalice koji žive na račun prvih.
Na žalost, osim što je smiješno jako je tužno i ružno.
Društvo je u banani. Na djelu je totalna segregacija naprednih. Većina korača krupnim koracima u srednji vijek. A paraziti svima zajedno sišu krv i uživaju u svom klubu.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Visak kaže...

 

Svima su otvorena vrata?

Ako krećeš u politiku dva su moguća razloga. Opće dobro i vlastito dobro. Ako ti je opće dobro jedina vodilja, nigdje nećeš stići. Da bi došao u poziciju da imaš bilo kakav utjecaj moraš se eksponirati. Ako, kako kažeš, skupiš potpise, izađeš na izbore i osvojiš neki mandat ti si ništa osim sredstva trgovine. Ako se prikloniš vlasti dobit ćeš stolicu i o ničemu nećeš odlučivati. Ako ostaneš u opoziciji, pogotovo ništa ne odlučuješ i to znači da si se priklonio onoj drugoj strani. Sve što ćeš raditi je opstrukcija kako bi eventualno skinuo i diskreditirao vladajuće i tako sebi stvorio novu šansu. A bez te šanse si nitko i moraš igrat prljavo ako želiš da ikad dođeš u poziciju da nešto odlučuješ. I onda na sljedećim izborima opet odlučuješ hoćeš li biti fikus vlasti ili destruktivac opozicije.

Jedini način da zaista o nečemu odlučuješ je da uđeš i probijaš se u nekoj od dvije veće sekte. Da bi bio netko ko će se uspješno penjati u jednoj od velikih sekti moraš biti spreman na prostituciju, gaženje vlastitog ja, zabijanje noža u leđa i jedenje tuđih govana.

Eto zato nisu vrata svima otvorena. Otvorena su ona koja ne vode nigdje i ona kroz koja pošten i moralan čovjek neće ići.

I nije to samo kod nas tako. Ako misliš da su političari u EU državama drukčiji, nisu. Različito je samo glasačko tijelo. Nije njemačka ministrica dala ostavku jer je otkriveno da je službenom karticom platila čarape (i sutradan vratila novac sa svog računa) nego zato jer zna da je zbog toga politički mrtva, nitko neće glasati za nju a u stranci će je degradirati zbog rušenja ugleda. Kod nas Bandić pijan izazove saobraćajku, pobjegne i policajac ga ulovi. Umjesto političke smrti i zatvora Bandić je izabrani gradonačelnik glavnog grada a policajac koji ga je ulovio je ostao bez posla. Ko je tome kriv? Bandić? Sudac koji ga nije poslao u zatvor? Šef policije koji je dao policajcu otkaz jer je ovaj radio svoj posao? Ili mi?

 

Ili ovaj klub u kojem za vrijeme lockdowna političari, suci i poduzetnici, neovisno o sekti iz koje su, piju, žderu, kradu i što je najgore, rugaju se narodu.

Ne, vrata nisu svima otvorena. Otvorena su samo beskičmenjacima i lopovima. 

 

A ovi ljudi koji su došli na HTV napravili su točno ono što su htjeli i trebali. Pokazali su narodu da se treba oslanjati sam na sebe a ne se nadati da će im neki političar pomoći.

 

 

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
BlueMax kaže...

I nije to samo kod nas tako. Ako misliš da su političari u EU državama drukčiji, nisu. Različito je samo glasačko tijelo. 

 

 Pa to od početka tvrdim.

 

BlueMax kaže...

Svima su otvorena vrata?

Ako krećeš u politiku dva su moguća razloga. Opće dobro i vlastito dobro. Ako ti je opće dobro jedina vodilja, nigdje nećeš stići. Da bi došao u poziciju da imaš bilo kakav utjecaj moraš se eksponirati. Ako, kako kažeš, skupiš potpise, izađeš na izbore i osvojiš neki mandat ti si ništa osim sredstva trgovine. Ako se prikloniš vlasti dobit ćeš stolicu i o ničemu nećeš odlučivati. Ako ostaneš u opoziciji, pogotovo ništa ne odlučuješ i to znači da si se priklonio onoj drugoj strani. Sve što ćeš raditi je opstrukcija kako bi eventualno skinuo i diskreditirao vladajuće i tako sebi stvorio novu šansu. 

 

 Nisam rekao da kao pojedinac možeš ući u Sabor i u 4 godine okrenuti sve naglavačke. Nema jednostavnih i brzih rješenja. Stvar je u tome da bi glasači trebali prepoznati takve kvalitetne, ponovo ih izabrati na slijedećim izborima i dodati još nekog novog i tako kroz nekoliko ciklusa popraviti krvnu sliku Sabora. Ali nitko nema volje, svi bi instant rješenja, pa imaš uvijek one koji glasaju za neku reikuloznu opcije Mikšić/Pernar/onaj_sudac_kako _se_već_zvao koji obećavaju nemoguće.

 

Znači vrata su otvorena, ali rješenje nije odmah iza njih, nego je to tek početak puta. No ništa se neće dogoditi dok pola birača sjedi doma jer ih ne zanimaju kvalitetni pojedinci trenutno bez stvarne moći, oni žele moćnu stranku koja će ući i kao u Marvelovom filmu poraziti negativce za dva sata, uz stanku za pišanje.

 

Sorry zbog zamjene redoslijeda, glupa forum aplikacija...

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
6 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
absolon kaže...

Pa nije Bog bio budala kada je

Izraelce vodio 40 godina po pustinji,

kako bi došlo do smjene generacija,

ni samom Mojsiju nije dao da kroči

u Svetu zemlju da ne bi imao "više

prava" nego drugi.

 

Zašto u ovu temu uvlačiš imaginarne likove?

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 0:16 (love2ml86).
15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Vandit kaže...

Jednog dana kada iselim iz Hrvatske ovakve stvari će mi biti smiješne. Trenutno su mi uznemirujuće. 

4 pametna uspješna čovjeka u studiju i 1 iz vlade koji se nespretno izrazio pa mu se izruguju i ti si zaključio da ništa u Hrvatskoj ne valja?

Neće smjena generacija ništa promijeniti. Mora se aktivno micati ljude koji ne znaju raditi i omogućiti onima koji znaju i žele raditi da rade.

Nema tu puno mudrosti.

Neće ti netko drugi urediti državu ako se ti nećeš boriti za nju ili barem jedan njen mali kutak da bude bolji nego prije.

U Hrvatskoj se može itekako uspjeti i lijepo živjeti.

Ni drugdje ruže ne cvjetaju tako idelano kako zamišljaš.

Idi i radi nešto korisno!
6 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Keso kaže...
Vandit kaže...

Jednog dana kada iselim iz Hrvatske ovakve stvari će mi biti smiješne. Trenutno su mi uznemirujuće. 

4 pametna uspješna čovjeka u studiju i 1 iz vlade koji se nespretno izrazio pa mu se izruguju i ti si zaključio da ništa u Hrvatskoj ne valja?

Neće smjena generacija ništa promijeniti. Mora se aktivno micati ljude koji ne znaju raditi i omogućiti onima koji znaju i žele raditi da rade.

Nema tu puno mudrosti.

Neće ti netko drugi urediti državu ako se ti nećeš boriti za nju ili barem jedan njen mali kutak da bude bolji nego prije.

U Hrvatskoj se može itekako uspjeti i lijepo živjeti.

Ni drugdje ruže ne cvjetaju tako idelano kako zamišljaš.

Čovjek se kako ti kažeš nespretno izrazio jer se ne razumije u tematiku a ti ljudi nam vode državu. Ako je on najbolje što su nam mogli poslati da govori o temi u koju se očito malo ili ništa ne razumije, što je tek s ostalima..

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 3:38 (love2ml86).
9 godina
odjavljen
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Nema tu nespretnog izražavanja. Takve kao on koji su nesposobni, ali podobni članovi hdz-a treba gaziti i javno ismijavati u svakoj prilici
Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 7:04 (kbenzema).
 
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Keso kaže...

4 pametna uspješna čovjeka u studiju i 1 iz vlade koji se nespretno izrazio pa mu se izruguju i ti si zaključio da ništa u Hrvatskoj ne valja?

Neće smjena generacija ništa promijeniti. Mora se aktivno micati ljude koji ne znaju raditi i omogućiti onima koji znaju i žele raditi da rade.

Nema tu puno mudrosti.

Neće ti netko drugi urediti državu ako se ti nećeš boriti za nju ili barem jedan njen mali kutak da bude bolji nego prije.

U Hrvatskoj se može itekako uspjeti i lijepo živjeti.

Ni drugdje ruže ne cvjetaju tako idelano kako zamišljaš.

Nije problem ovoga da se nespretno izrazio već što ne razumije ono što bi na svojoj poziciji trebao, a još gore što misli da može svakome prodavati maglu kako je navikao u strukturama u kojima se kreće gdje je okružen istima. Nažalost, ovo jest dobra slika naše situacije i kako se rade stvari u Hrvatskoj.

 

No, svejedno se slažem da nema tu smjene generacije, nije to nogomet da se samo promijeni postava i stvari krenu u drugom smjeru. Problem je u načinu razmišljanja i obrascima koji su se duboko usadili u naše društvo i teško je to promijeniti i nema tu smjene generacije. Svaka čast uspješnim mladim poduzetnicima, no neće nam mlade generacije riješiti probleme koji su desetke godina ukorijenjeni u našem društvu.

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
15 godina
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
neampojma kaže...
..

aha, ovi klinci su plodovi našeg školskog sustava 
https://www.index.hr/tag/55567/informaticka-olimpijada.aspx

 

 -gle.. možda ti zvuči čudno-neobično.. ali, oni dečki u studiju, su plod tog našeg školstva, dok je ministar plod francuskog. Oni znaju, oni su ITjci.. dok on blebeće o promilu diska.

-možemo reći svašta o državi-vlasti, no neke stvari imamo, ljude. To ponekad da neočekivan dobar rezultat, slučajno, no kad se to dešava stalno tad se ne govori o slučajnosti nego sustavu koji ipak funkcionira. Tko je za to zaslužan? Možda obitelj kao kostelići, možda ulica, možda klima-zrak-voda.. a možda ipak i školstvo, tj nije uprava vodovoda, nije sdp-hdz, nije industrija.. tad ako je nešto to jedino može biti školstvo i sama osoba, jer kolači se ne rade od govana.. neovisno što mogu izgledati lijepo (učeno) kao ministri :))

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
online
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
southy kaže...

Nije problem ovog gospodina iz vlade što ne zna, nego što nije svjestan koliko ne zna. To je očito tipični prestavnik krugova koji vladaju na svim razinama, a znaju samo laprdati i nikad se "nisu vruće vode napili".

Vruća voda? To misliš kao indijanski naziv za viski? Oni iz vladajućih krugova i previše piju te "vruće vode"

kaže se "nisu se vrući vode napili" (u smislu: ugrijali se od rada)

Visak kaže...
Gledam te mlađe i ne vidim kome bih povjerio da vodi državu.
Pernaru? Nekoj influencerici? Kristini Mandarini?

Problem je što mladi iz škola izlaze gluplji od svojih roditelja, ali jednako pokvareni. Nisu Đakićeva ili Kerumova djeca nešto moralnija od očeva.

Pernar je najbolji primjer kako izgleda dijete čistog blagostanja: neradnik koji je toliko lijen da je uvjerio sam sebe da je poseban i pametniji od drugih, čak ga je i vlastita majka otpustila iz njene ordinacije koliko je bio lijen i nepouzdan

zbuzanic kaže...

Firme koje su uspjele su firme koje posluju izvan Hrvatske. Sve ostale posluju sa državom i duboko su isprepletene (Apis/In2,SedamIT...). Nisam ih duže pratio pa su možda i već izmigoljile izvan ove države, ali generalno sve firme koje posluju izvan Hrvatske su okrenule lovu vani, ne ovdje jer ovdje prodaš jednu bazu/projekt istom ministarstvu više puta. Bio sam svjedok kada je to priznao zaposlenik jedne od tih vrlih tvrtki i kaže, tko im kriv što nemaju nekog sposobnog tko će to skužiti. No nije stvar u sposobnom, nego taj netko je dobio nešto i tako to ide. Oni kradu, ali dali su i meni i tako u krug.

 I to je problem ovog socijalističkog gospodarstva, gdje je država u stvari nepresušan izvor financija za one koji znaju kako ih crpiti i gdje su pravila za crpljenje napravljena tako da ih nitko s dozom samokritičnosti ne želi primjenjivati jer se ne bi lako mogao pogledati u ogledalo. Jedino rješenje je liberalizacija ekonomije no problem tog pristupa vidimo u americi jer si onda kojekakvi gugli, fesjbuci, tviteri i sl. napuhana go*na daju za pravo glumiti društvene cenzore davajući moć kojekakvim Pernarima i influencerima da postanu "glas društva" i morane vertikale koje si onda daju za pravo propitkivati i svojim krivim stavovima terorizirati činjenice poput svrhe novca u ekonomiji, zemlje kao okruglog (elipsastog) tijela u svemiru, prirodne rodne definiranosti itd...

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 30.9.2020 10:17 (Ges).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
kbenzema kaže...
Nema tu nespretnog izražavanja. Takve kao on koji su nesposobni, ali podobni članovi hdz-a treba gaziti i javno ismijavati u svakoj prilici

Nije tu stvar toliko da li si član HDZ-a ili SDP-a, sve je to dio istog političkog establishmenta, a HDZ je tu brojniji jer je više vremena proveo na vlasti. Vidiš da su se u privatnim klubovima družili pripadnici svih stranaka, ravnopravnost i bratstvo sve oko nas

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tragikomično izdanje Otvorenog postavilo je hr
Ges kaže...
southy kaže...

Nije problem ovog gospodina iz vlade što ne zna, nego što nije svjestan koliko ne zna. To je očito tipični prestavnik krugova koji vladaju na svim razinama, a znaju samo laprdati i nikad se "nisu vruće vode napili".

Vruća voda? To misliš kao indijanski naziv za viski? Oni iz vladajućih krugova i previše piju te "vruće vode"

kaže se "nisu se vrući vode napili" (u smislu: ugrijali se od rada)


 

Ha ha, nisam uopće primijetio ovaj tipfeler

 

Hvala na ispravku

 

Da, piju puno "vatrene vode", posebno određeni aktualni visoki dužnosnici koji su strastveni ljubitelji kvalitetne kapljice u tolikoj mjeri da im je počelo i vanjski izgled osjetno mijenjati. Navodno se najviše tome odaju u MVP-u i diplomaciji, izgleda da je najviše prilika za to.

 

The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice