Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

poruka: 123
|
čitano: 30.854
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet".
15 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

Bitno mi samo da i ovi na sjeveru imaju toplinske valove. Za nas lako

 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

Eto ga na, a svi su najavljivali revoluciju u smanjenju globalnog zagrijavanja kada se pojave električni automobili, kada se počne dobijati energija iz vjetroelektrana i solarnih pogona i svi se furaju na green i blue energy, da bi na kraju ispalo da svi kukaju za plinom iz Rusije i plaču kako je cijena nafte visoka.  

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 11:38 (Thinker).
 
23 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Thinker kaže...

Eto ga na, a svi su najavljivali revoluciju u smanjenju globalnog zagrijavanja kada se pojave električni automobili, kada se počne dobijati energija iz vjetroelektrana i solarnih pogona i svi se furaju na green i blue energy, da bi na kraju ispalo da svi kukaju za plinom iz Rusije i plaču kako je cijena nafte visoka.  

 U jednu ruku se slazem, ali isto tako prelazak na bilo sta novo isto traje neki period, nije instant, treba komentirat za 5g ponovno

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
12 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

Temperature između 36°C i 40°C, dugotrajno povišen tlak zraka, suša i opasnosti od velikih požara postat će "novo normalno", kaže glavni tajnik WMO-a Petteri Taalas. 

 

Petteri Vaal*

 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
stirko55 kaže...
Thinker kaže...

Eto ga na, a svi su najavljivali revoluciju u smanjenju globalnog zagrijavanja kada se pojave električni automobili, kada se počne dobijati energija iz vjetroelektrana i solarnih pogona i svi se furaju na green i blue energy, da bi na kraju ispalo da svi kukaju za plinom iz Rusije i plaču kako je cijena nafte visoka.  

 U jednu ruku se slazem, ali isto tako prelazak na bilo sta novo isto traje neki period, nije instant, treba komentirat za 5g ponovno

S obzirom da je Tesla model 3 od pocetnih 170t kn dosao na 400t kn svakako vjerujem u elektrifikaciju i poboljsanje smanjenju zagadenja pogotovo u ovom djelu svijeta

13 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S

pišanje po sirotinji..

15 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

Vidim, BOL ispunjava zadanu normu o klimatskim promjenama.

What is the only way to generate a truly random string? Put a Windows user in front of VI and tell him to quit.
 
26 2 hvala 5
16 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Kad vidim kako sićušna, psihotična i glasna manjina diktira živote velike, normalne većine ljudi, a oni to primaju bez pogovora i treba doći Apokalipsa što prije.

Iako sam u osnovi optimist i smatram da je većina ljudi u suštini dobra i nastoji napraviti najbolje što može i czna, ta indiferentnost na teror psihotika će nas sve u konačnici stajati glave.
 
26 0 hvala 5
3 godine
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
stirko55 kaže...
Thinker kaže...

Eto ga na, a svi su najavljivali revoluciju u smanjenju globalnog zagrijavanja kada se pojave električni automobili, kada se počne dobijati energija iz vjetroelektrana i solarnih pogona i svi se furaju na green i blue energy, da bi na kraju ispalo da svi kukaju za plinom iz Rusije i plaču kako je cijena nafte visoka.  

 U jednu ruku se slazem, ali isto tako prelazak na bilo sta novo isto traje neki period, nije instant, treba komentirat za 5g ponovno

 

Još nismo počeli smanjivati količine ispuštenih stakleničkih plinova. Trebati će puno duže od 5 godina da se išta primijeti.

9 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
stirko55 kaže...

 U jednu ruku se slazem, ali isto tako prelazak na bilo sta novo isto traje neki period, nije instant, treba komentirat za 5g ponovno

 

Boris grozni kaže...

S obzirom da je Tesla model 3 od pocetnih 170t kn dosao na 400t kn svakako vjerujem u elektrifikaciju i poboljsanje smanjenju zagadenja pogotovo u ovom djelu svijeta

 

Upravo sam zato i napiso gornji komentar. Presporo i premalo se ulaže u razvoj "čistih" tehnologija, sve leži na leđima privatnih kompanija i njihovoj dobroj volji hoće li ulagati išta ili ništa u razvoj boljih i brže punjivih baterija, hoće li biti priključnih stanica po gradu, cestama i autocestama, hoće li se grijanje igdje ili nigdje prebacit na električno grijanje itd. Mogao bih još hrpu stvari nabrojati gdje bi se moglo ići u smjeru smanjenja globalnog zagrijavanja, samo nije li smiješno da to piše i o tome razmišlja netko ovdje, na Bugovom forumu, umjesto da o tome razmišlja netko na globalnoj razini i napiše neke smjernice?

striko55, spletom okolnosti radio sam na jednom časopisu koji je o električnoj energiji pisao kao o energiji budućnosti, s osvrtom na elektroautomobile, solarne pogone, vjetroelektrane, poticaje, samoodrživim kućanstvima, inovacijama u elektromotorima i brdu drugih stvari i to s toliko optimizma da sam mislio da ćemo za 5 godina imati daleko bolju situaciju nego što je sada imamo. A to je bilo prije 10 godina. Klima se mijenja i to drastično, nemamo na raspolaganju idućih 50 godina za uvođenje i isprobavanje "čistih" tehnologija, za 50 godina će možda ispasti da se moramo seliti jer će tu biti pustinja oko nas.

boris grozni, da se država uključi u takav posao, cijena ne bi bila tolika. Nažalost, sve se gleda kroz profit, a ne na to da se životni okoliš opasno ugrožava.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 12:49 (Thinker).
14 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Thinker kaže...
stirko55 kaže...

 U jednu ruku se slazem, ali isto tako prelazak na bilo sta novo isto traje neki period, nije instant, treba komentirat za 5g ponovno

 

Boris grozni kaže...

S obzirom da je Tesla model 3 od pocetnih 170t kn dosao na 400t kn svakako vjerujem u elektrifikaciju i poboljsanje smanjenju zagadenja pogotovo u ovom djelu svijeta

 

Upravo sam zato i napiso gornji komentar. Presporo i premalo se ulaže u razvoj "čistih" tehnologija, sve leži na leđima privatnih kompanija i njihovoj dobroj volji hoće li ulagati išta ili ništa u razvoj boljih i brže punjivih baterija, hoće li biti priključnih stanica po gradu, cestama i autocestama, hoće li se grijanje igdje ili nigdje prebacit na električno grijanje itd. Mogao bih još hrpu stvari nabrojati gdje bi se moglo ići u smjeru smanjenja globalnog zagrijavanja, samo nije li smiješno da to piše i o tome razmišlja netko ovdje, na Bugovom forumu, umjesto da o tome razmišlja netko na globalnoj razini i napiše neke smjernice?

striko55, spletom okolnosti radio sam na jednom časopisu koji je o električnoj energiji pisao kao o energiji budućnosti, s osvrtom na elektroautomobile, solarne pogone, vjetroelektrane, poticaje, samoodrživim kućanstvima, inovacijama u elektromotorima i brdu drugih stvari i to s toliko optimizma da sam mislio da ćemo za 5 godina imati daleko bolju situaciju nego što je sada imamo. A to je bilo prije 10 godina. Klima se mijenja i to drastično, nemamo na raspolaganju idućih 50 godina za uvođenje i isprobavanje "čistih" tehnologija, za 50 godina će možda ispasti da se moramo seliti jer će tu biti pustinja oko nas.

boris grozni, da se država uključi u takav posao, cijena ne bi bila tolika. Nažalost, sve se gleda kroz profit, a ne na to da se životni okoliš opasno ugrožava.

 Mislim da zaboravljas ogromne lobije koji nece samo tako prihvatit da se ugljen, nafta i plin samo tako zamijene dok se oni bave iskopavanjem istih. Također vrijedi i za baterije veceg kapaciteta, ako se ne maknemo od litija tesko se neki veci skok moze ostvariti, a da li stvarno mislis da ce korporacije koje se bave litijem to samo tako dopustiti. Nažalost surova stvarnost je da svi teze za sto vecim kolicinama novca za kojeg onda vise nece imati planet na kojem ga mogu potrositi. Sta je najtuznije ljudi koji su toliko zedni za novcem su u velikoj vecini djedice koje ce ionako odapet kroz 10ak godina

It aint what you dont know that gets you into trouble. Its what you know for sure that just aint so
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Para burgija. To! Samo kapital.
15 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

bilo bi podnošljivije kad bismo, uz toplinske, imali i (primjereno godišnjem dobu) ledene "valove" pa da mi lopata protiv snijega ne stoji bezveze na dvorištu već godinama. tužno je što gotovo svi nasjedaju na agitprop o emisijama CO2 kao jedinom uzroku problema, dok gotovo nitko ne govori o uobičajenim prirodnim ciklusima (npr. morske struje) ili nemilosrdnoj sječi zelenila (npr. amazonska prašuma iliti "pluća svijeta", kao što su nas učili u osnovnoj, u prirodi i društvu) ili općoj betonizaciji (posebno u gradovima) i takvim igrarijama. a opet, sve dok je lova/zarada jedina prava i univerzalna svjetska religija, nema nade za ikakav popravak. osim ako netko ne izmisli profitiranje od neuništavanja prirodnih resursa. no malo je sad već prekasno a i predvodnici "opće profitne ideologije" se ne obaziru, jer za njih sutra ionako ne postoji. kak smo si skuhali, tak bumo i pojeli. jasno, najviše nadrapaju najmanje "zaslužni" za sva ova klimo-sranja. hojla (na 37,5 u "vječnom" hladu ispod krova, digitalno izmjereno na visini od 2 m, zagreb, stara trešnjevka) 

 

ažurir: upravo je na istom mjestu izmjereno 40,5. nikad još dosad više od toga. roknrol, bejbi. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 15:16 (Ajar).
Moj PC  
14 0 hvala 3
7 godina
online
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
stirko55 kaže...

 Mislim da zaboravljas ogromne lobije koji nece samo tako prihvatit da se ugljen, nafta i plin samo tako zamijene dok se oni bave iskopavanjem istih. 

 Upravo suprotno, ti veliki lobiji se trude svim silama čim manje derivata proizvoditi, zato i imamo ovu situaciju danas.

A oni koji i dalje proizvode normalno su pod embargom SAD-a, pa ni od toga ništa.

Potražnja nije pala, ali je ponuda drastično pala (nevezano uz Rusiju), a ti veliki lobiji kak ih nazivaš i dalje sirovinu prodaju po istoj cijeni po kojoj su prodavali i dok je gorivo na benzinskoj bilo 50% jeftinije.

Znači, brk masti netko drugi, a ne proizvođači.

 

 

Kruha i igala...
10 godina
online
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Thinker kaže...

boris grozni, da se država uključi u takav posao, cijena ne bi bila tolika. Nažalost, sve se gleda kroz profit, a ne na to da se životni okoliš opasno ugrožava.

 70.000 kn ti malo? Eto Tesle ce vas spasit.
Ovde kod mene u susjednoj opcini se ukida linija zbog 30.000 kn godisnje pa se tipovi spustaju po zene svaki dan u neregistriranim dizelasima. Dugi Rat prakticki osta bez linije posrid najopterecenije dionice u drzavi jer ih Promet St ucjenjuje nebuloznim ciframa, a mi dajemo subvencije bogatunima za drugo i trece auto i kazes tribala bi RH jos malo subvencionirat strane privatne kompanije.

 

15 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

eo me nešto nasmijalo: jedan portal donosi "vijest" o "nesnosnoj* vrućini u metropoli" ilustriranu fotografijama raznoraznih likova koji bauljaju gradom i "traže osvježenje u parkovima". zbljuv. no ima jedan komentar ispod: "u osijeku pada snijeg." 

 

*"nesnosno" je pri temperaturi višoj od 30, uz više od 90 % vlage i bez daška vjetra. ovo je toplo, ok vruće, ali ne i nesnosno (36 ºC, 27 % vlage i 2 m/s pomicanja zraka). osim toga, začudo, postoji još naselja u hrvatskoj. nije zagreb jedini! kakvo otkriće za rvacke nounare!  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 18:17 (Ajar).
Moj PC  
10 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
om-prat kaže...

 70.000 kn ti malo? Eto Tesle ce vas spasit.
Ovde kod mene u susjednoj opcini se ukida linija zbog 30.000 kn godisnje pa se tipovi spustaju po zene svaki dan u neregistriranim dizelasima. Dugi Rat prakticki osta bez linije posrid najopterecenije dionice u drzavi jer ih Promet St ucjenjuje nebuloznim ciframa, a mi dajemo subvencije bogatunima za drugo i trece auto i kazes tribala bi RH jos malo subvencionirat strane privatne kompanije.

 

 

Ne govorim o pojedinačnoj stvari, mislim na globalnu situaciju. Nije riječ samo o sufinanciranju vozila na električni pogon, problem je što još uvijek nemamo kompletnu infrastrukturu da se ta električna vozila stvarno i iskoriste. Na dalji put ne možeš bez stanica za punjenje, a i same baterije trebaš puniti onoliko dugo koliko si i putovao od polazišta do te stanice. O kamionima i autobusima da ne govorim. Ostaje još problematika grijanja, vidi samo Zagreb sa svojim toplanama. A Zagreb je još mali grad prema drugima u inozemstvu. Dakle, iskorak u smjeru električne energije kao pogonske energije ne ide tako brzo koliko bi i mogao i trebao. Ljubitelji "čiste" energije bili su protiv nuklearnih elektrana, borili su se protiv njih i u isto vrijeme nisu napravili pritisak da se el. energija bolje proizvodi s više vjetroelektrana ili solarnih polja. Sad ispšada da će se opet puštati stare nuklearke u pogon i graditi nove jer će Rusija kad-tad zavrnuti pipu za plin i naftu.

16 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Ajar kaže...

eo me nešto nasmijalo: jedan portal donosi "vijest" o "nesnosnoj* vrućini u metropoli" ilustriranu fotografijama raznoraznih likova koji bauljaju gradom i "traže osvježenje u parkovima". zbljuv. no ima jedan komentar ispod: "u osijeku pada snijeg." 

 

*"nesnosno" je pri temperaturi višoj od 30, uz više od 90 % vlage i bez daška vjetra. ovo je toplo, ok vruće, ali ne i nesnosno (36 ºC, 27 % vlage i 2 m/s pomicanja zraka). osim toga, začudo, postoji još naselja u hrvatskoj. nije zagreb jedini! kakvo otkriće za rvacke nounare!  

 Vručine su postale vijest, kao da nikad ranije u prošlosti nije bilo takvih ili još znatno večih temperatura.

 

Kao primjer Zabok ili Valpovo, kao da to nije bilo u Hrvatskoj i temperature preko 40stupnjeva.

 

https://meteo.hr/objave_najave_natjecaji.php?section=onn&param=objave&el=priopcenja&daj=najvise_temperature_zraka

 

Ljudi zaborave kaj je bilo prije godinu dana, pa onda 2007 i 2013 godina izgledaju kao da je 100godina u prošlost.

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 18:35 (rambox).
9 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

Najjaca mi je manipulacija bojama, pogledajte lijevo nekad i danas desni dio slike

Battlenet - TheProdigy#2234
 
19 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
rambox kaže...

 Vručine su postale vijest, kao da nikad ranije u prošlosti nije bilo takvih ili još znatno večih temperatura.

 

Kao primjer Zabok ili Valpovo, kao da to nije bilo u Hrvatskoj i temperature preko 40stupnjeva.

 

https://meteo.hr/objave_najave_natjecaji.php?section=onn&param=objave&el=priopcenja&daj=najvise_temperature_zraka

 

Ljudi zaborave kaj je bilo prije godinu dana, pa onda 2007 i 2013 godina izgledaju kao da je 100godina u prošlost.

 

Ali sada si sam potvrdio da je to trend koji se sve češće pojavljuje u modernoj povijesti. To ne bi bio problem sam po sebi kada bi zime bile normalne, vidiš da se već godinama dešava da nema onako jakih i oštrih zima da je snijeg do koljena.

9 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Thinker kaže...

 

Ali sada si sam potvrdio da je to trend koji se sve češće pojavljuje u modernoj povijesti. To ne bi bio problem sam po sebi kada bi zime bile normalne, vidiš da se već godinama dešava da nema onako jakih i oštrih zima da je snijeg do koljena.

Što nam donosi 25. solarni ciklus?
Posted by Ivan Toman | 21.10.2020. | Astronomija, Znanost

 

Uglavnom promjene (vece temperature) nisu antropogene (uzrokovane ljudskim djelovanjem) vecsu  vezane uz sunceve pjege.

Battlenet - TheProdigy#2234
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 22:40 (Zemljanin).
16 godina
online
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
om-prat kaže...
Thinker kaže...

boris grozni, da se država uključi u takav posao, cijena ne bi bila tolika. Nažalost, sve se gleda kroz profit, a ne na to da se životni okoliš opasno ugrožava.

 70.000 kn ti malo? Eto Tesle ce vas spasit.
Ovde kod mene u susjednoj opcini se ukida linija zbog 30.000 kn godisnje pa se tipovi spustaju po zene svaki dan u neregistriranim dizelasima. Dugi Rat prakticki osta bez linije posrid najopterecenije dionice u drzavi jer ih Promet St ucjenjuje nebuloznim ciframa, a mi dajemo subvencije bogatunima za drugo i trece auto i kazes tribala bi RH jos malo subvencionirat strane privatne kompanije.

 

 

Štetočine i veleizdajnici su na vlasti diljem svijeta. Što ih prije svrgnemo sa vlasti, to će nam biti bolje.

 

Mislim da prilika za svrgavanjem mirnim/demokratskim putem polako ističe i nakon toga ćemo početi viđati nasilne smjene vlasti po tvz. zapadnim demokracijima.

You are like Michael Jordan of being a son of a bitch!
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.7.2022 19:47 (memulica).
10 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

ŠOK! Ovo je najtoplijih 38c u posljednjih 200 godina mjerenja!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

A šta su gradili kuće tamo di se klima mjenja....pfffff

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Thinker kaže...

Eto ga na, a svi su najavljivali revoluciju u smanjenju globalnog zagrijavanja kada se pojave električni automobili, kada se počne dobijati energija iz vjetroelektrana i solarnih pogona i svi se furaju na green i blue energy, da bi na kraju ispalo da svi kukaju za plinom iz Rusije i plaču kako je cijena nafte visoka.  

 Prerano nestalo plina... nije jos dovoljno solara i vjetroelektrana instalirano 😅

10 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

 

Hm, da zna bit' ćevru...i kaj sad?

Neradnicima je to samo izgovor za ono kaj rade. A, niš ne rade. Sadite drveće, voćke,....spasite majku Zemlju. Ne morate biti zeleni fanatik i voziti ne znam kakav auto na struju

Posadi drvo.

 

 

Drvo je prvo.

 

Najviše kukaju ovi kaj ne moraju biti na Suncu, nego u hladu lade noge u lavoru. 

 

Na Sunce i visoke temperature morate istenirati tijelo. Kaj ako se znojite? Krv, znoj i suze vode do uspjeha.

Znoj štedi krv!!

 

 

Ako vam je fakat loše od velikih vrućina onda ste bolestan čovjek i morate se prilagoditi tome. Ta, ne možemo se po tome ravnati.

Smeta ti Sunce, ne beri brigu tebra, buš radi kada nema Sunca.

 

Ne smije biti Sunce izgovor za nerad.

 

 

dzg
Moj PC  
1 5 hvala 0
9 godina
offline
Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz Svjet

Mislim da su neki od vas dobrano pobrkali lončiće. Nije uopće problem što se pojavi visoka dnevna temperatura, pojavljivala se i ranije, ali je problem što je i broj i trajanje ekstremno toplih dana sve veće i veće, mora i oceani se zagrijavaju i ne uspijevaju se ohladiti, totalno su se pošemerile morske i oceanske struje zbog promjene temperature vode, led se otapa tamo gdje je tisućama godina bio postojan. Ako to nije znak za uzbunu onda stvarno ne znam što se mora desiti da shvatite da ćemo na kraju biti u Mad Max filmu, kataklizma gdje će se ljudi boriti samo za hranu i gorivo. Predočite si da je dovoljna jedna globalno sušna godina pa da se zapitate kakva bi bila situacija na svjetskom tržištu hrane ako je rat u samo jednoj državi - Ukrajini - stvorio sadašnju krizu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.7.2022 0:19 (Thinker).
 
11 8 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
ako je rat u samo jednoj državi - Ukrajini - stvorio sadašnju krizu.


🤦🏿‍♂️
3 godine
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
Thinker kaže...

Mislim da su neki od vas dobrano pobrkali lončiće. Nije uopće problem što se pojavi visoka dnevna temperatura, pojavljivala se i ranije, ali je problem što je i broj i trajanje ekstremno toplih dana sve veće i veće, mora i oceani se zagrijavaju i ne uspijevaju se ohladiti, totalno su se pošemerile morske i oceanske struje zbog promjene temperature vode, led se otapa tamo gdje je tisućama godina bio postojan. Ako to nije znak za uzbunu onda stvarno ne znam što se mora desiti da shvatite da ćemo na kraju biti u Mad Max filmu, kataklizma gdje će se ljudi boriti samo za hranu i gorivo. Predočite si da je dovoljna jedna globalno sušna godina pa da se zapitate kakva bi bila situacija na svjetskom tržištu hrane ako je rat u samo jednoj državi - Ukrajini - stvorio sadašnju krizu.

 Sva sreca da nemamo tolika mora, planine, rijeke jezera i Slavoniju pa da se moramo brinuti za ikakvu krizu

9 godina
offline
Re: Toplinski valovi su "novo normalno", kažu iz S
silvio3105 kaže...
ako je rat u samo jednoj državi - Ukrajini - stvorio sadašnju krizu.


🤦🏿‍♂️

 

ukraine and food supply - Google Search

 

Boris grozni kaže...
Thinker kaže...

Mislim da su neki od vas dobrano pobrkali lončiće. Nije uopće problem što se pojavi visoka dnevna temperatura, pojavljivala se i ranije, ali je problem što je i broj i trajanje ekstremno toplih dana sve veće i veće, mora i oceani se zagrijavaju i ne uspijevaju se ohladiti, totalno su se pošemerile morske i oceanske struje zbog promjene temperature vode, led se otapa tamo gdje je tisućama godina bio postojan. Ako to nije znak za uzbunu onda stvarno ne znam što se mora desiti da shvatite da ćemo na kraju biti u Mad Max filmu, kataklizma gdje će se ljudi boriti samo za hranu i gorivo. Predočite si da je dovoljna jedna globalno sušna godina pa da se zapitate kakva bi bila situacija na svjetskom tržištu hrane ako je rat u samo jednoj državi - Ukrajini - stvorio sadašnju krizu.

 Sva sreca da nemamo tolika mora, planine, rijeke jezera i Slavoniju pa da se moramo brinuti za ikakvu krizu

 

Pvi puta kada ti tornado prohuja kroz susjedstvo neće ti biti baš svejedno. Tako su se i Nijemci i Francuzi i Česi i Mađari iznenadili.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice