Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: I. dio

poruka: 71
|
čitano: 24.811
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: I. dio".
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Odličan tekst.

Imam 49 god..... i sjećam se većine tih igara. Kolike sate sam ih igrao 🙂

 
26 0 hvala 1
10 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Veliku većinu sam ih igrao.. na konzolama, arkadama, PC-u. NPC-evi u tim igrama su bili daleko "pametniji" nego u današnjim 

Nadglednik dina
Moj PC  
8 0 hvala 0
12 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Takodjer igrao vecinu igara sa popisa, proveo nezaboravne sate i daleko bolje se zabavio nego uz sadasnje.

 

Dodao bih jos Sorcery, Spindizzy, Dizzy, Chuckie Egg, Mario Bros , 3D Grand Prix. Ma ih koliko hoces...

 

Dobra stara vremena a sad sam samo ja star

 

 

,
,
,
,
...

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 8:18 (tutanjkamen).
Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Uff, kakav šut u prošlost, čekamo nastavak top liste 

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

odlična lista, meni je u sjećanju ostao Scramble (arkada), koliko smo samo novaca ostavili kao djeca u lokalnoj prčvarnici koja je imala taj automat:

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Dodao bih svakako "Raid over Moscow" , kolko sam vremena izgubio dok sam skužio kako ispeljat avion iz hangara 

 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Zanimljiva lista, za večinu igara sam čuo, ali sam rijetke igrao. Ipak nisam toliko star. :)

 

Ali čim se uđe u devedesete tu će biti zanimljivo. 

 
1 1 hvala 0
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Gadan članak... što god stavili uvijek će se javiti netko da nešto fali 🤣.

Evo ja bih rekao da (barem za sada) fale Bubble Bobble, Wizard of Wor, Blue Max... morao bih prekopati vreću sa kazetama od komodorca 🤣.

Moj PC  
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
bosingwa kaže...

odlična lista, meni je u sjećanju ostao Scramble (arkada), koliko smo samo novaca ostavili kao djeca u lokalnoj prčvarnici koja je imala taj automat:

 Je li lijevo od njega bio Phoenix?

9 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Ne smijemo The Wall/Blocks/Bricks/Arkanoid zaboraviti, kao i sve moguće izvedenice i nastavke.

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

S obzirom da se došlo do 1989. preskočene su dvije možda najbolje igre iz tog perioda: Maniac Mansion i Impossible Mission.

Drago mi je da je na listi Beach Head, jedna od najboljih igara koja se nekako preskoči kad se slažu ovakve liste.

 

 
4 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Čekam neke novije igre 😁
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Dragin članak je ponovo subverzivan element (a što me tek čeka sutra i šire ...): moram raditi (previše posla, prekratak rok; već danima sam k'o šipac u pekari - ne vidim nit' sunca, nit' mjeseca ) a stalno se vraćam na čitanje. ne fali igara nego vremena za čitanje o njima onako polako, guštajuć sveudilj. grrrr ... 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 9:44 (Ajar).
Moj PC  
4 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Ajar kaže...

Dragin članak je ponovo subverzivan element (a što me tek čeka sutra i šire ...): moram raditi (previše posla, prekratak rok; već danima sam k'o šipac u pekari - ne vidim nit' sunca, nit' mjeseca ) a stalno se vraćam na čitanje. ne fali igara nego vremena za čitanje o njima onako polako, guštajuć sveudilj. grrrr ... 

 Mi jednog što radi u slastičarni (uvijek je bio u njoj) pitali kakvo mu je radno vrijeme. "Od zora do nesvest"

15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Prince.exe megahit 

 

ko klinjo sam najviše igrao : 

 

1. Day Of The Tentacle PC

2. US Cabal (automat)

3. Monkey Island 1 i 2 PC

4. Dune 2

5. Command & Conquer 

6. Rock N Rage (automat)

7. Titus The FOX

8. Dungeon Keeper 2

9. Diablo 2

10. hALF lIFE

11. Doom

12. Duke Nukem 3d

 

 

 

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 10:16 (Horned Reaer).
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig

BlueMax

igrali smo tamo i phoenix, e sad ne sjećam se da li je bio tamo u isto vrijeme i na kojoj poziciji, davno je to bilo :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 28.7.2022 9:56 (bosingwa).
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

"Problemi maničnog rudara kojemu istodobno na svakome od 255 ekrana s akcijom ističe zrak (nivo i smetala treba riješiti prije nego ostane bez zraka)"

Sve OK, ali Manic Miner nije imao 255 ekrana nego samo 20... :)

Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Solo761 kaže...

Gadan članak... što god stavili uvijek će se javiti netko da nešto fali 🤣.

Evo ja bih rekao da (barem za sada) fale Bubble Bobble, Wizard of Wor, Blue Max... morao bih prekopati vreću sa kazetama od komodorca 🤣.

 Rick dangerous

13 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Dangerous Dave

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
bosingwa kaže...

odlična lista, meni je u sjećanju ostao Scramble (arkada), koliko smo samo novaca ostavili kao djeca u lokalnoj prčvarnici koja je imala taj automat:

na taj Scramble, Phoenix, Battlezone, a kasnije Final Fight sam prokockao sav novac za sendviče.

16 godina
moderator
online
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
bosingwa kaže...

odlična lista, meni je u sjećanju ostao Scramble (arkada), koliko smo samo novaca ostavili kao djeca u lokalnoj prčvarnici koja je imala taj automat:

 

Meni je iz arkada ostala u sjećanju Submarine igra (Submarine (arcade game) - Wikipedia), (ali je nitko nije stavio niti na jednu listu pa nisam ni ja na ovu, usput i elektromehanička igra, nema računala u njoj uopće), a znam da sam kao klinac jedva dosegnuo periskop i to mi je od svih kabineta koji bi bili postavljeni bila apsolutno najbolja igra i kvalitetu "establišmenta" sam kao dijete uvijek mjerio po tome imaju li podmornicu ili ne. 

 

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
BlueMax kaže...
bosingwa kaže...

odlična lista, meni je u sjećanju ostao Scramble (arkada), koliko smo samo novaca ostavili kao djeca u lokalnoj prčvarnici koja je imala taj automat:

 Je li lijevo od njega bio Phoenix?

 Ne, lijevo je bio fliper Eight Ball Deluxe, a Phoenix desno između farbalice i tete sa žetonima.

13 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Boulder Dash - meni najbolja igra na komodorcu

Moj PC  
4 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Amateri... :)



wiki.plecko.hr, www.plecko.hr, tomislav.plecko.hr
Moj PC  
5 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Commando. Vjerojatno najbolji soundtrack za igru.
 
8 0 hvala 0
3 godine
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Bome stari se

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
online
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Na FER-u su par godina kad je bila on noć muzeja bili izlagali razne primjere povijesnih računala. I onda su tipa po dva tjedna znali tu ostaviti dvije arkadne konzole pa bih tako u pauzama od učenja igrao te neke klasične igre (Donkey Kong, Pac Man, itd.). Imalo je svoj šarm.

 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

ah, tko će znat sve igrice koje smo igrali kao klinci, od onih na komodorcu dr*ajući šarafcigerom po glavi kazića, do tada superiorne amige 500

upravo s posljednje sjećam se nekih igara poput deuterosa, paranoida, kings bounty, secret of monkey island, space crusade i meni osobno najdražu - cannon fodder

Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
C64 kaže...

Boulder Dash - meni najbolja igra na komodorcu

 Odlična, sve verzije. Na isti sistem ali meni bolja bila je: Flaschbier

 

16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Bezbrižno djetinjstvo 80tih u bivšoj Jugi. Uzbuđenje i vrijeme koje je neponovljivo. Igrao sve redom. Bravo Drago.

 
17 0 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice