Top-lista 200 najboljih igara: III. dio

poruka: 40
|
čitano: 14.251
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top-lista 200 najboljih igara: III. dio".
16 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

posto smo vec debelo zagazili u 2000. steta sto na listi nema Deus Ex 1, al koji vrag bi nam svima ugodio, za ocekivat je da dosta igara nece doci na listu.

mozda i dodju kasnije, mada timeline igara sugerira drukcije :D

s druge strane iznenadjen sam vidjet GT4 na listi, ne jer je igra losa (top 3 vozacka igra ikada) nego jer nisam ocekivao Dragu da ce ju staviti na listu.

ako je ova lista common effort ekipe iz ureda onda ima smisla.

 

pitanje za bugovce, iz kojeg doba je ova Bug TV reklama?

jeste radili recenzije igara u to doba? kaj ste igrali u to doba?

 

 

Deus Ex 1 i Morrowind (spomenut u clanku) su jedine igre koje sam instalirao, probao pola sata, i od frustracije obrisao.

onda je doslo ljeto/praznici, natjerao se igrat i nakon poprilicno teskog navikavanja na koncept (pogotovo Morrowind koji ima poprilican learning curve) svrstao bih igre u top5 koje sam ikad igrao.

iako u njima nisam proveo toliko sati ko u npr COD2, Counter Strike ili Diablo 2 (rekorder po potrosenim satima), DE1 i Morrowind nisu takvi da bih proveo tisuce sati u njima, ali ta 2-3 prolaska su stvarno ostavila veliki utjecaj.

Morrowind je stvarno igretina, vjerojatno i najbolji RPG ikad napravljen, a iako su Skyrim i Oblivion poprilicno lijepi i furaju isti koncept, Morrowind ih poprilicno sisa.

fascinantno mi je da je cijela igra stala na samo jedan CD (a ima ogroman svijet), dok su neke iz ranijih clanaka isle na 3-4-5-7 CD-a lol.

 

kaj se tice DE1, mene prvih 30 sekundi animacije, glazbe i uvoda u Deus Ex 1 uvijek hipnotizira.

ima nekaj u tome kad se vidi klasicna animacija i veliko ime uz nju.

 

 

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 7:25 (nixass).
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Drago, a gde je Crysis?
Rvat katolik!
 
10 0 hvala 0
12 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Ne znam koja su "pravila" clanka,ali izostaviti Shadow of the colossus je svetogrđe.

Tada grafički godinama ispred svih igara,nacinom igranja,mehanikom trcanja/jahanja...cak i danas izgleda impresivno!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 8:18 (Milka30).
Moj PC  
1 0 hvala 1
11 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Svi mi imamo nekakve svoje liste...u mom slucaju "lista" se raspala prije par generacija konzola jer je jednostavno previse toga sto sam odigrao do danas a da mi je obiljezilo godine i desetljeca.

 

Ova lista 200 igara mi djeluje kao da je pretrazivano sto je bilo hype u svakoj navedenoj godini pa je to zavrsilo na listi neovisno o prosjeku ocjena za svaki pojedini naslov.

Mozda sam u krivu mozda nisam ali u svakom slucaju zanimljiva tema 🥂

Moj PC  
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Je l netko može spremit HTML i poslat mi u PM? I dalje ne mogu vidjeti.
Isto tako i za drugi dio.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Reći ću samo da CoD2 imam i sad i povremeno malo odigram.
Vrhunska igrivost i zabava. Tehnički se ne može usporediti s novijim igrama, ali je naprosto sjajna.
Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Need For Speed serijal ? Kako ste to mogli ispustiti ?
 
10 0 hvala 0
9 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Obožavam ovaj serijal. Hvala Drago!


Samo ne mogu oprostiti zaborav Red Factiona.. 

Tko rano rani, sam u nju upada, ali ćud nikada!
Moj PC  
3 0 hvala 1
9 godina
online
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
tnakir kaže...
Drago, a gde je Crysis?

 

svi imaju neku svoju listu i neku igru koju bi se po njima trebalo ubaciti.

 

Ne znam za te ostale igre, ali mislim da si ti potpuno u pravu kad si spomenuo Crysis jer je ta igra postala kultna i pravi benchmark za računala, sa onim famoznim pitanjem "But can it run Crysis?!?!?"

 

Mislim da je Crysis definitivno zaslužio na listu

 

edit: E i još jedna stvar, jel nije "arrow to the knee" is Skyrima, a ne Obliviona?

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 10:39 (Cansee).
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

U prvom dijelu sam čuo za većinu igara, ali nisam igrao ništa osim TLoZ i Super Maria. I to samo Maria na OG konzoli, jednom, u muzeju.
U drugom dijelu sam prepoznao sve, ali igrao samo par, i to kratko.
Ovo je već moj dio, tu znam sve i igrao sam veliku većinu. Odrastao sam na Simsima, Worms, GTA, Portal, Trackmania, Little Big Planet (doduše, samo dvojka).

Već znam da sam igrao sve iz idućeg serijala.

 

Toliko Nintendo i Sony igara nedostaje, igre koje su definirale žanrove...

 

Pa gdje je Zelda: Wind Waker, Twilight Princess?

Majora's Mask????

Puste Super Mario igre koje su se prodavale u desetcima milijuna. Od svega vi samo Wii Sports spomenete.

 

Sonijevi God of War, Ratchet and Klank, Jak and Daxter, Uncharted, Kingdom Hearts, Persona...

 

Lego Star Wars, Need for Speed, Far Cry, Crysis, Tony Hawk...

I najbitnije od svega, FALLOUT NEW VEGAS!
Ok, ali onda on mora prvi biti spomenut u idućem dijelu.

The planet broke before the Guard did!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 11:05 (imsonotgonnatellyoumyname).
Moj PC  
1 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Samo u naslov ubaciti "nesluzbena bug lista......." I sve 5, odraz misljenja i sklonosti autora....

Ovako, jako neozbiljna lista, na razini zabavnih portala, a ne jednog bug-a, koji je sve ove igre "prozivio".....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
2 0 hvala 0
9 godina
online
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Damir22 kaže...
Samo u naslov ubaciti "nesluzbena bug lista......." I sve 5, odraz misljenja i sklonosti autora....

Ovako, jako neozbiljna lista, na razini zabavnih portala, a ne jednog bug-a, koji je sve ove igre "prozivio".....

 

nije to baš tako. Sjećam se davno davno u srednjoj školi kada smo pisali eseje u zadaćnicama, pa nam je profesorica iz hrvatskog rekla da nikad ne pišemo rečenice poptu "moje mišljenje je to da..." i slično. Autor teksta treba reći "to je tako točka" i to se onda podrazumijeva da je to njegovo mišljenje, a ne mišljenje Pere ili Želje. 

 

To je tako i ovdje, članak je na stranici bug.hr i potpisan od Drage i samim time se podrazumijeva da je to njegovo mišljenje, a ne sveto pismo ugravirano u kamen. Ti to mišljenje ne moraš poštovati, kakav god bio naslov.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 11:03 (Cansee).
14 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

zaboravljen mdk2?? tc, tc...

 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
mGT kaže...
Need For Speed serijal ? Kako ste to mogli ispustiti ?

 

 

Need for Speed nije revolucionaran niti je sam po sebi stvorio žanr. Idejna preteča Need for Speeda je Out Run (kojeg smo spomenuli), a tehnički revolucionaran u žanru je Gran Turismo koji jest na top-listi. Mi u firmi smo isto igrali one rane nastavke NFS-a i solo i u mreži dok nam oči nisu ispale, kao i Ignition koji je netko spomenuo, ali na listi od 200 naslova ima onih koji više zaslužuju biti na toj listi - prvo Out Run od kojega je sve počelo.

 

Ovo je top lista 200 najboljih igara, a ne "top lista igara koje mi se najviše sviđaju". 

 

Crysis, kojega spominje Tnakir, je bio bolesno neigriv, usprkos svim novostima koje je donio. Ali zato je FarCry 3 koji je započeo u Cryteku, ali ga je uzeo Ubisoft, taj rukavac podžarna doveo do tehničkog savršenstva i on jest u listi. 

 

Ovo je sasvim suprotno od liste igara koje se meni sviđaju ili koje sam igrao - igra je trebala zadovoljiti kriterije prvo jedinstvenosti i dorađenosti pa tek onda eventualno popularnosti. Da je lista igara po popularnosti onda bi one besplatne igre iz browsera za kućanice zauzele svih 200 mjesta jer su neusporedivo igranije od svih ovih ovdje. 

 

Da je lista igara koje ja najviše igram, onda bi bilo po 10 RTS-ova i FPS-ova, tri simulacije i TIS-100  kojeg možeš igrati zauvijek i genijalno je kakva se igra može napraviti s mozgom, a mogla bi se izvršavati i na Spectrumu.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 12:22 (Drago).
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

jasno je kako svatko posjeduje "svoj popis" igara/preferencija/averzija/(ne)ukusa za barem karticu teksta (bez podrobnosti) no poanta je ipak u načinu na koji je serijal napisan, a to je većini "autora" (⇒impressum) nedostižno. nadam se ipak da čitaju i uče. najlakše je biti mediokritet (a uglavnom plaćaju jednako, pa se zaposlenik olako otrombolji i razšlampavi, protiv čega i bug nije cijepljen), a teško je održavati razinu kvalitete kad si sam visoko postaviš letvicu. tako je kvaliteta pisanja osobno zadovoljstvo pisca a, u ovom slučaju, bogami i mnogog štioca. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
The Witcher?
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
silvio3105 kaže...
Je l netko može spremit HTML i poslat mi u PM? I dalje ne mogu vidjeti.
Isto tako i za drugi dio.

 Čekamo tehničku provjeru webmastera.

 

No, ukoliko žarko želiš pristup tekstovima odmah - probaj preći na Bug Plus, premium status (samo 20 kn), vjerujem da bi onda ovi problemi nestali.

...
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Drago 

 

„… njegovo lordstvo na ladanju zatekli da bez rukavica ide na jahanje (!)“.

 

Iako se smijem, mislim da smo tu malo i nazadovali...

Kontroverza 2004. - djeca gaze prostitutke in maj ćudoredni nejborhud.

Kontroverza 2022 - Možeš igrat ko žena? Nisu li one samo za gaženje?

 

Inače u to vrijeme moj mlađi brat je imao kojih 4-5 godina, pa je moj red za čuvanje izgledao tako da sam, kao i svaki odgovorni brat izbjegavao "najzanimljivije" dijelove igre i vozio utrke po San Andreasu dok je on sjedio u krilu. Tad je već skužio prevaru sa neuključenim kontrolerom u PS2, pa je kompromis bio da malo i on vozi.

I tako jedan petak, došavši iz škole, ništa ne sluteći, izgrdi me mater da kakve to grozote pokazujem djetetu!

Mali je igrao preko tjedna (bio sam u internatu) pa je mama normalno pitala što to on igra. I tako je on pokazao kako možeš vozit auto po prirodi i sve lijepo, dok se nije zabio i razbio auto.

Pa je mamo pitala kako popraviš auto i otkud mu novac, pa je mali pokazao zanat: vidiš mama pogaziš ovu tetu i ispadnu novci!

 

 

Drugi nastavak je čak bolji od prvog dijela, a treći je malo „ispustio loptu“…

 

Koje je boje bila vaša lopta:

 

0 Crvena
3 Plava
1 Zelena
0 Crna jer sam rejdž kvito igru.
You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Postivam misljenje, no naslov "xxx najboljih igara svih vremena.."....

I ne spomenuti igre koje su velikoj vecini asocijacija na odredjeni vremenski period.....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Drago kaže...
mGT kaže...
Need For Speed serijal ? Kako ste to mogli ispustiti ?

 

 

 

 

Crysis, kojega spominje Tnakir, je bio bolesno neigriv, 

 

 

 

meni je krajsis bio jedna od najboljih igara tada, baš zbog igrivosti, a ne zbog grafike zbog čega su je svi drugi igrali. 

ne znam koliko puta sam je prešao na različite načine, jednom na silu, pobij sve stil, drugi put šuljajući se nevidljiv, ubijanje samo baš kad nema druge opcije (ovo je trajalo jaaaaako dugo), treći put kombinacija toga, pa istražvanje svakog kutka, dosta velika sloboda kretanja i načina rješavanja misija... neizvjesnost, radnja, ne znaš što se događa (nisam prije toga ništa gledao ni čitao o igri).

 

baš sam uživao. sljedeći nastavci mi nisu bili toliko interesantni jer nije bilo tolike slobode kretanja i manje više je sve bilo straitforward... 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 13:44 (digitall).
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Mislim da se ovdje nitko ne sjeća bugova koje su te "najbolje" igre imale.

 

Witcher je bio neigriv do onog patcha od nekoliko GB.

Crysis je imao nekoliko game-braking bugova.

Morrowind i Oblivion su imali tragično smješne bugove, o Oblivionu se može napisati knjiga o programiranju AI - od krucijalnih NPCova koji su stali na zamke pa poginuli, do toga da mnoštvo igrača nije ni znalo da mogu kupiti kuću jer se NPC bacio sa mosta, pa do toga da su nakraju sami devovi rekli da su morali poglupiti AI jer su NPCovi imali toliko napredne i samostalne kretnje i akcije da bi igra imala totalno kaotične situacije - nekad bi se NPCovi poklali jer kako nisu imali novaca, a bili su gladni/žedni, usred bijela dana bi išli pljačkat.

 

Jesu te igre bile vraški zabavne, ali ako se gleda "najbolje" - onda igra koja nije imala toliko bugova mora biti ispred.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Igre n

Kada sam spomenuo da "ne znam pravila" najboljih igara,prvenstveno sam mislio da su konzolaške igre izbacene(prvenstveno Sonyjeve),ali kada sada znam da su sve igre obuhvacene...

Recimo da nekim cudom Shadow of the colossus ne spada u tu listu,iako je po svim karakteristikama "prvi od prvih",di nam je Final Fantasy fransiza?

FF8 je ako se ne varam bio najprodavanija igra godine,tada izdana na "nevjerovatna" 4 CD-a,poslje nje hitovi FF serijala su se samo nizali.

Legend of Zelda(nisam siguran dali je na listi),ali ako nije....stvarno?

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
"Kanter" ste stavili na kraj drugog i na početak trečeg dijela. Evo vam mjesta za NFS 😉
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Milka30 kaže...

Kada sam spomenuo da "ne znam pravila" najboljih igara,prvenstveno sam mislio da su konzolaške igre izbacene(prvenstveno Sonyjeve),ali kada sada znam da su sve igre obuhvacene...

Recimo da nekim cudom Shadow of the colossus ne spada u tu listu,iako je po svim karakteristikama "prvi od prvih",di nam je Final Fantasy fransiza?

FF8 je ako se ne varam bio najprodavanija igra godine,tada izdana na "nevjerovatna" 4 CD-a,poslje nje hitovi FF serijala su se samo nizali.

Legend of Zelda(nisam siguran dali je na listi),ali ako nije....stvarno?

 

Pa Final Fantasy je na listi.

 

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 14:04 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
wyks kaže...

Mislim da se ovdje nitko ne sjeća bugova koje su te "najbolje" igre imale.

 

Witcher je bio neigriv do onog patcha od nekoliko GB.

Crysis je imao nekoliko game-braking bugova.

Morrowind i Oblivion su imali tragično smješne bugove, o Oblivionu se može napisati knjiga o programiranju AI - od krucijalnih NPCova koji su stali na zamke pa poginuli, do toga da mnoštvo igrača nije ni znalo da mogu kupiti kuću jer se NPC bacio sa mosta, pa do toga da su nakraju sami devovi rekli da su morali poglupiti AI jer su NPCovi imali toliko napredne i samostalne kretnje i akcije da bi igra imala totalno kaotične situacije - nekad bi se NPCovi poklali jer kako nisu imali novaca, a bili su gladni/žedni, usred bijela dana bi išli pljačkat.

 

Jesu te igre bile vraški zabavne, ali ako se gleda "najbolje" - onda igra koja nije imala toliko bugova mora biti ispred.

 

Witcher je na listi, ali taj dio liste ide sutra.

 

This space for rent!
12 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Drago kaže..

Pa Final Fantasy je na listi

 Ne vidjeh uopce drugi dio clanka.

Ok onda ti je oprosteno,pogotovo nakon sto sam vidio da si i Metal gear solid stavio,a na njega totalno zaboravio!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
15 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara: III. dio

Fali Crysis .. apsolutno tada 2007. top igra za PC koja je obilježila dekadu

Ne samo da je tehnički bila daleko ispred ostalih , imala je odličnu single player kampanju sa ekspanzijom Crysis Warhead

be Cool
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.7.2022 14:33 (Horned Reaer).
Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
offline
Top-lista 200 najboljih igara: III. dio

 

Dobra tema, kao što sam već napisao.

 

Ovo je baš nasmijalo od srce,  te je živa istina sa kojom se 100% slažem.

Ako ne volite kaubojce, vjerojatno vam se neće dopasti niti jedan RDR, ali onda morate zapitati sebe (i doktora) –što s vama nije u redu?

 

 

dzg
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Top-lista 200 najboljih igara svih vremena: Ig
Drago kaže...
Witcher je na listi, ali taj dio liste ide sutra.

 

 Znamo da je trojka na listi!

 

Mislim da je kolega baš mislio na prvi dio, koji je i meni jako drag, ali je tek tim patchem postao dobra igra.

Treći dio je fenomenalan, ali kako je glavni dio priče veliki rat, tu i tamo me taj rat čvrgnuo iz one super atmosfere kad se uljuljkaš u živote nebitnih seljana koje muči neka nadnaravna napast. Bilo je takvih trenutaka i u trećem dijelu, ali onda odjašeš pa imaš onaj "oh the war" moment.

Treći dio također ima podosta trenutaka "ljudi su u biti najveća čudovišta".

No zaslužuje biti veoma visoko jer su ekspanzije možda najbolje ekspanzije ikad izdane. Obje priče zaslužuju film, a ne seriju, pogotvo Heart of Stone koja je remek djelo tragedije, koji ironično ima i jedan od najzabavnijih side-questova - vjenčanje sa Vlodimirom.

 

Kad je Bioware u pitanju, meni je bolji Dragon Age Origins, daje više slobode igraču i ne pati od boljki prvog ME - užasnog inventoryia, očajnih MAKO misija, i potpuno nepotrebnih objekata za skupljanje koji se te tjerali da trošiš sate u tom lošem inventoriju.

Kasniji nastavci pate od premalo opcija u dijalogu (famozno označavanje dobrog i lošeg izbora) iako to ME2 donekle ispravlja pričom (na stranu ono probiranje planeta).

 

DA ima jednu manu - a to je onaj do bola isklišejizirani trope gdje su "magic users" ili u službi nekog klerofašističkog reda, ili "utišani" ili disidenti koje love templari. Mislim da su i u Divinity serijalu mađioničari u istim pozicijama, kao i elfovi koju su potlačena, arogantna, manjina.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
online
Top-lista 200 najboljih igara: III. dio

Primećujem da se CS pojavljuje i kao prva igra trećeg dela i kao poslednja drugog.

WP/WM fanovi, prestanite više lagat ovaj napaćeni narod, nemate to pravo!
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice