Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicinskih

poruka: 12
|
čitano: 12.751
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicinskih ".
8 godina
offline
Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicinskih

Izvrstan tekst. Hvala!

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
5 0 hvala 1
6 godina
offline
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
Macumba kaže...

Izvrstan tekst. Hvala!

 Imaš odličnu sliku avatara 

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
2 godine
online
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
Doc Berecki kaže...
 Imaš odličnu sliku avatara 

Khm. khmm.. 

 

Nego, doc...

I sam sam razmišljao o 80 % sličnih apk. osobito onih, u koje bi momentalno imao uvid i liječnik OM., ili baza dežurnih liječnika koji bi se mijenjali, i radili 24/7

Ipak, iovako nedostaje i liječnika, pa ne znam kako to implementirati u HR zdravstvo. 

Vjerujte mi, ovdje na forumu, a i izvan foruma, jako puno ljudi imaju paranoju kako ih netko prati, pa ne bi na to pristali.. makar im ta apk. može i život spasiti. 

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put ned 23.10.2022 9:26 (Zaporožac).
6 godina
offline
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
Zaporožac kaže...
(...)

Vjerujte mi, ovdje na forumu, a i izvan foruma, jako puno ljudi imaju paranoju kako ih netko prati, pa ne bi na to pristali.. makar im ta apk. može i život spasiti. 

 

Osjećaj da vam liječnik nanosi zlo time što zna vaše podatke je paranoja, ali je izlječiva.

Samo se trebate javiti liječniku i dati mu svoje podatke.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
15 godina
offline
Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicinskih

načelno, u našim krajevima, počecima i posvuda između i uokolo njih ne bi smjelo biti poteškoća s općom digitalizacijom (pa i zdravstva) jer postoji stoljetna tradicija: od upiranja prstom u "pojave", preko potpisivanja otiskom i pokazivanja broja jedan srednjakom, sve do ličkog rukovanja™. programerima - entutunzijastima ionako nije sve u novcu, jer je dio u creeptu a ponešto i u nerealiziranim potraživanjima od kljenutih klijenata. no riječima moje liječnice opće obiteljske medicinske prakse i njezine sestre (koja joj to zapravo nije, jer samo radi za nju i nejasno je zbog čega se predstavljaju kao rodbina): "samo bi mi još to falilo!" 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
Ako se ne događa automatski, bez vašeg utjecaja pa i znanja (kao konverzija prljavog veša u čist i opeglan, za one koji imaju brižnu majku/suprugu), nema koristi od aplikacija. Dostava i analiza podataka se lako automatiziraju, ali skupljanje je problem.

Uzgred, doktore, zašto hzzo, obiteljski liječnik ili tko već, ne šalje, redovito!, pozive građanima za određene preventivne ili follow-up procedure. Ionako imate centralizirani softver?
Ja rekoh
Moj PC  
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
Feudalac kaže...
Zašto hzzo, obiteljski liječnik ili tko već, ne šalje, redovito!, pozive građanima za određene preventivne ili follow-up procedure. Ionako imate centralizirani softver?

 

HZZO nema s time ništa, osim isplaćivanja faktura za obavljene takve pretrage.
To što pitaš je u domeni obiteljskog liječnika, pa ćeš miorati pitati svojega zašto to ne radi.
Ja sam klinički intenzivist, no ova 3-4 obiteljska koje poznajem to rade redovito.

Ili jesmo, ili nismo! Ili ono treće...
8 godina
offline
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
Doc Berecki:

Ne mislim na tebe osobno, naravno.

Pitanje je nastavno na članak, Jasno je kud ide moje razmišljanje - državni sustav, centraliziran, ima sve podatke na jednom mjestu. Obiteljski liječnici nemaju interesa raditi ništa zbog načina kako su financirani. A i zašto bi tako nešto bilo prepušteno volji, inicijativi pojedinaca…

Kod preventivnih stvari je stvarno kontraproduktivno ići od strane pacijenta. Naručivanje, čekanje, pojedinačno, nervoza… pozovi odjednom 50 ljudi na fiksni termin, daj im dadilju da ih provede kroz bolnicu najkraćim putem…
Ja rekoh
15 godina
offline
Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicinskih

osim toga, aplikacija je suprotno od plikacije, kao što je asocijalan - socijalan ili astigmatizam - stigmatizam ili apatičan - patičan i asinkron - sinkron i bla. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicinskih

jako slatko!

 

nakupusano sve na kamaru, sto i nije lose za pocetak jednog product owner sessiona - urednici bi mogu pokuplati s jednim profesionalnim, koji voli pisati o stvarima jednako popularno.

 

i kao pocetniku i obicnom doktoru, od requirementsa ti nedostaje ti jedno slovo iz C.I.A. akronimu a tice se opcenito podataka - za sve pobogu postoje norme, a za sa sigurnost podataka tu je vec ohoho familija iso 27k. i nije naodmet reci da ni u bogatoj i kakti uredjenoj njemackoj sve i jedan medicisnki sustav dijeljenja informacija pacijent-lijecnik-sustav testiran pred par godina - je toliko amaterski sklepano, da se bez problema moglo dolaziti do tudjih podataka bez ikakvih hakerskih napora.
hint: fali ti integritet podataka - zamisli da ti neko nadostikla neku venericnu bolest u karton, sinkrono s s nekim mladim kolegicama/kolegama, ili ti nadoda neki psihicki poremecaj poput uobrazilje iskusnog virusologa?

 

fyi - za svaku eu drzavu se vec sprema aplikacija koju gura EU i koja ce poceti njezno i nevino, a koja ce nastojati u mobitelu pohraniti sve o nama, sve zarad naseg dobra, ukljucujuci i zdravstvene kartone

i sve ono o cemu sanjas - od diploma do pelcovanja.

ima jedan tekst o tome.

 

AI u kojeg se svi ufaju daleko su bili bolji i u proslom mileniju - tada se to zvalo ekspertni sistemi i bili su uvijek bolji od malih bogova u bijelom, sto su pokazivali i blind testovi, a razlog je jednostavan, lijecnici jedva da odvoje par minuta po pacijentu, a valjalo bi nekad ukljuciti i mozak.

 

pametnih rjesenja ne manjka, bilo ih je vrsnih u HR kada su npr. za HZ napravljen sustav za online nabavu karata, povezan sa kioscima i nosivim uredjajima - navodni fino radilo, bilo godinama ispred svog vremena, sve bilo uredno placeno, ali nikad pusteno u opticaj uredjaji doslovno hvatali prasinu u nekom skladistu.

 

problem nije aplikacija, nego zivi covjek iza nje. posljednjih godina puno je jasnije postalo sto je vaznije i od zdravstva, zdravlja i pacijenata samih...
najduhovitiji primjer bio je onaj licki lijecnik koji je vremesnim pacijentima sa krivom "krvnom slikom" svaki put pisao dijagnozu "prejela se/prejeo se" - i onda kad mu je jedan preminuo od posljedica infarkta.
rijetko koji lijecnik je iskren kao npr. Ivo Balenovic. Stoga u HR med applikacije da - ali samo one ugradbene.

 

offtopic. moja skromna muzicka: bilo bi lijepo nauciti - kako se u najboljim godinama i u najboljoj fizickoj spremi dade kihnuti nakon prvog dana drila; sto je to iznenaditis; a sto balerina smrt i imaju li veze sa prejedanjem? jel ima neka aplikacija u planu za/protivu toga?

 

 
1 3 hvala 0
2 godine
online
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
nikola kaže...

 

 

AI u kojeg se svi ufaju daleko su bili bolji i u proslom mileniju - tada se to zvalo ekspertni sistemi i bili su uvijek bolji od malih bogova u bijelom, sto su pokazivali i blind testovi, a razlog je jednostavan, lijecnici jedva da odvoje par minuta po pacijentu, a valjalo bi nekad ukljuciti i mozak. 

Ljudi izmišljaju bogove, a liječnici se ne predstavljaju kao bogovi.

Primitivci svima nama rade problem kada preglorificiraju liječnika, pa se pojedini liječnici nezasluženo sami dignu u nebo. No, rijetki su, uglavnom su na zemlji.

Nije točno da liječnici odvoje "jedva" nekoliko minuta po pacijentu.

 

No, ima hipohondara koji idu liječniku tri puta tjedno, i stalno traže, većinom bespotrebne uputnice specijalistima.

Ja ih ne bi držao ni dvije tri minute u ordinaciji, već noga u dupe.

@nixi123 kaže..Da bas tebe idi prci nest debilu ne si dezuran na forumu za cijene kakve ko stavi.
Poruka je uređivana zadnji put pon 24.10.2022 9:03 (Zaporožac).
8 godina
offline
Re: Top 5 (nepostojećih) domaćih mobilnih medicins
nikola kaže...

 

nakupusano sve na kamaru, sto i nije lose za pocetak jednog product owner sessiona - urednici bi mogu pokuplati s jednim profesionalnim, koji voli pisati o stvarima jednako popularno.

 

 

A brate mili, šta je ovo?

Kažeš "nakupusano", ali to vrijedi samo za tvoj post. Sorry, ali tu struju svijesti ja ne mogu pratiti. 

Možda se u tom tvom kupusu i krije koja zanimljiva teza, ali ovako nadrobljeno nemoguće je prožvakati.

Life is jazz. Play it cool.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice