Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula

poruka: 15
|
čitano: 8.359
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula".
16 godina
offline
Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula

T16000 je već barem 15 godina best buy hardware. Cijenovna kategorija niža, ali ima veoma dobar sezor. Naravno, zračni snobovi ne kupuju ispod 300 dolara.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula

Godinama sam koristio Thrustmaster T.Flight HOTAS X, najbolji omjer uloženo - dobiveno

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi
Korny1603987 kaže...

T16000 je već barem 15 godina best buy hardware. Cijenovna kategorija niža, ali ima veoma dobar sezor. Naravno, zračni snobovi ne kupuju ispod 300 dolara.

 

 

Nema ti to veze sa snobovštinom već s time što igraš.

Imaš ovdje manual za A-10C u DCS-u (A-10C Warthog (digitalcombatsimulator.com)) pa pogledaj stranice 87-92 za korištenje HOTAS-a - recimo TMS šeširić (4 smjera), jedno od zilijun dugmadi na palici, koji za svaki smjer ima long i short duraciju i ovisno od toga (i koji je senzor SOI) imaš totalno različite funkcije a ne moraš dizati ruku s palice i gasa dok letiš i nabadati po tipkovnjari što ti treba. 

 

S tim da je i učenje korištenja Warthoga dio ukupnog procesa i dio zadovoljstva igranja.

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 12:16 (Drago).
16 godina
moderator
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi

Ja obožavam Thrustmaster jer mi je to (Wingman) bila prva prava igraća palica koja nije izgledala kao Kempston sa Spectruma i super je ugodna za dodir kao i sve njihove palice.

 

Mislim da je šteta što ih je svojedobno kupio Guillemot koji jako malo ulaže u razvoj, a dok su bili američka firma bili su entuzijasti.

 

 

 

 

This space for rent!
5 godina
offline
Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula

Auto-simulacije ju još otrovnije na novčanik. Moja baza+volan+pedale (hardver srednje klase od Fanatec-a) koštaju trenutno 1300€. Top konfiguracije sa Simucube bazom i Heusinveld pedalama počinju sa 3000€. Ali usprokos tome smatram se vrlo sretnim da živim u vrijeme kad su simulatori tako prokleto dobri. Koristim VR (HP Reverb G2) i jedino što me dijeli od pravog iskustva su neljudsko znojenje, bolovi u nejakim leđima atrofiranim od uredskog rada, povremeno povraćanje u kacigu i zastrašujući sudari nakon kojih nema "restart" funkcije. O troškovima da i ne govorim. Da počnem sa kartingom, morao bih cijele vikende visiti po stazama ko zna gdje, a prema jednom pozaniku koji je to 10-tak godina radio, na svaki vikend ode min. 1000€. Iskašljavanje par somova za moj sim-racing hardver bilo je doduše popraćeno stanjem sličnim Irukandji-sindromu, ali nisam ih kasnije požalio ni u jednom trenutku.

 

BTW Drago, super članak.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2023 13:51 (Space Cadet).
 
3 0 hvala 1
10 godina
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi
Drago još jednom rastura! Super pregled! Svaka čast!
Moj PC  
3 0 hvala 1
2 godine
neaktivan
offline
Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula

Htio bih se bacit na MSFS i DCS u VR-u i upravo sam u procesu istraživanja što će sve osim novog kompa i vjerojatno pimax crystala :D bit potrebno za što bolji doživljaj...stoga hvala na članku. Imam samo jedan prijedlog što se tiče uređivanja članka: Stavite prvo naslov stavke pa onda sliku, jer ovako nikad nisam siguran jel slika spada pod gornju ili donju stavku.

Poruka je uređivana zadnji put sri 8.2.2023 17:30 (American ninja).
 
1 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi

Da (za slike)  - shvaćam zabunu, ali kad krene prvi opis (nema prethodnog info okvira) onda ima smisla, kako idu opisi, onda je zbunjujuće. Stavio sam separator da bude jasnije.

This space for rent!
14 godina
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi
Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.2.2023 13:49 (Stric_Jura).
16 godina
moderator
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi

 

 

"Ups, nešto se dogodilo. Kupko užurbano radi."
Kupko je zbunjen. Ne vidim na što si linkao.
This space for rent!
14 godina
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi

pa meni moj link doma radi...

 

evo kod smartsona:

 

 

https://smartson.hr/set-thrustmaster-tca-officer-pack-airbus-edition-ww/24171/product/

 

ista cijena, ali eKupi daje 10% popusta...

 

Ju je je? Je ju je!
16 godina
moderator
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi
Stric_Jura kaže...

pa meni moj link doma radi...

 

evo kod smartsona:

 

 

https://smartson.hr/set-thrustmaster-tca-officer-pack-airbus-edition-ww/24171/product/

 

ista cijena, ali eKupi daje 10% popusta...

 

 

 

To mi ima frend koji je i u stvarnom životu profesionalni pilot airbusa i zadovoljan je, premda ovaj svoj zapravo rijetko koristi zbog posla gdje to mora stalno koristiti :-D

 

Na Amazon.de je 140 eura + 12 eura PP

 

This space for rent!
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.2.2023 11:15 (Drago).
15 godina
offline
Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosimula

Ekipa,

ja kupujem ali više za fighting simulacije/arkade npr War Thunder, Star Wars Squadrons.

 

Koji je best buy, vidim na njuskalu ima polovni t16000m za 100 eur.

 

Pozdrav

Bnet: mNik987#2148
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi

War Thunder AIR sim je dobar ulet u svijet simulacija. Nećeš mnogo fulati ako si kupiš T16000 FCS kombinaciju.

Ako ti se sviđaju avioni drugog svjetskog rata definitvno razmisli o Il2 Sturmovik igrama (na steamu je baza Battle of Stalingrad).

15 godina
offline
Re: Top 10 najboljih joysticka i HOTAS-a za aviosi
Korny1603987 kaže...

War Thunder AIR sim je dobar ulet u svijet simulacija. Nećeš mnogo fulati ako si kupiš T16000 FCS kombinaciju.

Ako ti se sviđaju avioni drugog svjetskog rata definitvno razmisli o Il2 Sturmovik igrama (na steamu je baza Battle of Stalingrad).

 Kupio sam si kombo od dva sticka...

 

Volim to... ali sve mi je teško lol :)

 

Bnet: mNik987#2148
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice