Tim Cook i službeno postao milijarder

poruka: 96
|
čitano: 26.349
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tim Cook i službeno postao milijarder".
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Meni je dosta impresivno da oni taj novac od nafte ne trose, bar ne na klasican nacin. To ide sve u zajednicki fond za sve gradjane Norveške + u investicije za obnovljive izvore energije.
Nitijedan stanovnik nije dobio cent od te nafte niti osjeti to kroz porezno rasterecenje kao sto je npr u SA gdje su porezi prakticki nepostojeci.
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
7 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

socijalističku "uravnilovku" može slaviti samo intelektualno uskraćen ili uistinu pokvaren čovjek.

Nije u prirodi čovjeka da svatko jednako koliko god da se trudio i stvarao. To je u korjenu pokvarena logika. 
A naravno da ne treba brkati sa sa time socijalnu empatiju i pomaganje potrebitih dijelova društva. 

Svatko tko je radio u državnim poduzećima zna šta je socijalizam. To je najtruliji dio svakog sustava baš zbog toga što svi imaju jednak položaj, bez obzira trudio se da doprineseš društvu i firmi ili svojim ponašanjem oštećivao državu, društvo i firmu. To su relikti socijalizma. i začudo, to su najgori dijelovi društva, takozvani uhljebi. 

Ne možeš u isto vrijeme zagovarati inovacije, stvaranje novih ideja i vrijednosti, biti protiv uhljeba , i onda na kraju reći da si socijalist ili komunist. To je kontradiktorno samo u sebi.

Dosta ljudi brka socijalizam sa empatijom, a podrazumijeva da kapitalistički sustav nema socijalnih komponenti.  To je pogrešno

 
4 1 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Antiseptik kaže...
Vidim, dosta je wannabe kapitalista ovdje. A zapravo je većina jad i bijeda i ne shvaća da spada pod izrabljivanu radnu snagu (o kojoj, u našem slučaju, brinu grozne komunjare iz RF-a, Nove Ljevice ili SRP-a).

Za neke je prekasno, a nekima će svanuti kad popuše šup kartu pa iz srednjeg želim-i-ja-biti-kapitalista i mogu-samo-ako-se-fokusiram staleža padnu na socijalnu pomoć.

 pa ako imalo pratiš postove Radničke fronte na facebooku trebao bi shvatiti da to nema nikakve veze sa socijalizmom, komunizmom, koji god termin više izvlačite iz tih gluposti, običan populizam i priče kako će oni natjerati bogate da daju sve svoje pare siromašnima, samo naklapanje gluposti i spominjanje firmi koji su propale i žal za tim radnicima  1. politika im je povećanje poreza i onda oni žale za Meggleom što država nije intervenirala da oni ne odu iz države, a otišli jer im je u Srbiji jeftinije, pa tko je tu lud? 

Neuk kaže...

socijalističku "uravnilovku" može slaviti samo intelektualno uskraćen ili uistinu pokvaren čovjek.

Nije u prirodi čovjeka da svatko jednako koliko god da se trudio i stvarao. To je u korjenu pokvarena logika. 
A naravno da ne treba brkati sa sa time socijalnu empatiju i pomaganje potrebitih dijelova društva. 

Svatko tko je radio u državnim poduzećima zna šta je socijalizam. To je najtruliji dio svakog sustava baš zbog toga što svi imaju jednak položaj, bez obzira trudio se da doprineseš društvu i firmi ili svojim ponašanjem oštećivao državu, društvo i firmu. To su relikti socijalizma. i začudo, to su najgori dijelovi društva, takozvani uhljebi. 

Ne možeš u isto vrijeme zagovarati inovacije, stvaranje novih ideja i vrijednosti, biti protiv uhljeba , i onda na kraju reći da si socijalist ili komunist. To je kontradiktorno samo u sebi.

Dosta ljudi brka socijalizam sa empatijom, a podrazumijeva da kapitalistički sustav nema socijalnih komponenti.  To je pogrešno

 ma bolesni ljudi, svi poduzetnici postoje da bi izrabljivali radnike i zarađivali na njihovoj grbači, svi milijarderi su se obogatili na radnicima i migrantima, znači jedan developer u Googleu zarađuje 100k $ godišnje i on je izrabljivan, a jedan profesor u HR kojeg jebu učenici, kolege i ravnatelji rade za 5000 kn oni žive u idili jer radi za državu 

6 godina
protjeran
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Nikada nije bilo pravde na ovome svijetu.

Od prvobitne zajednice je bilo; "tko je jači, taj kvači" 

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas, nemamo sreće
 
1 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

Pojedinac spominje komunjare iz RF-a, Nove ljevice, SRP-a. Problem tih grotesknih skupina je da rade za ničiju dobrobit u Hrvatskoj. Jedini đir im je stvaranje nereda maloumnim bukačenjem i omalovažavanjem, a razlog je jedan jedini: ti patološki bolesnici listom padaju u nesvist kad čuju "H" od Hrvatske. Oni našu domovinu nikad nisu ni željeli jer im je fuckin juga bila omilila i zbog toga od njih ne možeš očekivati nikakvu dobrobit za zemlju koju mrze. Trebalo bi ih zakonom zabranit.

 ne razumijem uopće tu ekipu iz radničke fronte, koga oni planiraju privući da glasaju za njih? Pa te izjave na fejsu su tolko retardirane da će sjebat Tomaševića ako ima ikakve šanse za gradonačelnika Zagreba

 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Da nebi netko mene svrstao u "crveni" ili "crni" tabor ja sam vam libertijanac...privatno vlasništvo je svetinja... samoobrana mora biti ustavna kategorija
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

Oni našu domovinu nikad nisu ni željeli jer im je fuckin juga bila omilila i zbog toga od njih ne možeš očekivati nikakvu dobrobit za zemlju koju mrze. Trebalo bi ih zakonom zabranit.

 Kaze covjek koji je odabrao profesiju s kojom nije platio kune poreza u zemlji koju voli.

 

Udaras tudjim po gloginjama, majstore.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

 Poreza sam oslobođen ako sam na brodu 183 dana. Takav je zakon. Ali zato godišnje na ime zdravstvenog i mirovinskog platim okruglo 20.000 kn...majstore.

 

Kakve veze zdravstveno i mirovinsko imaju sa porezom?

 

To ko' da si rekao da placas racun za telefon pa ocekujes aplauz. od svih nas.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

 Znam da nema veze, ali i taj iznos ide u zajedničku kasu. Takav je zakon, ne samo u nas. Ne bi imao ništa protiv, ali takav je zakon. Što bi ti, da idem na silu platit porez? Ja sam sedam mjeseci na brodu, a pet doma. Možda bi bilo okay da razmjerno mom boravku doma obračunaju porez, ali takav je zakon.

 Ma znam, sve 5, ali moras razumjeti da ljudi opravdano osjecaju nesrazmjer izmedju placenih poreza i usluga koje se financiraju iz istog tog poreza.

 

Kada ne mozes dijete staviti u vrtic jer nema mjesta, a ti moras na posao, kada u skolama imaju racunala iz ranih 2000-tih, kada kada brzina sudova se mjeri u dekadama, kada saborski zastupnici donose odluke ko' da zive na drugoj planeti, kada ocigledna korupcija se ne kaznjava.....

Dobar dio nas na forumu ovdje, zahvaljujuci profesiji, imamo place iznad prosjeka pa lagano odlijepimo od necega sto je svakodnevna realnost vecini nasih sugradjana.

 

Probaj na jedan mjesec staviti u dzep ~6000kn (kazu da je to sada prosjecna placa u RH), a onda  iznajmi stan, plati rezije, hranu i prezivi do kraja mjeseca.

 

Garantiram ti ako takav test rastegnes na 3 mjeseca, na prvom slijedecem prosvjedu ti si u prvom redu i drzis onu plahtu-transparent , ali ne zato sto si promijenio politicko uvjerenje, nego jednostavno bi ti bilo jasno da neke stvari ipak nisu u redu.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
3 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
syncmaster245b kaže...

Garantiram ti ako takav test rastegnes na 3 mjeseca, na prvom slijedecem prosvjedu ti si u prvom redu i drzis onu plahtu-transparent , ali ne zato sto si promijenio politicko uvjerenje, nego jednostavno bi ti bilo jasno da neke stvari ipak nisu u redu.

 A prvi sljedeći prosvjed će biti na facebooku 

15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

Riječ je o skupini ljudi koji ne podnose zemlju u kojoj žive i to je tužno. Meni je jugonostalgija apsolutno neshatljiva. To ne mogu razumijeti. 

 Tocno to. Skupina ljudi. Medjutim njih si prezentirao, ali i dozivljavas ih kao neku kriticnu masu, a ne par pojedinaca i to na samom kraju politicke margine.

 

Iako se ne slazem sa dijelom njihovih misljenja/zahtjeva ja ih ne dozivljavam kao mrzitelje ove zemlje. Upravo suprotno.

Treba j...no jako voliti zemlju za izaci na prosvjed i izgovoriti  svoje misljenje za koje i sam znas u startu da moze ispovocirati cak i fizicku reakciju da drugom kraju te iste politicke margine.

Jugo nostalgicari mi nisu niti pali na pamet.

Da su istinski mrzitelji, odselili bi. Bar je to nakon 2013. puno lakse uciniti.

 

Na kraju krajeva, jel zivimo u demokraciji?

 

Cuo si za onu:

 

'Ja se ne slažem ni s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.'

Evelyn Beatrice Hall

 

Temeljim dobar dio svog ponasanja na toj misli.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...

 Jedini njihov plan je da se Hrvatska rastoči na nacionalnom planu, da sve što je hrvatsko nestane, da se zauvijek zatre sve ono što iz davnina čini Hrvatsku.

 Ne kuzim kako si izvukao taj zakljucak.

Sto si to cuo ili procitao da si takvo nesto zakljucio?

 

Kako bi se to Hrvatska rastocila na nacionalnom planu?

Sto to iz davnina cini Hrvatsku?

 

Po mom misljenju Hrvatsku cine ljudi koji danas zive i rade u RH, a ne Trpimirovici. Njih odavno nema.

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
6 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...
syncmaster245b kaže...
Dead kaže...

Riječ je o skupini ljudi koji ne podnose zemlju u kojoj žive i to je tužno. Meni je jugonostalgija apsolutno neshatljiva. To ne mogu razumijeti. 

 Tocno to. Skupina ljudi. Medjutim njih si prezentirao, ali i dozivljavas ih kao neku kriticnu masu, a ne par pojedinaca i to na samom kraju politicke margine.

 

Iako se ne slazem sa dijelom njihovih misljenja/zahtjeva ja ih ne dozivljavam kao mrzitelje ove zemlje. Upravo suprotno.

Treba j...no jako voliti zemlju za izaci na prosvjed i izgovoriti  svoje misljenje za koje i sam znas u startu da moze ispovocirati cak i fizicku reakciju da drugom kraju te iste politicke margine.

Jugo nostalgicari mi nisu niti pali na pamet.

Da su istinski mrzitelji, odselili bi. Bar je to nakon 2013. puno lakse uciniti.

 

Na kraju krajeva, jel zivimo u demokraciji?

 

Cuo si za onu:

 

'Ja se ne slažem ni s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.'

Evelyn Beatrice Hall

 

Temeljim dobar dio svog ponasanja na toj misli.

 Uhhh sad bi ušli u diskusiju koja bi mogla potrajati dugo dugo. Samo još ovo, okay, ne doživljavaš ih kao mrzitelje s čim se ne slažem. Jedini njihov plan je da se Hrvatska rastoči na nacionalnom planu, da sve što je hrvatsko nestane, da se zauvijek zatre sve ono što iz davnina čini Hrvatsku. Kako bi zemlja krenula naprijed prvi i osnovni uvjet je da se tu zemlju voli i da joj se želi dobro, a toga nema u tih tipova. Ako te vide da nosiš bandiru ili majicu na kockice onda si krkan, rvatina, kockoglavi... Kakve groteske od osoba. Oni žele neku svoju Hrvatsku lišenu identiteta, lišenu nacionalnih obilježja jer su na njih alergični, Hrvatsku koja bi bila utopljena u neko novo bratstvo i jedinstvo, a znamo što nam je ta utopija donijela. Ovo je moje mišljenje i po meni, jedino ispravno. End of story.

pa ako misliš da samo ljudi koji nose kockice vole ovu zemlju onda te i trebaju zvati kockoglavi  ili kad netko izjavi da milanović nije dobar predsjednik jer ne ide u crkvu  Plenki je bolji čovjek od Ivice Puljka jer su ga snimili kako je na misi u prvom redu, a ovaj više nije vjernik 

 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Dead kaže...
syncmaster245b kaže...
Dead kaže...

Riječ je o skupini ljudi koji ne podnose zemlju u kojoj žive i to je tužno. Meni je jugonostalgija apsolutno neshatljiva. To ne mogu razumijeti. 

 Tocno to. Skupina ljudi. Medjutim njih si prezentirao, ali i dozivljavas ih kao neku kriticnu masu, a ne par pojedinaca i to na samom kraju politicke margine.

 

Iako se ne slazem sa dijelom njihovih misljenja/zahtjeva ja ih ne dozivljavam kao mrzitelje ove zemlje. Upravo suprotno.

Treba j...no jako voliti zemlju za izaci na prosvjed i izgovoriti  svoje misljenje za koje i sam znas u startu da moze ispovocirati cak i fizicku reakciju da drugom kraju te iste politicke margine.

Jugo nostalgicari mi nisu niti pali na pamet.

Da su istinski mrzitelji, odselili bi. Bar je to nakon 2013. puno lakse uciniti.

 

Na kraju krajeva, jel zivimo u demokraciji?

 

Cuo si za onu:

 

'Ja se ne slažem ni s jednom riječi koju si izgovorio, ali ću do smrti braniti tvoje pravo da ih izgovoriš.'

Evelyn Beatrice Hall

 

Temeljim dobar dio svog ponasanja na toj misli.

 Uhhh sad bi ušli u diskusiju koja bi mogla potrajati dugo dugo. Samo još ovo, okay, ne doživljavaš ih kao mrzitelje s čim se ne slažem. Jedini njihov plan je da se Hrvatska rastoči na nacionalnom planu, da sve što je hrvatsko nestane, da se zauvijek zatre sve ono što iz davnina čini Hrvatsku. Kako bi zemlja krenula naprijed prvi i osnovni uvjet je da se tu zemlju voli i da joj se želi dobro, a toga nema u tih tipova. Ako te vide da nosiš bandiru ili majicu na kockice onda si krkan, rvatina, kockoglavi... Kakve groteske od osoba. Oni žele neku svoju Hrvatsku lišenu identiteta, lišenu nacionalnih obilježja jer su na njih alergični, Hrvatsku koja bi bila utopljena u neko novo bratstvo i jedinstvo, a znamo što nam je ta utopija donijela. Ovo je moje mišljenje i po meni, jedino ispravno. End of story.

ufff... koliko znam najstariji grb u Rvata je bio zlatno šesterokrako Sunce i srebrni polumjesec na tamnoplavoj podlozi...

 

kockice tj. kvadratići su sad popularni zbog nogometa i reklamnih kampanja pivarske industrije pred velika nogometna natjecanja...

 

a to što ti nošenje toga poistovjećuješ s ispravnim nacionalnim nabojem, govori samo da želiš jeftinu potvrdu svojeg ispravnog nacionalnog naboja...

 

plati porez dečko, poštuj zakone, budi vojni obveznik kad treba...

 

bilo bi zanimljivo provuči OIBe velikih političkih Rvat'na na stranici Porezne uprave....

 

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder

pa ti si potegnuo to kao lakmus nečijeg hrvatstva ?!?

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tim Cook i službeno postao milijarder

Najvece hrvatine su oni koji u njoj najmanje provode vremena. 

 
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
ivanzu kaže...

Najvece hrvatine su oni koji u njoj najmanje provode vremena. 

 Najjače mi je ono što se ovih dana može često vidjeti. Audi A6, Stuttgart registracija i naljepnica hrvatske. Pa majstore, ako toliko voliš Hrvatsku šta nisi ostao raditi ovdje za 4000kn. 

 

To mi je k'o da ostaviš curu radi bolje cure i onda si istetoviraš ime bivše.

14 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder

ma nije mi to problem, nego dok ne plaćaju porez, a glasaju i još izigravaju turbo-Rvat'ne...

 

a najbolje - uleti obitelj i svi lijepo  među sobom pričaju švapski....

 

mutti, nims du ajn šokolade fir mih ?- ja, natirhlih, Dmitre Zvonimire...

 

Ju je je? Je ju je!
5 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Pola njih nije djecu naučilo hrvatski...u hrvatsku kao dođu kad su stari...ali prava istina je da dolaze kad odu u mirovinu jer s tom njemačkom mirovinom su kod nas kraljevi...A u njemačkoj "sirotinja"

P.S
Mudar čovjek nema domovinu...cijeli svijet je njegova domovina
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder

ili stara bosanska:

 

budala živi gdje se rodi, pametan gdje mu je bolje....

Ju je je? Je ju je!
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Meni se fucka za takve.
Neka si imaju sliku i kult licnosti Pavelića u zgradi folklorne zajednice.
Vise me smeta sto tamo netko tko je 300+ km dalje od granice i gdje zivi 330 dana u godini odlucuje o mojoj buducnosti u ovoj zemlji. Glasa godinama za jednoteiste i stalno tvrdi kako Hrvatskom jos vladaju komunisti 🤣
pr0n lesbians Y U NO EXIST IRL?! ლ(ಠ益ಠლ)
5 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
uh što volim bug.hr...od Tim-a...došli do Ante i drugog svjetskog:)
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
7 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Ne kužiš, tm ili bilo koja tema je nebitna, ovdje svi putevi ionako vode do drugog svjetskog...
5 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
hebiga...nekima još nije završio... recimo moj pradid s ćaćine strane je poginuo u prvom svjetskom na strani austrougarske...njegov sin je bio u drugom svjetskom u partizanima 8.dalmatinska
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
HCMAA kaže...
uh što volim bug.hr...od Tim-a...došli do Ante i drugog svjetskog:)

 još rvacka ni propala dok mi živimo 

11 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
HCMAA kaže...
hebiga...nekima još nije završio... njegov sin je bio u drugom svjetskom u partizanima 8.dalmatinska

  eli, daj nam reci koji mu je nick na forumu, čisto da znamo 

15 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
picajzla0707 kaže...
HCMAA kaže...
hebiga...nekima još nije završio... njegov sin je bio u drugom svjetskom u partizanima 8.dalmatinska

  eli, daj nam reci koji mu je nick na forumu, čisto da znamo 

 Pise ti u registru biraca.

 

 

 

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
6 godina
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
HCMAA kaže...
uh što volim bug.hr...od Tim-a...došli do Ante i drugog svjetskog:)

 Na putu smo ka 91'. :) 

5 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
@ Dead
"Oni žele neku svoju Hrvatsku lišenu identiteta, lišenu nacionalnih obilježja jer su na njih alergični..."

U mom slučaju si ovdje u pravu. A razlog za to su upravo kockoglavi krkani zbog kojih mi se vlastita domovina počela gaditi (s njom i njeno znakovlje). Nekada sam se, u doba mraka, naježio kad bih čuo hrvatsku himnu. Sad mi ide nakurac.
Pis on ju :P
Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: Tim Cook i službeno postao milijarder
Antiseptik kaže...
@ Dead
"Oni žele neku svoju Hrvatsku lišenu identiteta, lišenu nacionalnih obilježja jer su na njih alergični..."

U mom slučaju si ovdje u pravu. A razlog za to su upravo kockoglavi krkani zbog kojih mi se vlastita domovina počela gaditi (s njom i njeno znakovlje). Nekada sam se, u doba mraka, naježio kad bih čuo hrvatsku himnu. Sad mi ide nakurac.

 pa zato smo ušli u EU da lakše možeš otići iz gadljive zemlje 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice