Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

poruka: 90
|
čitano: 21.373
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini".
16 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

ja u clanku uopce ne vidim kako je on obrazlozio zasto je telefon jeftiniji nego se nama jadnicima to pricinjava. Kako doci do telefona koji kosta kao svetog Petra kajgana, ali to se vama samo cini jer ako ne jedete i ne pijete nista 10 dana, ustvari vam je taj telefon djabe.

 

Moj PC  
17 0 hvala 2
7 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Dobro ti onda jedes i pijes kad potrosis preko 10 000 kn za hranu i pice u 10 dana 😂😂
15 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

postoji bitna razlika između termina "expensive" i "overpriced" i ne vrijedi zakon komutacije. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
33 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Ajar kaže...

postoji bitna razlika između termina "expensive" i "overpriced" i ne vrijedi zakon komutacije. 

 Misliš li ti zaista da naši iSheep prijatelji to mogu shvatiti? 

14 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Pa da, jeftiniji je nego što se čini. Čini se skup jer su nama plaće male al da imamo plaću kao Šuker u HNS-u to bi bilo samo 1/5 plaće pa bi svi mi skužili koliko je jeftin. Isto tako on polazi od sebe i svoje plaće pa se čudi kako je to drugima skup.

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dastefan kaže...

Pa da, jeftiniji je nego što se čini. Čini se skup jer su nama plaće male al da imamo plaću kao Šuker u HNS-u to bi bilo samo 1/5 plaće pa bi svi mi skužili koliko je jeftin. Isto tako on polazi od sebe i svoje plaće pa se čudi kako je to drugima skup.

 To da je preskup nije krenulo iz Hrvatske nego iz svijeta, dakle svima je preskup. Naravno mislim na normalne građane ne na "Šukere".

14 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Sarkazam, kužiš? Mi mali ljudi smo idioti jer ne kužimo da je jeftin pa nam on to mora objasniti.

Moj PC  
8 0 hvala 0
11 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Kod iPhona je sve bolje (jeftinije, veće, brže, glađe, ...) nego što nam se čini.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 
13 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Lako je njemu prditi iz tople sobe.
Moj PC  
3 1 hvala 1
15 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Najbolja spika je da dobiješ određenu vrijednost za novac i pregršt novih tehnologija. Mda. I koliko će to govno koštati za godinu dana, da ne pričamo o dvije godine pa da vidimo vrijednost? Ovo je prevršilo svaku mjeru, sad se takmiče tko će nabiti višu cijenu jer na drugačiji način (nadasve tehnologijama i mogućnostima) više očito ne mogu prosječnom Joeu (koji je već pomalo umoran od novotarija svako malo i više se ne snalazi u svemu tome) objasniti u čemu im se roba razlikuje od one 3-4 puta jeftinije i/ili 3-4 godine starije i zašto sada smartphone umjesto 500 baksa košta preko 1000. Valjda misle da će tenikre odmah pomisliti kako je to ipak nešto vrijedno kad toliko košta. Da je takav izašao prije 5-6 godina u vrijeme uređaja kakvi su onda bili vani, ajd još bih i razumio. Danas kad imaš na tržištu gomilu stvari koje rade slično ovo spada u teško navlačenje overshitera. Treba u narednom modelu izbušiti negdje rupu da se kroz nju može prikvačiti cijena ugravirana na zlatnoj pločici kako bi sve dobilo bolji smisao.

Deckard
Moj PC  
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Jedina fora je što kod nas je najjeftiniji 1.280€, stvarno super, a ovaj skuplji 1.500€.

Šta je bezobrazno je bezobrazno. Da se razumjemo, ne kupujem ništa od Apple-a, ne zbog nedostatka novca nego zbog neopravdanog nabijanja cijena koju oduvijek nabijaju, em mi se ne sviđa njihova (ne)kompatibilnost od Windowsa (moraš imati poseban program) pa do spajanja sa drugim ne iOS mobitelima (nema teorije) - kompliciranje u beskonačnost.

Ovaj gore dio izrezanog ekrana je najveća debilana koju sam ikada vidio, ukusi su različiti, ali to nema veze sa pameti, Apple ljubitelji će reći nema ništa bolje nego gledati video bez dijela ekrana .

Sretno im bilo, znam da će biti kupaca i nek uživaju u njima, ali moje pare neće nikada vidjeti.

Moj PC  
11 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Za američke uvjete, to je sasvim podnošljivo. 18 dolara mjesečno je sedmica, 60 do 100 tarifa. na tih 100 dodati još petnaest je stvarno par kavica. nije da nema tipa 20% kupaca koji kupuju direktno, za keš.

na kraju krajeva, tko to mora kupiti najnovije i najjače. Imaš SE model koji košta tri puta manje, lanjski koji košta upola manje, novi koji košta 20% manje i zadnji koji je takav kakav je. A kineza koji bi bili sretni da im daš desetinu iphonea x ima ko pljeve. Šta bi ti, top model džabe? Nema ni u stare babe.

Ja rekoh
8 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
MasterOfDisaster kaže...

 

Šta je bezobrazno je bezobrazno. Da se razumjemo, ne kupujem ništa od Apple-a, ne zbog nedostatka novca nego zbog neopravdanog nabijanja cijena koju oduvijek nabijaju, em mi se ne sviđa njihova (ne)kompatibilnost od Windowsa (moraš imati poseban program) pa do spajanja sa drugim ne iOS mobitelima (nema teorije) - kompliciranje u beskonačnost.

Ovaj gore dio izrezanog ekrana je najveća debilana koju sam ikada vidio, ukusi su različiti, ali to nema veze sa pameti, Apple ljubitelji će reći nema ništa bolje nego gledati video bez dijela ekrana .

Sretno im bilo, znam da će biti kupaca i nek uživaju u njima, ali moje pare neće nikada vidjeti.

 Ovaj argument sa kompatibilnosti ne razumijem. Imao sam Nokiu koju sam mogao preko eksplorera puniti s čim god sam htio. Međutim, nadograditi softver ili bekapirati poruke i kontakte - otvaraj ono govance od njihovog softvera. I tako je moj use case bio imati obavezno instaliranu aplikaciju. Prelaskom na iphone sam ostao na jednoj aplikaciji koja je moćnija i za red veličine pouzdanija od tog nokia govanceta (koje je išlo uz mobitel od ondašnjih 7000 kuna kaj danas vrijede kao 15000). Ti na android telefonu možeš obaviti baš sve ovo - bekap, update sa golim windowsima? Prema tome...

 

Kompatibilnost sa ne ios mobitelima? Ako koga treba pitati zašto je to tako - pitaj google obzirom da je android mlađi i da je kopija iOS-a

 

Izrez na ekranu kod gledanja videa? isto trkeljaš da trkeljaš, jel'da? Ako nisi primjetio, S8 i ostala stoka sitnog zuba ima 18:9 ekrane pa se video opet ne prikazuje cijeli na cijelom ekranu i nedeformiran po omjeru stranica. Nije tako ni na TV-u koji je specifično namijenjen za gledanje videa i kojeg sam platio skoro koliko i taj X.

Ja rekoh
12 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Za američke uvjete, to je sasvim podnošljivo. 18 dolara mjesečno je sedmica, 60 do 100 tarifa. na tih 100 dodati još petnaest je stvarno par kavica. nije da nema tipa 20% kupaca koji kupuju direktno, za keš.

na kraju krajeva, tko to mora kupiti najnovije i najjače. Imaš SE model koji košta tri puta manje, lanjski koji košta upola manje, novi koji košta 20% manje i zadnji koji je takav kakav je. A kineza koji bi bili sretni da im daš desetinu iphonea x ima ko pljeve. Šta bi ti, top model džabe? Nema ni u stare babe.

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

8 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Za razliku od tebe ja ni od koga ne očekujem da skine cijene već gledam kako da zaradim za ono što želim i trebam.

popušiti priču? radi se samo o tome da je 15 dolara mjesečno na postojećih stotinjak koliko košta smartphone iskustvo na vodećim operaterima u SAD-u i uz neku minimalnu plaću od 1600 dolara zanemarivo. To je 1% mjesečnih primanja dodatno kod njihovog radnika na minimalcu. i zbilja svima dostupno. Ili kao da prodavačica u Konzumu treba dodati 30 kuna na tarifu da bi imala najnoviji i najjači mobitel. Toliko većina hrvata zapuši u jednom danu. To je SAD kontekst. Kod nas uz 1300 eura, sumnjam da će ih biti prodano više od par tisuća komada, ipak je prevelik omjer u odnosu na najčešću plaću.

Ja rekoh
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Za američke uvjete, to je sasvim podnošljivo. 18 dolara mjesečno je sedmica, 60 do 100 tarifa. na tih 100 dodati još petnaest je stvarno par kavica. nije da nema tipa 20% kupaca koji kupuju direktno, za keš.

na kraju krajeva, tko to mora kupiti najnovije i najjače. Imaš SE model koji košta tri puta manje, lanjski koji košta upola manje, novi koji košta 20% manje i zadnji koji je takav kakav je. A kineza koji bi bili sretni da im daš desetinu iphonea x ima ko pljeve. Šta bi ti, top model džabe? Nema ni u stare babe.

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Viš da čovjek živi u Americi, a ne tamo nekoj Hrvatskoj koju ti isti Ameri ne znaju ni naći na karti. Ali njihova sramota pošto smo napredniji i još važnije, bogatiji od njih pošto ćemo taj isti iPhone platiti više nego oni.

13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...
BlueMax kaže...
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

Next level jebanja u zdrav (?) mozak!

Nisam čitao komentare, jel se javio neki biser koji i ovo opravdava?

 Za američke uvjete, to je sasvim podnošljivo. 18 dolara mjesečno je sedmica, 60 do 100 tarifa. na tih 100 dodati još petnaest je stvarno par kavica. nije da nema tipa 20% kupaca koji kupuju direktno, za keš.

na kraju krajeva, tko to mora kupiti najnovije i najjače. Imaš SE model koji košta tri puta manje, lanjski koji košta upola manje, novi koji košta 20% manje i zadnji koji je takav kakav je. A kineza koji bi bili sretni da im daš desetinu iphonea x ima ko pljeve. Šta bi ti, top model džabe? Nema ni u stare babe.

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Viš da čovjek živi u Americi, a ne tamo nekoj Hrvatskoj koju ti isti Ameri ne znaju ni naći na karti. Ali njihova sramota pošto smo napredniji i još važnije, bogatiji od njih pošto ćemo taj isti iPhone platiti više nego oni.

Hmmmmmmmm, a ZBOG KOGA će više plaćati, i koliko više ?!?! 

 

U iStore u USA iPhone X košta 999.00$, istina ali prije poaćanja poreza, koji je i opet manji tamo nego kod nas, a ZBOG KOGA ?!?! 

Ako uzmemo u obzir SVE namete i poreze koji su nam nametnuti, možda smo mi još i dobri, obzirom bih bez obzira na standard stanovnika Danske, Švedske ili Norveške volio bih vidjeti kakve su cijene kod njih recimo?! 

Da nemamo uteg oko "novčanika" sa Velikom Prevelikom ekipom na vrhu, mogao bi nam se podići standard a smanjiti porezne represije! 

ATJ Lučko
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ATJLučko kaže...

Hmmmmmmmm, a ZBOG KOGA će više plaćati, i koliko više ?!?! 

 

U iStore u USA iPhone X košta 999.00$, istina ali prije poaćanja poreza, koji je i opet manji tamo nego kod nas, a ZBOG KOGA ?!?! 

Ako uzmemo u obzir SVE namete i poreze koji su nam nametnuti, možda smo mi još i dobri, obzirom bih bez obzira na standard stanovnika Danske, Švedske ili Norveške volio bih vidjeti kakve su cijene kod njih recimo?! 

Da nemamo uteg oko "novčanika" sa Velikom Prevelikom ekipom na vrhu, mogao bi nam se podići standard a smanjiti porezne represije! 

Evo, nešto sam iskopao. I po tečaju ako se nisam prevario, oni gore imaju neznatno više cijene, u nekoliko dolara. A razlika u standardu između njih i nas je nebo i zemlja to se zna ali ja sam se osobno imao prilike uvjeriti u to.

A ovo s vlasti, to bolje ne ulaziti, nije tema ali samo najgore mogu o njima.

 

Edit: evo jedna zanimljiva lista cijena po zemljama, vidi u Japanu jeftinije nego u USA a mi rame uz rame Skandinavcima. A jadni Mađari na aparatima.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 16:16 (dustydaman).
15 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

evo odem na stranice Istyle-a da vidim cijene, kaze 9500 kn za 64 gb model. reko dobro uvijek su skupi u ducanu idem pregledat njuskalo, cijene isto 8-9 tisuca kuna. ja stvarno nemogu vjerovat da ce itko normalan dat tolke pare za mobitel. pa jebeni s8 se zapakiran nade na njuskalu vec za nekih 4000 tako nesto a iphone x je duplo vise. ovo je ludacka cijena i nece me nitko uvjerit da nije.

Moj PC  
13 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
mar123 kaže...

evo odem na stranice Istyle-a da vidim cijene, kaze 9500 kn za 64 gb model. reko dobro uvijek su skupi u ducanu idem pregledat njuskalo, cijene isto 8-9 tisuca kuna. ja stvarno nemogu vjerovat da ce itko normalan dat tolke pare za mobitel. pa jebeni s8 se zapakiran nade na njuskalu vec za nekih 4000 tako nesto a iphone x je duplo vise. ovo je ludacka cijena i nece me nitko uvjerit da nije.

S8 ima krivi logo na sebi al ti to ne kužiš 

15 godina
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Koliko im sada traje jamstvo?

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
ATJLučko kaže...

 

U iStore u USA iPhone X košta 999.00$, istina ali prije poaćanja poreza, koji je i opet manji tamo nego kod nas, a ZBOG KOGA ?!?! 

Ako uzmemo u obzir SVE namete i poreze koji su nam nametnuti, možda smo mi još i dobri, obzirom bih bez obzira na standard stanovnika Danske, Švedske ili Norveške volio bih vidjeti kakve su cijene kod njih recimo?! 

Da nemamo uteg oko "novčanika" sa Velikom Prevelikom ekipom na vrhu, mogao bi nam se podići standard a smanjiti porezne represije! 

 Cijene su vrlo povoljne .D

14 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Feudalac kaže...
MasterOfDisaster kaže...

 

Šta je bezobrazno je bezobrazno. Da se razumjemo, ne kupujem ništa od Apple-a, ne zbog nedostatka novca nego zbog neopravdanog nabijanja cijena koju oduvijek nabijaju, em mi se ne sviđa njihova (ne)kompatibilnost od Windowsa (moraš imati poseban program) pa do spajanja sa drugim ne iOS mobitelima (nema teorije) - kompliciranje u beskonačnost.

Ovaj gore dio izrezanog ekrana je najveća debilana koju sam ikada vidio, ukusi su različiti, ali to nema veze sa pameti, Apple ljubitelji će reći nema ništa bolje nego gledati video bez dijela ekrana .

Sretno im bilo, znam da će biti kupaca i nek uživaju u njima, ali moje pare neće nikada vidjeti.

 Ovaj argument sa kompatibilnosti ne razumijem. Imao sam Nokiu koju sam mogao preko eksplorera puniti s čim god sam htio. Međutim, nadograditi softver ili bekapirati poruke i kontakte - otvaraj ono govance od njihovog softvera. I tako je moj use case bio imati obavezno instaliranu aplikaciju. Prelaskom na iphone sam ostao na jednoj aplikaciji koja je moćnija i za red veličine pouzdanija od tog nokia govanceta (koje je išlo uz mobitel od ondašnjih 7000 kuna kaj danas vrijede kao 15000). Ti na android telefonu možeš obaviti baš sve ovo - bekap, update sa golim windowsima? Prema tome...

 

Kompatibilnost sa ne ios mobitelima? Ako koga treba pitati zašto je to tako - pitaj google obzirom da je android mlađi i da je kopija iOS-a

 

Izrez na ekranu kod gledanja videa? isto trkeljaš da trkeljaš, jel'da? Ako nisi primjetio, S8 i ostala stoka sitnog zuba ima 18:9 ekrane pa se video opet ne prikazuje cijeli na cijelom ekranu i nedeformiran po omjeru stranica. Nije tako ni na TV-u koji je specifično namijenjen za gledanje videa i kojeg sam platio skoro koliko i taj X.

Ajmo redom, da li ti možeš spojiti iPhone na komp (windows) i bez ikakvog programa kopirati videa, glazbu, slike?????? Svaki android može (od uređaja za 500kn pa do uređaja od 7.000kn).

Što se tiče kompatibilnosti, nju sam samo spomenu, a ona ne postoji, i vjeruj mi nije samo Google kriv, tu je i tvoj prijatelj Apple isto kriv.

Ajmo na ekran i video. Osobno imam LG G6 koji ima omjer ekrana 18:9 i svaki video reproduciran preko njegove predinstalirane aplikacije za video pušta video preko cijelog ekrana, jedino preko Youtube-a nije cijeli ekran, ali to se riješava i postoji aplikacija za skinuti sa weba i Youtube se prikazuje preko cijelog ekrana. Tako da tvoja priča ne stoji.

Inače LG G6 sam platio 3.800 i dobio LG 43" Smart TV gratis, toliko o bestbuy uređaju godine.

Naravno da Apple nikada nije radio best buy uređaje jer on ni ne zna za tu kategoriju, ali molim te ne opravdavaj cijenu iPhone-a X sa njegovom superiornošću jer ona ne postoji, postoji samo u slijepim kupcima koji vjeruju marketinškim bombama od Apple-a koji ih bombardira na svakodnevnoj bazi. 

Nemam ništa protiv ljudi koji kupuju Apple, ali kada me počnu uvjeravati da je Apple najbolji i da vrijedi te cijene, jednostavno popizdim.

Nikada mi nije palo na pamet da ja sa flagship android uređajem uvjeravam nekoga sa Apple proizvodom da je trebao kupiti android flagship uređaj, dok obrnutu situaciju često doživljavam. Zašto, šta vas muči što mi imamo Android uređaje i zašto bi morali imati Apple uređaje - totalna glupost.

 Da ne kažem da ne moramo kupovati zasebno punjače i dodatna osiguranja, slušalice i tako to, a naravno cijena svih tih "sitnica" doseže cijenu od par tisuća kuna, bravo Apple počeo si nešto naplaćivati što svi ostali daju besplatno u paketu sa uređajem.

Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 16:45 (MasterOfDisaster).
12 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Feudalac kaže...
BlueMax kaže...

 Nisam ni sumnjao da ćeš ti biti taj.

Treba stvarno biti retardiran za pušiti ovu priču s kavama.

 Za razliku od tebe ja ni od koga ne očekujem da skine cijene već gledam kako da zaradim za ono što želim i trebam.

popušiti priču? radi se samo o tome da je 15 dolara mjesečno na postojećih stotinjak koliko košta smartphone iskustvo na vodećim operaterima u SAD-u i uz neku minimalnu plaću od 1600 dolara zanemarivo. To je 1% mjesečnih primanja dodatno kod njihovog radnika na minimalcu. i zbilja svima dostupno. Ili kao da prodavačica u Konzumu treba dodati 30 kuna na tarifu da bi imala najnoviji i najjači mobitel. Toliko većina hrvata zapuši u jednom danu. To je SAD kontekst. Kod nas uz 1300 eura, sumnjam da će ih biti prodano više od par tisuća komada, ipak je prevelik omjer u odnosu na najčešću plaću.

 Za razliku od mene?

Jel to Tim Cook izmislio kupovinu na rate? 1000$ je 1000$ plaćao ti to odjednom ili u 1000 rata. Naravno, tu je Tim Cook i njegova klijentela maloumnika kojima će on objasniti kako to nije 1000$ nego 100x10$ ili 1000x1$. Ja ne komentiram cijenu uređaja, tolika je kolika je i tko ga kupi, njegova stvar. Ja za njega ne bi dao 1$ kolioko je gadan.

Na plaću od 1600$, 1000$ nije puno?

 

13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...
ATJLučko kaže...

Hmmmmmmmm, a ZBOG KOGA će više plaćati, i koliko više ?!?! 

 

U iStore u USA iPhone X košta 999.00$, istina ali prije poaćanja poreza, koji je i opet manji tamo nego kod nas, a ZBOG KOGA ?!?! 

Ako uzmemo u obzir SVE namete i poreze koji su nam nametnuti, možda smo mi još i dobri, obzirom bih bez obzira na standard stanovnika Danske, Švedske ili Norveške volio bih vidjeti kakve su cijene kod njih recimo?! 

Da nemamo uteg oko "novčanika" sa Velikom Prevelikom ekipom na vrhu, mogao bi nam se podići standard a smanjiti porezne represije! 

Evo, nešto sam iskopao. I po tečaju ako se nisam prevario, oni gore imaju neznatno više cijene, u nekoliko dolara. A razlika u standardu između njih i nas je nebo i zemlja to se zna ali ja sam se osobno imao prilike uvjeriti u to.

A ovo s vlasti, to bolje ne ulaziti, nije tema ali samo najgore mogu o njima.

 

Edit: evo jedna zanimljiva lista cijena po zemljama, vidi u Japanu jeftinije nego u USA a mi rame uz rame Skandinavcima. A jadni Mađari na aparatima.

 

U USA je cijena od 999.00$ prije plaćanja poreza, možda i u Japanu, pa ako je porez 10%, cijena je oko 1100.00$, pitam se koliki je porez ako se uzme kod nekog operatera!? 

To bi kolega forumaš Mitch  mogao vrlo bolje elaborirati, on je tamo "doma" sa tim detaljima! 

Romano kaže...
ATJLučko kaže...

 

U iStore u USA iPhone X košta 999.00$, istina ali prije poaćanja poreza, koji je i opet manji tamo nego kod nas, a ZBOG KOGA ?!?! 

Ako uzmemo u obzir SVE namete i poreze koji su nam nametnuti, možda smo mi još i dobri, obzirom bih bez obzira na standard stanovnika Danske, Švedske ili Norveške volio bih vidjeti kakve su cijene kod njih recimo?! 

Da nemamo uteg oko "novčanika" sa Velikom Prevelikom ekipom na vrhu, mogao bi nam se podići standard a smanjiti porezne represije! 

 Cijene su vrlo povoljne .D

Uopće ne sumnjam u bolji standard Danaca, no ovo je neka tarifa, pa se isto pitam koji model, kolika je interna memorija, koliko mjeseci, kakvi su uvijeti ponude, što je ponuđeno sa njom?!

 

Kada uđemo pod €uro sustav plaćanja, onda će neki "omjer" biti realniji za prosuditi, koliko smo, ili nismo sa cijenama u banani?!  

ATJ Lučko
13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
Čudom čudnim, dupli post, prvi puta otkako radim sa iPad-om  ?!?! 
ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 17:00 (ATJLučko).
7 godina
neaktivan
offline
Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se čini

Kako god jeftiniji su debelo od nas, al s kim ja to uopće pričam i pokušavam nešto naglasiti? Da košta 3000$ ti bi ih pravdao 

 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
MasterOfDisaster kaže...

Ajmo redom, da li ti možeš spojiti iPhone na komp (windows) i bez ikakvog programa kopirati videa, glazbu, slike?????? Svaki android može (od uređaja za 500kn pa do uređaja od 7.000kn).

Što se tiče kompatibilnosti, nju sam samo spomenu, a ona ne postoji, i vjeruj mi nije samo Google kriv, tu je i tvoj prijatelj Apple isto kriv.

Ajmo na ekran i video. Osobno imam LG G6 koji ima omjer ekrana 18:9 i svaki video reproduciran preko njegove predinstalirane aplikacije za video pušta video preko cijelog ekrana, jedino preko Youtube-a nije cijeli ekran, ali to se riješava i postoji aplikacija za skinuti sa weba i Youtube se prikazuje preko cijelog ekrana. Tako da tvoja priča ne stoji.

Inače LG G6 sam platio 3.800 i dobio LG 43" Smart TV gratis, toliko o bestbuy uređaju godine.

Naravno da Apple nikada nije radio best buy uređaje jer on ni ne zna za tu kategoriju, ali molim te ne opravdavaj cijenu iPhone-a X sa njegovom superiornošću jer ona ne postoji, postoji samo u slijepim kupcima koji vjeruju marketinškim bombama od Apple-a koji ih bombardira na svakodnevnoj bazi. 

Nemam ništa protiv ljudi koji kupuju Apple, ali kada me počnu uvjeravati da je Apple najbolji i da vrijedi te cijene, jednostavno popizdim.

Nikada mi nije palo na pamet da ja sa flagship android uređajem uvjeravam nekoga sa Apple proizvodom da je trebao kupiti android flagship uređaj, dok obrnutu situaciju često doživljavam. Zašto, šta vas muči što mi imamo Android uređaje i zašto bi morali imati Apple uređaje - totalna glupost.

 Da ne kažem da ne moramo kupovati zasebno punjače i dodatna osiguranja, slušalice i tako to, a naravno cijena svih tih "sitnica" doseže cijenu od par tisuća kuna, bravo Apple počeo si nešto naplaćivati što svi ostali daju besplatno u paketu sa uređajem.

 Eto - 18-9 nije problem kada je na androidu, samo youtube ne prikazuje cijeli video, samo treba skinuti aplikaciju za to itd (da ti kažem i da netflix ni na jednom ne radi tako da prikaže sve piksele videa i pri tome koristi sve piksele ekrana, što bi mi rekao?). Stvar je u tome da 16:9 video, kao ni bilo koji drugi format ne ide nativno na taj ekran - ili se reže, rasteže ili ostavlja crno sa strana bočnih ili gore/dolje. Spomenuo sam i TV jer je to univerzalan problem tako da govoriti o nekom nedostatku desetke je apsolutno smiješno.

 

tko je ovdje ikoga uvjeravao da je apple najbolji? Tko je rekao da vrijedi te novce? Ja, ikada? Problem je što vi apple hejteri konstantno i predvidivo čitate tuđe izjave kako odgovara vašim mržnjom zaslijepljenim mozgovima. Daj se opusti i pročitaj točno što sam napisao te mi nemoj podmetati da sam rekao ili mislio nešto što nisam.

Evo u temi sam napisao da nitko ne mora imati apple a pogotovo da ne mora imati najnoviji i najbolji model. Jesam li napisao da ima more kineza koji će biti sretni da dobiju desetinu cijene desetke? Kako onda možeš napisati ovakve gluposti?

Ti sad još okrećeš pilu naopako i tvrdiš da te netko uvjerava da moraš imati iphone, a ja ovdje vidim samo gomilu hejtera koji pljuckaju po appleu i izmišljaju da je netko rekao nešto što nije ni pomislio reći. Kako možeš tako nisko pasti?

Ja rekoh
13 godina
offline
Re: Tim Cook: iPhone X je jeftiniji nego što se či
dustydaman kaže...

Kako god jeftiniji su debelo od nas, al s kim ja to uopće pričam i pokušavam nešto naglasiti? Da košta 3000$ ti bi ih pravdao 

Kolega, niste u pravu 

Unazad nekih desetak godina, mobitel iz linka je koštao isto tako debelo preko 1300.00€, blizu 10.000.00 kuna, a samo je bio izvedenica "Carbon", bilo je i serijski skupljih, verzija "Gold"! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/nokia_8800_carbon_arte-2493.php

 

Da ne spominjem i moju "zadnju " NOKIA igračku, teško sam ju nabavio u srebrnoj boji, i još skuplje platio obzirom na ponudu i potražnju, preko 7500.00 kuna! 

 

LINK; https://www.gsmarena.com/nokia_e72-2831.php

ATJ Lučko
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.11.2017 17:21 (ATJLučko).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice