The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum opus

poruka: 51
|
čitano: 15.370
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum opus".
16 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
antimadridista kaže...
overhaul kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je igra na kraju 10/10.

Remek djelo na kakvo cu opet cekat godinama, igram od 1986 i mogu nabrojat igre koje su ostavile ovakav utisak na mene a odigrao sam ili barem probao doslovno tisuce od tada do danas. 

Bulšit. ne postoji igra 10/10, osim možda igre vlastitog života. To što si ti sad pod dojmom vrati se za mjesec dana. Igra je onako, 6/10 i da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima, nebi bilo ni reakcionaša koji joj onda daju 1/10 što sigurno nije. 
Sve skupa je sad nastalo natezanje i cirkus, zbog kojeg često igra unaprijed odvraća mnogima volju za započinjanjem jer je toliko svađe oko nje.  

 Znači ljudi koji su odigrali igru i za njih je remek djelo ju nemaju pravo nazvati remek djelom, dok oni koji je nisu odigrali mogu davati ocjene koje oni misle da igra zaslužuje? Makes sense...

 Kažem da pričekaju malo da se dojam slegne. Pola ljudi igru je već prodalo dalje. Da je remekdjelo, svi bi ju čuvali kao zjenicu oka i vrtili u krug. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
8 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
overhaul kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je igra na kraju 10/10.

Remek djelo na kakvo cu opet cekat godinama, igram od 1986 i mogu nabrojat igre koje su ostavile ovakav utisak na mene a odigrao sam ili barem probao doslovno tisuce od tada do danas. 

Bulšit. ne postoji igra 10/10, osim možda igre vlastitog života. To što si ti sad pod dojmom vrati se za mjesec dana. Igra je onako, 6/10 i da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima, nebi bilo ni reakcionaša koji joj onda daju 1/10 što sigurno nije. 
Sve skupa je sad nastalo natezanje i cirkus, zbog kojeg često igra unaprijed odvraća mnogima volju za započinjanjem jer je toliko svađe oko nje.  



Po meni te ocjene su gluposti. Kaj je 6/10 ? Kaj bi to meni trebalo predstavljat ? Kolko koji segmenti igre su utjecali na tu ocjenu ?
Uzet cijelu igru i od nje napravit jednu brojku je glupost

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
Santana kaže...
overhaul kaže...
MEGATAMA kaže...

Meni je igra na kraju 10/10.

Remek djelo na kakvo cu opet cekat godinama, igram od 1986 i mogu nabrojat igre koje su ostavile ovakav utisak na mene a odigrao sam ili barem probao doslovno tisuce od tada do danas. 

Bulšit. ne postoji igra 10/10, osim možda igre vlastitog života. To što si ti sad pod dojmom vrati se za mjesec dana. Igra je onako, 6/10 i da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima, nebi bilo ni reakcionaša koji joj onda daju 1/10 što sigurno nije. 
Sve skupa je sad nastalo natezanje i cirkus, zbog kojeg često igra unaprijed odvraća mnogima volju za započinjanjem jer je toliko svađe oko nje.  

Po meni te ocjene su gluposti. Kaj je 6/10 ? Kaj bi to meni trebalo predstavljat ? Kolko koji segmenti igre su utjecali na tu ocjenu ?
Uzet cijelu igru i od nje napravit jednu brojku je glupost

 I to je istina. No hajd, obično stvarno vrhunske igre dobijaju tipa zajdenički 85%-90%. Definitivno stoji da je posao odrađen na nivou odične interaktivne serije, ali cijeli ovaj cirkus je nastao jer je uletjela ekipa profi recenzenata sa 100%. Što je onda kod onih koji su odigrali, a osobno im nije baš san života, dali nižu nego objektivno zaslužuje i sve skupa je završilo na prepucavanjima u krajnosti ili je "božansko djelo" ili "govno". 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum opus

Zaključak svega je da su i Denija potplatili iz Naughty Doga za ovu recenziju. Odveo ga Neil Druckmann na ćevape 

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
antimadridista kaže...

 Znači ljudi koji su odigrali igru i za njih je remek djelo ju nemaju pravo nazvati remek djelom, dok oni koji je nisu odigrali mogu davati ocjene koje oni misle da igra zaslužuje? Makes sense...

 Nisam je još odigrao ali znam da za mene neće biti remek djelo niti da ću joj dati ocjenu višu od 8-8.5 (što je odlično).

Zašto? Zato jer takav tip igre ne pruža dovoljno zabave i izazova. Vjerujem da može nadmašiti sve Unchartede, Tomb Raidere i slične linearne single playere koji su taman toliko teški da se čovjek može uživjeti u priču. Nema tu nekog pravog izazova. E ja sam taj koji teško odustaje i upravo na Sekiru tristoti put pokušavam proći jednog bosa. Ako dam TLOU2 10 koliko ću dati Sekiru? 12?

Vjerujem kako nitko ko je prošao bilo koji Dark Souls, Nioha, Bloodborne ili Sekira neće ovu igru smatrati remek djelom. 

8 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...

 Znači ljudi koji su odigrali igru i za njih je remek djelo ju nemaju pravo nazvati remek djelom, dok oni koji je nisu odigrali mogu davati ocjene koje oni misle da igra zaslužuje? Makes sense...

 Nisam je još odigrao ali znam da za mene neće biti remek djelo niti da ću joj dati ocjenu višu od 8-8.5 (što je odlično).

Zašto? Zato jer takav tip igre ne pruža dovoljno zabave i izazova. Vjerujem da može nadmašiti sve Unchartede, Tomb Raidere i slične linearne single playere koji su taman toliko teški da se čovjek može uživjeti u priču. Nema tu nekog pravog izazova. E ja sam taj koji teško odustaje i upravo na Sekiru tristoti put pokušavam proći jednog bosa. Ako dam TLOU2 10 koliko ću dati Sekiru? 12?

Vjerujem kako nitko ko je prošao bilo koji Dark Souls, Nioha, Bloodborne ili Sekira neće ovu igru smatrati remek djelom. 

 

Pa dobro to je drugacija igra i od te igre i trazim drugacije iskustvo

 

Mogao bi nazvat TLU remek djelo u pojedinim stvarima koje radi najbolje u industriji pak u drugima ne...

Nije vazno uopce.

 

Bloodborne i Sekiro su mi mozda i najdraze igre no to ne umanjuje kvalitetu TLU igre

If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
16 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
overhaul kaže...

.. da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima...  

Sorry, ne čujem te od zvuka moćne mašine moje luksuzne Opel Corse u koju trpam dva djeteta, a koju sam kupio od velikih para koje nam za recenzije plaćaju izdavači.

Poruka je uređivana zadnji put sub 11.7.2020 23:26 (Danny_HR).
11 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
BlueMax kaže...
antimadridista kaže...

 Znači ljudi koji su odigrali igru i za njih je remek djelo ju nemaju pravo nazvati remek djelom, dok oni koji je nisu odigrali mogu davati ocjene koje oni misle da igra zaslužuje? Makes sense...

 Nisam je još odigrao ali znam da za mene neće biti remek djelo niti da ću joj dati ocjenu višu od 8-8.5 (što je odlično).

Zašto? Zato jer takav tip igre ne pruža dovoljno zabave i izazova. Vjerujem da može nadmašiti sve Unchartede, Tomb Raidere i slične linearne single playere koji su taman toliko teški da se čovjek može uživjeti u priču. Nema tu nekog pravog izazova. E ja sam taj koji teško odustaje i upravo na Sekiru tristoti put pokušavam proći jednog bosa. Ako dam TLOU2 10 koliko ću dati Sekiru? 12?

Vjerujem kako nitko ko je prošao bilo koji Dark Souls, Nioha, Bloodborne ili Sekira neće ovu igru smatrati remek djelom. 

Prosao sam Demons Souls,ulupao u prvi Dark Souls preko 800h,prosao Dark Souls 2 i 3,Bloodborne,Sekiro moram rijesit jos zadnjeg bossa.

Nisi ni krenuo TLOU2 a vec ispucavas konacni dojam i ocijene,kao i vecina koja komentira igru.

Btw prvi Dark Souls mi je u grupi igara 10/10....Legend Ot Zelda Ocarina of Time, Final Fantasy 7,Mario Galaxy 2,WOW,Half Life 2,Zelda Breath of the Wild.......ima ih ali kao sto rekoh igram od 1986 i samo za ovu generaciju konzola imam 300-400 igara...ne znam tocan broj.

 

Odigrajte igru pa pisite dojmove. 

12 godina
offline
The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum opus

Ne umanjuje. Umanjuje samo moju ocjenu. TLOU je sigurno bliži širokim masama i to je plus. Zato ističem "meni" jer 90% ljudi koji krenu igrati neku Souls igru odustanu i samim tim teško je govoriti o nekom remek djelu. Ili npr. sportske simulacije. FIFA XXX možda bude remek djelo onima koji obožavaju takve igre. Ja igram FIFU ali meni nikad ni jedna neće biti remek djelo. Da ne govorim o simulacijama baseballa ili američkog nogometa. Mogu biti savršene, meni su nezanimljive.

 
0 0 hvala 0
16 godina
online
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
MEGATAMA kaže...

Inace smijesna cinjenica.... 

 

Na dan kada je igra izasla metacritic je bio zatrpan tisucama i tisucama "recenzija" gdje ekipa pise kako je PROSLA igru i da prica nista ne valja i davali su nule i jedinice....

Kupio sam igru drugi dan nakon sto je izasla i zavrsio ju za nekih 30+ sati sto je ispalo nakon mozda 10 dana od izlaska igre...na kraju se dobije trofej za zavrsetak price....u tom trenutku je taj trofej imalo samo 14-16% igraca koji su zaigrali igru...znaci to je stvarna brojka ljudi koji su ovu pricu prozivjeli od pocetka do kraja.

Isti uzorak vidim i po balkanskim forumima.....prica nista ne valja pa cu zato kupit igru na nekakvom debelom popustu....nisi odigrao a znas da prica nista ne valja 🥂

 

 

 Sa druge strane, ako ćemo o smiješnim činjenicama na PSN store-u je igra imala ocjenu od 5 zvjezdica od par stotina "ocjenjivača" nekoliko tjedana prije release-a

 

A isto ako igra ne može imati ocjenu 1/10 (ili koliko je već raspon na metacriticu), što je ok, nijedna igra nije toliko loša, no meni su u istoj košari i ovi recenzenti koji su davali ocjene 10/10. To znači da od toga nema boljega, ako je tako možemo odmah zatvoriti butigu i ugasiti industriju, dosegli smo vrh, nema smisla trošiti dalje vrijeme na proizvodnju jer je nemoguće nadmašiti ovaj proizvod. Po meni su i jedni i drugi u istoj košari...

12 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
MEGATAMA kaže...

 

Odigrajte igru pa pisite dojmove. 

 Pa hoću, samo trenutno nemam vremena. Duga će biti zima. Samo pišem ono u što sam skoro siguran, da mi neće biti vrhunska.

Kažeš od '86? Možda smo i generacija iako ja igram od '84.

13 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
BlueMax kaže...

Ne umanjuje. Umanjuje samo moju ocjenu. TLOU je sigurno bliži širokim masama i to je plus. Zato ističem "meni" jer 90% ljudi koji krenu igrati neku Souls igru odustanu i samim tim teško je govoriti o nekom remek djelu. Ili npr. sportske simulacije. FIFA XXX možda bude remek djelo onima koji obožavaju takve igre. Ja igram FIFU ali meni nikad ni jedna neće biti remek djelo. Da ne govorim o simulacijama baseballa ili američkog nogometa. Mogu biti savršene, meni su nezanimljive.

 Nije ti baš neka usporedba. Mislim da ni najveći fanovi FIFA-e neće reći da je igra remek djelo. Eto ne trebaš dalje od ovog foruma. Ljudi igraju cijelu godine i svima se gadi igra. Jedino što ima zarazan taj jedan mod koji te tjera da nastavljaš igrati. Ali još praktički nikoga nisam čuo da je rekao da je igra i sam gameplay dobar. Dosta ih igra jedino jer su fanovi nogometa i prave alternative po njihovom mišljenju nema.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
16 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
Danny_HR kaže...
overhaul kaže...

.. da nema ovakvih hvalospjevaša po plaćenim portalima...  

Sorry, ne čujem te od zvuka moćne mašine moje luksuzne Opel Corse u koju trpam dva djeteta, a koju sam kupio od velikih para koje nam za recenzije plaćaju izdavači.

 Eto dokaza! znao sam 
Ma pričam o onima koji su imali ekskluzivu, kad ono, prije mjesec dana, prije običnih igrača. Tko nas uzima za podmiživanje... osim mađara, ako još imamo štogod od ine :P
Ja sam odustao, tj. izgubio volju nakon tjedan dana casual igranja. Valjda ovisi o osobnim preferencijama igrača. No lijepa je vizualno i odlična tehnički. I stvarno, malo serija i filmova potroši toliko vremena na priču, to je isto istina. 

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
Solo761 kaže...
MEGATAMA kaže...

Inace smijesna cinjenica.... 

 

Na dan kada je igra izasla metacritic je bio zatrpan tisucama i tisucama "recenzija" gdje ekipa pise kako je PROSLA igru i da prica nista ne valja i davali su nule i jedinice....

Kupio sam igru drugi dan nakon sto je izasla i zavrsio ju za nekih 30+ sati sto je ispalo nakon mozda 10 dana od izlaska igre...na kraju se dobije trofej za zavrsetak price....u tom trenutku je taj trofej imalo samo 14-16% igraca koji su zaigrali igru...znaci to je stvarna brojka ljudi koji su ovu pricu prozivjeli od pocetka do kraja.

Isti uzorak vidim i po balkanskim forumima.....prica nista ne valja pa cu zato kupit igru na nekakvom debelom popustu....nisi odigrao a znas da prica nista ne valja 🥂

 

 

 Sa druge strane, ako ćemo o smiješnim činjenicama na PSN store-u je igra imala ocjenu od 5 zvjezdica od par stotina "ocjenjivača" nekoliko tjedana prije release-a

 Jel ovo provjerena informacija? Sad sam ušao u PS store i koliko vidim ne može se ocijenjivati igre koje još nisu izašle, bar meni ne nudi opciju. Čak ne mogu ni ocijenjivati one koje su izašle bez da sam ih kupio.

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
14 godina
neaktivan
offline
The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum opus

ja bum samo reko "man tits"

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
Odigrao.
Samo zbog ove igre napravio račun na Metacritic i ocijenio s 8/10.

Mislim da je igra odlična, početak priče koji je većini problem je meni odličan, ali kraj mi je nekako nedorečen i mislim da je mogao biti bolje odrađen.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
overhaul kaže...
antimadridista kaže...
overhaul kaže...
 

 Znači ljudi koji su odigrali igru i za njih je remek djelo ju nemaju pravo nazvati remek djelom, dok oni koji je nisu odigrali mogu davati ocjene koje oni misle da igra zaslužuje? Makes sense...

 Kažem da pričekaju malo da se dojam slegne. Pola ljudi igru je već prodalo dalje. Da je remekdjelo, svi bi ju čuvali kao zjenicu oka i vrtili u krug. 

 

Au, kakav iznenađujući, nepobitni argument! Ima 106 diskova na prodaju na njuškalu, igra je propala i nema joj spasa.

 

Daj reci, kako stoji na Index oglasima? 

 

Origin: klemp0, Steam: Klempo, Battle.net: Klempo, Uplay: klemp0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
Ne znam kako drugi, ali ja sve fizičke kopije nastojim prodati čim prije pa makar bile ne znam kakva remek djela. Igre koje sam krenuo opet igrati odmah nakon završetka mogu nabrojiti na prste jedne ruke.

Ovako prodam uz minimalni gubitak (20kn recimo na TLOU 2), a ako ću opet htjeti igrati za godinu dvije lako kupim.
Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
antimadridista kaže...
BlueMax kaže...

Ne umanjuje. Umanjuje samo moju ocjenu. TLOU je sigurno bliži širokim masama i to je plus. Zato ističem "meni" jer 90% ljudi koji krenu igrati neku Souls igru odustanu i samim tim teško je govoriti o nekom remek djelu. Ili npr. sportske simulacije. FIFA XXX možda bude remek djelo onima koji obožavaju takve igre. Ja igram FIFU ali meni nikad ni jedna neće biti remek djelo. Da ne govorim o simulacijama baseballa ili američkog nogometa. Mogu biti savršene, meni su nezanimljive.

 Nije ti baš neka usporedba. Mislim da ni najveći fanovi FIFA-e neće reći da je igra remek djelo. Eto ne trebaš dalje od ovog foruma. Ljudi igraju cijelu godine i svima se gadi igra. Jedino što ima zarazan taj jedan mod koji te tjera da nastavljaš igrati. Ali još praktički nikoga nisam čuo da je rekao da je igra i sam gameplay dobar. Dosta ih igra jedino jer su fanovi nogometa i prave alternative po njihovom mišljenju nema.

 Nisi me shvatio. Ne govorim o trenutnoj Fifi nego možda jednog dana (zato XXX) izađe Fifa koja će biti savršena i zagriženi igrači će je smatrati remek djelom a ja sigurno neću jer taj tip igre nije u vrhu mojih interesa.

Način ocjenjivanja u kojem određenim kategorijama daješ ocjenu pa na kraju izvučeš prosjek je pogrešan. Da me se ovdje ne proziva jer nisam odigrao igru iz naslova teme objasnit ću to na drugom primjeru.

Ako uzmem Witcher 3 i krenem je ocjenjivati po kategorijama:

Grafika: 10

Priča: 10

Voice acting: 10

Otvoreni svijet: 10

Glazba: 10

DLC-ovi: 10

.... : 10

Igrivost/ zabava: 7

 

i Sekiro jer ga trenutno igram:

 

Grafika: 8

Priča: 6

Voice acting: 5

Glazba: 2

Otvoreni svijet: 5

DLC-ovi: 0

Igrivost/zabava: 10

 

I što dobivam kad izvučem konačnu ocjenu/prosjek? Igru koju sam prešao (i ekspanziju) iz dosade jer nisam imao što drugo igrati i koja me udavila već na pola proglasio sam remek djelom a jednu od najboljih igara koje sam ikad igrao proglasio sam smećem.

Ili 2018 kad su izašla "remek djela" kao što su GOW i RDR2? Meni je Crash Team Racing bolji od obje te igre. Zato stalno ponavljam meni, meni, meni....

 

9 godina
offline
The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum opus

Ja ću samo ubaciti svoje mišljenje, igrao sam igru na najtežem, trebalo mi je oko 32 sata da ju pređem.

 

smatram da je jedini pravi napredak u igri bio kod AI-a neprijatelja i grafike. Ovo za AI stvarno poštujem, također je igra stvorila osjećaj da ubijaš prave osobe, te je nasilje prikazano kvalitetno i brutalno - po meni odlično za igru ovog kalibra. To što sam naveo, uz atmosferu, su velike prednosti ove igre.

 

Ono što je nedostatak je nelogična i generalno dosadna priča. 80% odluka u igri je po meni potpuno promašeno i glupo, prvenstveno glupo. Pritom ne mislim na to tko pogine ne početku, već poglavito na odluke koje donose naši protagonisti u drugoj polovici igre.

 

Ono što bi posebno istaknuo je prisutnost trudnica u igri i njihovo sudjelovanje u operacijama iza neprijateljskih linija. Žena mi je trenutno trudna pa sam možda na to još više popizdio.

 

U svakom slučaju moja preporuka svakome bi bilo sačekati neki pravi popust pa onda isprobati igru.

Moj PC  
1 0 hvala 3
16 godina
online
Re: The Last of Us Part II - Naughty Dogov Magnum
antimadridista kaže...
Solo761 kaže...
MEGATAMA kaže...

Inace smijesna cinjenica.... 

 

Na dan kada je igra izasla metacritic je bio zatrpan tisucama i tisucama "recenzija" gdje ekipa pise kako je PROSLA igru i da prica nista ne valja i davali su nule i jedinice....

Kupio sam igru drugi dan nakon sto je izasla i zavrsio ju za nekih 30+ sati sto je ispalo nakon mozda 10 dana od izlaska igre...na kraju se dobije trofej za zavrsetak price....u tom trenutku je taj trofej imalo samo 14-16% igraca koji su zaigrali igru...znaci to je stvarna brojka ljudi koji su ovu pricu prozivjeli od pocetka do kraja.

Isti uzorak vidim i po balkanskim forumima.....prica nista ne valja pa cu zato kupit igru na nekakvom debelom popustu....nisi odigrao a znas da prica nista ne valja 🥂

 

 

 Sa druge strane, ako ćemo o smiješnim činjenicama na PSN store-u je igra imala ocjenu od 5 zvjezdica od par stotina "ocjenjivača" nekoliko tjedana prije release-a

 Jel ovo provjerena informacija? Sad sam ušao u PS store i koliko vidim ne može se ocijenjivati igre koje još nisu izašle, bar meni ne nudi opciju. Čak ne mogu ni ocijenjivati one koje su izašle bez da sam ih kupio.

 To upravo i je svima upalo u oko, ne može se ocjenjivati ako igra nije izašla ili ju nisi kupio. Na više mjesta se pričalo o tome, ovaj link je samo prvi koji mi je iskočio na google-u, prvi put sam to pročitao negdje drugdje upravo u vrijeme i iz kojega je ovaj članak. Pogledao sam na PSN Store i stvarno je igra imala ocjene. Teorija je da je sony odlučio malo "pofutrati" rezultate jer su se bojali da će ljudi masovno lupati jedinice pa da imaju "buffer" da ocjena igre ostane visoka. Da li se to nekako rasplelo kasnije nemam pojma, nisam pratio situaciju, samo je bilo "interesting" u momentu događanja.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice