The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

poruka: 50
|
čitano: 25.386
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo ".
2 godine
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Na jacoj konfiguraciji od ove iz reviewa igra leti a nema ni bugova tako da nemam zamjerke osim predugog ucitavanja shadera ali evo vec su izbacili 2 hotfixa tako da ce to biti sve ok samo se treba malo strpiti. Ne treba odmah sve popljuvati.

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.3.2023 20:35 (Jasko Neznanovic).
 
3 4 hvala 1
8 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
svi imaju identicne probleme, ili ih nemaju uopce, znaci igra ima samo dva moda - on i off, radi ili ne radi. O cemu ovisi, bog valjda zna.

Napisao sam u drugoj temi, jedino sto sam ja vidio je onaj "please wait" i to samo dva puta, i to vjerovatno zato jer sam cekao par minuta shadere i krenuo igrati. Vidjet cu kad shaderi odrade svoje.

To da igra zatrza ili ima frame dropove, da, nije bas optimizirana, slazem se. No, dijelom je i zbog mog kompjutera, takvu konfoguraciju ipak smatram nekim nizim mid rangeom (5600,rx6600). Da, trebalo bi bolje raditi, svakako.

No, cijeli ovaj hype je kao da je izlazak ove igre trebao biti drugi isusov dolazak, pa sad mase ocajavaju. Popravit ce.

Kome je do igraceg iskustva, za cijenu ove igre kupi ps3+igru, odigra i uziva.

Kome je do vrhunske 4k grafike, vizualnih efekata i slicno.... Pa, neka se strpi, popravit ce. Jednom. Mozda...... ;)
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Jasko Neznanovic kaže...

Na jacoj konfiguraciji od ove iz reviewa igra leti a nema ni bugova tako da nemam zamjerke osim predugog ucitavanja shadera ali evo vec su izbacili 2 hotfixa tako da ce to biti sve ok samo se treba malo strpiti. Ne treba odmah sve popljuvati.

 naravno da treba... a pogotovo treba developere/izdavače još više "ošinuti po leđima" kada se radi o portanju već ranije dobro odrađenog remastera jedne igre takvog kalibra, i još k tome na sličnoj platformi


zbog takvog razmišljanja danas i je takvo stanje u industriji, tj. uspješno nam uvaljuju metodu "izbaci, pa krpaj kasnije"...

I dont know you. I dont know what you want. If you leave, that will be the end. I wont look for you, I wont pursue you. But if you dont, I will look for you, I will find you and I will ignore you.
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 15:10 (vrx).
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Bugu je bili teško napisati nekoliko rečenica o jednom od glavnih razloga zašto nekima radi glatko, a većini trza:
 
4 1 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
maximus007 kaže...
Bugu je bili teško napisati nekoliko rečenica o jednom od glavnih razloga zašto nekima radi glatko, a većini trza:

 a nije se bogme ni stevo pretrgo, jebali ga preseti

mogao je posvetiti par minuta postavkama koje najviše tankaju memoriju, pa nije pc konzola da si osuđen na slajder sa 3-4 razine kvalitete prikaza

 

digital foundry to daleko kvalitetnije odradi, evo za re4 video kako se to radi

 

6 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Kod mene ma 5900x i 3080 TI je krenulo dobro i bez patcha. 4k DLSS na quality, ultta podešavanja i 60 fps bez problema. Možda mali pad ispod kada se koristi lampa dok pada kiša. Zauzeće RAMa do 20 GB, GPU tu negdje između 70 i 95%, CPU do 40%. I onda se igra srušila nakon pola sata. Mislio sam da nije moj undervolt. Nakon toga još dva puta u prva 2,5 sata, a u međuvremenu sam digao i patcheve i nisam vidio nikakve razlike.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

Jogurt verzija update, za one koje zanima. Probao sinoć original verziju 1.0.1.0 i to je bilo jako loše. Sad sam evo update-o taman na najnoviju 1.0.1.6 pa ću vidjeti jel sada radi normalno. Javim dok probam malo, ako se ubrzalo učitavanje shader-a, pošto je to bilo presporo prvi puta. 

16 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

Počeli i drugi domaći portali objavljivati recenziju na TLOU, i da neki uopće nemaju problem (npr CroPC: https://www.cropc.net/test/igre/13803-igrali-smo-the-last-of-us-part-1-pc-racunalna-kletva) a neki, kao BUG ne mogu igrati.

 

I što sad napraviti? Kupiti igru ili ne?

11 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Redzy kaže...

Počeli i drugi domaći portali objavljivati recenziju na TLOU, i da neki uopće nemaju problem (npr CroPC: https://www.cropc.net/test/igre/13803-igrali-smo-the-last-of-us-part-1-pc-racunalna-kletva) a neki, kao BUG ne mogu igrati.

 

I što sad napraviti? Kupiti igru ili ne?

Pa kad developer izjavi da radi na popravcima za navedene probleme sta mislis koji je logican zakljucak?

14 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Kod mene nema nikakvog problema s igrom . Dobio original s grafom i radi ko podmazana 

http://postimg.org/image/66ddp72db/
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.4.2023 15:54 (zagy15061984).
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
zagy15061984 kaže...

Kod mene nema nikakvog problema s igrom . Dobio original s grafom i radi ko podmazana 

 Još najbolje da šteka na grafičkoj od 1000 eura...

Blaugrana al vent, un crit valent, tenim un nom, el sap tothom, BARCA! BARCA! BARCA!
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

Nije to još sređeno, očito. Meni recimo na 1440p s High detaljima radi ne baš dobro, kako gdje ali pada i na ispod 40fps, bude moža oko 50 ili i oko 60fps, ali ima previše dropova. I vidim da mi je kao CPU teški botlneck, jel je maltene na 90% a nekad i više i GPU iskorištenost mi pada drastično kad mi padne FPS. Ne vidim koje je opravdanje za to s obzirom na to recimo kako su glatko radile GoW i Uncharted a obje izvrsno izgledaju, pogotovo Uncharted. Uncharted recimo, osim što mi izgleda fenomenalno sam igrao na Ultra s tim da je prosijek oko 80 - 90fps dok je ovdje doslovno upola. Nema opravdanja nego činjenica da je loše optimizirano. Pogotovo mi nije jasno za CPU, da je toliko zahtjevno, samo ne znam što to točno? Jel ima tko konfiguraciju sličnu mojoj? Jel još kome CPU tako gazi, da je 6c12t CPU pregažen? Što se tiče software-a, imam zadnji patch za sve i zadnje drivere.

16 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Nekako je uvijek lijepo vidjeti kako ga nvidia zakuca do jaja svojim kupcima

AMD Ryzen 5900X; Gigabyte Aorus X570 Elite; Corsair Vengeance RGB Pro SL DDR4 2X16 Gb 3600 Mhz; AMD Radeon Sapphire 7900 XT; SSD Patriot Viper VP4300 PCIe m.2 GEN4 2 Tb; Lian Li 011 Dynamic EVO; LG C2
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Itomic

Na vrlo slicnoj konfiguraciji (malo jaci cpu, malo slabija graficka) isto radi kao i kod tebe...

Cpu usage je visok, posebice tijekom ucitavanja i slicno, menija, ali i same igre.

1440p mogu zaboraviti, kod tebe bolie radi jer je jaca grafa, dok recimo uncharted, hzd, days gone....

90+fps uz cpu usage 10-20%....

Pa si ti misli.

Losa optimizacija, popravit ce i to nadam se.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

kod mene na 1440p, uz dlss quality i high postavke, ide od 90-130 fps

ram je konstantno oko 85%, preksutra mi stiže novi kit od 32gb, da i to riješimo

vram je oko 70%, gpu na 100% uglavnom, cpu na cca 80-90%, povremeno ga zakuca

 

zasad sve radi ok, nekih sat vremena gejmanja

na početku sam stavio kombinaciju ultra/high, prvih 10-ak postavki ultra, ostalo high, vram je bio na 90% i skršila se nakon 10-ak minuta uz upozorenje prije da mi je drajver zastario

nakon updejta drajvera i stavljanja svih postavki na high, igra radi normalno

kad stigne novih 32gb rama probat ću dići postavke da vidim hoće li se opet krešat

13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

Što će ti DLSS ako imaš 120fps u igri tipa avanture? :). Ja nemam nikakvih problema s chrashevima i nikakvih takvih ispada, ali meni je fps teška katastrofa. GPU mi tankira žešće i većinom radi vani i na 30% - 40% što nisam vidio ama baš nikad i u nijednoj igri. I tipa tamo na otvorenim dijelovima po onoj nekoj kiši i svašta nešta mi pada i bude na oko 25fps???  Znači nije Ultra 4K nego High na 1440p i da mi bude na 25fps??? To nema veze s pameću, ne znam s čime ima. CPU mi je žešće loadan i ispada da je teški botlneck, što opet nema veze s mozgom da moderan 6 core CPU ne može tjerati preko 25 - 30fps u djelovima igre?? Hahahah, nešto tu žešće šteka. Ili je do igre ili nešto možda i do AMD drivera. Nemam pojma, teški haos.

14 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Zato jer uz DLSS igra izgleda nešto oštrije nego nativno. No brainer 

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

A da, zaboravio sam da je DLSS second coming, sorry. 

14 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

 

Usporedba, vidi oštrinu trave i sl. A možeš još dodatno pojačati sharpnes.

13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

Vidim sad i kod ovog tipa isto što si linkao video da mu je CPU usage i po 95%, tamo na kraju clipa? Pa gdje to ima da jedan R5 5600X se muči da drži 60fps? Netko je nešto gadno sjebao. Meni ne pomaže previše ni FSR jer ispada da mi je CPU teški botlneck, kao da je 2c4t CPU. Nemam pojma, evo. 

11 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
itomic009 kaže...

Što će ti DLSS ako imaš 120fps u igri tipa avanture? :). Ja nemam nikakvih problema s chrashevima i nikakvih takvih ispada, ali meni je fps teška katastrofa. GPU mi tankira žešće i većinom radi vani i na 30% - 40% što nisam vidio ama baš nikad i u nijednoj igri. I tipa tamo na otvorenim dijelovima po onoj nekoj kiši i svašta nešta mi pada i bude na oko 25fps???  Znači nije Ultra 4K nego High na 1440p i da mi bude na 25fps??? To nema veze s pameću, ne znam s čime ima. CPU mi je žešće loadan i ispada da je teški botlneck, što opet nema veze s mozgom da moderan 6 core CPU ne može tjerati preko 25 - 30fps u djelovima igre?? Hahahah, nešto tu žešće šteka. Ili je do igre ili nešto možda i do AMD drivera. Nemam pojma, teški haos.

 a što reć, dlss quality on i off ne vidim vizualne razlike, a fps je veći za cca 30%, no brainer opcija

maloprije sam prebacio sa high na ultra preset i fps je pao sa 120 prosječnih na 80, low sa 90 na 60, bez dlss bi to bilo dosta niže i već ispod 40fps, što bi bilo zamjetno lošije iskustvo

 

zasad nema rušenja u par sati igre, očito je ranije bio problem s drajverom

moram priznat da je ovo prva single player igra gdje je i5 11400 preslab za 3080 12gb, iako doduše fps nikad ne pada ispod 60, pa je donekle ok

s vremena na vrijeme proc dođe na 90%+, grafa padne na 70-80%, time padne i fps, ali nije stalno, nekih 70% vremena proc fila grafu do kraja

obzirom da je sp igra, da na ultra ne pada ispod 60fps, na high ne pada ispod 80, to je sasvim podnošljivo

ako postane uobičajeno na budućim sp igrama, mijenjat ćemo za jači prije nego sam mislio

 

13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

Ma da, ja bi bio sretan da sam na 60fps.  Ali nije do grafe , ili barem do "jačine" grafe jer i kad upalim FSR, ne profitiram previše. Do CPU-a je ili do optimizacije. A što je najgore, ja taman i imam ono što oni preporučuju za 1440p High 60fps. I CPU i GPU a imam žešćih problema i CPU mi je zaklan. Tako da tu nešto definitivno nije kako treba biti. S druge strane, kao što sam bio spominjao, uncharted mi radi savršeno na Ultra na oko 80 - 90fps a ovdje mi tankira i na Medium. 

12 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Jasko Neznanovic kaže...

Na jacoj konfiguraciji od ove iz reviewa igra leti a nema ni bugova tako da nemam zamjerke osim predugog ucitavanja shadera ali evo vec su izbacili 2 hotfixa tako da ce to biti sve ok samo se treba malo strpiti. Ne treba odmah sve popljuvati.

 Normalno da treba popljuvati proizvod koji se prodaje a ne valja. Da je ovo nekakva besplatna beta onda je to druga stvar. Da kupiš veš mašinu kojoj trebaš čekati update kako bi radila centrifuga i može oprati rublje tek kad je spojiš na trofaznu tužio bi proizvođača.

11 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

DSO su kompletno PC centric i njma podosta vjerujem sto se tice analiza performansi.

 

https://www.dsogaming.com/pc-performance-analyses/the-last-of-us-part-i-pc-performance-analysis/

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
itomic009 kaže...

Ma da, ja bi bio sretan da sam na 60fps.  Ali nije do grafe , ili barem do "jačine" grafe jer i kad upalim FSR, ne profitiram previše. Do CPU-a je ili do optimizacije. A što je najgore, ja taman i imam ono što oni preporučuju za 1440p High 60fps. I CPU i GPU a imam žešćih problema i CPU mi je zaklan. Tako da tu nešto definitivno nije kako treba biti. S druge strane, kao što sam bio spominjao, uncharted mi radi savršeno na Ultra na oko 80 - 90fps a ovdje mi tankira i na Medium. 

 nešto tu ne štima, jest da imaš nešto slabiji proc i grafu, ali tebi bi na high presetu trebalo biti kao meni na ultra, otprilike

evo par screeshotova, sve na ultra, prvi je bez dlss, ostali sa dlss quality (malo su kropani u paintu, čisto da se bolje vide fps i zauzeća)

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 2.4.2023 16:14 (picajzla0707).
11 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Ova igra je jednostavno prezahtijevna za prosjecan pc,rtx4090 ju vrti sasvim solidno,naravno uz top end procesor.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel

11 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Pogledao sam cjeli ovaj DF video i zanimljivo je.

Dio problema su glichevi ali dio su jednostavno elementi koji su vezani uz to sto je igra kreirana za Ps5 hardver.

 

Ova rtx2070 super bi na papiru morala bit jednaka Ps5 specifikacijama ali ovdje na slabijim postavkama u Pc verziji Ps5 uspije bit i za 30fps brzi sto je jednostavno nevjerovatno i realno nemoguce.

Poprilicno sam siguran da niti moja rtx3080 ne moze parirat PS5 verziji radi premalo vrama i mog CPU. 

 

Gliceve ce sigurno skockat a i realno nema ih previse ali ovaj dio sa CPU usage je vezan uz to kako je igra kreirana....

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje želimo

Kod mene je CPU na 50-60% i nemam nikavih problema. Jedino što me koči je vram ali DLSS izvlači stavar.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: The Last of Us Part 1 (PC) - Iskustvo koje žel
Sto se mene tice, ide malo na hladjenje, pa cemo vidjeti za mjesec-dva.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice