Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

poruka: 55
|
čitano: 40.892
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t".
10 godina
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Bilo bi dobro da testirate i EON.TV da vidimo prednosti i mane ovog drugog (naravno ako ovo nije samo promo clanak )

 
8 0 hvala 3
16 godina
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Umjesto da su napravili Android aplikaciju pa dali i to na izbor onima koji već imaju Android TV (a mislim da i nisu rijetki jer su npr. Philips modeli prilično popularni) oni guraju ljudima još malo kutija i žica. Super, user friendly nema što, ajmo bolje korisnicima uvaliti još malo uređaja, trebalo to njima ili ne...

Moj PC  
29 0 hvala 3
3 godine
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Je li moguće uzeti npr. samo pakatić dokumentarci i plaćati samo tih 15kn za taj paket?

 
4 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
10alex kaže...

Bilo bi dobro da testirate i EON.TV da vidimo prednosti i mane ovog drugog (naravno ako ovo nije samo promo clanak )

 

EON je sljedeći na redu.

 

Već smo imali GONET.TV, sad je tu Iskon.Play TV, a EON.TV će zaokružiti priču. Molim samo za malo strpljenja, jer pošteno testiranje jedne ovakve usluge traži dosta vremena. Treba isprobati sve mogućnosti, ali i provjeriti stabilnost i pouzdanost na dulje staze, što u pravilu traje nekoliko tjedana 

 

Solo761 kaže...

Umjesto da su napravili Android aplikaciju pa dali i to na izbor onima koji već imaju Android TV (a mislim da i nisu rijetki jer su npr. Philips modeli prilično popularni) oni guraju ljudima još malo kutija i žica. Super, user friendly nema što, ajmo bolje korisnicima uvaliti još malo uređaja, trebalo to njima ili ne...

 

Android aplikacija je u izradi, navedeno je u tekstu.

 

Gallu kaže...

Je li moguće uzeti npr. samo pakatić dokumentarci i plaćati samo tih 15kn za taj paket?

 

Osnovni paket (50 kn/mjesečno), koji sadrži 7 najpopularnijih programskih paketa, je "obavezan". Onda dalje biraš dodatne paketiće po volji.

Never put Dolby on snake detectors.
3 godine
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
Davor kaže...

 EON je sljedeći na redu.

 

Već smo imali GONET.TV, sad je tu Iskon.Play TV, a EON.TV će zaokružiti priču. Molim samo za malo strpljenja, jer pošteno testiranje jedne ovakve usluge traži dosta vremena. Treba isprobati sve mogućnosti, ali i provjeriti stabilnost i pouzdanost na dulje staze, što u pravilu traje nekoliko tjedana 

 

 

Bilo bi super da na kraju imamo usporedbu tih ili još sličnih platformi ako u međuvremenu nikne koja...

11 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Postoji li neka TV usluga koju mogu uzeti, a da ne treba imati internet u stanu?

14 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
qwertYxoZ kaže...

Postoji li neka TV usluga koju mogu uzeti, a da ne treba imati internet u stanu?

 EVOTv

BE HAPPY 要開心 : )
3 godine
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
Joe Cooker kaže...
qwertYxoZ kaže...

Postoji li neka TV usluga koju mogu uzeti, a da ne treba imati internet u stanu?

 EVOTv

 

Kod EVOTVa, ako ti TV podržava DVBT2 standard, ne treba ti dodatni daljinski. Sve radiš sa onim koji si dobio uz TV.

Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 9:59 (Gallu).
12 godina
protjeran
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

...a Cobra lista za 230 kn godisnje imas sve programe, ukljucujuci i one iz drzava za koje velika vecina niti ne zna gdje se nalaze. Ima i Uganda, tako da se moze gledati Simon Kaggwa Njala i njegov Morning Breeze show, u slucaju da opet naleti Pepe Julian Onziema.

 
1 1 hvala 2
3 godine
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
jacob33 kaže...

 Ima i Uganda, tako da se moze gledati Simon Kaggwa Njala i njegov Morning Breeze show, u slucaju da opet naleti Pepe Julian Onziema.

 

To je sigurno većini na listi prioriteta :)

16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Dobra recenzija, no što se kvalitete slike tiče A1 je ipak mrvicu bolji. Direktno sam ih uspoređivao i u živom prijenosu je razlika vrlo mala na strani A1, ali njihova snimalica ima strašnu kompresiju, dok Iskonova ima istu sliku kao i živi program, pa sam odabrao Iskon.

 

Na Iskonu mi se prikaz programa (OK gumb) ponekad vrlo sporo popunjava, a ponakad se neki programi nikada ne popune, pa ne vidim što je na nekom programu bilo recimo u 22:35, ali vidim emisiju prije i poslije. A ono što ne vidim ne mogu ni pokrenuti. 

 

Internet je Iskon optika 100 Mb

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 1 hvala 2
15 godina
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Standardni Iskon Tv je OK. Ne mogu se nešto požaliti nakon 4+ godina.

 

 

Zamjerke:

1) Njihov box je s vremenom dosta spor. Recimo volimo početi gledati filmove nekih pola sata kasnije nego što počnu. Iz jednostavnog razloga da si možeš prevrtiti reklame, koje su na nekim programima nesnosne. Recimo nedaj Bog da hoćeš pogledati vikendom seriju navečer, jer kad krenu po 10min reklame zaboraviš što si gledao. Krene snimka, bez greške. Dođe reklama, stisneš premotavanje, dok izreagira, pa kad ti stisneš Stop dok opet izreagira... Recimo samo da ispadne ko da se dereš nekome u drugu sobu. 

 

2) Onda recimo HBO On Demand (jer za razliku od HBO GO šalje višekanalni zvuk) nema pretraživanja po imenu nego samo po listama. 

 

3) Videoteka je preskupa. Dosta filmova dođe u njihovu videoteku kad je već dostupna i na recimo HBO, Cinestar etc. i platiti 15kn ili čak 12kn za "prethisterični" film je previše. Recimo nabrusila se gospođa da pogledamo Matrix serijal i pripremimo se za četvorku. Košta me ko ekstra karta za kino, a film je zbilja star. Komocija koju bi platio zbog tog gledanja je preskupa. Pogotovo u današnjem svijetu Netflixa, Amazona etc.

 

S druge strane Iskon.Play TV nema recimo Cinestar programe, Kreator TV, Mini TV, mislim da fali i History, HBO On Demand...

 

No što dobiješ je svako malo poziv prodavača jer si dio T grupacije, pa ti mogu ponuditi bon bon tarife... I piti ti krv svakih par mjeseci.

In vino veritas
Moj PC  
3 0 hvala 1
13 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
jacob33 kaže...

...a Cobra lista za 230 kn godisnje imas sve programe, ukljucujuci i one iz drzava za koje velika vecina niti ne zna gdje se nalaze. Ima i Uganda, tako da se moze gledati Simon Kaggwa Njala i njegov Morning Breeze show, u slucaju da opet naleti Pepe Julian Onziema.

 Glupo je uspoređivati sad ilegalno s legalnim, al da se može bolje proći i za manje novce, to da. Ja imam Moon listu za 200 Kn 12 mjeseci s 400 EX-YU kanala + 15000 ostalih i videotekom od 50000 filmova i serija i dok si to sve lijepo urediš u app poput TiviMate, onda je to nebo i zemlja naspravm ovoga

13 godina
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Jako mi je drago da je Iskon omogućio ovu uslugu. Upravo sam prije više od godinu dana postavio tu negdje na forumima pitanje zašto naši operateri ne ponude iptv neovisno o njihovoj infrastrukturi, i eto mi odgovora :)

Prije Iskona pojavio se Gonet, pa onda Eon, i eto sve ih je više. Očekujem isto od Optime i T-coma.

 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Sve je ovo OK, ali zaboravili ste ono najvažnije, a to je usporedba ISKON androd Box usluge sa onom Iskon TV uslugom koju Iskon nudi preko postojećih recivera. Kod običnih recivera Iskon tvrdi kako mu primanje TV programa ne troši propusnost interneta i da korisnik ima maksimalnu brzinu interneta bez obzira da li u isto vrijeme koristi jedan ili više Iskon prijemnika. Također bi bilo zanimljivo čuti i druge usporedne između Android Iskon prijemnika i "običnog Iskon prijemnika i usluge. Isplati li se prelaziti na android obciju i je li moguće kombinirati Oobični prijemnik sa onim android prijemnikom ukoliko koristimo npr. 2 televizora(što je vrlo čest slučaj). Takoer kod običnih prijemnilka ponekad dođe do pojave, laga, trzanja slike, pa i zamrzavanja slike nakon čega je jedini način deblokiranja gašenje i paljenje prijemnika iz struje. Osobno sam korisnik Iskonove usluge i jako bi me zanimala usporedba te dvije usluge i ta dva prijemnika.

 

Srdačan pozdrav!!!! Nadam se da ćete napraviti i članak s tom usporedbom te dvije usluge!

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Na IskonPlay TV zna biti mikrotrzanja (jedva primjetno). Slika kasni za A1 desetak sekundi, pa nije sjajno za gledanje utakmica.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 14:14 (Visak).
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

A zakaj onda ne bi imao gonet.tv?

Ne vidim baš razliku..

Hrcpoeta - istina je u nama
 
0 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Kako ne vidiš razliku. Jedno je android uređaj koji može poslužiti i kao tablet i koji prima programe preko interneta jednako kao i Osnovna Iskon usluga, a drugo je internet televizija. To dvoje nema skoro nikave sličnosti. Ovdje se prije svega priča o uređaju i usluzi,a ne toliko o sadržaju.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

meni IskonTV trza, a nekad i zamrzne, pa moram paliti i gasiti. Možda je problem u reciveru koji je isti već 6-7 godina. Štede na opremi. Trebali bi uz svaki ugovor promjeniti i router i reciver. Oni imaju tonu toga na skladištu pa isti koriste po 10 godina, umjesto da prate razvoj tehnologije i redovito zamjenjuju te uređaje. Baš zato sam i rekao da bi trebalo napraviti članak koji bi usporedio ovu adroid box verziju Iskon televizije s onom koju Iskon inače nudei preko IskonTV recivera.

 

12 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
Gallu kaže...
Joe Cooker kaže...
qwertYxoZ kaže...

Postoji li neka TV usluga koju mogu uzeti, a da ne treba imati internet u stanu?

 EVOTv

 

Kod EVOTVa, ako ti TV podržava DVBT2 standard, ne treba ti dodatni daljinski. Sve radiš sa onim koji si dobio uz TV.

Pa ne baš,tak bi svi mogli gledati onda.

Treba ti CI modul koji više nemaju,bar nisu imali prije par mjeseci.

15 godina
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Jel postoji kakva televizija gdje se plaća po pojedinom programu? Glupo mi uzimati cijeli paket zbog jednog programa koji me zanima.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslugu t

Moze li se netflix instalirati preko ovog uredaja?

 

Edit: Aha, ne moze. Pise u tekstu.

- Psiho246
Poruka je uređivana zadnji put uto 7.12.2021 16:55 (Psiho246).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
Psiho246 kaže...

Moze li se netflix instalirati preko ovog uredaja?

 

Edit: Aha, ne moze. Pise u tekstu.

 Ja sam ga uspio upogoniti u kodiju ali na Pc-u
Dobra stvar je da onda možeš ubaciti titlove jer je Netflix veoma slab sa podrškom sa našim titlovima.
Probao sam i na Android boxu ali mi je davao neku grešku-tražio je neke datoteke koje nisam uspio ubaciti.
Dakle ima nade.

11 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
mGT kaže...
Gallu kaže...
Joe Cooker kaže...
qwertYxoZ kaže...

Postoji li neka TV usluga koju mogu uzeti, a da ne treba imati internet u stanu?

 EVOTv

 

Kod EVOTVa, ako ti TV podržava DVBT2 standard, ne treba ti dodatni daljinski. Sve radiš sa onim koji si dobio uz TV.

Pa ne baš,tak bi svi mogli gledati onda.

Treba ti CI modul koji više nemaju,bar nisu imali prije par mjeseci.

 Kako onda? Imam DVBT2 standard a kabel antene koji je u TV-u je od A1

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Očito nisi čitao članak. Ovo što si spomeuo bit će omogućeno početkom godine.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Zašto ne čitaš članak. Postoji osnovni paket od 50kn. Ukoliko ti nije dovoljno programa, možeš dodavati paketiče po želji. Ne može obratno.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Postoji. Može se uzeti TV usluga uz mobilni internet(npr A1) ili TV usluga uz satelitski tanjir(npr. Total TV)

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Iskon ima problema sa starim reciverima i modemima kod obične usluge. Trza slika povremeno i zna zamrznuti pa se traži gašenje i paljenje uređaja iz struje. Ne znam ima li android verzija Iskon uređaja iste probleme. Trebalo bi usporediti te dvije usluge!

 

11 godina
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu
MimiXXX kaže...

Postoji. Može se uzeti TV usluga uz mobilni internet(npr A1) ili TV usluga uz satelitski tanjir(npr. Total TV)

 TV usluga uz mobilni internet(npr A1) ne dolazi u obzir jer je previse para, znaci samo TV treba do 60-70kn da košta mjesečna pretplata

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo Iskon.Play TV, televizijsku uslu

Treba testirati kako KODI addoni rade na Iskonovom Android Boxu... Nadam se da nema nekih blokada i da se radi o čistom androidu.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice