Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

poruka: 91
|
čitano: 71.568
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu".
5 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Probao jesenas baš radi formule. Radilo sve lijepo i stabilo do formule, a onda svaki čas počeli prekidi. Vratio se na May TV to Go i kupio F1TV pretplatu.

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Dragom autoru rekao bih da je izraz "ponajbolji" već toliko ofucan da ne znam što bi uopće ikome značio?!

Ne usudite se napisati da je najbolji, zašto?

Nadalje, cijeli članak djeluje kao da bi trebao ići u "PROMO" kategoriju.

 

Da ne ispadne da govorim napamet: aktivirao sam probnu pretplatu na EON, odabrao najveći paket i ostavio broj kartice. Aplikaciju sam instalirao na Samsungov TV (model iz 2020. godine).

 

Sama aplikacija nije posebno pregledna, no vidio sam samo jednu konkurentsku pa ne bih sudio o tome.

 

Međutim, iako sam spojen fiksnom linijom (Iskon) s dodatnom propusnosti (150 Mbps), slika je svako malo bila lošije kvalitete. Ništa katastrofalno, ali lagano iritira. A vrlo dobra kvaliteta slike, recimo usporediva s Netflixovom, rijetko se postizala. Pritom mislim na Full HD i da se ne vide artefakti kompresije.

 

Odlučujući je bio subjektivni faktor - nisam znao što bih s tim radio. Nakon 5 dana skakutanja po kanalima, prošao me osjećaj novoga. Nakon 10 dana shvatio sam da EON nisam pokrenuo već 5 dana. Također, niti supruga niti djeca nisu bili nimalo zainteresirani. Stoga sam EON već nakon 2 tjedna i otkazao - nije još ni puni probni rok istekao. Ne pratim sport, a to je danas vjerojatno odlučujući faktor kod kabelskih televizija tako da u tom dijelu nisam objektivan, no imam osjećaj da je kabelske televizije, uz tu iznimku sporta, vrijeme već pregazilo.

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 11:53 (SveZauzeto).
 
32 2 hvala 7
16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Na IskonTV s HBO filmskim paketom prvih 6 mjeseci 50 kn, poslije 100. EON TV prvih mjesec dana besplatno, poslije 169 kn. Prilična razlika.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

koristim eon premium u sklopu SBB srpskog, u stanu u Beogradu internet optika ( 500/50 ), svi kanali sem arena, ali zato HBO Cinemax, cinestar i sve sto ima, fiksni tel placam oko 42 eur...dobra stvar sto imam Tidal i HBO GO uslugu u toj cijeni, i odlicno za mene sto mogu koristiti EON TV na 1 uredjaju van Srbije / koristim u BiH /..jako zadovoljan...a za arene se snasao davno preko IPTV usluge ( naravno free varijanta )

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
dadotb kaže...

koristim eon premium u sklopu SBB srpskog, u stanu u Beogradu internet optika ( 500/50 ), svi kanali sem arena, ali zato HBO Cinemax, cinestar i sve sto ima, fiksni tel placam oko 42 eur...dobra stvar sto imam Tidal i HBO GO uslugu u toj cijeni, i odlicno za mene sto mogu koristiti EON TV na 1 uredjaju van Srbije / koristim u BiH /..jako zadovoljan...a za arene se snasao davno preko IPTV usluge ( naravno free varijanta )

 Skupo mi to izgleda. Za 29 eur ima tel. internet 1 gbit/s i tv sportski paket (sve arene valjda 10 komada) sa dodatnom A1 explorer aplikacijom odnosno ovo što što daje EON tv da mogu instalirat na box, mobitel itd. Mislim da sad to nude za 40 eur uz bon u konzuma oko 130 eur.

16 godina
neaktivan
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

prije 2mj se pokušao registrirat preko pc-a.

ništa.  dva puta, sa dva maila.

vodi te kao registriranog...u browseru vidiš popis programa,ali se niti jedan ne pokreće.

sa više browsera probao.

pokušao i danas sa trećim mailom... srednji paket, bez uređaja, nakucaš svoje podatke, account kreiran i opet se namumam fine čune.

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
SveZauzeto kaže...

... Ne pratim sport, a to je danas vjerojatno odlučujući faktor kod kabelskih televizija tako da u tom dijelu nisam objektivan, no imam osjećaj da je kabelske televizije, uz tu iznimku sporta, vrijeme već pregazilo.

 Ja isto mislim da 'kablovska' danas ima samo smisla zbog sportskih kanala. Jer kako popularnije sportske sadrzaje mozes danas gledat, legalno, ako ne kroz te kojekakve platforme. Ili da se specijalizirano pretplatiš na nešto, npr F1TV.

Zatrpanost serijama i filmovima je po meni vec tolika da ne znaš kaj bi gledao, pre veliko zasićenje tak da mi je gušt prebacit na HRT3 i pogledat neki crno bijeli film.

 

Imam Netflix i ulovim se da više klikam po onim 'home pageovima' nego što konkretno nešto pogledam.

Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Ja se također pridružujem onima koji su s velikim interesom isprobali uslugu (i preko browsera i preko TV-a) i ostali razočarani kvalitetom prikaza i nemalim zastajkivanjem u prikazu. Meni osobno je bilo toliko iritantno da mi je postalo negledljivo, ne samo glitchevi u prikazu nego i često naprosto loša slika. Nakon 7 dana otkazao sam pretplatu.

Imam Iskon, cca 30 megabita download.

 

I dalje mi Iskon TV radi daleko bolje. Dapače uglavnom radi savršeno dobro.

 

 

Lijepi pozdrav

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Koristio sam u testnom periodu EON TV i ne mogu reći da je nešto posebno, u nekim detaljima je i lošiji od ponude domaćih operatera. Kvaliteta nije nešto, povremeno se javlja trzanje i pikselizacija. BUG pratim dosta vremena i pisati bez napomene "Promo" može izazvati gubitak kredibiliteta kod čitatelja...

 
14 1 hvala 0
9 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

nikakve probleme nemam sa slikom, koristim u BiH i u Srbiji eon platformu, dosta kanala u full HD, prezadovoljan

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Puštanje kanala koji nisu barem HD bi trebalo biti nezakonito. Naplaćivanje HD kanala posebno bi isto trebalo biti nezakonito. Govorim o svim operaterima.

 
11 0 hvala 2
8 godina
neaktivan
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Ovo je malo nategnut članak. Ako izuzmemo SK, ponuda programa u osnovnom EON paketu je prilično skromna. Nemamo sve dokumentarne kanale, koji su osnova svake TV platforme uz sport. Također primjećuje se veliki nedostatak regionalnih programa, pa tako čak nemamo ni nacionalne kanale na državnoj frevenciji tj. RTS, OBN, FTV, a PINK je također u dodatnom paketu. Što se tiče filmova i serija njih ionako skoro nitko ne gleda na klasični TV način. Serije, pa i filmove(ukoliko je serijal) ljudi vole gledati u "maraton" sistemu tj. gledaj jednu seriju dok ne pogledaš sve snimljene epizode.

 

Upravo zato mislim kako bi najvažnija opcija svih operatera trebala biti mogućnost registracije televizora ili usluge na TRAKT račun koji prati koje smo sve serije i nastavke pogledali i kad izlaze novi nastavci.

 To je najvažnija stavka što se serija tiče. Što se tiče sporta, mislim kako će neminovnost biti spajanje SK i ARENE u jedan paket. Naime lige i sportovi su podjeljeni između dva takmaca i oni uglavnom imaju ekskluzivni ugovor(bar za snovni) paket s nekim operatorima. Ljudi koji vole sport žele gledati i Arenu i SK, a koji ne vole sport ne žele gledati ništa od toga. Dokumentarce gledaju svi i najvažniji dio ponude svakog operatera koji nudi uslugu mora biti cjelokupni obuhvat svih dokumentarnih programa pogotovo dva najveća "diva" History i Viasat koncerna...

Kad bi se radila analiza što ljudi najviše gledaju na TV programu, bez "on demanda" sigurno bi dokumentarci i sport bili najpopularniji, a čak je i informativni program daleko popularniji od televizijskih filmova i tv serija. Po mom predviđanju serije i filmovi će nestati kao tv kanali i postojat će samo videoklubovi sa besplatnim filmovima i serijama na zahtjev u sklopu paketa.

 Što se tiče televizije ISKON recimo ima daleko bolju ponudu u sklopu osnovnog paketa, ali manjkavost ISKONA, MAxa, A1 itd. je neupotrebljivi video klub koji se plaća. Naime nitko osim saborskih zastupnika i imućnih rasipnih ljudi neće dati 20kn za 1 film. Filmovi i serije moraju biti dostupni besplatno u sklopu paketa, kao npr. Netflix i Amazon, a ne da se plaća pojedinačno svaki film i serija.

Program uživo uskoro će se sastojati samo od informatinog i sportskog programa, a bit će praćen dokumentarcima koje ljudi još uvijek više gledaju nasumično kako naiđe, nego "on demand". Filmove i serije uživo, skoro nitko ne gleda. Prošla su vremena kad se čekalo 20.15. ili 22.35 da počne neki film ili serija. Više nitko ne želi ništa čekati i u pravu su, nema razloga za čekanje.

   Mislim kako su sve opcije na tržištu daleko od savršenstva i preskupe su. Mislim kako realna cijena u kojoj operator nudi sve programe i sadržaje besplatno i ondemand, ne bi smela prelaziti ni u ludilu 100kn, a ni 1Gb internet ne bi smio biti skuplji d 100kn. Internet sporiji od 10/50Mbps ne bi se smio ni naplaćivati, morao bi biti besplatan... Autobusi, vlakovi, kafići već imaju besplatan wifi, a u skoroj budućnosti će sv javni prostori u javnim mjestima biti pokriveni besplatnim internetom. O tome koliko Elon Musk naplaćuje svoj satelitski internet za manje naseljena, brdsko planinska i otočna područja trebalo bi napraviti posebnu temu, ali mislim da je to sluludo. pogotovo ako uzmemo da je analokna satelitska potpuno besplatna(tko je još uopće koristi), a radi na sličnom principu. Ukratko satelitski internet bi trebao koštati slično kao i zemaljski.

 

 

 
5 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku

Slažem se. Treba se omogućiti ljudima i besplatna zamjena SD za HD uređaje. Naime ja imam u kući 2 TVa. Nemam novca i oba TVa su mi SD, Rado bi ih zamjenio za SD jer ovako ne mogu pratiti program u HD rezoluciji, a prisiljen sam to plaćati u sklopu paketa. Čini se čudno ali mnogo ljudi još ima kockaste televizore SD rezolucije.

8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku

Trzanje se događa zbog krađe signala i štednje na serverima internet operatora. TV operatori nemaju najčešće veze s trzanjem osim kad nude stare prijemnike signala i na mjenjaju ih redovito, čak ni kad se ugovor produžuje.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku

Ne bih rekao da problem sa kvalitetom slike ne ovisi o EON TV, sumnjam da sve kolege koje su ovdje komentirale problem sa kvalitetom slike koriste istog providera. EON također ima sustave koji ovise o opterećenju itd..

Inače "besplatni" internet ne postoji, sve to netko plati......

15 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Doctor vam je rekao da Telemach dolazi na naše područje i da će uzdrmati sve operatere.

Lično se slažem sa Davor Sustic jer EON (ovaj najjači paket) imam kroz Telemach uslugu. I to za najjeftiniju cijenu. Već sam pričao Optika 1/1 GbpE a sada o EON-u.

"Ponajbolja" je najbolja riječ, jer jednostavno nema najboljih. Uzmeš Netflix i dojade ti one sapunice od serija, ostalima uvijek nešto fali, ili je sadržaj na Amazon Prime, ili Disne+ ili na Paramount+ sada ih ima kao blata. Svi na neki način Netflix gledaju kao žestoku konkorunciju pa kako su potpisali ugovor da neki film od primjerice Sony može na Netflix 2-5 godina to će se polako mijenjati.

Aplikaciju imam kao moguću na 5 uređaja: Redom sam ih instalirao na Edge, telefon i na Tablet. Na Tabletu najviše gledam. U živo nekada vratim nešto što o čemu bruji cijela država da vidim o čemu se radi. F1 je zakon. Moto GP, kao i F2 i F3, Moto E, Formula E, Formula W itd. prikazuju i Nascar.

Plus, malo osakaćenu aplikaciju imam kroz Cisco D3 receiver, tako da se to ne računa.

Ne znam o kakvim prekidima pričate i slično.. sve se učitava instant. Puno o aplikaciji ne bih, da li se nešto trenutno učitava ili pamti.. to je ipak na korisniku. Ako gledam film koji sam čekao pola godine onda mogu čekati i 5 sekundi da se nešto učita.

Meni lično (ne računajući HBO OD) je najzanimljivi Nat Geo katalog. Ima i ostalih kao što je AMC+ pa konačno mogu završiti The Walking Dead.

Generalno se slažem jer da moram imati samo jednu aplikaciju i jednu pretplatu sada bi to bio EON.TV.

Moj PC  
2 9 hvala 1
15 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
MimiXXX kaže...

Ovo je malo nategnut članak. Ako izuzmemo SK, ponuda programa u osnovnom EON paketu je prilično skromna. Nemamo sve dokumentarne kanale, koji su osnova svake TV platforme uz sport. Također primjećuje se veliki nedostatak regionalnih programa, pa tako čak nemamo ni nacionalne kanale na državnoj frevenciji tj. RTS, OBN, FTV, a PINK je također u dodatnom paketu. Što se tiče filmova i serija njih ionako skoro nitko ne gleda na klasični TV način. Serije, pa i filmove(ukoliko je serijal) ljudi vole gledati u "maraton" sistemu tj. gledaj jednu seriju dok ne pogledaš sve snimljene epizode.

 

Upravo zato mislim kako bi najvažnija opcija svih operatera trebala biti mogućnost registracije televizora ili usluge na TRAKT račun koji prati koje smo sve serije i nastavke pogledali i kad izlaze novi nastavci.

 To je najvažnija stavka što se serija tiče. Što se tiče sporta, mislim kako će neminovnost biti spajanje SK i ARENE u jedan paket. Naime lige i sportovi su podjeljeni između dva takmaca i oni uglavnom imaju ekskluzivni ugovor(bar za snovni) paket s nekim operatorima. Ljudi koji vole sport žele gledati i Arenu i SK, a koji ne vole sport ne žele gledati ništa od toga. Dokumentarce gledaju svi i najvažniji dio ponude svakog operatera koji nudi uslugu mora biti cjelokupni obuhvat svih dokumentarnih programa pogotovo dva najveća "diva" History i Viasat koncerna...

Kad bi se radila analiza što ljudi najviše gledaju na TV programu, bez "on demanda" sigurno bi dokumentarci i sport bili najpopularniji, a čak je i informativni program daleko popularniji od televizijskih filmova i tv serija. Po mom predviđanju serije i filmovi će nestati kao tv kanali i postojat će samo videoklubovi sa besplatnim filmovima i serijama na zahtjev u sklopu paketa.

 Što se tiče televizije ISKON recimo ima daleko bolju ponudu u sklopu osnovnog paketa, ali manjkavost ISKONA, MAxa, A1 itd. je neupotrebljivi video klub koji se plaća. Naime nitko osim saborskih zastupnika i imućnih rasipnih ljudi neće dati 20kn za 1 film. Filmovi i serije moraju biti dostupni besplatno u sklopu paketa, kao npr. Netflix i Amazon, a ne da se plaća pojedinačno svaki film i serija.

Program uživo uskoro će se sastojati samo od informatinog i sportskog programa, a bit će praćen dokumentarcima koje ljudi još uvijek više gledaju nasumično kako naiđe, nego "on demand". Filmove i serije uživo, skoro nitko ne gleda. Prošla su vremena kad se čekalo 20.15. ili 22.35 da počne neki film ili serija. Više nitko ne želi ništa čekati i u pravu su, nema razloga za čekanje.

   Mislim kako su sve opcije na tržištu daleko od savršenstva i preskupe su. Mislim kako realna cijena u kojoj operator nudi sve programe i sadržaje besplatno i ondemand, ne bi smela prelaziti ni u ludilu 100kn, a ni 1Gb internet ne bi smio biti skuplji d 100kn. Internet sporiji od 10/50Mbps ne bi se smio ni naplaćivati, morao bi biti besplatan... Autobusi, vlakovi, kafići već imaju besplatan wifi, a u skoroj budućnosti će sv javni prostori u javnim mjestima biti pokriveni besplatnim internetom. O tome koliko Elon Musk naplaćuje svoj satelitski internet za manje naseljena, brdsko planinska i otočna područja trebalo bi napraviti posebnu temu, ali mislim da je to sluludo. pogotovo ako uzmemo da je analokna satelitska potpuno besplatna(tko je još uopće koristi), a radi na sličnom principu. Ukratko satelitski internet bi trebao koštati slično kao i zemaljski.

 

 

Ja imam SVE bukvalno sve što nude za max para, ali plaćam im minimalno.
Rekao sam ih da sam informatirač i da sam im doveo preko 1000 korisnika i da hoću neke beneficije i dobio sam ih. Najmanja cijena (nešto ispod 200 kuna) za Optiku kao što sam gore napisao, sve otključano i 5 EON uređaja.

To da će nešto biti besplatno - možeš samo sanjati. Pola aplikacija koje sam nedavno instalirao na telefon plaćaju - vražiju mjeseču pretplatu. Daj da to kupim jednom za koliko 5, 10 ili 20 USD i da to imam.. a ne 5 USD mjesečno za obični FaceaApp primjerice.

To što neki kafić ima besplatnu uslugu i radi i ne radi.. valja uložiti u Boostere, Extendere ili slično i nabije se 200 ljudi i padne mreža.

Još uvijek nismo u Švicarskoj a kada ćemo -ne zna se.

Tako da je za mene članak na mjestu a mogu i pored Davora (mada mi je mrsko) napisati i svoj Osvrt na EON i da - naravno da ima mana. Nije ni blizu savršen kao Netflix. Sučelje može biti zbunjujuće ali sve je to lupetanje u prazno kada stisnete na Play i uživate u omiljenoj seriji ili filmu.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 15:41 (Envy).
15 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Dobro jesam ja toliko smotan, ili njima ništa ne radi? Reko idem probati kad je već mjesec dana besplatno. I prvo kod registracije upišem podatke, kaže greška. Upišem ponovno, korisnik već postoji. Probam se prijaviti, prihvati.

Ali nigdje me nije tražilo podatke za kreditnu karticu. Kako će se naplatiti kad izađe probni period?

I koji god program probam pokrenuti kaže "Program trenutno nije dostupan. Molimo pokušajte kasnije."

Instaliram aplikaciju na TV, traži me da upišem kod na korisničkom portalu. Gdje zaboga?

Instaliram aplikaciju na mobitel i hoću se prijaviti, kaže registriran je maksimalan broj uređaja. A samo na računalu prijavljen.

I to kao neki ozbiljni davatelj usluge...

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Što se tiče trzanja slike, pucanja veze i pada rezolucije, ne mogu komentirati kako je to bilo prije dva, tri ili više mjeseca, ali za vrijeme ovog testa (od prvih dana prosinca do jučer) takvi problemi nisu postojali. A nije da imam neki sumanuto brzi link, štoviše, spajam se na 4G mrežu, jer u mojem selu nema drugih/boljih opcija  Uslugu sam koristio na webOS-u, Android TV-u, EON Smart Boxu i putem Chromecasta te se u svim tim slučajevima ponašala jednako dobro.

 

Također nisam naišao ni na kakve probleme s registracijom i aktivacijom usluge. Naglašavam da nisam dobio nikakav povlašteni račun, već sam se registrirao kao običan korisnik, pomoću vlastite kreditne kartice, preko Eonovog weba (https://hr.eon.tv/tv-paketi/?existing=0 pa klik na Naruči).

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.12.2021 17:25 (Davor).
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Najveći problem ovog ovdje osvrta na forumu jeste što se javljaju korisnici kojima usluga ne radi!

 

A korisnicima kojima radi EON i ne javljaju se. Valjda gledaju nešto. Ja sam sa posla došao u pola 3 danas i htio da geldam onaj Sex i Grad novi koji imam preko EON TV-a a sada visim na Bug Online Forumu.

Dakle gopsoto 0800 Telemach i zovite ih da to proradi.

Sigurno da nećeš gledati tursku sapunicu u Prime Terminu na Novoj HR, jer ljudi iz BiH ne žele da plaćaju rekalme iz Hrvatske za koje nemaju ništa od toga. Tu ti piše fino "ovaj sadržaj je zatamljen zbog bla bla"... ali tu nije kriv Telemach nego RAK (Regulatorna Agencija za Kokunikacije). Takva je situacija u BiH, a vjerujem da je ista u HR.
Turska sapunica se dobije džaba a njima ide prihod od reklama tako da je tu sve jasno. Svatko traži svoj interes.

Upravo geldam ponovo (po ne znam koji put) utrku Formule 1 iz Abu Dabija.

PS: Problema oko Telemacha će biti (i Telemach nije niti blizu što sve ima United Media) prije svega u gradovima gdje ne mogu da rove bez nekih urbanističih dozvola. Ja u selu imam Internet kojeg nema ni Švicarska.

Davor Sustic Selo je zakon. Gradovi manje više čim uđeš u godine sve postaje monotono. Smjena generacija, klinke duplo mlađe od mene kao avion izgledaju, ljudi sa nekim čudima u autima furaju a tatini su sinovi. Ovako mir i tišina i Logitech Z-5500 Digital da se krov diže na 75" Televizoru i nitko se buni! :-)

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 15:43 (Envy).
Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku

Envy jel ti radis u nekoj prodaji? Bullshit detektor mi se upalio na ova tvoja dva posta.

 

Bas ti ni ovo nejde u prilog

 

 

Ja imam SVE bukvalno sve što nude za max para, ali plaćam im minimalno.
Rekao sam ih da sam informatirač i da sam ih doveo preko 1000 korisnika i da hoću neke beneficije i dobio sam ih. Najmanja cijena (nešto ispod 200 kuna) za Optiku kao što sam gore napisao, sve otključano i 5 EON uređaja.

 

Trebal si odmah u prvom postu napomenuti da imas beneficije od EON-a, onak, disclaimer.

 

 

Davore,

 

EON Smart Box raspolaže sa žičnom i bežičnom mrežnom karticom, no Wi-Fi kartica je onemogućena, kako takav način spajanja ne bi degradirao performanse uređaja i cjelokupno iskustvo korištenja usluge EON TV.

Premda je neosporno da će sustav raditi bolje "na žici", svejedno bismo preferirali da je bežična povezivost ostavljena kao opcija za korisnike koji su izgradili kvalitetnu kućnu bežičnu mrežu, budući da bi za njih to značilo da ne moraju razvlačiti jednu dodatnu žicu, niti razmišljati o položaju kućnog routera u odnosu na televizor.

 

ovo je najpametnije stvar koju su mogli napraviti, tko god se ovoga sjetio, tko god je to odobrio i napravio skidam kapu.

Tehnicka podrska im je zahvalna. Svi operateri bi im trebali biti zahvalni jer u startu srezu ekipu koja ima ideju spajati u podrumu/garazi tv na wifi onda se cuditi zasto im steka slika na utakmici. Nije problem u tome sto je ruter na drugom dijelu kuce, iza 3 zida, stropa i slicno nego je bas problem u IPTV-u ili ISP-u. A vjerujte mi, ne zelite voditi razgovore s ljubiteljima sporta dok im usred utakmice stane slika.

 

Linux, Arch Linux.
13 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
dejo6 kaže...

Dobro jesam ja toliko smotan, ili njima ništa ne radi? Reko idem probati kad je već mjesec dana besplatno. I prvo kod registracije upišem podatke, kaže greška. Upišem ponovno, korisnik već postoji. Probam se prijaviti, prihvati.

Ali nigdje me nije tražilo podatke za kreditnu karticu. Kako će se naplatiti kad izađe probni period?

I koji god program probam pokrenuti kaže "Program trenutno nije dostupan. Molimo pokušajte kasnije."

Instaliram aplikaciju na TV, traži me da upišem kod na korisničkom portalu. Gdje zaboga?

Instaliram aplikaciju na mobitel i hoću se prijaviti, kaže registriran je maksimalan broj uređaja. A samo na računalu prijavljen.

I to kao neki ozbiljni davatelj usluge...

 Isto se meni događalo kad sam pokušao otvoriti još jedan EON račun za oca na mom kompu doma. Nikako ga registrirati, probao više emailova i brojeva telefona, banana. Poslao mail korisničkoj službi, i munjevitom brzinom kroz 4 dana stiže odgovor da je možda problem u browseru, kolačićima i cache memoriji i bla bla bla. Uglavnom nikakva pomoć.

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.12.2021 0:22 (guslac).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
Ante kaže...

ovo je najpametnije stvar koju su mogli napraviti, tko god se ovoga sjetio, tko god je to odobrio i napravio skidam kapu.

Tehnicka podrska im je zahvalna. Svi operateri bi im trebali biti zahvalni jer u startu srezu ekipu koja ima ideju spajati u podrumu/garazi tv na wifi onda se cuditi zasto im steka slika na utakmici. 

 Ovi možda i jesu zahvalni, ali dioničari će biti nešto manje, jer recimo ja zbog toga neću uzeti njihovu uslugu već Iskon. A firma ne postoji zato da ekipa u korisničkoj podršci vrti palce.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
5 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
Ja recimo nisam imao apsolutno nikakvih problema s registracijom. Ali dok mi na optici puca slika baš dok je formula, e to mi je dealbreaker iste sekunde. Uzeo sam ih u stvari samo radi formule, ostale stvari mogu gledati drugdje. Isto tako sam primjetio da korisnici iz Srbije i BiH uglavnom imaju riječi hvale za EON i imam dojam da je kod njih to puno bolje ispeglano. Čovjek bi očekivao da nakon godina rada na sličnom tržištu kod nas funkcionira perfektno, ali dosta korisnika se sreće s problemima.
 
1 0 hvala 0
8 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku

Pa plate građani iz proračuna, jednako kao što većina država nema pretplatu na državnu TV , npr. HRT već se financira iz proračuna. Koji domnjenak manje i malo jeftiniji avion i eto... Kako Hrt Može 4 ispodprosječna programa naplaćivati 80kn.

14 godina
neaktivan
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Najveći problem eona je loša integracija sa daljinskim na TV uređajima, imam Sony sa androidom i stvarno su nelogične neke funkcije na daljinskom.

Ostali davatelji takvih usluga su to puno bolje riješili, npr iskon.

Zato ostajem na EVOtv usluzi (ako baš gledam TV) jer je direktno integriran sa TV uređajem i kretanjima sa daljinskim, ovo jednostavno nije prirodno korištenje sa strelicama koje nemaju nekoga smisla.

Što se tiče slike, ona povremeno ima freeze.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Evo, ja koristim EON TV od samog početka i što se tiče kvalitete slike, trzanja, ovoga onoga nemam apsolutno nikakve zamjerke.

 

Jedina stvar kod koje sam imao problema je da sam uzeo free period i kada sam htio dodati kreditnu nakon 30 dana bacalo mi grešku. Pisao korisničkoj, neki shit su resetirali i od tada svakih mjesec dana uredno skine bibicu sa Revoluta :D

 

Što se tiče registracije općenito i registracije uređaja one se obavljaju na jednom portalu (web adresi) dok se gledanje vrši na drugom. I to dosta ljudi ne skuži i onda problemi.

 

Kod njih od početka imam onaj srednji paket, za 9 banki, i što se mene tiče čista 5ica su.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku
torrente kaže...

prije 2mj se pokušao registrirat preko pc-a.

ništa.  dva puta, sa dva maila.

vodi te kao registriranog...u browseru vidiš popis programa,ali se niti jedan ne pokreće.

sa više browsera probao.

pokušao i danas sa trećim mailom... srednji paket, bez uređaja, nakucaš svoje podatke, account kreiran i opet se namumam fine čune.

 

 

 Meni se dogodila ista stvar, prestao sam nakon trećeg zaključanog emaila.

 

Dogodi se greška kod kreiranja korisničkog računa; nažalost račun je u pozadini ipak kreiran no nije mu moguće dodijeliti pretplatu. 

 

Zovem njihovu korisničku službu za pomoć; ništa ne mogu napraviti.

 

Na kraju sam odabrao konkuranciju.

6 godina
offline
Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku uslu

Meni je usluga solidna. Koristim je zbog F1 i Premier Lige. Imam osnovni paket. Da je slika kvalitetnija možda bi uzeo i veći paket sa više programa. Za cijenu osnovnog paketa mi je čist' ok. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Testirali smo EON TV, ponajbolju televizijsku

Visak, nije problem ako EON podrska ima posla, problem je kad zovu tehnicku od operatera. Ti mozda neces uzeti, ali zato tisucu drugih nece otkazat uslugu jer im je wifi u banani ili jer su se navecer susjedni ap-ovi prebacili na frekvenciju i sad sve steka odjednom. Isto tak kak bi EON tehnicka trebala troubleshootat takve gluposti, ljudi uzmu android box, naguraju pod tv, ali tak da dignu antene iza TV-a, nece to dobro raditi nikada. Nekad ljudi ni ne nasarafe antenu na box i onda se cude ko pure dreku kad ne radi. Iz iskustva ti velim, potegnes kabel do boxa/tva odmah, neovisno koji sucmuc iptv u tom trenutku imaju inace imas nezadovoljnog ljubitelja sporta.

 

Dugorocno pametan potez jer eliminira onu ekipu kojoj steka u samom startu, ak ti je ispravan kabel i radi internet kak spada onda radi i EON. Bolji prvi dojmovi, manje negativnih komentara po forumima. Ovaj clanak je vec 3. po redu kad se googla recenzija EON tv, a proslo je pola dana od objave.

 

 

 

Linux, Arch Linux.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice