Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

poruka: 33
|
čitano: 6.785
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi ".
10 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

kina je kapitalisticka utopija :)

 
5 1 hvala 0
14 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

inače ne peru ruke?!

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad

Chimerica at it's finest !!!

Ju je je? Je ju je!
3 godine
protjeran
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
jozef kaže...

inače ne peru ruke?!

 Ne naravno, ipak su to kinezi

5 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Kako ono Marx reče... osam sati rada, osam sati sna, i osam sati rekreacije, kulture i slobodnog vremena?
Nešto je mnogo zaobilazan taj kineski put u komunizam. 

Hmm... 430kn dnevnica?

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
 
3 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
Pocrkaće od rada, ne od korone.
Moj PC  
11 0 hvala 0
7 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Tehnofeudalizam!

I want to believe
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

te je tom prilikom održan mali sat poduke, uz polaganje vijenaca i evociranje uspomena. 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Zato jučer prema objavljenim rezultatima Tesla opet ruši rekorde i očekivanja.

 

           Očekivano   Ostvareno

EPS.            2.24       3.22

Revenue.      17.63B      18.76B

 

Tako da upravu boli tuki što jadni Kinezi žive i rade u tvornici...

 

Dionica danas +8%.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 16:55 (mzopg).
 
5 0 hvala 0
8 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Dragovoljna igranka.

Jel' na tornju Hans s MG-om? Nije.

Znaci ponudjeni su uvjeti koji zadovoljavaju malog Yung Changa.

Plus, uz placu od 8.600 Kn mnogi bi se Hrvat odlucio za takav podhvat.

 

Da ne spominjem one u Africi, koji bi vapili da imaju nas standard

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 17:46 (Gebirgs).
 
1 1 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

A sankcije za Teslu i Elona jer svi zakoni čovjeka se krše.Gdje zapelo zar treba Putina razapet a on je mala beba za ove iz NWO poretka.

Moj PC  
3 4 hvala 1
10 godina
protjeran
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad

Ne u Feudalizmu si bio još mažen i pažen.Ovdje si zgažen i spržen.

10 godina
protjeran
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Samo u redaljku na Velesajam po bockanu i klimajući glavom čekati da ova pošast od Tehnokracije dođe kod nas.Samo sjedite doma na toplom čekajući nenaplative račune i klanje.Pusa klimačima i primačima bocke.

Moj PC  
2 3 hvala 0
14 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Kad bi barem 5% ljudi htjelo procitati dalje od naslova, sigurno ne bi pisali ovakve nebuloze...

 

Sangaj je u karanteni, mnogi ljudi nemaju za jest, placa im se ne isplacuje posto ne dolaze na posao! 

 

Stoga su sve tvornice u Kini, pa tako i Tesla, osmislile sustav 'zatvorene petlje' u kojem radnici ne bi isli doma, nego ce ostat zivjet i radit u tvornici dok god trajde lockdown. 

 

Prednosti toga su da ako nista drugo, barem nisi gladan, solijaliziras se s drugim ljudima i placa ti sjeda na racun. Po nekima je valjda bolje da su jos mjesecima zatvoreni u stanovima bez hrane, novaca i na rubu suicida.. 

 
9 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
I do kad misle zatvarati ljude kao stoku, da ih spasu od virusa, a ubiju psihički i izgladnjivanjem ? Gdje to vodi na kraju krajeva ?
Moj PC  
3 3 hvala 1
8 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
Doduse, nije da moraju.....

Kako sam ja svom bivsem poslodavcu u puno navrata objasnjavao, nista ja ne moram, ma sta god on tvrdio....

Samo zelim. Onog momenta kad vise ne budem zelio, nece me vise biti tu, sto god on mislio o tome...

Ekstremno doduse, ali ziva istina....
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Poruka je uređivana zadnji put čet 21.4.2022 20:05 (Damir22).
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
online
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Čemu maltretiranje ljudi u Kini ako im je cijepljeno skoro 90% populacije? Kretenizam...

Moj PC  
3 0 hvala 1
14 godina
offline
Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i raditi

Da, cudno, ali tako je i na brodu, platformi, radim mjesec, dva pa sam free mjesec, dva.... samo je pitanje plaće 🤔

 
3 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
McFly333 kaže...

A sankcije za Teslu i Elona jer svi zakoni čovjeka se krše.Gdje zapelo zar treba Putina razapet a on je mala beba za ove iz NWO poretka.

 
Koji mrtvi NWO, to je prastara stvar. Čitaj malo teorije Marxa i Engelsa umjesto tupavih neobrazovanih teoretičara zavjera koji su jučer ispali iz MP3.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
Damir22 kaže...
Doduse, nije da moraju.....

Kako sam ja svom bivsem poslodavcu u puno navrata objasnjavao, nista ja ne moram, ma sta god on tvrdio....

Samo zelim. Onog momenta kad vise ne budem zelio, nece me vise biti tu, sto god on mislio o tome...

Ekstremno doduse, ali ziva istina....

 
U kapitalizmu, razlika između morati i željeti zove se sindikat.

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
5 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad

nema veze

Svi smo čuli da će milijun majmuna koji lupaju o milijun pisaćih strojeva na kraju reproducirati cjelokupna Shakespeareova djela. Sada, zahvaljujući Internetu, znamo da to nije istina. - R. Wilensky
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 8:04 (Al Crane).
6 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
rad je stvoria čovika...a nerad gospodina

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
Gebirgs kaže...


Plus, uz placu od 8.600 Kn mnogi bi se Hrvat odlucio za takav podhvat.

 

Nope, 8600 kuna im je prosječni dodatak na osnovnu plaću.

Znači plaća + prosječno 430 kuna dnevno naknade zato kaj su "zarobljeni".

Sign me in...

 

Kruha i igala...
12 godina
neaktivan
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
fer-de-lance kaže...
Gebirgs kaže...


Plus, uz placu od 8.600 Kn mnogi bi se Hrvat odlucio za takav podhvat.

 

Nope, 8600 kuna im je prosječni dodatak na osnovnu plaću.

Znači plaća + prosječno 430 kuna dnevno naknade zato kaj su "zarobljeni".

Sign me in...

 

I da ne bi kolege pomislile kako su radnici jadni zarobljeni u nekakvih prljavim hangarima i rade u nehumanim uvjetima, ovako to otprilike izgleda u današnjoj Kini...

 

 

14 godina
online
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
mzopg kaže...
fer-de-lance kaže...
Gebirgs kaže...


Plus, uz placu od 8.600 Kn mnogi bi se Hrvat odlucio za takav podhvat.

 

Nope, 8600 kuna im je prosječni dodatak na osnovnu plaću.

Znači plaća + prosječno 430 kuna dnevno naknade zato kaj su "zarobljeni".

Sign me in...

 

I da ne bi kolege pomislile kako su radnici jadni zarobljeni u nekakvih prljavim hangarima i rade u nehumanim uvjetima, ovako to otprilike izgleda u današnjoj Kini...

 

 

 Tako izgleda render, iako ne kazem da su "jadni zarobljeni u nekakvih prljavim hangarima i rade u nehumanim uvjetima". 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
konjRR kaže...
mzopg kaže...
fer-de-lance kaže...
Gebirgs kaže...


Plus, uz placu od 8.600 Kn mnogi bi se Hrvat odlucio za takav podhvat.

 

Nope, 8600 kuna im je prosječni dodatak na osnovnu plaću.

Znači plaća + prosječno 430 kuna dnevno naknade zato kaj su "zarobljeni".

Sign me in...

 

I da ne bi kolege pomislile kako su radnici jadni zarobljeni u nekakvih prljavim hangarima i rade u nehumanim uvjetima, ovako to otprilike izgleda u današnjoj Kini...

 

 

 Tako izgleda render, iako ne kazem da su "jadni zarobljeni u nekakvih prljavim hangarima i rade u nehumanim uvjetima". 

 Ovo mi je prvo palo na pamet jer pratim izgradnju, već su pri kraju i uskoro će otvorenje. Uvjeren sam da će izgledati gotovo isto kao na renderu. Fascinantan projekt i to jedan od more njih, ovaj je zadužen za EV sektor i s njim će Kina krenuti u preuzimanje i tog sektora na globalnoj razini.

7 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad

I inače, kad pogledaš, NIO i pogotovo BYD su totalno drugi svemir za Teslu, fascinantno je koliko su to daleko naprednije tvrtke i koliko bolje proizvode imaju.

A proizvodni pogoni su im totalni SF, par stoljeća su ispred zapadnog svijeta.

 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put pet 22.4.2022 21:55 (fer-de-lance).
12 godina
neaktivan
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
fer-de-lance kaže...

I inače, kad pogledaš, NIO i pogotovo BYD su totalno drugi svemir za Teslu, fascinantno je koliko su to daleko naprednije tvrtke i koliko bolje proizvode imaju.

A proizvodni pogoni su im totalni SF, par stoljeća su ispred zapadnog svijeta.

 

 

NIO jedva čekam da dođe u EU, krenuli su sa Norveškom i sada idu u Njemačku, Finsku i Španjolsku, koliko sam vidio. Auti su im predivni. BYD je isto super, a tu je i XPeng.

 

Zapadu je ostao samo nekakav renome i stara slava, ali Kinezi su otišli stvarno daleko. Sada imaju cijeli paket dizajn, proizvodne pogone, marketing.

7 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad

Da se npr. BYD Dolphin kod nas pojavi i da ne računaju 1 yuan = 3-4 kune, mislim da nitko nikad više ne bi pogledao ni jedan auto "domaćih" proizvođača - doslovno sve kaj čovjek traži od EV-a za cijenu manju od Dacie Spring...

Nio isto (premda nisam već dugo pratio kaj nude od modela), a XPeng mi je skroz nepoznanica, ali baš ću guglat, zanimljivo je promatrati koliko je kod njih sve bolje i naprednije, dok mi još živimo u 19. stoljeću.

 

Kruha i igala...
8 godina
offline
Re: Teslini radnici u Šangaju moraju živjeti i rad
fer-de-lance kaže...

Da se npr. BYD Dolphin kod nas pojavi i da ne računaju 1 yuan = 3-4 kune, mislim da nitko nikad više ne bi pogledao ni jedan auto "domaćih" proizvođača - doslovno sve kaj čovjek traži od EV-a za cijenu manju od Dacie Spring...

Nio isto (premda nisam već dugo pratio kaj nude od modela), a XPeng mi je skroz nepoznanica, ali baš ću guglat, zanimljivo je promatrati koliko je kod njih sve bolje i naprednije, dok mi još živimo u 19. stoljeću.

 

 

Jedna od stvari u kojima je i najslabiji Hirvatistanac 4 koplja ispred Marsovaca je znanje. Ona ekipa pred lokalnom trgovinom zna sve odgovore i ispravnu akciju koju treba poduzeti u bilo kojem momentu - bilo da je rijec o Ukrajini, trostrukom bypassu/otvorenoj operaciji srca ili umjetnickom klizanju, te zasto stanovita klizacica nije uspjela izvesti trostruki axl s predmetanjem.

Iz toga razloga primam izjavu da zivimo u 19. stoljecu s gnusanjem te pretpostavljam da si neki mrzitej svega Hrvatskog i ne vjerujes Kolindi da cemo biti najrazvijenija zemlja EU i Svijeta.

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice