Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

poruka: 63
|
čitano: 16.007
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa".
13 godina
protjeran
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

http://www.soundstream.com/
 
2 19 hvala 1
7 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 a što je to toliko nevjerojatno u tome?

ravna zemlja i šupalj mjesec
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
Louis Pluto kaže...
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 a što je to toliko nevjerojatno u tome?

 Da baš nikakve podatke ne šalje, pa shodno tome nitko ne zna gdje je :)

 

15 godina
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

400 godina kasnije

Moj PC  
31 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

Meni je jedino fascinantno da ni jedan od bilijunasa to nije prije napravio :D ili nesto slicno

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 Naravno da ne. Zemlja je ravna ploča.

0100001001101111011010100110000101101110
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
Roadster i Starman napreduju a ravnozemljaši stoje u potoku i čude se kako on ipak teče...
O Matijeviću jesi li pri piću?!Kud će boca nego da se joca.
Moj PC  
15 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
Za to vrijeme NASA objavljuje 8K video Zemlje s ISS-a, ali ni tu se ništa posebno ne vidi. Još uvijek čekam poštenu svemirsku šetnju pa makar i u 1080p.

 

Znanost nije reality show. Ali s obzirom na danasnju i buduce generacije, izgleda da ce morat postati...

Moj PC  
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...

Samo mi smo tu i tu, a nikakvih slikica. Video da ne spominjemo. Baterija se prigodno ispraznila i tako to...

Za to vrijeme NASA objavljuje 8K video Zemlje s ISS-a, ali ni tu se ništa posebno ne vidi. Još uvijek čekam poštenu svemirsku šetnju pa makar i u 1080p.

 
Dok cekas, evo ti par slika sa mjeseca koje su Kinezi napravili (i objavili). Uzivaj! Pogotovo obrati pozornost na zadnju sliku gdje se "ne vide" Zvijezde, jer zna se da kinezi isto imaju film studio gdje to sve slikaju / stvaraju!

https://www.nationalgeographic.co.uk/space/2017/10/chinas-lunar-lander-delivers-stunning-moon-photos?gallery=1111&image=06china_moon

 
5 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 
A u kaj ti vjerujes?

5 godina
neaktivan
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

nemoguce da je samo do marsa dosao .pa on ima turbo pogon ,,,barem je stigao do alpha centuria

nasa nema pojma

 
0 4 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
Nemon kaže...
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 
A u kaj ti vjerujes?

 u tom i je problem danasnje "znanosti"

preslo je u religiju  tj vjeru

iz dokazivanja cinjenice i priznavanje greske ukoliko si u krivu

do danas hej ja sam taj i taj ja sam uvjek u pravu 

da li vjerujes u mene i moje izmisljotine ili "ubaci neku sprdnju" u to

 

14 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
fx-mooog kaže...
Nemon kaže...
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 
A u kaj ti vjerujes?

 u tom i je problem danasnje "znanosti"

preslo je u religiju  tj vjeru

iz dokazivanja cinjenice i priznavanje greske ukoliko si u krivu

do danas hej ja sam taj i taj ja sam uvjek u pravu 

da li vjerujes u mene i moje izmisljotine ili "ubaci neku sprdnju" u to

 

 
Znanost nije religija. Ne moras u nista vjerovati.  Mozes dokazati da je, ili dokazati da nije (neku tvrdnju). Naravno, ako osoba uopce ima dovoljno dobro znanje da to uopce odradi.

12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
Nemon kaže...
Dok cekas, evo ti par slika sa mjeseca koje su Kinezi napravili (i objavili). Uzivaj! Pogotovo obrati pozornost na zadnju sliku gdje se "ne vide" Zvijezde, jer zna se da kinezi isto imaju film studio gdje to sve slikaju / stvaraju!

 

Kakve veze imaju slike Mjeseca s tim što nema nikakvih snimaka iz Tesline letjelice? Zvijezde se ne vide ni na jednoj fotki, a ne samo na zadnjoj. Ne vide se ni na videu s ISS-a btw, ako možda nisi gledao.

Pa otkud ce biti slika?

 

Falcon Heavy je raketa koja sluzi da bi se u orbitu lansirao teret. S2 je dimenzioniran da moze napraviti direktno ubacivanje u GSO (GEO), a za to mu treba par sati autonomije kako bi u apogeeu napravila cirkularizaciju. I to je upravo razlog zasto su imali par sati slika auta, jer se cekalo da to vrijeme prodje prije ponovnog i finalnog paljenja S2 motora, kao demonstraciju za certifikaciju prije nego USAF dopusti lansiranje neceg vrijednog parsto milijuna ili par milijardi dolara na toj raketi.

 

 

 

To je bila svrha testnog leta, da se radilo o funkcionalnom satelitu misija bi tu, nakon odvajanja od S2 i zavrsila. A tu se radilo o tome da su za USAF morali certificirati upravo taj GSO (GEO) direktno ubacivanje, jer je to jedna, tj. dvije od 9 referentnih orbita za USAF:

 

8 GEO 1 19,323 19,323 0.0 5,000 X X --

9 GEO 2 19,323 19,323 0.0 14,500 -- -- X

 

brojevi su perigee, apogee, inclination, payload mass, A, B, C (klasa tereta: A - 4M fairing, B - 5M fairing, C - 5M extended fairing)

 

Moras imati cca 6 sati autonomije koliko treba da se dodje do te visine od 19323 milje, da se tamo obavi cirkularizacija, jer je tad brzina najmanja, a raketa prelazi taman preko ekvatora, pa se svaka promjena brzine koju 'ulozi' raketa racuna kao veci postotak trenutne, te se GTO od 28 ili slicno stupnjeva inklinacije najefikasnije pretvori u GEO gdje je i perigee i apogee jednak i inklinacija je 0 stupnjeva

 

I naravno da vise baterija od tih 6 sati u S2 neces imati, ako nisu potrebne. To je sve ekstra masa, a masa u S2 je direktno umanjenje raspolozivog korisnog tereta 1:1.

S2 nema solarne panele za punjenje tih baterija, jer ne trebaju. Baterije sluze da moze izdrzati tih par sati i bok. Jos na kraju ima ispustanje svih tekucina i pasiviziranje S2 i to je to (u misijama koje idu u LEO je finalni step paljenje motora za izlazak iz orbite, no u ostalima to nije moguce, eventualno sitno micanje u neki graveyard orbit)

 

Tesla Roadster je do kraja okacen na S2, nije bilo odvajanja, tako da ono sto ide do iza marsa pa nazad je cijeli sklop S2 i Tesla Roadstera.

 

Ne postoji Tesla letjelica 

 

Kad se u tako duboki svemir salje nesto korisno sto se treba javljati nazad, onda on ima jako dobro ziroskope da moze orijentirati antenu prema Zemlji da signal pokupi Deep Space Network, ima solarne panele ukoliko ide negdje blize ili ima RTGove s plutonijem koji mu daju mjesece i godine energije na razini parsto watta. Sve to Falcon S2 i jebeni Tesla Roadster nemaju.

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 12:58 (F10EXX).
 
9 0 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

A zašto mu se mora položaj računati? Zar nema bar neku osnovnu elektroniku u sebi, bar kao neka osnovna sonda?  Zavitlali igračku u svemir? Ufff...

Where else are you going to practice, other than at your actions, speech and thoughts?
 
1 2 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
Nemon kaže...
fx-mooog kaže...
Nemon kaže...
soundstream kaže...

Zar ima netko da stvarno vjeruje u ovo?

 
A u kaj ti vjerujes?

 u tom i je problem danasnje "znanosti"

preslo je u religiju  tj vjeru

iz dokazivanja cinjenice i priznavanje greske ukoliko si u krivu

do danas hej ja sam taj i taj ja sam uvjek u pravu 

da li vjerujes u mene i moje izmisljotine ili "ubaci neku sprdnju" u to

 

 
Znanost nije religija. Ne moras u nista vjerovati.  Mozes dokazati da je, ili dokazati da nije (neku tvrdnju). Naravno, ako osoba uopce ima dovoljno dobro znanje da to uopce odradi.

 pogledaj malo ove zadnje phd "zvijezde" i kako oni rade na tomu

ako nije po njihovom ti si flat earther ili vjerujes u unkorne ili si totalno lud

pogledaj samo tu po td-u ..cim nije po njihovoj "vjeri"  lupaju minuse

 

12 godina
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

Nema slika jer nisu potrebne. Zasto bi trebali postavljati dodatne instrumente? Da bi defuznjacima dokazivali da lansiraju nest? Kog boli briga za ljude koji ne mogu shvatit gravitaciju... 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

Zanimljivo je napadat neciju logiku a vlastita nije ni na putu da bude normalna. Neko je napisao da zasto nema slika kada letjelica prolazi putanju do odredenog mjesta u solarnom sustavu. Zasto nema kamera...itd. Zato jer su ti podaci nebitni, snimati crnilo svemira. 

Ima, al one nisu tu da letjelica bude online 24/7 koda je big brother show. 

 

Ono kaj trebaju slikat je odredenog unaprijed, isplanirano radi samog cuvanja sustava i energije unutar letjelice.

 

Vecina satelita ili sondi na putu do svojeg odredišta je u hibernation modeu. 

http://forum.pcekspert.com/showthread.php?p=3105649#post3105649 - GEARBEST POPUSTI, AKCIJE, KUPONI, GIVEAWAY
Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 13:49 (SimeKZ).
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
Ne postoji Tesla letjelica 

 

Ne Tesla nego Teslina. Aludiralo se na Muskovu SpaceX raketu, koja je furala Tesla roadster. Kažeš da Falcon S2 nema ekstra baterije, a nema jer teško i sve ok. To i dalje ne mijenja činjenicu da na svemirskim "putovanjima" nema fotkih, a ako ih ima, onda su cif rezolucije. Tamo gdje su rezolucije bolje, fotke izgledaju kao da su CGI produkcija umjesto stvarni snimak. Video bi to potvrdio ili demantirao, no videa nema. Eto, jednostavno je za shvatiti. To pak ne znači da je Zemlja ravna ploča ili da se zvijezde trebaju vidjeti kao da je snimano u HDR-u.

To nije tesla ni teslina.

 

Zaboravljas da stvari koji idu tamo negdje u duboki svemir najcesce trebaju godine da dodju do cilja, jer moraju koristiti gravitacijske pomoci raznih planeta, Galileo npr 3 komada oko venere i zemlje, Cassini oko venere dvaput, zemlje i jupitera, Rosetta 4 komada, Parker solar probe cak 7 oko venere da se moze spustiti do sunca. Sve to traje godinama.

 

I sad jos zamisli kad se taj misija osmisljala, i to je trajalo 10 godina najcesce, nekad i vise.

 

E sad se sjeti kakve su kamere bile prije 15 godina.

 

A onda jos moras uracunati da se na takve one of a kind misije nikad ne ugradjuju najnovije off the shelf komponente i tehnologije, nego nesto (bilo tehnologija s kojom se napravi neka one of a kind komponenta, bilo stvarna komercijalnija komponenta) sto se koristi godinama i potvrdjeno je. A pogotovo kad izlazis izvan Zemljinog magnetnog polja moras imati komponente koje su radijacijski ojacane, sto jos ogranicava modernost komponente koju mozes koristiti, modernost u nekom komercijalnom smislu.

 

U najboljem slucaju imati ces kameru i druge instrumente koji su u nekim karakteristikama 15-20 godina stare. 

 

Jednostavno je za shvatiti kad se povrsno gleda :) Ipak treba malo vise znanja od pukog headline internetanja.

 

Vecina onih lijepih slika su CGI, to je samo za popularizaciju znanosti. Nikom ne trebaju originalne Hubble slike, ljudima treba ponuditi sarene stvari da podrzavaju i daljnje trosenje novca na takve misije, a pravi znanstvenici ne umiru kad imaju CIF slike jer ih zanima sustina a ne prezentacija.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 14:01 (F10EXX).
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
SimeKZ kaže...

Zanimljivo je napadat neciju logiku a vlastita nije ni na putu da bude normalna.

 

Gle, manipulira se i mulja sa snimkama. To su jednostavno činjenice, a to što apologeti odmah vide ravnozemljaše i big brother je njihov problem, a ne onih koji postavljaju pitanja. Nitko ne traži fotke crnila svemira i 24-7 video materijale bez montaže nego se uočavaju rupe u prezentaciji informacija. Ni više ni manje.

 Ne manipulira se i ne mulja sa snimkama. To su jednostavno cinjenice. 

 

Vidis kak je jednostavno?

 
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
Zeljko B kaže...

A zašto mu se mora položaj računati? Zar nema bar neku osnovnu elektroniku u sebi, bar kao neka osnovna sonda?  Zavitlali igračku u svemir? Ufff...

Pa sve mozes znati ako znas brzinu i smjer. Nema napajanja za elektroniku, to je bila misija koja je demonstracijska i sluzila je za popularizaciju privatnih lansera i certifikaciju USAF (tu je lova).

 

Najcesci tereti za demonstracijske misije su ili mass simulatori, neki komad zeljeza ili betona, boilerplate teret tipa nefunkcionalne kapsule, ili neki jednostavniji, jeftiniji sateliti napravljeni masovnom tehnologijom, niske cijene i ulozenog vremena da nije steta da failaju do orbite.

 

Ovi su imali mass simulator u obliku tesla roadstera. Jer im se moze i jer su od toga napravili drugi najgledaniji streaming u povijesti Youtubea.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 14:18 (F10EXX).
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
Vecina onih lijepih slika su CGI, to je samo za popularizaciju znanosti. Nikom ne trebaju originalne Hubble slike, ljudima treba ponuditi sarene stvari da podrzavaju i daljnje trosenje novca na takve misije, a pravi znanstvenici ne umiru kad imaju CIF slike jer ih zanima sustina a ne prezentacija.

 

Haha, tako si patronizirajuće možeš objašnjavati djeci doma, ako ih imaš. Sve što si napisao su poznati "znanstveni" pamfleti - oni kao nisu odgovorni za 'headline internetanje', ali rado bi dobili novac od šarenih CGI slikica. Problem je u tome što to ne ide tako, a dokaz da ne ide je u tome što sve više ljudi misli da su to sve skupa pizdarije. I ne, nije problem u tim ljudima, budući oni daju novac. Pravi problem je u prepotentnosti i bahatosti "znanstvenika", koji bi rado novce, a da iste nije kako spada zaslužio. Gori od njih su apologeti, zaljubljenici u "znanost", koji imaju slijepu pjegu na sve što nije "znanstveno" pravovjerno, što je i inače dobro poznat mehanizam svake sekte pa tako i te. Uopće nije teško prognozirati da će se tendencija ignoriranja znanosti samo pojačavati, na sličan način kao što se to dešava crkvi. Vjera je uostalom i jedno i drugo. I Teslina letjelica je bilo jasno, osim ako čita cjepidlaka.

Problem je u ljudima koji misle da su popili svu pamet svijeta.

 

Ako ti smatras da znanstvenik zasluzuje pare tako da radi dobre prezentacije, dio si problema ;)

 
0 0 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Marsa

sve ok, no zaj je s današnjom tehnologijom teško natakariti par full hd kamerica da snime sve ljepote toga putovanja pa i slikice Marsa ?

u čemu je problem ?!

ne treba mi 8K.

 

i hrpa tih malih letjelica koje bauljaju do asteroida i sl., a nema poštenog videa.

sramota.

O nama će pričat ka i mi o Atlantidi, a možda i neće, ma jebo nas nemamo sreće
 
2 7 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
Ne manipulira se i ne mulja sa snimkama. To su jednostavno cinjenice. 

 

Vidis kak je jednostavno?

 

Kako su to činjenice? Ti izgleda ne razumiješ pojam činjenice. Gdje je video svemirske šetnje na ISS-u, tako da se vidi izlazak iz modula i da ekspozicija bude na zvijezde, Mjesec i Sunce? Nema. A zašto nema? Tu su bile postane kineske fotke s Mjeseca, ali gdje je video? Mjesec nije baš tako jako daleko pa da se nepostojanje videomaterijala pravda telemetrijom. Ni Ameri nisu imali pošteni video i tu ne mislim na rezoluciju nego da to nije kako bi čovjek stvarno snimao da je negdje prvi puta i da cijelom čovječanstvu želi pokazati što vidi. Dakle, manipuliranje i muljaža.

Ma cega nema?

 

Kakva ekspozicija na mjesec i zvijezde po danu? Sunca ima koliko oces.

 

 

Ameri su imali los video koji je isao live i posteni video kad su se vratili nazad s filmom.

 

 
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
Anđeo bez falinge kaže...

sve ok, no zaj je s današnjom tehnologijom teško natakariti par full hd kamerica da snime sve ljepote toga putovanja pa i slikice Marsa ?

u čemu je problem ?!

ne treba mi 8K.

 

i hrpa tih malih letjelica koje bauljaju do asteroida i sl., a nema poštenog videa.

sramota.

Jel ti znas kako komuniciraju te letjelice sa zemljom?

 

WIND sonda komunicira sa DSNom vrtoglavom brzinom od 250 bita po sekundi

 

VOYAGER 2 159 bita po sekundi

 

InSight 802 bita po sekundi

 

New Horizons 2000 bita po sekundi

 

Hayabusa 2 wait for it 2.5 kb po sekundi.

 

Jebala vas Full HD kamera.

12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
Ma cega nema?

 

Kakva ekspozicija na mjesec i zvijezde po danu? Sunca ima koliko oces.

Ameri su imali los video koji je isao live i posteni video kad su se vratili nazad s filmom.

 

Nema toga što sam napisao da nema. Ok, ima Sunca. Zaboravih. Kakvom danu? Pa postoje sumrak i noć, što ne? Gdje je taj pošten video s Mjeseca? Live snimak nije loš samo zbog kvalitete nego zato što ne prikazuje ništa posebno.

 Pa live snimak i naknadni snimak pokazuje ono sto mozes vidjeti iz perspektive kamere koju nosi covjek. Ima sasvim ok slika, mjesecevog reljefa. Naravno da nema milenijske fotografije. Tko bi to snimio? 

 

Sto vise mozes imati od neke zablje perspektive:

 

 

 

Sva slijetanja na mjesec su bila u zoru, frajer je slucajno uperio kameru u sunce jednom pa ju je sjebao.

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 15:20 (F10EXX).
 
5 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
Jebala vas Full HD kamera.

 

I Rosetta je komunicirala drek brzinama iako je lansirana 2004. pa svejedno imamo sasvim neloše snimke:

Comet 67P/Churyumov-Gerasimenko

 

Zaključak: drek brzine nisu prepreka za lijepe fotke, kad se iste žele dati na uvid i uopće imaju.

 Fotke da, snimke bas i ne. 

 

A fotki ima od svega, od cega tebe zivcira sto nemamo lijepe fotke, imas od kometa koju si poslao, imas od asteroida cak i video:

 

 

 

 

 

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
Pa live snimak i naknadni snimak pokazuje ono sto mozes vidjeti iz perspektive kamere koju nosi covjek. Ima sasvim ok slika, mjesecevog reljefa. Naravno da nema milenijske fotografije. Tko bi to snimio? 

 

Ako si ti s tim zadovoljan, ja nisam. Izgleda mi kao da se djeca igraju, a ne da ozbiljni ljudi nešto ozbiljno snimaju. Sve se dešava unutar valjda 50-tak metara ukrug. Nema kopanja pijeska, prevrtanja kamenja, nema detaljnih fotki ničega iz blizine, nema... ___________. Taj reljef je mutnjikav i bez veze, a imali su Hasselblad kamere.

Ali ima:

 

https://www.sciencealert.com/images/2017-08/rusty-rock-original-boulder.jpg

 

https://www.lpi.usra.edu/lunar/samples/apollo/tools/

 

Svega ima, ako tome pristupas otvoreno a ne s "ma to je sve namjesteno".

 

Jos daj sad spomeni kamen s C na sebi kao dokaz da je moon landing fejk 

 

Da, ja sam jako zadovoljan. Jer su kamenje pokupili, donijeli nazad, pa smo ga lijepo analizirali na miru u kontroliranim uvjetima.

 
3 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...
F10EXX kaže...
A fotki ima od svega, od cega tebe zivcira sto nemamo lijepe fotke, imas od kometa koju si poslao, imas od asteroida cak i video:

 

Znam za taj video, što samo potvrđuje moj zaključak, da se može kada se ima i kada se hoće. Ne treba se izgovarati na telemetriju i danje svjetlo, koji kao smetaju.

Strpljivo čekam Muskov (ne, ne misli se da će on sam biti u modulu) prelet pored Mjeseca, ako do toga uopće i dođe, pa da čujem koji će tada biti izgovori zašto nema poštenog video zapisa, koji izgleda autentično i kako treba.

Ok, dakle sad imamo jebene fotke s kometa i "moze se kad se hoce" video s asteroida. Dakle, zadovoljan si.

 

Gdje se onda to nece? Daj jedan primjer gdje to nije po tvojim standardima. 

 

Pa bar je Space X otvoren sa svojim videima. Ali sumnjam da ce sa mjeseca biti live video kao sa lansiranja njihovih raketa, jer dok SpaceX ima svoje tracking statione za LEO, oni bas ne mogu primati signale s mjeseca u nekoj kvaliteti, pa ce koristiti DSN. A ovo nisam siguran da je jos gotovo:

 

https://www.space.com/7815-nasa-boost-speed-deep-space-communications.html

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 5.11.2018 15:50 (F10EXX).
 
3 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tesla Roadster i Starman već su stigli iza Mar
ludizao kaže...

Uopće nisam zadovoljan. Napisao sam ti da previše toga fali ili je toliko loše da se gotovo i ne može smatrati za informaciju. Video s Marsa? Nema. Samo fotke koje su lijepljene od puno manjih fotki i sve skupa meh. SpaceX-Falcon-ne-leti-Tesla-nego-roadster nema ništa... snimke Jupitera su muljaža i drugačije od snimki sa Zemlje, a fotke Plutona su loše i neuvjerljive. Izgledaju prije kao CGI nego stvarne snimke, a i ne vidi se bogznakaj. Mutnjikavo. ISS nema pravu svemirsku šetnju nego mi tu radimo ne zaje* se... i snimamo to dosadno što snimamo, a ovo drugo zanimljivo što izgleda kao CGI, e, to možete vidjeti itd. sve na istu foru...

 
Znaci da li si ti 100% siguran / uvjeren da je sve gore sto si napisao istina? Da je sve fejk? Jer po tvojim standardima to sve izgleda fejk? Jel to "znanstveno" mjerilo necega, tj tvoj mozak / ocekivanja / strucnos je dovoljno mjerilo na znanstvenom nivu, da bi se uzelo kao dokaz necega?

Ja u svojem poslu sam sebi ne vjerujem, pa kada i nesto odradim i napravim, imam decke koji mi jos pogledaju da li sam nesto sjebao. Moj mozak radi dobro, ali u 1% vremena nesto sjebe ili ne vidi dobro. Gotovo pa je nemoguce reci da sam ikada bio 100% tocan ili siguran u nesto.

Znaci, imas space walks done by China and Russia (Imas jos i space walks od Rusa kada su imali svoju stanicu Mir gore).

Rusi: (GoPro kamera) - ovo znaci nije NASA i 



Kinezi: 

 
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice