Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

poruka: 18
|
čitano: 4.782
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij".
16 godina
offline
Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

jao, koji bullshit... sve samo da se stvar nahajpa i poberu pare blentavih investitora

Moj PC  
6 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Doslovno prodaja magle.
 
1 0 hvala 0
Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

pa to uopće nije problem, tako može napraviti puno firmi, čak i nešto iskusniji pojedinci, uz dovoljno truda...

 

 

... mislim naravno na animaciju u Blenderu, nešto stock photografija, osnovna obrada videa i eto ti projekta.

 

 

P.S.

a gdje je "proof of concept", znate ono što se napravi prije nego se ode naivnim ovcama investitorima tražiti novce?

 

Moj PC  
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Dok sam čitao imao sam osjećaj da je 2050...A ne 2021...koliki je životni vijek jednog start-up...6 mjeseci....godinu dana...24 sata
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Je i svinje mogu letjeti.
14 godina
offline
Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

Ako ovo nije jedan veliki bulshit nego stvarno radi, tada bi to bilo jedno fenomenalno rješenje i za Zemlju i proizvodnju panela recimo u Sahari kao i za proizvodnju fotonaponskih elektrana na Mjesecu, čime bi se jako ubrzala i pojeftinila izgradnja samodostatne baze na Mjesecu gdje bi se mogli praviti svemirski brodovi za daljnje odlaske na Mars i dalje. Ako nije samoreklama i totalni bulshit tada je ovo super vijest ali kao i moji kolege forumaši prije mene mislim kako je ovo lijepa mamipara bez realnog pokrića. Daj Bože da se varam, ali iskustvo govori drugačije. 

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

 .. startup, od kud krenuti?

-bulšit.

-luxemburg. (eu porezna oaza, interesi..).

-karta svijeta.. pustinje, + niskozemska/benelux .. :) (ne)može u našim peskima?

-stane u kontejner(e) pa je .. a što da treba dva kontejnera? Tj govore u množini, kontejnere.. pa sve reicmo stane u kontejnere, može i mješalica + lopata za bauštelu, cigle, svašta dok se pogon slaže modularno od više kontejnera, pa ne vidim što je tu krucijalno, kao cijevi vodovoda, koje opet stanu u kontejner što ne spriječava da vodovod napravimo u potrebnoj kilometraži.. itd.

-kako znamo da u kontejneru nisu kineski radnici, isti paneli madeinkina? :)

.. no da, teoretski je ok, shema, imamo 'kutiju' i to je to. Bravo! karta svijeta je višak-bonus.

 

edit:

a najslađi dio, objašnjenje 'jednostavnog rada', uđe struja i pijesak, izađe solarni panel.

.. super, osim što fali dio, recimo ostalih sirovina-materijala.. ili je to mađioničarski šešir.. čarobni? .. npr gdje je plastika, lem, nešto što nema u pijesku i struji? no to je sitnica, kinez u nutra ima mobač, naruči i dostava poštom donese potrebno, .. možda tako?

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.8.2021 22:13 (ihush).
 
14 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
To su oni isti majstori koji su privukli investicije za Nikola električne kamione? Snimili video običnog kamiona nizbrdo, pokupili pare investitora i zdimili najbrže što mogu.
Idi i radi nešto korisno!
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Keso kaže...
.. pokupili pare investitora i zdimili najbrže što mogu.

 ma ne.. ili kako se zove firma? maana .. (s neba?).

-naravno da oni nisu takvi, vidi tko im je CSO, istina fejk, jer je lik odavno penzić-72g.. uz par zaposlenih, kao da sad stavim sliku 'tarzana' i kažem da mi je on frendić ili ceo neke đungla-firme.. recimo farme banana, po kojima je hr poznata (izvoz).. :) dok je ceo-frontmen-žena, uli.. onak, razne venture-paravani, klasičan startup koji radi za nasu i ostale s par imena i par zaposlenih.. tj da rade sladoled bilo bi vjerojatno-moguće, ovako ne može ni samu dokumnetaciju koju takav posao traži natipkati u wordu.. itd.

-ili zašto se navodi sjediše u luxemburgu.. kad je firma iz niskozemske, no naravno da je sve čisto-legalno, dok se ne pokaže drugačije :) možda za koji mjesec..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
7 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Keso kaže...
To su oni isti majstori koji su privukli investicije za Nikola električne kamione? Snimili video običnog kamiona nizbrdo, pokupili pare investitora i zdimili najbrže što mogu.

 Nikoli se barem moze priznati da su napravili kamion bez funkcionalnog motora:)

 

Ovi su tipicni bullshit 3D render PR mamac za idiote. Nije mi jasno koji k se u zadnje vrijeme ovakvim idiotizmima uopce daje medijski prostor na Bugu i to skoro stalno od istog novinara.

16 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Ti ako reklamiras proizvod ili nesto sto nije tako onda te mogu krivicno gonit i kaznit, ali ako radis startup onda mozes lagat do mile volje.
Zakaj se takve odma ne globi i zatvori na godinu dvije da ne bu muljali ljude?
12 godina
offline
Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

Tu je riječ o reverzibilnom inžinjeringu. Već postoji provjereni koncept koji radi, ubaciš u kontejner solarnu ploču i s druge strane izađe šoder. Sada treba samo osmisliti inverzni proces

 koji neće samo raditi puštanjem snimke unatrag.

 

 
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
NEW_MAN kaže...
Ti ako reklamiras proizvod ili nesto sto nije tako onda te mogu krivicno gonit i kaznit, ali ako radis startup onda mozes lagat do mile volje.
Zakaj se takve odma ne globi i zatvori na godinu dvije da ne bu muljali ljude?

 a akako bi onda Dragan izvodio svoje idea knockout-e? prema dosadašnjim povratnim informacijama o "laureatima", tamo se proizvode čuda neviđena, svi se besramno obogatili a svijet je predivno mjesto za život 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
NEW_MAN kaže...
Ti ako reklamiras proizvod ili nesto sto nije tako onda te mogu krivicno gonit i kaznit, ali ako radis startup onda mozes lagat do mile volje.
Zakaj se takve odma ne globi i zatvori na godinu dvije da ne bu muljali ljude?

 Osnivači startupa su nastupili u dobroj vjeri: "Mislili smo da ćemo od ovog starog bojlera napraviti teleport ali nije nam uspjelo. Što možemo..."

Investira se na blef jer su mase povodljive, treba samo malo dobrog PR-a i marketinga da investitorima doneseš veliku zaradu. Proizvod? Odgađa se dok ide! 

14 godina
offline
Terrabox: kontejner koji električnu energiju i pij

Za vrijeme 2 SR-a, su Englezi kao i germanska im braća s druge strane kanala baljezgali o super oružju i tako je neki lik došao u Ministarstvo rata s prijedlogom:

 

Baloni s  zrakama smrti...

 

I tako on je donio dokumentaciju o punjenju balona, veličini, nosivosti, sve do prehrane posade i njene zaštite od hladnoće na velikim visinama, opskrbu kisikom...

 

i obrazlaže on tako nadugo i naširoko i tek onda se tek neki čvarkaš dosjeti i pita:

 

a što s zrakama smrti i njihovom vojnom uporabom?

 

a lik mrtav hladan veli:

 

pa mislio sam da ih vi već imate ?!?

 

tako je i ovo: 

 

crna kutija, nahičeš peska vnuter, malo struje dopelaš i - voila! eto solarnih panela isprdnutih s druge strane.....

Ju je je? Je ju je!
Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
ante_etna kaže...

Tu je riječ o reverzibilnom inžinjeringu. Već postoji provjereni koncept koji radi, ubaciš u kontejner solarnu ploču i s druge strane izađe šoder. Sada treba samo osmisliti inverzni proces

 koji neće samo raditi puštanjem snimke unatrag.

 

 -zamjeniš žice plus-minus na bateriji, to je to.. i zato je ovo startup sa super riješenjem.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
12 godina
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
ihush kaže...
ante_etna kaže...

Tu je riječ o reverzibilnom inžinjeringu. Već postoji provjereni koncept koji radi, ubaciš u kontejner solarnu ploču i s druge strane izađe šoder. Sada treba samo osmisliti inverzni proces

 koji neće samo raditi puštanjem snimke unatrag.

 

 -zamjeniš žice plus-minus na bateriji, to je to.. i zato je ovo startup sa super riješenjem.

 Dobar! :) 

Mi se zahebavamo, aTheranos je pobrao milijardu dolara na automatu veličine mikrovalke. Metneš prst u rupu, pikne te iglica, uzme kap krvi i dobiš nalaze i terapiju za triper za kojeg nemaš blagog pojma gdje i kako si ga pobrao. Nikakvi labosi i lakmusi. 

Živimo u doba u kojemu vlada industrija obećanja što i nije tako loše jer znači da imamo za jest' i grijanje.

Slično je bilo prije sto godina kada su telegraf i zvučni film bili internet i 8K današnjice. 

Onda je Wallstreet rekao da je crni četvrtak i dosta je zajebancije. Srećom, bilo je vođa koje su obećavale izlaz, ima ih i danas pa bismo mogli ponoviti 20 stoljeće za kojim nostalgično čeznemo. 

2 godine
neaktivan
offline
Re: Terrabox: kontejner koji električnu energiju i
Ili bolje:

Voda i sunce ulaz.
Krumpir izlaz.
Poruka je uređivana zadnji put sri 4.8.2021 7:47 (Theophilus Ruy).
 
1 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice