Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

poruka: 57
|
čitano: 11.564
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em".
15 godina
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Ono kad misliš da nemogu izmislit veću idiotariju. 

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
Moj PC  
8 9 hvala 0
14 godina
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

vraćamo se polako na jedra, vesla, konje... 😀

jedino što me muči sa umjetnom inteligencijom je sram koji ću osjećati kad shvati koliko smo glupi.
Moj PC  
8 0 hvala 0
15 godina
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Praktički isti projekt od prije par godina.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Blue_Fatal1ty kaže...

Ono kad misliš da nemogu izmislit veću idiotariju. 

 Ono kad misliš da će se ljudi, koji nemaju štogod pametno za napisati, suzdržavati od pisanja.

 

fredii kaže...

Praktički isti projekt od prije par godina.

Ima raznih projekta teretnih brodova pogonjenih ili djelomično potpomognutih snagom vjetra. Ovaj sistem se razvija još od početka 2000ih.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 9:24 (Gallu).
8 godina
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
meni se sviđa ideja, treba težiti k tome da se ima neki alternativni pogon koji bi koristio bespoatnu energiju a to je Vjetar, nebi bilo loše da još uklope energiju sunca. ... Dakle, ostanete bez goriva, i imate barem mogučnost, i ako je mala da koristite tu alternativu :)
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Gallu kaže...

Ima raznih projekta teretnih brodova pogonjenih ili djelomično potpomognutih snagom vjetra. Ovaj sistem se razvija još od početka 2000ih.

 Taj sistem je razvijen prije koju tisuću godina i da je valjao ne bi prešli na parne i kasnije dizel motore.

16 godina
online
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Hm... da.

A da se umjesto ovakvih priča za djecu kažnjava ili bar ne potiče pretjerani i besmisleni konzumerizam, teretni brodovi bi bili bar 10 puta lakši - jednostavnije i bolje rješenje, ali to je, što se kaže, non-starter.

Ovako će brodove još povećati jer kao sad su zeleniji.

Amenoum
 
4 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b

Ima raznih projekta teretnih brodova pogonjenih ili djelomično potpomognutih snagom vjetra. Ovaj sistem se razvija još od početka 2000ih.

 

Prije par godina je bio članak o tome, sada opet sa istim tekstom. Doslovce C/P.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
2 godine
protjeran
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Ma kojih par godina :

 

Shin Aitoku Maru (1980)

 

Teretnjaci na zmaja (2005) članak od prije 16 godina.

 

https://www.economist.com/technology-quarterly/2005/09/17/sailing-ships-with-a-new-twist

 

Skysails kompanija je osnovana 2001 god.

Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 17:58 (File32).
 
3 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Pošto opet prelaze na vjetar, znači da dizel ne valja?
Svaka tehnologija ima svoje vrijeme sukladno napretku znanja o prednostima i nedostacima.
3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
I manji i veći brodovi troše manje goriva ako za dio pogona koriste vjetar.
Konzumerizam je isto problem, ali ne možeš to povezivati sa smanjenjem potrošnje goriva.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.12.2021 19:08 (Gallu).
16 godina
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Postoji razlog zasto smo presli s jedra.


 
1 0 hvala 0
5 godina
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

.

 
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
A isto tako postoji razlog zbog kojeg im se (djelomično) vraćamo...
15 godina
neaktivan
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

'Zmaj promjera 500 četvornih metara'

 

 

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
dado kaže...
Postoji razlog zasto smo presli s jedra.


Koji je to razlog a vidljiv je u tom videu?

2 godine
neaktivan
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Što glupava ekologija neće sve napravit...  Najbolje se vratit na jedra i vesla...  Ako ovo prođe biskaj ili bilo koje tako "mirno" more prodajem diplomu... 

 
0 1 hvala 0
15 godina
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

-upgrade verzija, peljari-lađari (s volge..) uz taktove šaljapina i razdragana lica težaka koji u znoju lica po cijeli dan navlače barku preko horizonta beskrajne rusije tj njenih rijeka. Čista ekologija, kao i demagogija u stilu neka jedu kolače.. ej-juhnjem, e-juhnjem...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
1 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Ekologija da

Glupava kapitalistička krkanska ekologija ne

 
1 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
ZaliazniMacan kaže...

Što glupava ekologija neće sve napravit...  Najbolje se vratit na jedra i vesla...  Ako ovo prođe biskaj ili bilo koje tako "mirno" more prodajem diplomu... 

Kako si dobio diplomu ako mislis da ovi sustavi nisu potpuno uklonjivi kad su uvjeti takvi da to traze? Kite se automatski uvuce, jedro se izdusi....

 

Sistem je jednostavan i omogucava ustede, al ne, to je starinski i ne valja  

 

Ajte vi citat doktorski rad naseg Vicegradonacelnika...

3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Prodaj diplome, čupaj kabele, ovi brodovi već plove komercijalno na prekooceanskim rutama.
2 godine
neaktivan
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Jedrilica= tanker bulk cruiser cemical roro lng lpg... Što ćemo onda objašnjavat jedrilicaru klase laser na 50m od obale od uvjetima na oceanu... 

I da sea cloud ima jedra kad si tako pametan znaš li uopće što je sea cloud? 

 

 
0 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
ZaliazniMacan kaže...

Jedrilica= tanker bulk cruiser cemical roro lng lpg... Što ćemo onda objašnjavat jedrilicaru klase laser na 50m od obale od uvjetima na oceanu... 

I da sea cloud ima jedra kad si tako pametan znaš li uopće što je sea cloud? 

 

Sinovac ovi kitevi o kojima se u clanku pise su deklarirani za do 50 cvorova vjetra, znas li ti sta je 50 cvorova?

Ja mislim da tebi k*rca jasno nije o cemu pricas... 

 

 

3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b

Samo prodaja diplomu. Nemoj se još dublje uvaljivati.

 

MS Beluga SkySails - Cargo Ship - Ship Technology (ship-technology.com)

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2021 9:34 (Gallu).
2 godine
neaktivan
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

To je izum tople vode. Ima nešto što se zove stabilitet broda i sa tim mastom kakav bi dizajn trebao biti?  Zamisli brod sa tim na 50 čvorova u indijskom ili tihom oceanu di su još valovi kad brod ide skoro do načinim embankmenta... Papir trpi svašta... 

Isto ko samovozeci brodovi eto samo što nisu...  Samo što samovozeca posada treba biti isto na brodu...  

Za neke projekte treba rec da su gluposti ovo je jedan takav projekt... 

Inače na brodogradnji na 2 godine kolege studenti su trebali napravit dizajn broda bilo koje vrste ali sa jednom preinakom... Jedan lik je na tanker nakrkljao isto 4 masta i jedra na što ga je profesor bacio jer to nema nikakvog smisla a brod ograničava u svemu...  I na nijednom brodu za prijevoz robe neće to nikad bit implenentirano osim ako se ne nađe način da se mast u slučaju nevere  efektivno spusti.... Tako ostaju neki glupavi prototipi i eventualno neke putničke kartice za krstarenja uz obalu...  A ovaj genijalni izum me podsjeća na solarne panel na barci nekog rimcevog čudotvornog inženjera koji je isto žestoki fail ali ode i ja u medijima se pisalo kako lik osnova firmu za to a koncept i stvarna primjena ogromna 0...

 
3 1 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Gallu kaže...

Samo prodaja diplomu. Nemoj se još dublje uvaljivati.

 

MS Beluga SkySails - Cargo Ship - Ship Technology (ship-technology.com)

 Zato maersk cgm msc csc evo svi stavljaju jarbol...  Ma daj me nemoj povlačit za jezik....  Cargo brod 130m 😂...  Djeluje ko projekt hrvatske pošte...  Inače nadi mi na sea captainu di je taj brod danas?  Nema nikakvih informacija iza 2008... Ako uopće plovi i nije završio u rezalistu... Ovo je još jače od jedara 😂 

3 godine
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
ZaliazniMacan kaže...
Gallu kaže...

Samo prodaja diplomu. Nemoj se još dublje uvaljivati.

 

MS Beluga SkySails - Cargo Ship - Ship Technology (ship-technology.com)

 Zato maersk cgm msc csc evo svi stavljaju jarbol...  Ma daj me nemoj povlačit za jezik....  Cargo brod 130m 😂...  Djeluje ko projekt hrvatske pošte...  Inače nadi mi na sea captainu di je taj brod danas?  Nema nikakvih informacija iza 2008... Ako uopće plovi i nije završio u rezalistu... Ovo je još jače od jedara 😂 

 

Aha.. sada ćemo "sa to ne bi funkcioniralo" na "pa zašto to svi nemaju."

Tehnologija je dokazano funkcionira, skalabilna je. A ti nastavi postavljati pitanja jednaka "pa zašto Mercedes SL ne može osvojiti Pariz Dakar" i dolaziti do zaključka da je to šrot auto.

14 godina
protjeran
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
Gallu kaže...
ZaliazniMacan kaže...
Gallu kaže...

Samo prodaja diplomu. Nemoj se još dublje uvaljivati.

 

MS Beluga SkySails - Cargo Ship - Ship Technology (ship-technology.com)

 Zato maersk cgm msc csc evo svi stavljaju jarbol...  Ma daj me nemoj povlačit za jezik....  Cargo brod 130m 😂...  Djeluje ko projekt hrvatske pošte...  Inače nadi mi na sea captainu di je taj brod danas?  Nema nikakvih informacija iza 2008... Ako uopće plovi i nije završio u rezalistu... Ovo je još jače od jedara 😂 

 

Aha.. sada ćemo "sa to ne bi funkcioniralo" na "pa zašto to svi nemaju."

Tehnologija je dokazano funkcionira, skalabilna je. A ti nastavi postavljati pitanja jednaka "pa zašto Mercedes SL ne može osvojiti Pariz Dakar" i dolaziti do zaključka da je to šrot auto.

Pusti ga, pokusava se nametnut kao neki autoritet temeljem pomorskog faksa u hrvata, koji je zesca sprdacina (znam jer imam diplomu istoga, a bio sam i najbolji student na istom )

Sea Cloud spominje kao primjer maritimnih sposobnosti jedrilica, pametnom dosta 

2 godine
neaktivan
offline
Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli bi em

Eto niti sam završio pomorski jedino što sam bio na brodovima i vidio sam što i kako...  Ovo što vas dvoje pričate možete prodavat ispred lokalnog dućana s pivom u ruci kad se pričaju bajke i basne....

Lipo eto pitam koji će veliki teretnjak imat ovo? Za 50 100 godina možda ako se otkriju novi materijali možda ali trenutno ovo je kao da je projekt vice mihanovica a realizira debeljak ili onaj iz brodotrogira... 

Ali svaka budala ima svoje veselje...  Ja na ovo nebi kročio da mi dadu 1000 puta veću plaću...  Ako wartsila man i slični izume ovako nešto i to se montira ok ali eto ne vidim baš da imaju taj projekt...

Da zato sto jedini jedrenjak koji sam vidio da zna malo i oceana tuc je taj sea cloud ne ovaj paraglajding brod sa 130m i točno 5 kontejnera ili ovaj što ga može tuc 50 čvorova...  Ako si hrabar uzmi onda ovako nešto i uđi u vitar od 50 čvorova sa valovima pa da te vidim...  

Genijalci more vidili na razglednici a brod u bazenu... 

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.12.2021 11:41 (ZaliazniMacan).
 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Teretnjaci pogonjeni divovskim jedrima mogli b
ZaliazniMacan kaže...

Eto niti sam završio pomorski jedino što sam bio na brodovima i vidio sam što i kako...  Ovo što vas dvoje pričate možete prodavat ispred lokalnog dućana s pivom u ruci kad se pričaju bajke i basne....

Lipo eto pitam koji će veliki teretnjak imat ovo? Za 50 100 godina možda ako se otkriju novi materijali možda ali trenutno ovo je kao da je projekt vice mihanovica a realizira debeljak ili onaj iz brodotrogira... 

Ali svaka budala ima svoje veselje...  Ja na ovo nebi kročio da mi dadu 1000 puta veću plaću...  Ako wartsila man i slični izume ovako nešto i to se montira ok ali eto ne vidim baš da imaju taj projekt...

Da zato sto jedini jedrenjak koji sam vidio da zna malo i oceana tuc je taj sea cloud ne ovaj paraglajding brod sa 130m i točno 5 kontejnera ili ovaj što ga može tuc 50 čvorova...  Ako si hrabar uzmi onda ovako nešto i uđi u vitar od 50 čvorova sa valovima pa da te vidim...  

Genijalci more vidili na razglednici a brod u bazenu... 

Preglupo je da bi se uopce komentiralo, niti jedan jedini argument protiv ovog sistema do sad nisi naveo. Zalizani Macane 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice