U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

poruka: 222
|
čitano: 34.401
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.".
10 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
silvio3105 kaže...
Pod sigurno me mislim 100% apsolutno sigurno, već dovoljno sigurno da ti na duže staze neće napravit stranje...

 

NITI jedan lijek nije 100% siguran - netko i na običan Andol reagira loše...

15 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Ajmo malo sad okrenit, ovi su narcisoidni ok, ali kakve su osobe koje vjeruju nekom poznatom prevarantu npr. fizeru. Znači vjeruješ pokvarenom ucjenjivačkom muljatoru koji te zajebe opet i opet. Koja je dijagnoza za takve, jesu oduzeti, slijepi i gluhi jer ne slušaju ne žele vidjeti? Ovo je vjerovatno samo dio onog šta su sjebali,afrikanci su ih po njihovom"dobru" upoznali:

 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/svi-pfizerovi-skandali-lijekovi-koji-uzrokuju-ostecenje-srca-podmicivanje-lijecnika-i-lazno-oglasavanje-foto-20211207

 

https://www.poslovni.hr/strane/pfizeru-23-milijarde-dolara-kazne-za-mito-lijecnicima-i-prikrivanje-nuspojava-lijekova-125760

 

https://lidermedia.hr/lider-plus/lidertrend/johnson-johnson-mora-platiti-230-milijuna-dolara-zbog-zavaravajuceg-marketinga-137456

 

https://www.tportal.hr/biznis/clanak/izumili-su-carobnu-plavu-tableticu-a-sad-tvrde-da-imaju-cjepivo-za-koronavirus-saznajte-sve-o-pfizeru-farmaceutskom-divu-koji-donald-trump-krivi-da-mu-je-ukrao-predsjednicke-izbore-20201110

 

Ucjenjivanje:

Naši su priznali da su natjerani uzeti 12 mil doza.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put uto 23.8.2022 14:01 (dery).
Moj PC  
5 2 hvala 1
2 godine
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

idemo na početak...

 

osnovno pitanje je;

*mislite li da bi bilo više mrtvih od posljedice covida 19, da nisu na tržište stavljena Pfizer i ostala cjepiva ?

 

 

 

 

 

23 DA
4 NE
1 NE ZNAM, nisam educiran
Du bist eines meiner kleinen Schweinchen !
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
dery kaže...

Ajmo malo sad okrenit, ovi su narcisoidni ok, ali kakve su osobe koje vjeruju nekom poznatom prevarantu npr. fizeru. Znači vjeruješ pokvarenom ucjenjivačkom muljatoru koji te zajebe opet i opet. Koja je dijagnoza za takve, jesu oduzeti, slijepi i gluhi jer ne slušaju ne žele vidjeti? Ovo je vjerovatno samo dio onog šta su sjebali,afrikanci su ih po njihovom"dobru" upoznali:

 

 Biti prevarant i biti iza neke globalne zavjere u kojem se pušta virus kako bi se prodavalo cjepivo je totalno različita stvar. U korporativnom svijetu važi nepisano pravilo, laički "ko će koga zajebati". Farmacija je ništa drugo nego business i bilo bi čudo da se ovakve stvari ne događaju. Ni prvi ni zadnji put da je neka firma potkupljivala doktore, to se svakodnevno događa jer je često taj doktor onaj koji bira između istog proizvoda različitog proizvođača ili različitih proizvoda i oni lobiraju od sitnica kao što su blok i kemijska olovka pa do direktnog potkupljivanja novcem. Ponekad ih se u tome ulovi pa završe na sudovima i u medijima.

Pitanje broj jedan, kako je moguće da u državama u kojima su, po teoretičarima zavjera, mediji i vlast pod kontrolom farmaceutskog lobija isti ti farmaceuti završe na sudu i razapinje ih se po medijima?

Znači sve šo si linkao je kontraargument takvim tvrdnjama. Apsolutno nema nikakve logike da npr. američka vlast, zato jer je potkupljena, istovremeno svoje građane obmanjuje savjetujući im cijepljenje dok na sudu osuđuje iste te farmaceute i nabija im astronomske kazne. Pa ili sam potkupljen ili nisam. Ako jesam, sigurno neću globiti onoga ko me plaća.

 

Ako već logika ne pomaže u osporavanju tih teorija zavjera, možda je nekome matematika bliža. Na svijetu ima, ajmo zaokružiti, 8 milijardi ljudi. "Ulična" cijena najskupljeg cjepiva je 15$. Znači ajmo odbiti troškove istraživanja, proizvodnje, skladištenja, transporta, distribucije... i zamisliti da će se svih 8 milijardi (znači i bebe, djeca, imunokompromitirani...) ljudi cijepiti dolazimo do iznosa od 120.000.000.000$ (slovima sto dvadeset milijardi dollara).

Pa jebeni Microsoft je za akviziciju jednog izdavača video igara (Activision) platio 70 milijardi $. Pa jel shvaćate vi koliko su to smiješni iznosi u okvirima globalne ekonomije?? Jel vam jasno da farmaceut od tih uličnih 15$ zaradi možda trećinu i da bi od toga što je zaradio trebao potplatiti sve svjetske medije, liječnike, znanstvenike... pa da se svih tih 8 milijardi ljudi cijepi s deset doza to je neozbiljno mali novac da bi mogao išta određivati.

 

15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
BlueMax kaže...

Pitanje broj jedan, kako je moguće da u državama u kojima su, po teoretičarima zavjera, mediji i vlast pod kontrolom farmaceutskog lobija isti ti farmaceuti završe na sudu i razapinje ih se po medijima?

Znači sve šo si linkao je kontraargument takvim tvrdnjama. Apsolutno nema nikakve logike da npr. američka vlast, zato jer je potkupljena, istovremeno svoje građane obmanjuje savjetujući im cijepljenje dok na sudu osuđuje iste te farmaceute i nabija im astronomske kazne. Pa ili sam potkupljen ili nisam. Ako jesam, sigurno neću globiti onoga ko me plaća.

 

 Blago tebi.Sve je ukalkulirano zaradili 100 milijardi platili 30 i ja bi tako.Ja se držim one možeš me zajeb samo jednom.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Blago meni? Zašto? Zato što si ti tako naivan?

Već sam ti napisao da se po najoptimističkijim procjenama vrijednost posla s cjepivima protiv COVID-a vrti u par stotina milijardi dollara. Zašto bi ja, ako imam vlast pod kontrolom ostao bez tih "čistih" 30 milijardi? I to 30 milijardi od samo jednog od proizvođača.

Jasno mi je da je po teoretičarima zavjera uvijek iza svega jedna osoba koja upravlja svime.

 

Pokušao sam ti dočarati o kojim novcima se u biti radi ali mogu i nastaviti. Ukupna vrijednost Pfizera je cca 270 milijardi $. Znači vrijednost svih poslova, imovine, ugovora, predviđeni rast... Cjepivo je kap u moru njihovog poslovanja. Jedan Activision, izdavač igrica je prodan za 70 milijardi. Ako Pfizer ima novca kontrolirati cijeli svijet onda bi Activision mogao kontrolirati barem Europu i Ameriku? Imati sve političare, znanstvenike i medije na platnoj listi?

 

Zapitaš li se ikad kako to da ni jedan oporbeni političar na svijetu nije istupio i iznio dokaze kako ga je farmaceutski lobi pokušao pokupiti? Takav istup donio bi mu vlast i puno više utjecaja i novca nego što jedan Pfizer može donijeti. Je li moguće da ne postoji baš nitko na ovoj planeti ko je toliko pošten pa da kaže - pokušali su me potkupiti?

Koliko novca je potrebno za usuglasiti stavove Amerike i Kine, Izraela i Irana, Indije i Pakistana... 

 

Što je s lobijima autoindustrije, industrije poluvodiča, turizma, nekretnina... kako to da oni koji su zbog korona krize izgubili stotinama puta više nego što su farmaceuti zaradili nisu odlučili nekoga potkupiti? Pa imaju puno više novca a situacija ih uništava? Pa pogledaj samo Kinu. Kod njih ne postoji zarada od cijepljenja a kompletna ekonomija im se urušava. Zašto oni nisu zauzeli dijametralno suprotan stav od Amerikanaca, kako to inače rade.

Zašto bilo koji političar na Islandu gdje se za naznaku korupcije ide 10 godina u zatvor nije rekao "neću" prljavom novcu? 

Koliko bi jedna takva savršena mašinerija korupcije zapravo koštala?

 

U kojem god smjeru kreneš lako dođeš do toga da teorija kako farmaceutski lobi upravlja svjetskom politikom, znanošću i ekonomijom jednostavno ne drži vodu.

Ali ne, ti ćeš bez problema kao argument korumpiranosti politike linkati članak iz kojeg se vidi kako je politika osudila one koji je financiraju.

Prvo sam htio napisati "da, blago meni, ubio bi se da sam tako plitak" ali onda sam shvatio da ne bi jer ne bi bio svjestan koliko sam plitak.

 

 
6 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
BlueMax kaže...
dery kaže...

Ajmo malo sad okrenit, ovi su narcisoidni ok, ali kakve su osobe koje vjeruju nekom poznatom prevarantu npr. fizeru. Znači vjeruješ pokvarenom ucjenjivačkom muljatoru koji te zajebe opet i opet. Koja je dijagnoza za takve, jesu oduzeti, slijepi i gluhi jer ne slušaju ne žele vidjeti? Ovo je vjerovatno samo dio onog šta su sjebali,afrikanci su ih po njihovom"dobru" upoznali:

 

 Biti prevarant i biti iza neke globalne zavjere u kojem se pušta virus kako bi se prodavalo cjepivo je totalno različita stvar. U korporativnom svijetu važi nepisano pravilo, laički "ko će koga zajebati". Farmacija je ništa drugo nego business i bilo bi čudo da se ovakve stvari ne događaju. Ni prvi ni zadnji put da je neka firma potkupljivala doktore, to se svakodnevno događa jer je često taj doktor onaj koji bira između istog proizvoda različitog proizvođača ili različitih proizvoda i oni lobiraju od sitnica kao što su blok i kemijska olovka pa do direktnog potkupljivanja novcem. Ponekad ih se u tome ulovi pa završe na sudovima i u medijima.

Pitanje broj jedan, kako je moguće da u državama u kojima su, po teoretičarima zavjera, mediji i vlast pod kontrolom farmaceutskog lobija isti ti farmaceuti završe na sudu i razapinje ih se po medijima?

Znači sve šo si linkao je kontraargument takvim tvrdnjama. Apsolutno nema nikakve logike da npr. američka vlast, zato jer je potkupljena, istovremeno svoje građane obmanjuje savjetujući im cijepljenje dok na sudu osuđuje iste te farmaceute i nabija im astronomske kazne. Pa ili sam potkupljen ili nisam. Ako jesam, sigurno neću globiti onoga ko me plaća.

 

Ako već logika ne pomaže u osporavanju tih teorija zavjera, možda je nekome matematika bliža. Na svijetu ima, ajmo zaokružiti, 8 milijardi ljudi. "Ulična" cijena najskupljeg cjepiva je 15$. Znači ajmo odbiti troškove istraživanja, proizvodnje, skladištenja, transporta, distribucije... i zamisliti da će se svih 8 milijardi (znači i bebe, djeca, imunokompromitirani...) ljudi cijepiti dolazimo do iznosa od 120.000.000.000$ (slovima sto dvadeset milijardi dollara).

Pa jebeni Microsoft je za akviziciju jednog izdavača video igara (Activision) platio 70 milijardi $. Pa jel shvaćate vi koliko su to smiješni iznosi u okvirima globalne ekonomije?? Jel vam jasno da farmaceut od tih uličnih 15$ zaradi možda trećinu i da bi od toga što je zaradio trebao potplatiti sve svjetske medije, liječnike, znanstvenike... pa da se svih tih 8 milijardi ljudi cijepi s deset doza to je neozbiljno mali novac da bi mogao išta određivati.

 

 

Točno ovo. Baš mi je tip koji radi u jednoj farmaceutskoj kompaniji rekao da su na cijepivima marže jadne. 

 

Pa Pfizer dere pun kufer više love na viagri nego na cijepivima.

6 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Cansee kaže...
BlueMax kaže...
dery kaže...

Ajmo malo sad okrenit, ovi su narcisoidni ok, ali kakve su osobe koje vjeruju nekom poznatom prevarantu npr. fizeru. Znači vjeruješ pokvarenom ucjenjivačkom muljatoru koji te zajebe opet i opet. Koja je dijagnoza za takve, jesu oduzeti, slijepi i gluhi jer ne slušaju ne žele vidjeti? Ovo je vjerovatno samo dio onog šta su sjebali,afrikanci su ih po njihovom"dobru" upoznali:

 

 Biti prevarant i biti iza neke globalne zavjere u kojem se pušta virus kako bi se prodavalo cjepivo je totalno različita stvar. U korporativnom svijetu važi nepisano pravilo, laički "ko će koga zajebati". Farmacija je ništa drugo nego business i bilo bi čudo da se ovakve stvari ne događaju. Ni prvi ni zadnji put da je neka firma potkupljivala doktore, to se svakodnevno događa jer je često taj doktor onaj koji bira između istog proizvoda različitog proizvođača ili različitih proizvoda i oni lobiraju od sitnica kao što su blok i kemijska olovka pa do direktnog potkupljivanja novcem. Ponekad ih se u tome ulovi pa završe na sudovima i u medijima.

Pitanje broj jedan, kako je moguće da u državama u kojima su, po teoretičarima zavjera, mediji i vlast pod kontrolom farmaceutskog lobija isti ti farmaceuti završe na sudu i razapinje ih se po medijima?

Znači sve šo si linkao je kontraargument takvim tvrdnjama. Apsolutno nema nikakve logike da npr. američka vlast, zato jer je potkupljena, istovremeno svoje građane obmanjuje savjetujući im cijepljenje dok na sudu osuđuje iste te farmaceute i nabija im astronomske kazne. Pa ili sam potkupljen ili nisam. Ako jesam, sigurno neću globiti onoga ko me plaća.

 

Ako već logika ne pomaže u osporavanju tih teorija zavjera, možda je nekome matematika bliža. Na svijetu ima, ajmo zaokružiti, 8 milijardi ljudi. "Ulična" cijena najskupljeg cjepiva je 15$. Znači ajmo odbiti troškove istraživanja, proizvodnje, skladištenja, transporta, distribucije... i zamisliti da će se svih 8 milijardi (znači i bebe, djeca, imunokompromitirani...) ljudi cijepiti dolazimo do iznosa od 120.000.000.000$ (slovima sto dvadeset milijardi dollara).

Pa jebeni Microsoft je za akviziciju jednog izdavača video igara (Activision) platio 70 milijardi $. Pa jel shvaćate vi koliko su to smiješni iznosi u okvirima globalne ekonomije?? Jel vam jasno da farmaceut od tih uličnih 15$ zaradi možda trećinu i da bi od toga što je zaradio trebao potplatiti sve svjetske medije, liječnike, znanstvenike... pa da se svih tih 8 milijardi ljudi cijepi s deset doza to je neozbiljno mali novac da bi mogao išta određivati.

 

 

Točno ovo. Baš mi je tip koji radi u jednoj farmaceutskoj kompaniji rekao da su na cijepivima marže jadne. 

 

Pa Pfizer dere pun kufer više love na viagri nego na cijepivima.

baš me zanimalo - 1 google kasnije: Znači ne 3000:

 

According to The new york times, Pfizer said that the revenue accounted for nearly a quarter of its total revenue, making the vaccine by far the company's most lucrative product. (https://news.yahoo.com/much-pfizer-made-coronavirus-vaccine-161641497.html)

 

 

 

NULL!=NULL
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
25% je sitnica. Ja ne bi bez 50+% ništa uradio.. Sitna je to lova. 💵
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Ali to nije sve - nakon prve, ide druga, pa onda i treća, pa booster prva, druga, treća, nek me prati sreća.
A koliko su se države obvezale kupiti iako će većina toga završiti u spalionici.
8 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
forumaš kaže...
Ta paučina nije nikakva teorija nego dokumentirana pojava koje se svi sjećamo, jer se svakodnevno to prikazivalo tih dana rata na HRTu. Bojni otrovi, psihološki rat...tko bi ga znao. Vojna tajna protivničke vojske

 Naravno, niti nisam rekao da je paucina teorija zavjere, samo pitao - dali je nesto toliko dobro dokumentirano, i cega se jos masa ljudi sjeca jer su svjedocili tome, 30 godina kasnije i dalje nerazjasnjeno jer se nema sto razjasniti, ili mozda nekome nije u cilju da se razjasni....

Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Ovo šta si napisao je gledanje na stanje kroz šarene naočale. Lova od čovjeka čini šta ljudski um ne može zamislit. Eto jednostavno bez puno filozofiranja ako me pratiš.Vrijeme će ti pokazat kamo idemo, ma bit će sve to dobro uživaj.

kradem mine iz minskog polja
6 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
zato nikada necemo biti bogati :))))
NULL!=NULL
15 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

 

U politici se ništa ne događa slučajno. Ako se dogodi, možete se kladiti da je tako planirano. - Franklin D. Roosevelt

 

Ovaj pametan čovjek teoretičar zavjere ili je možda nešto iz iskustva znao.

kradem mine iz minskog polja
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
dery kaže...

Ovo šta si napisao je gledanje na stanje kroz šarene naočale. Lova od čovjeka čini šta ljudski um ne može zamislit. Eto jednostavno bez puno filozofiranja ako me pratiš.Vrijeme će ti pokazat kamo idemo, ma bit će sve to dobro uživaj.

 Ali koja lova? Ako ti farmaceutska industrija ponudi npr. 30 milijardi da vršim lockdown koji mi uništava ekonomiju i trošim državni novac za cjepivo a autoindustrija ponudi 50 milijardi da negiram koronu što će dovesti do porasta ekonomije i više novca u državnoj blagajni, što me čini uspješnijim političarem, što ću izabrati. Ali nisam to samo ja, to su tisuće političara, novinara, znanstvenika u mojoj državi. a di su tek druge, puno veće i bogatije države. Pa da se nitko, baš nitko, nije našao reči ja ću biti pošten, imam dovoljno novca i bitniji mi je moj ugled i dobrobit ljudi koje zastupam. Prvi ja da mi netko ponudi milijun dolara ne bi pristao na nešto što bi moglo nekome naštetiti ili ga ubiti. Pa prvi novinar koji bi u javnost izašao s pričom kako su ga farmaceuti pokušali kupiti dobio bi Pulitzera.

Ali da ja i pristanem na milijun, koliki bi bio iznos za potplatiti sve?

15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Ako se još nisi upoznao da te upoznam sa tvojim šefovima.Pozdravljaju te:

 

https://express.24sata.hr/life/ovo-je-5-najmocnijih-obitelji-koje-upravljaju-svijetom-8472

 

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Tako je! To su šefovi nas koji ne vidimo pored zdravih očiju.

Jel znaš da za tvoj način razmišljanja postoji dijagnoza?

 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os

Ovo sve govori o tebi. Ako ne mozes drugacije onda ides da vredjas ljude.

12 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Nikoga ja ne vrijeđam. Umjesto da čitate gluposti prolistajte malo stručnu literaturu. Ili je paranoik ili je trol, ovisno jel ovo ozbiljno misli il se zajebaje.
5 godina
neaktivan
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

Njima nije cilj nas sve pobiti vec im je cilj stvoriti sto vecu kolicinu bolesnih ljudi koji ako zele zivjeti moraju uzimati njihove lijekove citav zivot. Zele stvoriti dozivotnu "pretplatu" jer tako imaju konstantni priljev novca. Nakon godinu dana vidjelo se da uglavnom vecina ljudi koji su umrli od korone ako su umrli od korone jer se za vrijeme pandemije sve pripisivalo koroni su bili ili pretili ili su bili jako stari ili su imali jos hrpetinu bolesti uz koronu. Najbolje rjesenje za koronu je taj da se ljudi pocnu vise kretati, baviti nekim sportom i uravnoteziti prehranu. Cim tako zivis odmah si si povecao sanse za bolji zivot. Po meni propaganda se trebala fokusirati na zdravi nacin zivota a ne na zatvaranje i cjepiva upitne kvalitete.

 

Najveci problem farmaceutske industrije je taj sto se sve vrti oko novca a ne oko covjeka. Njima nije cilj da ljudi budu zdravi jer zdrav covjek ne treba lijekove sto je po meni dosta zastrasujuce. Drzava bi trebala imati farmaceutske firme i trebala bi se financirati direktno iz proracuna. Tada bi znacilo da je bolestan covjek= trosak a ne bolestan covjek = novac. Time bi dobili lijekove koji su sigurniji i koje bi isli na to da se direktno izlijeci covjeka od neke bolesti a ne da se prave lijekovi da cim ih prestanes uzimati da ti se bolest vrati.

 
3 0 hvala 0
9 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

 

kad argumenti postanu ovi clickbait generički članci sa najmoćnijim obiteljima svijeta onda mi je jasno gdje smo, u srednjoj školi, odjeljenje 2.b

 

odma me podsjetilo na jednog pajdu kojem uvijek travurina viri iz usta i koji uvijek priča kako je čovjek produkt genetskog inžinjeringa Anunakija koji su došli sa Planete X. Volio bi ga baš sresti pa da ga pitam kako je to uklopio sa koronom, jel nas to sad Anunaki gaze ili Rotschildi.

 

Da se mi razumijemo, nisam ja nekog zatvorenog uma, prihvaćam ja i mogućnost da nas stvarno je netko proizveo, ali imam problem kad ljudi dokaze za to vade iz dupeta ili onih bijednih dokumentaraca sa Historya. A da ne pričam da integritetu takvih ljudi ne pomaže baš što sa 35 godina žive kod staraca, nezaposleni, nit alata ni zanata. Nije mi jasno kako raspolažu sa takvim blagom skrivenog znanja, a nisu u stanju ustati se iz kreveta i travu pokositi. Ali ono što je najzanimljivije da takvi vole spomenuti kako su fakultetski obrazovani ljudi indoktrinirani, radilice, ovce, od šume ne vide drvo.

Moj PC  
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Cronik kaže...

Njima nije cilj nas sve pobiti vec im je cilj stvoriti sto vecu kolicinu bolesnih ljudi koji ako zele zivjeti moraju uzimati njihove lijekove citav zivot. Zele stvoriti dozivotnu "pretplatu" jer tako imaju konstantni priljev novca. Nakon godinu dana vidjelo se da uglavnom vecina ljudi koji su umrli od korone ako su umrli od korone jer se za vrijeme pandemije sve pripisivalo koroni su bili ili pretili ili su bili jako stari ili su imali jos hrpetinu bolesti uz koronu. Najbolje rjesenje za koronu je taj da se ljudi pocnu vise kretati, baviti nekim sportom i uravnoteziti prehranu. Cim tako zivis odmah si si povecao sanse za bolji zivot. Po meni propaganda se trebala fokusirati na zdravi nacin zivota a ne na zatvaranje i cjepiva upitne kvalitete.

 

Najveci problem farmaceutske industrije je taj sto se sve vrti oko novca a ne oko covjeka. Njima nije cilj da ljudi budu zdravi jer zdrav covjek ne treba lijekove sto je po meni dosta zastrasujuce. Drzava bi trebala imati farmaceutske firme i trebala bi se financirati direktno iz proracuna. Tada bi znacilo da je bolestan covjek= trosak a ne bolestan covjek = novac. Time bi dobili lijekove koji su sigurniji i koje bi isli na to da se direktno izlijeci covjeka od neke bolesti a ne da se prave lijekovi da cim ih prestanes uzimati da ti se bolest vrati.

Znas li koliko novaca stoji drzavu jedan bolestan covjek?Isto tako,bitno je napomenuti da je cjepivo "free"(obican user ga ne placa),pa cak i u drzavama poput recimo USA di je zdravstveno osiguranju iznimno skupo!

Koliko novaca izgube industrije diljem svijeta sto su njihovi radnici na bolovanju zbog oboljenja/karantene?

Mislis li da su farmaceuti toliko jaki da diktiraju svoje poslovne ideje cijelome svijetu?

Razmisljas li ikada na taj nacin?

 

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
5 godina
neaktivan
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Milka30 kaže...

Znas li koliko novaca stoji drzavu jedan bolestan covjek?Isto tako,bitno je napomenuti da je cjepivo "free"(obican user ga ne placa),pa cak i u drzavama poput recimo USA di je zdravstveno osiguranju iznimno skupo!

Koliko novaca izgube industrije diljem svijeta sto su njihovi radnici na bolovanju zbog oboljenja/karantene?

Mislis li da su farmaceuti toliko jaki da diktiraju svoje poslovne ideje cijelome svijetu?

Razmisljas li ikada na taj nacin?

 

 Ljudi koji vode farmaceutsku industriju definitivno nisu samo u toj industriji.

13 godina
offline
U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne osobe.

...

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Cronik kaže...

 

Najveci problem farmaceutske industrije je taj sto se sve vrti oko novca a ne oko covjeka. .

Cilj svake industrije je da se vrti oko novca, ne oko čovjeka.

Farmaceutska industrija je jako skupa, a svi očekujemo nešto kad se sr**je dogodi, ne prije.

Tko će financirati razvoj, testiranja i sve ostalo?

 

Situacija s cjepivima je sad bila jedinstvena, dapače iznenađujuće dobro organizirana suradnja država / farmaceuta / medicine.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Inače je cjepivo besplatno razvijeno i dano narodu, onako po socijalistički.
Ako je išta država platila, platila je s lišćem z'drveta.


Nemoj me od iza s tim da je besplatno kad svi znamo da nije.
Šuška ne raste na drveću.
Poruka je uređivana zadnji put sri 24.8.2022 11:03 (silvio3105).
12 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Cronik kaže...

 Ljudi koji vode farmaceutsku industriju definitivno nisu samo u toj industriji.

Istina,oni su u blisko povezanim industrijama,ali je to jos uvjek manji dio svijetske ekonomije!

Eh sada,ako postoje "bossovi" farmaceutske industrije,postoje i "bossovi" ostalih svijetskih industrija koji jako puno gube Korona krizom!

Misliš li da bi velika vecina ovih koji gube lovu dozvolila ovim "malcima" da ih unistavaju?

Ne bih rekao!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
Dobro organizirana suradnja tako da su prisilili raznim ugovorima da države moraju uzeti još cjepiva, a pri tome su se saprali odgovornosti ako "firmware update" krene ukrivo pa recimo izgubiš osjećaj u nogama kao kolega s posla ('97.).
15 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
silvio3105 kaže...
Dobro organizirana suradnja tako da su prisilili raznim ugovorima da države moraju uzeti još cjepiva, a pri tome su se saprali odgovornosti ako "firmware update" krene ukrivo pa recimo izgubiš osjećaj u nogama kao kolega s posla ('97.).

 je, i pliva je to nekad radila, dok je i kome je mogla. poslije je pfizer njoj (sa sumamedom). radih tamo pa znam. to se onda ne naziva "zavjera" nego "biznis" i "tko jači, taj kvači" i ono iz pjesmice na kraju igre portal: "aperture science, we do what we must, because we can.

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
12 godina
offline
Re: U teorije zavjere češće vjeruju narcisoidne os
silvio3105 kaže...
Inače je cjepivo besplatno razvijeno i dano narodu, onako po socijalistički.
Ako je išta država platila, platila je s lišćem z'drveta.


Nemoj me od iza s tim da je besplatno kad svi znamo da nije.
Šuška ne raste na drveću.

Dragi kolega,da se razumijemo,ja nisam u slucaju Korone na nicijoj strani,samo racionalno i laicki razmisljam!

Ti si savrseni primjer onih koji gledaju pravocrtno,tj.oni koji su uvjereni u svoju tvrdnju bez toga da razumno poslusaju i drugu stranu price!

Ok,cjepivo smo mi svi platili-slazem se!

Jasno ti je da je drzava da bi kupila to cjepivo,morala uzeti iz proracuna?

Jasno ti je da je prilikom toga uzimanja netko morao ostati zakinut?

Sta sada?

Taj "zakinuti" je rekao:

-Ok nema frke,samo vi uzmite od mene,nemam ja nista protiv toga!

Pri tome,uzmi u obzir da je zbog karantene koliko ljudi ostalo doma i nije otislo na posao.

Tko je platio taj izostanak?To je platio vojni strani/investitor gigant u Đuri Đaković koji je zbog manjka ljudu na bolovanju morao placati penale zbog kasnjenja isporuke specijalnih vozila?

Mozda je te izostanke platila fast-food industrija koja je dostavama ljudima u izolaciji povecala profit svoga poslovanja?

 

Daj budi realan i pogledaj malo siru sliku!

Tek kada ti komarac sleti na jaja,shvatiš da se problemi ne riješavaju nasiljem!
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice