Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr

poruka: 30
|
čitano: 20.494
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr".
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

To je tvoja procjena znanstvene ili estetske kvalitete slika iz ta dva uređaja? 🤭

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 16:05 (Yuda).
 
12 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Pa sa obzirom koji je bio PR slažem se sa kolegom.
16 godina
offline
Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr

bez uvrede decki al vi il nas jebete il stvarno ne vidite

 

https://i.redd.it/sjjj9c7rjbf91.jpg

 

otvorite iduce tri slike svaku u svojem tabu i prebacujte iz jednog taba u drugi.

 

JWST 1

https://www.bug.hr/img/teleskop-webb-nastavlja-fascinirati-stigle-fotografije-kruzne-galaksije_saC5Ly.png

JWST 2

https://www.bug.hr/img/teleskop-webb-nastavlja-fascinirati-stigle-fotografije-kruzne-galaksije_juuxgR.jpg

Hubble

https://www.bug.hr/img/teleskop-webb-nastavlja-fascinirati-stigle-fotografije-kruzne-galaksije_276Vnq.jpg

 

 

 

i sve mi se cini da ste vi ocekivali da ce JWST lovit stare galaksije i exoplanete u optickom spektru - ne nece, nije zbog toga isao gore.

upravo ovi dezurni kriticari su razlog kaj imamo bar nekakve slike koje zadovoljavaju znatizelju, inace ne bi bilo ni toga

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
14 1 hvala 1
15 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
The HDR hole :) Inače, fascinantno je koliko su slike s Hubbla još uvijek prilično dobre
K
Moj PC  
2 1 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr

Ja se često upitam di se gube ovi naši "stručnjaci" koji nikad nisu zadovoljni? Pa javi se tamo u NASA-u i napravi karijeru.

Moj PC  
8 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Opaka je konkurencija takvih genijalaca pa se teško probijaju.
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
A jel se smije imati mišljenje u tvom 'mišljenju'? 🤭
 
10 2 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
ludizao kaže...

Pravovjernici, nitko nije nezadovoljan ni ćorav. Pa dobro jel se smije na ovom forumu imati mišljenje drugačije od nekog većinskog? Jesam napisao da je razlika solidna? Jesam. Znate li što znači pojam da je nešto solidno? Nisam rekao da je minorna, zar ne? Što se onda dižete na zadnje noge? Koja nad***** ekipa 

 

Dramatično bi bilo da Hubble vidi mrlju, a Webb u njoj detalje kao na prikazanoj galaksiji. To je dramatično. Dajte probajte razumjeti vlastiti jezik, majku mu.

 Mozes imat misljenje naravno, ali i drugi imaju pravo da komentiraju tvoje misljenje i da imaju svoje. Ispao si glup pa se pjenis. 

 
5 6 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

Kad ćeš imati doktorat iz teme članka srodnih područja onda će tvoji komentari i mišljenja izaći iz domene seruckanja. Do tada pomiri se s očitim; dakle i ti si sitan provokator. 🤭

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 16:40 (Yuda).
 
2 3 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
ludizao kaže...

Ti drugi nisu argumentirali mišljenje niti im je to mišljenje točno, budući da očito ne znaju razliku između pojmova solidno i dramatično, kao ni ti koji moraš biti loncu poklopac. Glupi su ti roditelji koji te nisu odgojili.

Admine, hoću li sada opet ja dobiti ban, a ne gospodin vrijeđalac iznad mene? Ako da, molim lijepo trajni ban. Hvala.

Solidno je tvoja umjetnicka perspektiva, jer sa svojim organom oka usporedjujes tockice i jacinu svjetlosti na slici, i to nije za zamjeriti naravno. Ali, kad vec nesto komenitras dobro je znati o kakvim se razlikama radi, jer ima nesto vise sto nam oko moze da primjeti.

https://www.jwst.nasa.gov/content/about/comparisonWebbVsHubble.html

 
2 2 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
ludizao kaže...
Yuda kaže...

Kad ćeš imati doktorat iz teme članka srodnih područja onda će tvoji komentari i mišljenja izaći iz domene seruckanja. Do tada pomiri se s očitim; dakle i ti si sitan provokator. 🤭

Čekaj, trebam imati doktorat za laičko komentiranje količine detalja na slikama? Hahaha, eto tko meni komentira poruke. Sve si rekao 

 

Vaš problem je nepoznavanje hrvatskog jezika. 

 Mozes pod ruku sa Jajarom, pa da lajete na mjesec. Ocito ste poluslijepi.

 
3 4 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Čekam, i ne to nisam rekao, ali to što si ti to tako shvatio i što se odmah propinješ na zadnje noge dovoljno govori o tebi.
Tvoj problem je to misliš da puno znaš i jako ti smeta kad te se vrati u blato iz kojeg se katkad pokušavaš pridignuti. 😏
 
3 3 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

Po meni pretjerano shvaćaš pojam dramatično. Ja bih rekao da su snimci Webba dramatično bolji od Hubblea što se vidi iz priloženog primjera. Razlika je u bistrini, detalju, rezoluciji... pa je tu sasvim dovoljno elemenata da se snimak okarakterizira dramatično boljim.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Postoji bitna razlika između njih dvoje, naime dok Ajar pokušava biti smiješan (što mu ponekad i polazi za rukom) ovaj pokušava biti pametan (što istom nikada ne polazi za rukom). 😆
16 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
ludizao kaže...

 

 

Dramatično bi bilo da Hubble vidi mrlju, a Webb u njoj detalje kao na prikazanoj galaksiji. To je dramatično. Dajte probajte razumjeti vlastiti jezik, majku mu.

Hubble doslovno vidi mrlje.

na JWST slici u gornjem lijevom cosku (koji nije veci od 1/25 cijele fotke) vidis bar 30 galaksija (cisto, bez mrlja, imaju oblik koji ukazuju da su u pitanju galaksije), dok ih na cijeloj fotki ima valjda 200, svaka sa svojim distinktivnim osobinama.

na cijeloj Hubble slici nema toliko mrlja/fleka. imas nekaj kaj ne znas jel neko prstom ukenjo objektiv na Hubble (naravno da nije, karikiram) ili je neki objekt u pitanju.

 

evo, cisto objasnjenje mojeg stajalista

gurtna giržtna gužni žnorda gižnu žertir gžerdu žinar gurdaž žarpar ženar žednu žena
Moj PC  
10 1 hvala 0
21 mjesec
protjeran
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

Sve okay, idemo dalje. Sjekira je zakopana.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
ludizao kaže...

Solidna je razlika u kvaliteti u odnosu na Hubble, ali ipak ne tako dramatična kao što se piše.

 Nemas doslovno blagog pojma a sve ti je rezervirano na pladnju, JWST ima za 2x vecu rezoluciji od Hubble, ono sto Hubble prikupi za 4 tjedna to JWST napravi za pola dana s duplo boljom slikom, imas milijon usporedbi 1:1 doslovno imas fotografije u Tiff formatu za obradu!

Moj PC  
6 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

Meni je zaista fascinantno da netko tko nema pojma o astronomiji ide davati mišljenje o kvaliteti novog komada hardware-a vrijednog 10 milijardi $ na na osnovu dvije slike na bug.hr https://www.theregister.com/2022/07/16/ames_webb_space_telescope

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.8.2022 19:45 (CroDexter).
 
6 4 hvala 0
15 godina
offline
Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr

Eto meni kao laiku je ovo zbilja fascinantno. I prije sam bio uvjeren da "nismo sami u svemiru", ali sada sam 99% siguran da nismo. (onaj 1% je ostatak jer sam inače pesimist...)

 

Šteta što se više love ne ulaže u istraživanje svemira.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.8.2022 1:08 (Crljo).
Moj PC  
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr

kao zaslonska pozadina dobre su i hubbleove. nota bene, mogli su ove snimke webba prodati kao nft i pokriti dio troškova (10 miljardi marija [?] baksi!), a ne ih dijeliti šakom i kapom papcima, kao što smo mi na forumu. 

 

ured: ali ima i dobrih fora 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put pet 5.8.2022 11:24 (Ajar).
Moj PC  
2 3 hvala 0
15 godina
offline
Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fotogr

Oduševljenju nema kraja, samo ne treba gledati očima, kako  kažu mudri doktori-komentatori.

 

Slici se treba diviti po onome što pročitaš.

 

Uostalom, kada je Hubble snimio nešto ovakvo?

 

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Vau, kako duhovito. Duhovitije od orginalne kobasice Etienne Kleina
14 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

Jel ovaj stari prdonja stvarno ima nekog da mu čuva jaja?

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Šteta što se ne ulaže više u neke druge stvari od kojeg bi svi kao društvo imali neku korist.
Okej je pročačkat po svemiru, no realno nismo ni vlastiti planet istražili do kraja.
3 godine
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
ludizao kaže...
ludizao kaže...
Mariner kaže...

Po meni pretjerano shvaćaš pojam dramatično.

Ti si taj koji pretjeruje, kao i drugi koji ne razumiju koliko je riječ 'solidno' zapravo jaka. To je rekao bih posljedica članaka koji svakodnevno vrište: "tajanstvena istina", "jeziva tajna", "snažna poruka" i sl. za sasvim obične stvari pa onda nije dovoljno reći da su slike solidno bolje. Ne, moraju biti dramatično bolje. Dobro a nisu ultra dramatično bolje, a ono skoro ista slika, samo s dosta više detalja. Ajde da je mrlja, kao što sam napisao, pa da se kaže da je ova velika dramatično detaljnija. To bi bilo ok. Mislim, jasno mi je da novinari moraju pretjerivati, ali da se čitatelji idu s tim slagati, e, to mi je novo. 

 

Edit:

nixass kaže...
ludizao kaže...

 

 

Dramatično bi bilo da Hubble vidi mrlju, a Webb u njoj detalje kao na prikazanoj galaksiji. To je dramatično. Dajte probajte razumjeti vlastiti jezik, majku mu.

Hubble doslovno vidi mrlje.

na JWST slici u gornjem lijevom cosku...

 

Mislio sam da je bilo jasno da komentiram galaksiju u krupnom planu, a ne mrljice po rubovima. Da je ta mrljica u krupnom planu i povećana, a da Webb vidi veliku galaksiju s detaljima u istoj veličini, ne bih rekao ništa protiv pojma dramatično, ali nije. Kad bude, pričat ćemo.

 Ovo je tebi solidno? Otvori na racunalu i klikni 2x mišem ako nije teško Hubble vs Jwst kojem je trebalo jedno 40x manje vremena za ovu fotku, zamisli sta ce tek postici tj koliko daleko kad krenu s dugackim ekspozicijama!

https://www.flickr.com/photos/nasawebbtelescope/52212012595/in/dateposted/

Poruka je uređivana zadnji put sub 6.8.2022 18:16 (Boris grozni).
Moj PC  
1 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
silvio3105 kaže...
Šteta što se ne ulaže više u neke druge stvari od kojeg bi svi kao društvo imali neku korist.
Okej je pročačkat po svemiru, no realno nismo ni vlastiti planet istražili do kraja.

Jako puno tehnologije se razvilo ili ubrzalo radi istraživanja svemira što je direktno utjecalo na društvenu korist. Tako da je ovaj komentar netočan.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo

A tko tebi (ilki drugima) brani da istražujete naš planet dalje zajedno sa National Geografic i sličnima?

Ima dovoljno posla za svih. Oni će svemir, a ti se posveti planetu ako te to više zanima.

Ovo mi je isto kao kad netko pomogne djecu u Africi, pa se javi pametnjaković reći kako i kod nas ima potrebitih.
Odi pa im pomozi, ovaj što je pomogao u Africi ničim ne blokira ili umanjuje nekom priliku da pomogne igdje drugdje.

Cy
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
Razlika između mene i njih je ta da oni imaju pare, a ja ne.
8 godina
offline
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
silvio3105 kaže...

Okej je pročačkat po svemiru, no realno nismo ni vlastiti planet istražili do kraja.

Nikada se Zemlja neće do kraja  istražiti , nikada se neće pronaći lijekovi za sve bolesti ,nikada neće svi ljudi biti zadovoljni svojim statusom,plaćama,imovinom ... Nema uopće razumnog razloga zatvoriti se  u kutiji zvana Zemlja i ne gledati  i pokušavati razumjeti univerzum izvan te kutije !

waaagh ;
2 godine
online
Re: Teleskop Webb nastavlja fascinirati: stigle fo
uuY kaže...

Oduševljenju nema kraja, samo ne treba gledati očima, kako  kažu mudri doktori-komentatori.

 

Slici se treba diviti po onome što pročitaš.

 

Uostalom, kada je Hubble snimio nešto ovakvo?

 

 

 To je kerumova seka.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice