Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni operate

poruka: 41
|
čitano: 29.476
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni operate".
12 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
Command Prompt kaže...

Ajmo Telemach 5G na iPhoneima i eSIM...što se čeka?

 Nisu certificirani...

15 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
R36 kaže...

Sve ono gdje ti ne treba 1TB mjesečno za 4-članu obitelj.

 

Pogledaj malo kroz prozor...

 

I mislio sam da nemaš pametan odgovor.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 13:29 (Bitanga).
12 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
Bitanga kaže...
R36 kaže...

Sve ono gdje ti ne treba 1TB mjesečno za 4-članu obitelj.

 

Pogledaj malo kroz prozor...

 

I mislio sam da nemaš pametan odgovor.

Auuuuuuu.

 

Drži se TB-a...

 

U svakom slučaju si provalio glupost i ostao živ. 1TB po obitelji...je ako živiš u Metaverzumu...

15 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
R36 kaže...

Auuuuuuu.

 

Drži se TB-a...

 

U svakom slučaju si provalio glupost i ostao živ. 1TB po obitelji...je ako živiš u Metaverzumu...

 

Pa jel življenje u Metaverzumu život?

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
15 godina
offline
Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni operate

https://www.allconnect.com/blog/report-internet-use-over-half-terabyte

 

According to The Benton Institute’s analysis of OpenVault’s Broadband Insights Report for the first quarter of 2022, “The OpenVault statistics continue to show a huge number of users consuming more than 1 terabyte of data per month. At the end of the first quarter, 14.6% of homes used more than 1 terabyte of data, including 2.4% who used over 2 terabytes. That’s a significant increase since the first quarter of 2021 when 10% of homes used more than 1 terabyte of data – a year-over-year growth rate of 46%.”

 

Svakako potrošnja raste (što svatko pametan može i sam zaključiti), pa je logično da i fair usage raste, a ne da pada.

 

 

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
A da malo poprave mrežu ili uvedu VoLTE? Padne malo snijega, ne možeš više primat normalni signal izvan centra najbližeg grada. A o kvaliteti poziva da i ne pričamo ni kada im mreža dobro radi.
 
0 0 hvala 0
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
1024GB kroz 30 dana je 34.13GB dnevno.
Pi satu je to 1.42GB. Poprilično puno ako uzmeš u obzir da si osam sati na poslu, a osam u krevetu.
1TB je okej za normalno korištenje. Osim ako radiš od doma i/ili imaš djecu koja su stalno na netu.
5 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope

Mi koji imamo IPTV liste na više televizora znamo da je gotovo svaki mjesec prebacimo više od TB.Da nema Tv-a mislim da bi 500 gb bilo ok....a kad je bila lockdown i žena mi od doma radila bilo je i blizu dva terabajta...naravno tu su i streameri Netflix,HBO i po novom Skyshow....od sina soba izgleda kao kontrola leta....s jedne strane tv, s druge on line fifa....vjerovatno i to pojede....uglavnom glad za megabitima će biti sve veća....

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 18:51 (Blackcastle).
16 godina
offline
Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni operate

ljudi mozda trenutno ne koriste 1 tb, ali kada bi imali vece brzine i mogucnosti bi ih koristili

 

sada skidaju film od 2gb jer je brzina mala, a da imaju optiku bi skidali ove od 20gb jer je brzina skidanja 10x veca

 

sve vise ljudi koristi neki streaming servis u 4k, pa ako ih par njih u kucastvu spojeno navece pogledat film u sat dva u 4k, nabere se brzo

 

 

Moj PC  
4 0 hvala 2
15 godina
online
Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni operate

Ništa čudno za TB mjesečnog prometa u kućanstvu.

 

2 Mobitela + 2 desktop računala.

Junior i ja kao korisnici.

 

Oba streamamo Netflix, Hbo Max a bome se i igramo na računalima što znači i povremena skidanja i instalaciju igara.

 

On je često i na Twitchu, ja gledam i Youtube...

I tako, malo po malo se skupi prometa.

 

U zadnjih 13 mjeseci smo napravili 10815 GB prometa, što je prosječno 832 GB mjesečno.

 

I onda kad netko veli da je 1 TB prometa puno za četveročlanu obitelj mjesečno...

 

Stvar je u tome što se ne streama u 720p ili 1080p nego se konzumira dosta 4k sadržaja.

 

Mi osobno ne streamamo 4k, ali mi nije čudno kad netko tko konzumira filmove i serije u 4k

ima velik internet promet.

 

Pa,  jbg...godina je 2023., najbolje da gledamo filmove i serije u 480p ;)

 

Ako se može, zašto se ne bi u boljoj kvaliteti gledao sadržaj.

 

Svatko prema osobnim preferencijama...

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 20:06 (fromcelltohell).
Moj PC  
5 0 hvala 2
15 godina
offline
Re: Telemach je tek sada, za pravo, nacionalni ope
silvio3105 kaže...
1024GB kroz 30 dana je 34.13GB dnevno.
Pi satu je to 1.42GB. Poprilično puno ako uzmeš u obzir da si osam sati na poslu, a osam u krevetu.
1TB je okej za normalno korištenje. Osim ako radiš od doma i/ili imaš djecu koja su stalno na netu.

 

8 sati u krevetu, dobar si!

 

Ne zaboravi da svatko od nas 4 ima doma i mobitel, i računalo, svi oni se povremeno ažuriraju, aplikacije se ažuriraju. Bez da ti išta radiš.

Nove igre su po 100GB za skinut, i one se ažuriraju često. Bez da ti išta radiš, ako ti je PC upaljen ili konzola u stand-byu.

A to ti ustvari štedi vrijeme, jer je sve up to date kad ti zatreba.

Da ne pričamo o streamingu (Netflix 4k je npr. oko 7GB po satu). A sinoć sam samo ja pogledao 2 epizode serije prije spavanja, žena je gledala popodne. Klinci pogledaju nešt.

Baš gledam, prosječno po danu imam od 30GB - do 50GB, a ide i do 100GB po danu, ovisi kakav je dan.

Jebiga, nemamo život nitko od nas i nismo bili vani godinama.

PSN: DrskaBitanga, Xbox: MalaBitanga, Steam: Bitanga, Battle.net: Bitanga#2872, Uplay: DrskaBitanga, Origin: DrskaBitanga, Nintendo Switch Friend Code: SW-7419-2699-7478
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.1.2023 20:09 (Bitanga).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice