Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

poruka: 26
|
čitano: 7.869
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag".
10 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Uh, a ja baš otišao od njih jer im je usluga pala u podrum:

 

* mobilni internet više ne radi tamo gdje je radio pred 2 godine

* poslovni pretplatnici ne mogu dobiti račun online ("Znate, gospodine, to je nova aplikacija, nije još dodana ta funkcionalnost!" - logično pitanje bilo bi zašto su prelazili na novu aplikaciju ako funkcionalnosti nedostaju, a drugi problem je što je ta izjava dana pred 5 mjeseci i stanje se nije promijenilo.)

* primijetio sam da mi je na mobitelu signal sve češće loš

* proveo sam neko vrijeme na Lošinju i pišu mi ljudi da me ne mogu dobiti na mobitel jer "korisnik nije dostupan" - na mobitelu je signal normalne snage i kad ja nazovem sve je u redu; nazovem njihov help desk koji mi kaže da restartam mobitel pa da izvadim SIM karticu i ubacim je u drugi slot; ja glupan nasjeo pa pokušavam svašta dok mi žena nije rekla da je kod nje isto stanje (također je bila Telemach)

* kćeri došle poruke oko najave obnove tarife, ali umjesto razumljivog teksta, došle su s nekim developerskim skraćenim opisom (valjda je neko zaboravio staviti "HR-hr" u locale)

* obje kćeri ne znaju je li im tarifa automatski obnovljena ili nije - poruke za potvrdu obnove nisu došle, a kad traže stanje, kaže im da su u osnovnoj tarifi (dakle, prethodna nije obnovljena), ali istovremeno nedostaju novci za obnovljenu tarifu?!?!

 

Stoga sam ja otkazao sve pretplate kod nesposobnjakovića, uskoro ću i suprugu prebaciti, a kćeri još nagovaram.

 

Tako da, neka im njihovih 5G i 10 Giga (ne znam što bih s tim - skidao torrente u uredu?!), a neka im i njihov Eon (zar konvencionalna TV ne umire u odnosu na Netflixe i torrente?!) - ja sam otplovio od njih i svima koji razmišljaju da prijeđu k njima preporučam da DOBRO razmisle je li to pametno. Tvrtka je, čini se, trenutno u rasulu...

 
11 0 hvala 5
7 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
SveZauzeto kaže...

 

 

Stoga sam ja otkazao sve pretplate kod nesposobnjakovića, uskoro ću i suprugu prebaciti, a kćeri jošnagovaram.

 

 

Dakle VRH 

8 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,

 

Dobro je što ulazi jaki treći igrač u fiksnu mrežu. Samo neka se tuku, mi ćemo profitirati.

15 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Ček, a što je to Giga mreža ? Koja je brzina 10 Giga? 10 giga bajta  ? 10 giga bita ? po sekudni? minuti ?

 
1 1 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Popa kaže...

Ček, a što je to Giga mreža ? Koja je brzina 10 Giga? 10 giga bajta  ? 10 giga bita ? po sekudni? minuti ?

 10gigabita ili 1250MB u sekundi

 

 

10 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Pokrit će stambene zgrade u Zg-u (i to ne sve) i to je to. 170 000 kućanstva. Sve samo u Zg. Ostalima će prodavat 5G internet po cijeni suhog zlata.

Nadglednik dina
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Imao pokućni na teletu,a od kada su ovi preuzeli internet sve lošiji i lošiji.

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 13:43 (ivanzu).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Ovo ljeto na pokućnom brzina 2mbps, a padne i ispod 1, full 4g signal, optička vidljivo st s odašiljačem. A1 ista lokacija, isti router, između 10 i 20mbps.
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Takoder ovo ljeto ispod 1mb na 4g, a oni pricaju o 5g , skart firma
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

O cemu oni bulazne, vlakno je vlakno, hoces 10G? Zamijeni SFP modul i stavi SFP+, eto, 10G, bam, miracle.

Linux, Arch Linux.
 
8 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Slažem se s prvim postom.
Užas od usluge i szk. Prešao bi preko svega, da nije bilo ovo što kolega forumaš kaže - svaki par poziva mi nije dolazilo - ispadalo da se neću javiti, a ja nikakav trag nisam dobio o tom pozivu.
8 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Imam njihov pokućni. U početku je bio top. Onda je neki genijalac iz nove uprave odlučio meni to ograničiti na 200GB mjesečno... Sad mi život teče od 1. do 20. u mjesecu normalno, a onda 10 dana neandertalac bez interneta. Nabijem TELEMACH na k. Samo čekam da istekne još mjesec dana ugovor i adio š...i!

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Bio sam u HT i A1 meni Telemach najbolji. Uvijek pun signal meni doma na pokućnom. Sad jel ja imam sreće da,sam na takvoj lokaciji pitanje je. Ali imam i njihovu mobilnu tarifu i prezadovoljan. Samo su škrti na uređajima.
 
1 1 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Bio sam u HT i A1 meni Telemach najbolji. Uvijek pun signal meni doma na pokućnom. Sad jel ja imam sreće da,sam na takvoj lokaciji pitanje je. Ali imam i njihovu mobilnu tarifu i prezadovoljan. Samo su škrti na uređajima.
 
1 1 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Vidi se.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,

Imam njih par godina. U ZGu su super. Međutim van ZG-a kako ti kocka padne. Ovo ljeto sam bio u Istri i u pola Istre nisam imao nikakav signal (a internet sam mogao samo sanjati). Starci imaju viksu u Lepoglavi. Signal je ok, ali internet baca flashbackove na 90-te.

5G je fora stvar, ali oni nemaju pokrivenost po državi. Radije bih da imaju cijelu Hrvatsku pokrivenu sa 3G-om, nego Zagreb sa 5G.

 

I poskupili su od kad su postali Telemach. Najveći paket (flat sve) sam u Tele2 plaćao 150 kuna, sad u Telemachu su dodali Tidal i naplaćuju 169. Not cool, posebice jer kako rekoh sam dugogodišnji korisnik i do sada je uvijek cijena išla na dolje svake dvije godine.

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
11 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Kad pogledamo koliko košta oprema za 10 giga, baš me zanima kako oni misle tu opremu dati velikoj količini korisnika, i koliko to košta
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Pitanje je što će ti 5G ako je 'neograničeni' limit na 5GB dnevno. Ono sa slanjem poruka za nastavak je za teže mazohiste. Ako gledam televiziju, pa ovi ugase internet dok ne pošaljem poruku...

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Doktor-X kaže...
Kad pogledamo koliko košta oprema za 10 giga, baš me zanima kako oni misle tu opremu dati velikoj količini korisnika, i koliko to košta

 https://mikrotik.com/product/rb5009ug_s_in

1500kn pa nadalje i nije tolko skupo, kome treba 10gb dat će i za puno bolju i skuplji opremu.. 

13 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Visak kaže...

Pitanje je što će ti 5G ako je 'neograničeni' limit na 5GB dnevno. Ono sa slanjem poruka za nastavak je za teže mazohiste. Ako gledam televiziju, pa ovi ugase internet dok ne pošaljem poruku...

 Pa sigurno će to mjenjat sa dolaskom 5g, Btw imaš Tasker ili druge auto replay sms apove pa složiš da sami odgovaraju sa nastavi. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 18:59 (ivicask).
15 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Može li se izvesti da se produljenje napravi bez ikakvog prekida?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 19:16 (Visak).
13 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Visak kaže...
Može li se izvesti da se produljenje napravi bez ikakvog prekida?

 Ne onda bi ljudi to koristili umjesto pokućnog interneta u routerima itd.. 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.9.2021 19:30 (ivicask).
12 godina
offline
Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu, Zag

Ja s unlimited tarifom bez ikakvog problema pogledam stream f1 utrke (hotspot moba na laptop) 

Automagic na mobu automatski odgovara na poruke za produljenje.

 

Više puta u više tema su ljudi vec komentirali to slanje poruka za nastavak surfanja po top brzini i uvijek je netko spomenuo Tasker u pravilu. 

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
speedy56 kaže...

Ja s unlimited tarifom bez ikakvog problema pogledam stream f1 utrke (hotspot moba na laptop) 

Automagic na mobu automatski odgovara na poruke za produljenje.

 

Više puta u više tema su ljudi vec komentirali to slanje poruka za nastavak surfanja po top brzini i uvijek je netko spomenuo Tasker u pravilu. 

 Pa naravno, al uvijek je kratki prekid, al ak gledaš stream buffer zadrži dovoljno da ti ne prekine :)

15 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Da li po potrošenom paketu internet stane ili prebaci u nižu brzinu, i koju?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telemach Hrvatska gradi 10 Giga optičku mrežu,
Prije 10ak dana bio sam poslovno u Splitu, dva noćenja, Airbnb, uglavnom, koristih internet u stanu - 4g pokućni od tele2, Netflix je jedva radio a otvaranje više stranica odjednom na laptopu i mobitelu kao da je 1998, stalno neki zastoj u prijenosu a signal indikator na routeru pokazuje sve crtice... Preloše. Unatoč svim manama HT je broj 1 po mom mišljenju.
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice