Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

poruka: 107
|
čitano: 47.514
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu".
11 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

TELEMACH je privatna tvrtka, vlasnik je United Group, te su nedavno kupili Optimu od Hrvatskog Telekoma.

A.P.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Malo je autor nespretno sročio rečenicu, ali nije mislio telemach spojiti sa shitcomom.
Brkoni
2 godine
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Ništa mi nije jasno.

Dakle, netko je kupio mobitel vezan s IPTV na magenti, telefon plaćen na dvije godine 9 tisuća kuna, koristi ga godinu dana i želi po zakonu, kako oni kažu, mogući prekid ugovora.

Što to znači ?

Vrati jednu godinu polovan telefon plaćen na rate 24 mj 9 tisuća kn ?

O čemu se tu radi ?

Jesu li oni normalni..????

 

Kupiš automobil na kredit od 25 tisuća eura na 7 godina, i onda se firma koja ti je prodala automobil sjeti, da bi pokrila inflacijski trošak, lupiti na godišnju ratu npr. 15 % zbog inflacije. Ako ne, vrati automobil korišten dvije godine i što ?

Di to postoji na svitu ?

Odnia ih sve Đava... 

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 6:09 (Zaporožac).
 
17 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Vlada će na sjednici zamrznut Arene sport.
expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
13 0 hvala 0
15 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

još jedan kamenčić je ugrađen u inflatornu spiralu kod nas....nije da netko iz vladajućih struktura to uopće shvaćaju, a s druge strane to im trenutno i odgovara jer shvaćaju da mogu povećavati socijalna davanja i transfere društvu zahvaljujući kojima se nadaju biti ponovno izabrani (ne uzimajući u obzir činjenicu da će upravo ti pokloni umirovljenicima i svima ostalima biti dodatni kamenčić povećanju cijena)

 

Srećom, riješili smo se kuna pa je barem efekt centralne banke riješen da više ne mogu se i oni igrati "pokušavajući" nas dobrim namjerama dovesti na autoput siromaštva

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
Moj PC  
4 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Sto se tice kupljenih mobitela, zato i imaju odvojeno placanje mobitela i tarife, za razliku od prije, da se u ovakvim situacijama ne desava da ljudi odu bez da plate mob.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Ne znam kako se ovo rjesava, ako se rjesava drugdje po svijetu, ali ovo (pravno) po meni nema smisla. Ugovor je ugovor. Ne moze ga se jednostrano mijenjati. Jedini nacin za napravit ista s ugovorom s HT ili Telemach ili bilo kim od njih je da ga platis do kraja. Oni kazu da ce podic cijene, a alternativa je raskid ugovora. Ima li neki pravnik na forumu da malo bolje prokomentira? U mojoj bransi ovako nesto jednostavno nije moguce...

 

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
 
16 0 hvala 3
15 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Inflacijska klauzula u potrošačkim ugovorima? Koji smo mi jad od države...

Moj PC  
13 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Zašto me multi milijarderska korporacija hrvatski telekom iliti deutche telecom stalno prosi za novce? "Ostvarite 10x više megabajta, dođite na aplikaciju i kupite..", "Treba vam više MB?" "Ugrabite Black Friday ponudu.." "Želite ovo, želite ono? Dođite i platite.." A ja želim samo mir da me ne spamaju glupostima, sa istog broja mi šalju bitne informacije poput iznosa koji sam uplatio i aktivacija opcije pa ne mogu samo blokirati broj. I ne samo to već zovu stalno ovaj ili onaj telekom, nude ponude, čekam ozbiljan poziv a oni me zovu da prose novce, kako je to legalno? Mogu misliti kako je tek starijim osobama koje ne znaju da su to multimilijarderski prevaranti koji prose novce od sirotinje.

 
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Pa kakva inflacija, evo plin je na 1-godisnjem minimumu, nafta također 😀, znaci svi ovi koji su digli cijenen zadnju godinu vise nemaju potrebe za tim jer su im prvi inputi pali najnize i sad ce svi spustiti cijene na min. Unatrag godinu dana 🙃😅

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 8:25 (bus).
 
7 0 hvala 1
23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Ako sam dobro shvatio. Ti smradovi će moći izmijeniti ugovor i omogućiti si da mijenjaju cijene do +10% godišnje, a mi korisnici nećemo imati pravo raskida bez penala? Mamu im natakarim!
 
11 0 hvala 1
14 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
To znači da će poskupljivati sporije nego do sad.
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Antonic kaže...

Ne znam kako se ovo rjesava, ako se rjesava drugdje po svijetu, ali ovo (pravno) po meni nema smisla. Ugovor je ugovor. Ne moze ga se jednostrano mijenjati. Jedini nacin za napravit ista s ugovorom s HT ili Telemach ili bilo kim od njih je da ga platis do kraja. Oni kazu da ce podic cijene, a alternativa je raskid ugovora. Ima li neki pravnik na forumu da malo bolje prokomentira? U mojoj bransi ovako nesto jednostavno nije moguce...

Citiram prvenstveno da se ponovi, jer mislim da je jako važno. Zašto država omogućava velikim tvrtkama kršenje ugovora?

 

Neka ispoštuju ugovor do kraja, pa neka mi nude novi ugovor s novim uvjetima. Postojeći ugovor ne želim mijenjati. Ako žele mijenjati ugovor neka mi plate penale.

Gledam te!
8 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Nisam pravnik, ali radim u prodaji puno godina.

Ne znam što naš regulator radi, ali jednostrana izmjena ugovora naprosto nije zakonita. Nemam vremena ni živaca čitati HAKOM-ova "mišljenja", ali ovo mi gadno smrdi. 

Problem je što kod nas postoje karteli u raznim branšama (telekom, nafta, ...) gdje se veliki igrači koji glume konkurente zapravo dogovaraju kako nastupati na štetu svih nas. Ovo je naravno teško dokazivo na sudu, ali svi vidimo što se događa.

 

Ovakvim pristupom stvara se opasan presedan jer bi svi veliki "pružatelji usluga" mogli krenuti tim putem pa ugraditi "inflacijsku klauzulu" u svoje "uvjete poslovanja", a mi kupci možemo lajati na mjesec. Jer ne samo da se nemamo kome žaliti (naši "regulatori" idu im na ruku) nego nemamo izbora otići nekom drugome (vidi gore o kartelima).

 

Baš me zanima postoji li negdje u uljuđenim državama ovakva praksa i kako to pravdaju kod njih. 

Zna li netko kako je to riješeno npr. u Danskoj, Kanadi, Švedskoj, Njemačkoj, Austriji...? 

I kako se ponašaju principali ovih "naših" telekoma u svojim matičnim državama?

Life is jazz. Play it cool.
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Ovo je teška kastastrofa...


Pazi molim te, ovo rade radi nas, da ni slučajno cijena ne ode gore više od 10% godišnje (?!?!?!)....

 

Jebote pa di bi nam bio kraj da nam svima plaća svake godine raste 10%.

 

Najviše mi je žao generacije mojih staraca, ljudi su godinama na istoj plaći i pred mirovinu skoro na prosjačkom štapu, a užasava me samo pomisliti koliko ih ima kojima njihova djeca ne mogu pomoći. Sramota, ovo s telekomima je samo malo govance u usporedbi s ostalim sranjima.

Koristite blage riječi i jake argumente
Moj PC  
27 0 hvala 0
14 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

I onda ce robin hood, premijer svako toliko zagrabiti iz kasice i kao dati najugrozenijima par eurica... pa ce biti vauuu kako misle na umorvljenike 😏

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Veliki Brat kaže...
Antonic kaže...

Ne znam kako se ovo rjesava, ako se rjesava drugdje po svijetu, ali ovo (pravno) po meni nema smisla. Ugovor je ugovor. Ne moze ga se jednostrano mijenjati. Jedini nacin za napravit ista s ugovorom s HT ili Telemach ili bilo kim od njih je da ga platis do kraja. Oni kazu da ce podic cijene, a alternativa je raskid ugovora. Ima li neki pravnik na forumu da malo bolje prokomentira? U mojoj bransi ovako nesto jednostavno nije moguce...

Citiram prvenstveno da se ponovi, jer mislim da je jako važno. Zašto država omogućava velikim tvrtkama kršenje ugovora?

 

Neka ispoštuju ugovor do kraja, pa neka mi nude novi ugovor s novim uvjetima. Postojeći ugovor ne želim mijenjati. Ako žele mijenjati ugovor neka mi plate penale.

 Prošle godine smo vidjeli da se sve može i da je često firmama bolje raskinuti ugovor nego raditi po uvjetima koje si ugovorio ako su se tvoji nabavni ugovori promijenili. Ovo pričam iz cipela građevinske industrije gdje ti nema smisla sagraditi kuću kad ti je trošak materijala 2x veći nego onaj kojii se računao, pa otkud da platim ljude ako sam u minusu??? Mislim da sam negdje pročitao da oko 1% ukupne potrošnje struje u Hrvatskoj ide na telekome (valjda zbog hrpe data centara i toga da svaka žica šalje električni impuls ), a cijena struje je otišla kvragu.

 

No, bitnije i da se držim teme: dobio sam info od A1 od kojih pokušavam pobjeći bez plaćanja naknade i sad mi nije jasno - hoće li mi podići cijenu i za koliko i da li sad mogu otkazati ugovor ili moram čekati da mi kažu koliko će podići cijenu mjesečne naknade?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
9 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Sve prati inflaciju samo plaće ne. Ajde nek HT/A1 stave inflacijske klauzule u ugovore o radu. Šipak.

Moj PC  
4 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Kako ce to funkcionirat sa raskidom ugovora sa uredjajem na rate? Da li uredjaj i dalje nastavljate placat na rate ili ce telekomi trazit jednokratno placanje svih preostalih rata? Ako da oni koji su uzimali tako unazad 6 mjeseci ce i dalje ostat bez obzira da li se tarifa/pretplata poveca za 10% 15% 20%.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
hudibitek kaže...

Sve prati inflaciju samo plaće ne. Ajde nek HT/A1 stave inflacijske klauzule u ugovore o radu. Šipak.

 Bravooo! To sam tražio svog bivšeg gazdu da stavi u moj ugovor pa me istjerao iz ureda...nisam se dugo zadržao tamo, pitam se zašto 

 

A jel ima itko inflaciju u ugovoru o radu, može li se to uopće staviti pa da ne moram svake godine pojašnjavati da mi plaća iz 2010 ne odražava moju kupovnu moć iz 2023?

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
16 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
genije_čudo_prirode kaže...
 

A jel ima itko inflaciju u ugovoru o radu, može li se to uopće staviti pa da ne moram svake godine pojašnjavati da mi plaća iz 2010 ne odražava moju kupovnu moć iz 2023?

Tehnički gledano može, pitanje je koji poslodavac to želi izvesti i na koji način bi se pratile promjene.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Poznam jednog gospodina koji sa svojim sefom ima ugovor na koji se svakih 6mj dodaje aneks, u kojem je bruto placa vezana za cijenu nafte, 1500litara eurodizela u datom trenutku potpisivanja ugovora mu je placa(bruto)
15 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
qwxy kaže...
Poznam jednog gospodina koji sa svojim sefom ima ugovor na koji se svakih 6mj dodaje aneks, u kojem je bruto placa vezana za cijenu nafte, 1500litara eurodizela u datom trenutku potpisivanja ugovora mu je placa(bruto)

 nadam se da nije burzovna cijena koja nekad zna biti negativna da ne bi on svom šefu morao plaćati plaću :-)

 

Šala no odličan koncept iako opet ne prihvaćaju to lako poslodavci jer to može biti fluktuirajući trošak, a ne znam ima li netko s pravne strane da pojasni da li to možemo staviti u plaće? Koncept može biti isti kao i telekomi - ili da možda vežemo plaću na telekome, oni to dobro rade :-)

Einsteine, da ti olakšam teoriju: samo za svemir postoji vjerojatnost da nije bezgraničan
2 godine
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
F10EXX kaže...
Sto se tice kupljenih mobitela, zato i imaju odvojeno placanje mobitela i tarife, za razliku od prije, da se u ovakvim situacijama ne desava da ljudi odu bez da plate mob.

 Kod T-coma je problem Magenta tarifa, jer dobiješ i mobitel na popustu, koji je vezan s internetom i IPTV-om.

Dakle, dobio si na popustu i internet, i IPTV, i tarifu za mobitel, i sam mobitel.

 

Recimo, ostave mi tarifu za plaćanje mobitela istu, ali mi podignu tarifu za korištenje mobilnog interneta, a ja ne želim, jer mi ne odgovara ni povećanje IPTV usluge, ni tarifa fiksnog interneta.

Kaj sad ?

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 10:02 (Zaporožac).
15 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
hudibitek kaže...

Sve prati inflaciju samo plaće ne. Ajde nek HT/A1 stave inflacijske klauzule u ugovore o radu. Šipak.

HT več ima godinama usklađivanje plaće s inflacijom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 10:01 (Gajotres).
13 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Da li onda ja mogu u A1/T-com kada god mi dođe, početi plačati 10% manje (razlog xy), a ako im ne odgovara, neka raskinu ugovor?

Moj PC  
24 0 hvala 0
15 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

ovo je baš lijep primjer "legalne" ucjene. pravno, ugovor je sporazum dvije strane o uvjetima obavljanja pravnog posla, što znači kako jedna strana predlaže ugovor a druga može dati protuprijedlog i tako sve dok se ne dogovore. osim za različte oblike monopola (duopola, oligopola, bla - idealno za malena tržišta) odn., u rvackoj, kartela: tu je "ugovor" samo jednostran (jer se svi davatelji dogovaraju samo međusobno, poput kumica na placu "pošto sir i vrnje" - sve jednako) a ti se, potrošaču, jebi, jer nemaš mogućnosti odabira osim "da, sahib" ili "ništa". često mi bude žao što nisam mazohist. 

 

čitav ovaj "ugovor" između prodavatelja komunikacijskih usluga i topovskog mesa (= korisnika) može se svesti na: "mi činimo što nas je volja a ti nam, korisniče, mo'š popušit' lagano." 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Poruka je uređivana zadnji put čet 5.1.2023 11:08 (Ajar).
Moj PC  
11 0 hvala 1
14 godina
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu

Meni je još prošle godine poskupio A1 kućni internet (bivši homebox) sa 160 na 180 kn mjesečno (u ime inflacije). Ugovorena je 4G brzina, no na lokaciji na kojoj se nalazim infrastruktura je loša i moram se prebacivati na 3G. Znači li ovo da će ovo smeće od interneta sad poskupjeti još više?

Tajna velikih bogatstava bez jasnog podrijetla uvijek je u zločinu koji je zaboravljen jer je počinjen propisno. - H. de Balzac
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 mjeseci
protjeran
offline
Telekomi najavljuju da će podizati cijene u skladu
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Telekomi najavljuju da će podizati cijene u sk
Lonely Boy kaže...


Kako god okrenem nema win win situacije za potrošače,

Naravno da nema, to se zove inflacija.

Kao da pekaru uvjetuješ cijenu kruha, na benzinskoj cijenu goriva, u trgovini cijenu litre ulja.

 
3 7 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice