Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

poruka: 86
|
čitano: 21.438
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska".
7 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Dex pwn , a koja ti korist od te tvoje optike kada si na moru, školi, poslu, bolnici, ili kad npr nema struje ??

U mom "bunkeru" devicesi se u milisekundi prebace na drugu baznu stanicu, a siguran sam da si čitao o net pristupu kroz mrežu satelita čije postavljanje je već u tijeku....

Spremamo se na kolonizaciji okolnih planeta, tako da zaboravite kablovinje, vodove, bagere,....
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:23 (bunker).
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Nema do optike 😜
Zato se meni CoD updatea brže već tebi
7 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Dex pwn, meni je zabavnije ići na streljanu, teretanu, paintball, tulumiške, nego se igrati na kompu/PS4 .... Vjerovao ili ne, sex uživo je puno zabavniji od tvoje desnice pred ekranom... Zato i kukaš u onoj temi kako nemaš curu jer ti je upload COD-a bitan faktor u životu...

,😂
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Optika je super, ali koliki postotak kucanstava ima pristup optici? Vecina kucanstava ima nekakvu bijednu brzinu na bakru, a mnogi pak nemaju nikakvu infrastrukturu. Nekima je ovih 2Mbps koje Tele2 nudi nakon potrosenih 200GB premija u odnosu na brzinu koju imaju na bakru.
Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:52 (nkdz).
Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

...U Unitedu dodaju da će uložiti i 100 milijuna eura u izgradnju najsuvremenije optičke mreže u Hrvatskoj. Plan im je privatnim i poslovnim korisnicima omogućavati ultrabrzi širokopojasni internet po brzinama do 10 Gbit/s....

 

Uz nevjerojatnih 200GB prometa :D u vašem gradu već od 2045. :D

 

Ove godine maknuo sve skupa tri pretplate od njih, dvije prošli mjesec.

 
1 1 hvala 0
9 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

ja uvijek biram optiku (koje jos nema u mom kvartu) ispred 4g, 5g ili 100g

 

konstantna brzina 24h/365 dana, stvarni flat

Poruka je uređivana zadnji put uto 3.11.2020 22:52 (digitall).
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
online
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

 Nevjerovatno mi je da da Tele2 povuče takav šugav potez i degradiraju uslugu u 2020. godini na takav način. Nemam druge riječi nego jadno i preloše. Ja sa 200GB mjesečno limitom nemam govora o usluzi a ovo do sada mi je radi mobilnosti baš odgovaralo. Izuzetno sam razočaran s ovim potezom i mene kao korisnika gube 100%.

14 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Ljudi imaju nerealna očekivanja a mnoge od cijena na tržištu nisu održive, pa tako niti taj 1TB prometa na "pokućnom internetu". Tele2 je to uveo da poveća tržišni udio kako bi se mogao prodati, pri tome je imao samo gubitke. Ista stvar je bila i s onim Amisom. Je, bila je dobra ponuda za korisnike, ali ne i za firmu. Također su pržili novac investitora da bi se nekako prodali, pri tome se davili u dugovima. Nisam siguran ali mislim da je Tele2 svih 14 godina na našem tržištu završio s gubitkom. I onda korisnici pljuju "lopovi, ukinuli su flat promet za male pare", idem kod drugog... da, svi vas jedva čekaju da zagušujete mrežu za 3kn mjesečno. Moraju i oni nekako zaradit.
Ova promjena je očekivana, mislim da su svi United Media telekomi pod tim brandom.

Moj PC  
3 2 hvala 2
11 godina
neaktivan
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Ja sam na Tele2 pokućni od negdje 2018-te.

Nisam niti znao za ovo do danas.

 

Dobro pa mjesečno radim iznad 200GB prometa, bez ugovorne obveze, svoj ruter ne njihov.

Hajd da se igram i ne znam što, razumio bih da potrošim, al ne igram se niti skidam. Ala ono ... gore-dolje stalno idu podaci, sa servera i na server, backup tamo-ovamo ...

 

Baš me razveselili s ovime -.-

 

Šteta što MagicNET nema svugdje, a do mene mu fali 150 metara kabla da me spoje na optiku.

T-comovci mi naplatili 3-4 mjeseca optike, a nit vidio radnike, nit tko došao monitrat, nit imao "o" od optike.

 

Isto tako, 1.5km od centrale i spojen bio na novu od HT-a u centru grada sam, bio od 2011-te na njihovoj, a ne mogu mi pustit ni pišljivih 15Mbps vezu po bakrenoj? -.-

Pa ko je tu lud za 279kn/mj.?

 

Al super su oni to izveli ... rasprodali sve, dobili X broj korisnika na pretplatu 12-24 mjeseca... pa se prodali dalje ... sad drugačiju igru igraju, mislim ...

Dođe mi da kupim Teslin satelit pa da sam bez brige xD

Sad će očigledno kupit Optimu pa ići tako u "đir" po optičkoj vezi ... barem po najavama, tak nekak se i čini da bi moglo lupit ... HT-u je u interesu da ju proda, a ovima da kupe pa opet iznova nešto iskemijat -.-

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 1:11 (Fritexvz).
 
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Vrijeme je za promjene. Ime/brand mi je potpuno nebitna stavka, ali otkidanje 800GB mi je bitno.
 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Meni 2 god ugovor istice u 1 mjesecu tkao da taman na vrijeme mogu prekinut.
Zanima me dali je njihov router "zakljucan" (Huawei B525s) ili mogi u A1/Tcom karticu gurati u njega ?

Router ce biti moj nakon tih 2 mjeseca jer sam ga placao dodatnih 25kn na osnovnih 169kn kolko je bio paket.

--- Lewis --- www.ram-studio.hr --- Skype: lewis3d ---
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Inovator kaže...
Vrijeme je za promjene. Ime/brand mi je potpuno nebitna stavka, ali otkidanje 800GB mi je bitno.

 pa to je jedino bilo i bitno većini ljudi kojima su centrale preudaljenje i ne mogu dobit neke velike brzine. i sad skrešu na 200 gb. normalno da to više nije interesantno kao zamjena bakrenoj parici, koja je flat i loša.

 

al dobro sve u hrv ide polako, tako da valjda budu došla vremena da internet bude samo običan račun. kao voda struja plin...

12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Doma u Slavoniji sam imao 50/10 na bakru. Stabilnih 50/10
12 godina
odjavljen
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Možeš prekinut bez penala. Router bi trebao ostati tebi, i zaključan je. Ali to ne bi trebao biti problem za otključati
14 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Ima li tko iskkustva sa prijevremenim raskidom ugovor s obzirom na situaciju i njihovo smanjivanje prometa? 

Imam ugovor do kraja iduće godine, pošto su napravili ovo što jesi sa ugovorom želim prijevremeno raskinuti ugovor bez penala, dali imam pravo? 

 
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Kako vidim da neki placu da jadni teleoperateri posluju lose i da imaju gubitke predlazem da organiziramo donacije za nase teleoperatere koji su nezakonito ukrali infrastrukturu koju nikome nisu platili koji rade sto ih je volja koji ako si van zagreba imas prava kao zidov u getu i slicno... Tako da napravimo odbor a u odboru neka budu mudrinic skegro i slicni kvazi menaderi kojima mozemo zahvalit na trenutnoj situaciji... I to se ne odnosi samo na teleoperatere nego na cilu trulu državu di je monopol i uskladivanje cijena normalno uz jeli zaposljavanje strucnih hdzsdp kadrova na kljucnim mjestima (svugdje di se prima lipa lova za nista)... 

Moj PC  
5 1 hvala 0
9 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
ERROR1911 kaže...

Ima li tko iskkustva sa prijevremenim raskidom ugovor s obzirom na situaciju i njihovo smanjivanje prometa? 

Imam ugovor do kraja iduće godine, pošto su napravili ovo što jesi sa ugovorom želim prijevremeno raskinuti ugovor bez penala, dali imam pravo? 

 https://mob.hr/kako-nas-operateri-tretiraju-kao-mlade-majmune-2-dio-tele2-poceo-smanjivati-bezbroj-gigabajta/

 

očigledno imaš.

udostojili su se reagirati tek kad su se ljudi počeli buniti. kako podlo.

8 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Što se tiče ovog ograničenja od 200 gb mjesečno, meni je puno bolje sad. 💁

 

Znači, imam pokućni, trošim oko 130gb mjesečno, brzina mi je skočila 50 % i puno je stabilnija. 

 

Očito je bilo puno zloupotrebe tipa jedan modem za pola zgrade i sl.

 

Ako nekome ne paše, mislim da se kod ovakve drastične promjene uvjeta, ugovor može bez problema raskinuti...

 
1 2 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Lewis kaže...

Meni 2 god ugovor istice u 1 mjesecu tkao da taman na vrijeme mogu prekinut.
Zanima me dali je njihov router "zakljucan" (Huawei B525s) ili mogi u A1/Tcom karticu gurati u njega ?

Router ce biti moj nakon tih 2 mjeseca jer sam ga placao dodatnih 25kn na osnovnih 169kn kolko je bio paket.

 Možeš tražiti da ga otključaju ako je zaključan. Ali se za to moraš javiti njima.

4 godine
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

Moje kucanstvo je radilo od 600-700GB mjesecno bez previse jahanja. Naglasak na tome da se torrenti ne koriste u kuci.

Sav promet je napravljen na Youtube, Netflix, Spotify, naravno i mlada generacija Instagram i Tiktok koji itekako vole pit. Ovih 200 mi nije ni za mailove citat na poslu.

 

 

Sva sreca ovaj mjesec dolazi optika kod mene 

Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Dex.pwn kaže...
Doma u Slavoniji sam imao 50/10 na bakru. Stabilnih 50/10

 Sretan sam zbog toga, makar da mogu napisati kako u Slavoniji nije sve tako crno. U Zagrebu je kod mene takva brzina nemoguća.

4 godine
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
ERROR1911 kaže...

Ima li tko iskkustva sa prijevremenim raskidom ugovor s obzirom na situaciju i njihovo smanjivanje prometa? 

Imam ugovor do kraja iduće godine, pošto su napravili ovo što jesi sa ugovorom želim prijevremeno raskinuti ugovor bez penala, dali imam pravo? 

 Ako si njihov korisnik, nisu li to sve napisali na zadnjem računu?

14 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Telemach zar oni nisu slovenski ili austrijski.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
jozef kaže...

Ljudi imaju nerealna očekivanja a mnoge od cijena na tržištu nisu održive, pa tako niti taj 1TB prometa na "pokućnom internetu". Tele2 je to uveo da poveća tržišni udio kako bi se mogao prodati, pri tome je imao samo gubitke. Ista stvar je bila i s onim Amisom. Je, bila je dobra ponuda za korisnike, ali ne i za firmu. Također su pržili novac investitora da bi se nekako prodali, pri tome se davili u dugovima. Nisam siguran ali mislim da je Tele2 svih 14 godina na našem tržištu završio s gubitkom. I onda korisnici pljuju "lopovi, ukinuli su flat promet za male pare", idem kod drugog... da, svi vas jedva čekaju da zagušujete mrežu za 3kn mjesečno. Moraju i oni nekako zaradit.
Ova promjena je očekivana, mislim da su svi United Media telekomi pod tim brandom.

 Amis je uvijek bio profitabilan i domaci Amis je bio kolateralna zrtva. Cilj je bio Amis Slovenski koji je bio drugi ili treci najveci operater u Sloveniji i A1 je htio zauzeti poziciju tamo.

Sramotno je uopce stavljati Amis kao jedan profesionalan ISP sa Tele2, s time da je Amis jedini davao pravu dedicated optiku, a ne kao ovo dijeljeno smece na masu korisnika od T-coma ili A1.

Na Amisu na optici za rezidencijalu si u svako doba i noci uvijek imao istu maksimalnu brzinu, zato su se mnogi i razocarali kad su vidjeli kako to funkcionira na A1, prvo nije unlimited flat, drugo brzina oscilira.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:22 (Bono).
14 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
dreadmoore kaže...
Telemach zar oni nisu slovenski ili austrijski.

Bio je slovenski, kupljen prije par godina, isti vlasnik kao i Tele2, novaTV, Sportklub... radi se o "zanimljivoj" kompaniji, ali o tome se vjerojatno ne smije javno pisati.

14 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Znači i Telemach u bosni je isto taj isti glavni lik.Pa da bas su nedavno povećali brzine interneta.
13 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Bono kaže...
jozef kaže...

Ljudi imaju nerealna očekivanja a mnoge od cijena na tržištu nisu održive, pa tako niti taj 1TB prometa na "pokućnom internetu". Tele2 je to uveo da poveća tržišni udio kako bi se mogao prodati, pri tome je imao samo gubitke. Ista stvar je bila i s onim Amisom. Je, bila je dobra ponuda za korisnike, ali ne i za firmu. Također su pržili novac investitora da bi se nekako prodali, pri tome se davili u dugovima. Nisam siguran ali mislim da je Tele2 svih 14 godina na našem tržištu završio s gubitkom. I onda korisnici pljuju "lopovi, ukinuli su flat promet za male pare", idem kod drugog... da, svi vas jedva čekaju da zagušujete mrežu za 3kn mjesečno. Moraju i oni nekako zaradit.
Ova promjena je očekivana, mislim da su svi United Media telekomi pod tim brandom.

 Amis je uvijek bio profitabilan i domaci Amis je bio kolateralna zrtva. Cilj je bio Amis Slovenski koji je bio drugi ili treci najveci operater u Sloveniji i A1 je htio zauzeti poziciju tamo.

Sramotno je uopce stavljati Amis kao jedan profesionalan ISP sa Tele2, s time da je Amis jedini davao pravu dedicated optiku, a ne kao ovo dijeljeno smece na masu korisnika od T-coma ili A1.

Na Amisu na optici za rezidencijalu si u svako doba i noci uvijek imao istu maksimalnu brzinu, zato su se mnogi i razocarali kad su vidjeli kako to funkcionira na A1, prvo nije unlimited flat, drugo brzina oscilira.

Kod Amisa nisam imao potrebe router restartati po 250 dana, a sada je obavezno jednom mjesečno, ako ne i više. I da, vidljivo je kako je kvaliteta usluge pala, pa i na aktivnoj optici koju je napravio Amis.

jozef kaže...
dreadmoore kaže...
Telemach zar oni nisu slovenski ili austrijski.

Bio je slovenski, kupljen prije par godina, isti vlasnik kao i Tele2, novaTV, Sportklub... radi se o "zanimljivoj" kompaniji, ali o tome se vjerojatno ne smije javno pisati.

Možeš pojasniti?

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 11:47 (Marko :D).
16 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
Taman sam mislil srat kak ljudi puno prometa imaju ali reko ne budi lijen pa si pogledaj svoj promet. Prosjek mi je 700 GB a ne skidam nikaj osim kaj se igre same patchaju. Bokte kolko streaming zdere nisam pojma imal. Ono logicno ali se nikad nisam s tim opterecival.

Moje iskreno saucesce svima koji nemaju optiku.
15 godina
offline
Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska

tele i jedno i drugo. utjeha: bar ću ostati tele i neću izrasti u bika/vola/kravu/bizona. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tele2 promijenio ime u Telemach Hrvatska
jozef kaže...
dreadmoore kaže...
Telemach zar oni nisu slovenski ili austrijski.

Bio je slovenski, kupljen prije par godina, isti vlasnik kao i Tele2, novaTV, Sportklub... radi se o "zanimljivoj" kompaniji, ali o tome se vjerojatno ne smije javno pisati.

 Telemach je dio United Grupe čiji vlasnik je britanski BC Partners, a koji je UG preuzeo od američkog fonda KKR - Kohlberg Kravis Roberts. Investitor u razvoju United Grupe bila je i Evropska banka za obnovu i razvoj (EBRD) još od njihovog nastanka. United Grupa danas posluje u zemljama bivše Jugoslavije + Bugarskoj, odnosno tu su Telemach Bosna i Hercegovina, Crna Gora, Slovenija i uskoro Hrvatska, zatim Serbia Broadband, Total TV, NetTV Plus, CAS Media, te bugarskog telekoma Vivacom.

 

Također su vlasnici SportKluba, Nove TV (HR, SRB, BIH, ME), Doma TV, Nova Sport i tako dalje...

Know your world.
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice