Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio milijun

poruka: 20
|
čitano: 5.339
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio milijun".
13 godina
neaktivan
offline
Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio milijun

I nakon 14g. sam morao prec na drugu mrezu, jer 2g. se mucim sa signalom...a oni nikako da poprave

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio milijun

od prvog dana na tele2 mreži ali uz brzinu od 89 KB/sec (osamdesetdevet kilobajta u sekundi) koja se javlja tijekom večernjih sati

vrijeme je za novog providera.  Sreća da je toliko 'nebrojeno' opcija na tržištu većinom iznimno 'kvalitetnih'.

 

Postoji li uopće 3. opcija ?

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 9:08 (sand).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
ciciban74 kaže...

I nakon 14g. sam morao prec na drugu mrezu, jer 2g. se mucim sa signalom...a oni nikako da poprave

Ako u tvom mjestu Tele2 nema signala ili je signal slab, u svakom trenutku se možeš spojiti na HT 2G/3G/4G mrežu i koristiti Tele2 usluge bez ikakve naknade. 😉

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 9:13 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil

@Marko

stvarno, i u Zagrebu.

Najbolja reklama je dobra usluga, postanje po forumu i ne

 

13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
sand kaže...

@Marko

stvarno, i u Zagrebu.

Najbolja reklama je dobra usluga, postanje po forumu i ne

Nikoga ne reklamiram, govorim ono što jest. U Zagrebu nemaš potrebe koristiti HT-ov signal kada su svi gradovi pokriveni Tele2 signalom. 

14 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
Marko :D kaže...
sand kaže...

@Marko

stvarno, i u Zagrebu.

Najbolja reklama je dobra usluga, postanje po forumu i ne

Nikoga ne reklamiram, govorim ono što jest. U Zagrebu nemaš potrebe koristiti HT-ov signal kada su svi gradovi pokriveni Tele2 signalom. 

Možda neki tečaj za čitanje s razumijevanjem ?

Brzina interneta je šrot radi zagušenja ali ti vjerojatno nisi s time upoznat i prvi uputa čuješ za to.

 

 

 

 

13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil

Upoznat sam s time, a ti bi trebao biti upoznat s time kako radi mobilna tehnologija i zašto Tele2 ne može svima osigurati maksimalnu propusnost.

14 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
Marko :D kaže...

Upoznat sam s time, a ti bi trebao biti upoznat s time kako radi mobilna tehnologija i zašto Tele2 ne može svima osigurati maksimalnu propusnost.

 Ma kakva maksimalna propusnost.  Molim te prestani lupati.

Koliko god te plaćaju previše je

 

 

 

 

4 godine
protjeran
offline
Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio milijun

Mogu imati i 100 milijardi korisnika, meni to nista ne znaci jer im je signal na raznim mjestima - nepostojeci.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
sand kaže...
Marko :D kaže...

Upoznat sam s time, a ti bi trebao biti upoznat s time kako radi mobilna tehnologija i zašto Tele2 ne može svima osigurati maksimalnu propusnost.

 Ma kakva maksimalna propusnost.  Molim te prestani lupati.

Koliko god te plaćaju previše je

Mene nitko ne plaća, samo iznosim činjenice.

Kondicional kaže...

Mogu imati i 100 milijardi korisnika, meni to nista ne znaci jer im je signal na raznim mjestima - nepostojeci.

https://www.bug.hr/forum/post/komentari-lanaka-bughr/tele2-hrvatska-uoi-14-roendana-premasio-milijun/6000320.aspx

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 17:39 (Marko :D).
15 godina
offline
Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio milijun

Loši su, stvarno. Eto, ja živim u strogom centru grada Karlovca i ovo je živi očaj kakve su brzine.

 

Njihov sam pretplatnik na mobilnoj tarifi Raspali + bezbroj giga.

 

U bivšem stanu na Korzu je signal bio još kako tako ali sad sam preselio 300-ak metara dalje u Kralja Tomislava,

 

 

što je također u samom centru grada i tu mjerim brzinu interneta između 0.22 i 7.63 Mbps u DL, up je nešto bolji 4.43 - 13 Mbps.

 

I sad Vi recite jel to normalno? Pogotovo za cijenu od 169 Kn mjesečno koliko plaćam mobilnu tarifu.

 

Odgulim ovaj ugovor do kraja i neće me tako skoro vidjeti Teletina 2.

 

 

Tigar Krezumica
Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 18:06 (fromcelltohell).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
fromcelltohell kaže...

Loši su, stvarno. Eto, ja živim u strogom centru grada Karlovca i ovo je živi očaj kakve su brzine.

 

Njihov sam pretplatnik na mobilnoj tarifi Raspali + bezbroj giga.

 

U bivšem stanu na Korzu je signal bio još kako tako ali sad sam preselio 300-ak metara dalje u Kralja Tomislava,

 

 

što je također u samom centru grada i tu mjerim brzinu interneta između 0.22 i 7.63 Mbps u DL, up je nešto bolji 4.43 - 13 Mbps.

 

I sad Vi recite jel to normalno? Pogotovo za cijenu od 169 Kn mjesečno koliko plaćam mobilnu tarifu.

 

Odgulim ovaj ugovor do kraja i neće me tako skoro vidjeti Teletina 2.

Mobilni internet ne može biti zamjena fiksnom internetu upravo zbog tih mana. Problem nije u Tele2 već isključivo u tome kako funkcionira mobilna tehnologija. Brzina mobilnog interneta ovisi o puno faktora; uređaju koji se koristi, broju spojenih korisnika na baznu stanicu, što ti korisnici rade na internetu, vremenski uvjeti i slično. Također, brzina od 150 Mb/s dijeli se na sve korisnike spojene na baznu stanicu. To znači da ako će netko pretjerati s torrentima, gledanjem streamova i slično, da će drugi korisnici zbog toga imati malu brzinu interneta.

 

Rekao si da živiš u strogom centru grada; u gradovima nema smisla uzimati pokućni zbog relativno dobrog fiksnog interneta. Ako ti nije dostupna optika, dostupan ti je koaksijalni kabel. Ako ti nije dostupan kabelski internet, dostupna ti je stara bakrena parica s VDSL2. Brzina možda je manja od 150 Mb/s, ali ti je internet višestruko stabilniji...

7 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
Marko :D kaže...

Mobilni internet ne može biti zamjena fiksnom internetu upravo zbog tih mana. Problem nije u Tele2 već isključivo u tome kako funkcionira mobilna tehnologija. Brzina mobilnog interneta ovisi o puno faktora; uređaju koji se koristi, broju spojenih korisnika na baznu stanicu, što ti korisnici rade na internetu, vremenski uvjeti i slično. Također, brzina od 150 Mb/s dijeli se na sve korisnike spojene na baznu stanicu. To znači da ako će netko pretjerati s torrentima, gledanjem streamova i slično, da će drugi korisnici zbog toga imati malu brzinu interneta.

 

 Mali ispravak, ne na sve korisnike, nego je 150Mbps po kanalu (20 ili 40 MHz kanal, ovisno o modulaciji), a onda više kanala po baznoj stanici...

 

 

Kruha i igala...
12 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil

Meni recimo u Slav. Brodu nije dostupna ni optika, ni kabel, pa čak ni bakrena parica... i osuđen sam na mobilni pristup internetu...jer nitko ne želi ulagati u mrežu ako nisi u Metropoli ili regionalnim centrima... stanje u naselju je takvo da prvi koji dođe s optikom ima zagarantirano nekoliko 100-tina priključaka... Meni je t-com obećao bakrenu paricu 2011 - riječima u planu ste od tri godine... al jebeš internet, bitno je okretanje volova i marketinške kampanje tipa najbolja mreža i imamo milijun korisnika...

 

Znam da je off topic, ali morao sam...

9 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
Marko :D kaže...
Kondicional kaže...

Mogu imati i 100 milijardi korisnika, meni to nista ne znaci jer im je signal na raznim mjestima - nepostojeci.

https://www.bug.hr/forum/post/komentari-lanaka-bughr/tele2-hrvatska-uoi-14-roendana-premasio-milijun/6000320.aspx

 Stvar je u tome da im je signal katastrofa i u nekim dijelovima Zagreba. Ja na HT-u imam 4G+ na 3/4 crte, a staroj hvata Tele2 E 1/4. Da, ako gledaš prosjek, onda im je signal i u Zagrebu OK, ali ako ti je bitno da kvalitetnog signala imaš uvijek, time se Tele2 bome ne može pohvaliti ni u Zagrebu.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
15 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
Marko :D kaže...

Mobilni internet ne može biti zamjena fiksnom internetu upravo zbog tih mana. Problem nije u Tele2 već isključivo u tome kako funkcionira mobilna tehnologija. Brzina mobilnog interneta ovisi o puno faktora; uređaju koji se koristi, broju spojenih korisnika na baznu stanicu, što ti korisnici rade na internetu, vremenski uvjeti i slično. Također, brzina od 150 Mb/s dijeli se na sve korisnike spojene na baznu stanicu. To znači da ako će netko pretjerati s torrentima, gledanjem streamova i slično, da će drugi korisnici zbog toga imati malu brzinu interneta.

 

Rekao si da živiš u strogom centru grada; u gradovima nema smisla uzimati pokućni zbog relativno dobrog fiksnog interneta. Ako ti nije dostupna optika, dostupan ti je koaksijalni kabel. Ako ti nije dostupan kabelski internet, dostupna ti je stara bakrena parica s VDSL2. Brzina možda je manja od 150 Mb/s, ali ti je internet višestruko stabilniji...

 

Omašio si "ceo fudbal" Marko.

 

Ja nisam uzeo mobilni net kao zamjenu za fixni net, imam Iskon Vdsl 20-50 Mbps što je i više nego dovoljno za moje i potrebe mojih ukućana.

 

Poanta je da su brzine Tele 2 neta kako na pokućnom tako i na mobilnoj Bezbroj Giga tarifi jednostavno prejadne.

 

Eto, buraz mi ima pokućni net u Zagrebu, na Žitnjaku i to zbog toga što jednostavno nije mogao doći do kvalitetnijeg interneta

 

jer je infrastruktura u kvartu takva kakva je, to jest s*ebana i šta bi on trebao, biti bez interneta skroz?

 

Ako već plaćam tarifu pa neću se valjda kačiti na kućni Iskon Wi-Fi kad želim na mobitelu nešto pogledati, ili surfati.

 

Ali ne, svi mi korisnici Tele 2 pokućnog i bezbroj giga u mobilnoj tarifi smo si sami krivi za to, jel'da?

Tigar Krezumica
13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
Corto_1973 kaže...

Meni recimo u Slav. Brodu nije dostupna ni optika, ni kabel, pa čak ni bakrena parica... i osuđen sam na mobilni pristup internetu...jer nitko ne želi ulagati u mrežu ako nisi u Metropoli ili regionalnim centrima... stanje u naselju je takvo da prvi koji dođe s optikom ima zagarantirano nekoliko 100-tina priključaka... Meni je t-com obećao bakrenu paricu 2011 - riječima u planu ste od tri godine... al jebeš internet, bitno je okretanje volova i marketinške kampanje tipa najbolja mreža i imamo milijun korisnika...

 

Znam da je off topic, ali morao sam...

To je već drugi par cipela, ako ti nije dostupan fiksni internet pa si osuđen na mobilni. U tom slučaju prelaziš kod operatera koji nudi više po manjoj cijeni. Kod Tele2 je prednost što uslugu možeš ugovoriti i bez ugovorne obveze, pa raskineš kada više ne budeš zadovoljan samom uslugom. Drugi operateri povisuju cijenu usluge, ako korisnik odluči uzeti uslugu bez ugovorne obveze; kod Tele2 cijena ostaje ista.

JozoBozo121 kaže...
Marko :D kaže...
Kondicional kaže...

Mogu imati i 100 milijardi korisnika, meni to nista ne znaci jer im je signal na raznim mjestima - nepostojeci.

https://www.bug.hr/forum/post/komentari-lanaka-bughr/tele2-hrvatska-uoi-14-roendana-premasio-milijun/6000320.aspx

 Stvar je u tome da im je signal katastrofa i u nekim dijelovima Zagreba. Ja na HT-u imam 4G+ na 3/4 crte, a staroj hvata Tele2 E 1/4. Da, ako gledaš prosjek, onda im je signal i u Zagrebu OK, ali ako ti je bitno da kvalitetnog signala imaš uvijek, time se Tele2 bome ne može pohvaliti ni u Zagrebu.

To su takozvane mikrolokacije. Ima jako puno mjesta gdje A1 i Tele2 imaju normalan signal, dok HT nema, pa čak i unutar gradova i na to ne treba gledati negativno. Svakoj mreži se može dogoditi da na nekom mjestu nema signala, dok par ulica niže ima pun signal.

 

Tele2 korisnici su tu u maloj prednosti na one iz HT-a i A1. Ako Tele2 nema signala, mobitel se spaja na HT. Tamo gdje HT nema signala možda baš ima Tele2, a tih sam situacija iskusio više puta.

 

Također, nacionalni roaming nije samo stvar u Hrvatskoj, to je skroz normalno i radi se u drugim zemljama. Recimo, Google Fi u SAD-u koristi mrežu Sprinta, T-Mobilea, te U.S. Cellular; no to ne znači kako je mreža loša.

fromcelltohell kaže...
Marko :D kaže...

Mobilni internet ne može biti zamjena fiksnom internetu upravo zbog tih mana. Problem nije u Tele2 već isključivo u tome kako funkcionira mobilna tehnologija. Brzina mobilnog interneta ovisi o puno faktora; uređaju koji se koristi, broju spojenih korisnika na baznu stanicu, što ti korisnici rade na internetu, vremenski uvjeti i slično. Također, brzina od 150 Mb/s dijeli se na sve korisnike spojene na baznu stanicu. To znači da ako će netko pretjerati s torrentima, gledanjem streamova i slično, da će drugi korisnici zbog toga imati malu brzinu interneta.

 

Rekao si da živiš u strogom centru grada; u gradovima nema smisla uzimati pokućni zbog relativno dobrog fiksnog interneta. Ako ti nije dostupna optika, dostupan ti je koaksijalni kabel. Ako ti nije dostupan kabelski internet, dostupna ti je stara bakrena parica s VDSL2. Brzina možda je manja od 150 Mb/s, ali ti je internet višestruko stabilniji...

 

Omašio si "ceo fudbal" Marko.

 

Ja nisam uzeo mobilni net kao zamjenu za fixni net, imam Iskon Vdsl 20-50 Mbps što je i više nego dovoljno za moje i potrebe mojih ukućana.

 

Poanta je da su brzine Tele 2 neta kako na pokućnom tako i na mobilnoj Bezbroj Giga tarifi jednostavno prejadne.

 

Eto, buraz mi ima pokućni net u Zagrebu, na Žitnjaku i to zbog toga što jednostavno nije mogao doći do kvalitetnijeg interneta

 

jer je infrastruktura u kvartu takva kakva je, to jest s*ebana i šta bi on trebao, biti bez interneta skroz?

 

Ako već plaćam tarifu pa neću se valjda kačiti na kućni Iskon Wi-Fi kad želim na mobitelu nešto pogledati, ili surfati.

 

Ali ne, svi mi korisnici Tele 2 pokućnog i bezbroj giga u mobilnoj tarifi smo si sami krivi za to, jel'da?

Kad sam bio na moru, bio sam osuđen na neograničeni Bonbon mobilni internet. Svako popodne, večer surfanje je bilo gotovo nemoguće jer je brzina uvijek iznosila negdje oko 1 Mb/s, često i manje. A imaj na umu da Bonbon koristi mrežu HT-a. Nisam se žalio, zivkao službu za korisnike jer znam da oni za to nisu krivi već isključivo mobilna tehnologija. Suludo mi je očekivati 150 Mb/s od mobilnog interneta i to u gradu.

 

Kod mene prioritet nad mobilnim podacima uvijek ima Wi-Fi - manje troši baterije, brz je i latencija je mala. Nemam neograničen mobilni internet, ne treba mi. Mobilni internet mi doslovno služi ako sam vani negdje da otvorim tu i tamo koju stranicu i napišem koju poruku preko WhatsAppa, ništa više. Ne znam iz kojeg bi razloga netko preferirao mobilni internet umjesto bržeg, stabilnijeg Wi-Fija, ali u redu.

 

I nitko nije rekao da je netko u krivu. Ono što govorim cijelo vrijeme jest da je to ograničenje tehnologije, ništa više. I mene bi smetalo da mi je brzina konstantno mala, ali tu nitko ne može učiniti ništa. Tele2 jedino može početi kažnjavati korisnike koji guše mrežu, ali eto, očito su odlučili da to neće raditi. Vama preostaje jedino žaliti se i nadati da će stanje biti bolje.

 

Neki čak imaju mogućnost prebacivanja na HT 4G signal, dobiti će bolju brzinu, ali ta se mogućnost još uvijek testira samo u nekim dijelovima RH (negdje je netko napisao gdje točno)...

Poruka je uređivana zadnji put pet 18.10.2019 22:32 (Marko :D).
14 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil

@Marko :D

 

Hvala na pomoći i korisnim informacijama.

Ponukao si me svojim postovima da otkažem uslugu pokućnog interneta u Tele2.

 

Bravo!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 22.10.2019 13:06 (sand).
13 godina
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
sand kaže...

@Marko :D

 

Hvala na pomoći i korisnim informacijama.

Ponukao si me svojim postovima da otkažem uslugu pokućnog interneta u Tele2.

 

Bravo!

Nema na čemu. Također, evo ti i cijela lista Tele2 prodajnih mjesta gdje možeš otići otkazati uslugu.

16 godina
neaktivan
offline
Re: Tele2 Hrvatska uoči 14. rođendana premašio mil
fromcelltohell kaže...

Loši su, stvarno. Eto, ja živim u strogom centru grada Karlovca i ovo je živi očaj kakve su brzine.

 

Njihov sam pretplatnik na mobilnoj tarifi Raspali + bezbroj giga.

 

U bivšem stanu na Korzu je signal bio još kako tako ali sad sam preselio 300-ak metara dalje u Kralja Tomislava,

 

 

što je također u samom centru grada i tu mjerim brzinu interneta između 0.22 i 7.63 Mbps u DL, up je nešto bolji 4.43 - 13 Mbps.

 

I sad Vi recite jel to normalno? Pogotovo za cijenu od 169 Kn mjesečno koliko plaćam mobilnu tarifu.

 

Odgulim ovaj ugovor do kraja i neće me tako skoro vidjeti Teletina 2.

 

 

 Kad ti je upload tako višestruko veći od downloada znači da je naprosto zagušena mreža, tu nažalost nema neke pomoći. 

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice