Tekući metal pretvara kretanje u električnu energi

poruka: 6
|
čitano: 2.619
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tekući metal pretvara kretanje u električnu energi".
6 godina
offline
Tekući metal pretvara kretanje u električnu energi

Ovakvim tempom vijesti u svezi glede...ode Ajar na Vrapče...ne brini budemo te posjećivali...banane...sok od borovnice

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Tekući metal pretvara kretanje u električnu en
HCMAA kaže...

Ovakvim tempom vijesti u svezi glede...ode Ajar na Vrapče...ne brini budemo te posjećivali...banane...sok od borovnice

 ma nema frke. baš danas sam, u iščekivanju revolucije/ustanka/seljaka s vilama i motikama, a sve radi "novih" baterija, kupio paket postojećih (varta 4+2 hratis). izdaju me baterijske svjetiljke, zidno satovlje, mešalica za kavu/instant juhe, akumulator u motoru ... takve stvari. opća izdaja na sve strane i sve kao da je dogovoreno: unutar nekoliko dana. murphyjeva zavjera. ali bolesno sam strpljiv, čekajući pravi trenutak za osvetu onima koji nam uskraćuju baterijsku shagri-la: pohranu struje naveliko i nadugačko. dočekat ću ja tog godota pa makar mi zadnje bilo ...  

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
14 godina
offline
Re: Tekući metal pretvara kretanje u električnu en
Ajar kaže...
HCMAA kaže...

Ovakvim tempom vijesti u svezi glede...ode Ajar na Vrapče...ne brini budemo te posjećivali...banane...sok od borovnice

 ma nema frke. baš danas sam, u iščekivanju revolucije/ustanka/seljaka s vilama i motikama, a sve radi "novih" baterija, kupio paket postojećih (varta 4+2 hratis). izdaju me baterijske svjetiljke, zidno satovlje, mešalica za kavu/instant juhe, akumulator u motoru ... takve stvari. opća izdaja na sve strane i sve kao da je dogovoreno: unutar nekoliko dana. murphyjeva zavjera. ali bolesno sam strpljiv, čekajući pravi trenutak za osvetu onima koji nam uskraćuju baterijsku shagri-la: pohranu struje naveliko i nadugačko. dočekat ću ja tog godota pa makar mi zadnje bilo ...  

 Imam i ja svog uništivača baterija u obliku svoje kćeri, ne mo'š nasmagati punjivih i nepunjivih baterija. Možda će nekakva ovakva baterija koja radi na razno-razne pokrete, drmanje i trešnje postati dostupna, pa pošto su mladi ipak puno pokretljiviji od nas matorih, zakačim nekakvu takvu bateriju na nju i neka si sama puni svoje baterije.

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 19:42 (učo).
7 godina
online
Tekući metal pretvara kretanje u električnu energi

Subscribam se za nadovezni komentar Strica_Jure vezano uz ovaj nedavni prije mog 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put ned 5.9.2021 19:52 (fer-de-lance).
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Tekući metal pretvara kretanje u električnu energi

Brom i živa jedini su tekući elementi, pri sobnoj temperturi, razumije se. Tako se uči u kemiji. No sve ovisi kako definiramo sobnu temperaturu. Za Lavoisiera je sobna temperatura bila temperatura njegova podruma u kojem mu je radio pokuse (13 oC), pedantni Nijemci su imali dvije sobne temperataure, zimsku 18 oC i ljetnu 24 oC. Kolika je sobna temperatura u Africi? Ako je jednaka ili viša od 30 oC, onda je i galij tekući kemijski element, jer mu je baš na toj temperaturi talište. Sve ovo pišem zato jer se ova kuglica tekućeg metala sastoji od slitine galija i indija. Indij je očito dodat da se galiju snizi talište, da se postigne eutektikum. 

 
5 0 hvala 3
15 godina
offline
Tekući metal pretvara kretanje u električnu energi

-da, problem rastezljivosti (informacija koja tad ne znači ništa, kao i dezinformacija..) je sam termin sobna temperatura, eskima.. dok 'mi-normalni-globalni prosjek' mislimo na neki kao standard, 18-26C .. tj industrijski standard koji uključuje recimo rad kućanskih aparata to podrazumijeva od 16 pa do preko 40/60c .. (recimo klima uređaj zbog smrzavanja vode-tekućine itd.. kao i tv-ostalo npr kondenzacija vlage i sl.).

-neobično da se u znanstvenim člancima (nije ovo znanstveni članak-medij nego ga bug prenosi..) nemaju ipak precizniji podatak tj primjećuje se problem 'popularizacije'...

-dodati da osim temperature postoji i tlak koji jednako mijenja pravila kao i ostali nazovimo katalizatori-dodatci-stabilizatori.. tj normalno da postoji i neki tajni dio formule-patenta-licence pa ne mora biti navedeno itd.. no tad se postavi pitanje smisla takve informacije, više kao buzzword nego nešto korisno u kategoriji 'tek da se nešto piše' a da nije o kardasijankama ili sport, covid, rat, novi ajfon itd..

 

.. ili, san naslov, je u osnovi prvi elektromotor, obrnuto-generator.. ništa novog osim 'sobne' temperature, koja nije navedena-definirana.. logika-smisao? Takva vijest mora imati bitan podatak a to je u ovom slučaju upravo ta 'sobna' temperatura tj uvijet za tekući metal, dok sam spoj može ostati tajna kao patent, jer sobna za eskima ili etiopljana nije ista.. eskim pri istoj ''sobnoj'' drži smrznutu hranu na podu iglua.. dok etiopljanin može spržiti jaje (neke ptice ili osobno) na komadu lima.. :)

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice