TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene

poruka: 13
|
čitano: 12.857
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene ".
16 godina
offline
TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene

Kakve su garancije?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene

Navedenog tv-a u toj veličini nema ispod 10000kn, no sve u svemu čini se ok kupnja....kolega garancija ti je uglavnom 2plus 3god. koliko vidim

Poruka je uređivana zadnji put čet 8.12.2022 9:28 (Wiz3m4n).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
offline
TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene

Zašto televizor mora biti tanak i sa tankim obrubom? Na taj način kutija nema dovoljno volumena pa je zvuk katastrofalan (što vrijedi super slika, ako je zvuk loš). Naravno, može se dokupiti soundbar, ali to je dodatni trošak. 

Također, zašto televizori već dugo nemaju priključak za slušalice s prednje strane (isto vrijedi i za USB i HDMI priključke)? 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene

Di ga ima za 7500kn

ako vec pisete dajte neki link

oko 10000 kn je cijena sto sam ja nasao

SAMSUNG NOTE 10+
Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
10000 za usporeni i zblurano mrljavi Va panel, nebi hvala da je i 3x jeftiniji.
Moj PC  
1 5 hvala 0
13 godina
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
Pancho2012 kaže...

Zašto televizor mora biti tanak i sa tankim obrubom? Na taj način kutija nema dovoljno volumena pa je zvuk katastrofalan (što vrijedi super slika, ako je zvuk loš). Naravno, može se dokupiti soundbar, ali to je dodatni trošak. 

 

Dugo sam razmišljao da uzmem soundbar s wooferom i prije 3 godine ipak kupio. Nije mi žao ni najmanje i nisam ni znao koliko mi je zvuk bitan do onda, zvuk nijednog tv-a se ne može mjeriti s tim kakav god volumen koji spominješ tv ima. Da mi soundbar krepa danas odmah bi išao po drugi.

Some people are like clouds. When they disappear, it’s a beautiful day.
15 godina
neaktivan
offline
TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cijene

Posjedujem 65C728.... hardverski ok na papiru... softwerski izvedba srednja žalost...

Out of the box problemi sa black-screenom (zašteka u meni-u Disney+, HBO Max, Plex, te ga moraš powercycle-at), ARC malo radi malo neradi kako mu se da....

Rekoh idem update-at možda riješi problem odeš na postavke check for update .... 0 bodova.... TCL isključio update preko mreže, reko super ne predajem se... ajmo googlat... našao na reditu da ima neki telegram kanal na kojem ekipa stavlja ažuriranja po platformama.

Onda updejtaš ... jedna verzija, na njoj popravljen black-screen ... pokidan Auto-Game Mode... pa u drugom neradi micro-dimming televizor blješt i tako iz verzije u verziju na telegram forumu i igraš se "Fun times" rekli bi. 

I tako to... ja sam skrpo svoga ali ovakav poluproizvod za prosječnog korisnika koji nije "tech-savvy" nebih preporučio, i iskreno mi je žao što svog nisam odnio nazad u trgovinu u roku od 7 dana...

 

 

Life suck's and then you die.....
Moj PC  
4 0 hvala 8
18 mjeseci
protjeran
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
Pancho2012 kaže...

Zašto televizor mora biti tanak i sa tankim obrubom? Na taj način kutija nema dovoljno volumena pa je zvuk katastrofalan (što vrijedi super slika, ako je zvuk loš). Naravno, može se dokupiti soundbar, ali to je dodatni trošak. 

Također, zašto televizori već dugo nemaju priključak za slušalice s prednje strane (isto vrijedi i za USB i HDMI priključke)? 

 

 Philips to riješio vrhunski, vidio sam neki model TVa gdje je postolje ustvari ugrađeni sonudbar. Genijalno! Nadam se da to nisu patentirali kao i onaj Ambilight.

18 mjeseci
protjeran
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
Boris grozni kaže...
10000 za usporeni i zblurano mrljavi Va panel, nebi hvala da je i 3x jeftiniji.

 Deda upiši se na termin za skidanje mrene. 

15 godina
neaktivan
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
Boris grozni kaže...
10000 za usporeni i zblurano mrljavi Va panel, nebi hvala da je i 3x jeftiniji.

Usporen nije, radi ok... zbluran nije... mrljav je malo moram priznat.
Al koliko sam se igrao sa jedno 10 verzija softvera u zadnjih pola godine... (jer mi vrag neda mira)
U jednoj verziji slika je bila odlična al pokidali dolby atmos... tako da sam sad na malo manje mrljavoj verziji ali imam Dolby Atmos... I tako u krug čeka se nova verzija... pa nova... pa se vratiš na staru jer je bolja, pa odjednom proradi update i neda ti opciju da ostaneš na staroj verziji jer te sili na novu... ti neš jer je na novoj šugava slika pa blokiraš portove na ruteru da ne može update napravit.... Fun's :D

Svi ovi problemi su uglavnom sa softverske strane i ta mrljavost mi je varirala iz verzije u verziju u ovisnosti sa tweekovima koje su napravili pošto je platforma univerzalna recimo za C728 i C825 je T615T01. Na C825 i C728 output slike sa istim softverom je drugačiji. A koliko sam primjetio i čitao ista logika im je i za druge televizore (ekonomski opravdano) jedna platforma više modela različiti paneli... pa tu nastane dar mar glede kvalitete. QA glede softwera im je jako loš i s obzirom koliko modela izbacuju ne pokrivaju dobro sa testiranjem... hardverski su ok koliko vidim. 

Life suck's and then you die.....
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.12.2022 10:54 (asasi).
3 godine
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
asasi kaže...
Boris grozni kaže...
10000 za usporeni i zblurano mrljavi Va panel, nebi hvala da je i 3x jeftiniji.

Usporen nije, radi ok... zbluran nije... mrljav je malo moram priznat.
Al koliko sam se igrao sa jedno 10 verzija softvera u zadnjih pola godine... (jer mi vrag neda mira)
U jednoj verziji slika je bila odlična al pokidali dolby atmos... tako da sam sad na malo manje mrljavoj verziji ali imam Dolby Atmos... I tako u krug čeka se nova verzija... pa nova... pa se vratiš na staru jer je bolja, pa odjednom proradi update i neda ti opciju da ostaneš na staroj verziji jer te sili na novu... ti neš jer je na novoj šugava slika pa blokiraš portove na ruteru da ne može update napravit.... Fun's :D

Svi ovi problemi su uglavnom sa softverske strane i ta mrljavost mi je varirala iz verzije u verziju u ovisnosti sa tweekovima koje su napravili pošto je platforma univerzalna recimo za C728 i C825 je T615T01. Na C825 i C728 output slike sa istim softverom je drugačiji. A koliko sam primjetio i čitao ista logika im je i za druge televizore (ekonomski opravdano) jedna platforma više modela različiti paneli... pa tu nastane dar mar glede kvalitete. QA glede softwera im je jako loš i s obzirom koliko modela izbacuju ne pokrivaju dobro sa testiranjem... hardverski su ok koliko vidim. 

Va panel je prespor, problemi su sljedeci, black crush, ghosting, na nekim modelima dupli znaci vidis dvije slike , ako vas gleda vise od 1 svaka sljedeca osoba vidi drugacije boje, i što vas je vise sve je gore Overshooting, opcenito los input lag i odaziv kao i nesto zbluraniji tekst! Ima modela koji su nesto malo bolji no ovo je problem u samom panelu jer su takvi kakvi su!  Za to rijesenja nema, osim uzeti brzi IPS ili Oled! Mene ak pitaš standardi su se srozali, prijasnji led TV su bili jedno 20g ispred bez obzira na nedostatak vecih dijagonala, rezolucija i vecom potrosnjom ali eto to je tako, danas ljudi sline na ta teška sranja od Tv-a a ne vide loptu u pokretu na njemu

14 godina
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
Mene zanima jel na kraju ima local dimming ili ne? negdje piše da,negdje pise ne..
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: TCL 75C735 ima omjer veličine, kvalitete i cij
R3nchi kaže...
Mene zanima jel na kraju ima local dimming ili ne? negdje piše da,negdje pise ne..

 Zemljače, lijepo ti piše u članku; "Možda najveća zamjerka jest izostanak lokalnog zatamnjenja."

@gkelekov Da nije bilo domovinskog rata, Hrvatska bi sada bila 3-4 godine bliže ostatku svijeta !
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.12.2022 11:30 (Zaporožac).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice