Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih IPTV

poruka: 12
|
čitano: 9.878
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih IPTV".
6 godina
offline
Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih IPTV

IP(ira)TV

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih
Sad ce svi kao pocet placati.
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih IPTV

Prema "pretplatnicima" koji su usluge kupovali, za sada, nije pokrenuta nikakva pravna akcija.

-ni neće, nit je do sad igdje tako nešto napravljeno, tj konzumacija nije piraterija-distribucija tj u eu i normalnim državama je sve što je dostupno korisniku -legitimno, tj optužbe za pirateriju moraju imati osnove ako se na to misli u gornjoj rečenici.

-posao države-policije je upravo to, da kontrolira i sankcionira distributere-kršitelje prava, dok korisnik pravno nema nikakvu mogućnost, time ni potrebu provjeravati legitimitet izvora tj piratski biz (mada svi znaju...), to je posao institucjia.

 

+ može se dodati da je 'smiješno' kad juzeri koriste vpn i misle da su tad sigurni-skriveni.. tj sve ovo je stvar operatera-mreže, tj sudskog naloga.. ili netko misli da se 'profesionalci' ne znaju sakriti istim vpnom? tj kriminalci nisu posebno pametna sorta, prosjek-niže.. i naivno misle da dok ih ne uhvate da su neuhvatljivi.. zapravo samo nisu na radaru, nije pokrenuta akcija koja se sad nazvala zamračenje idući put nekako drugačije, za druge djelatnosti, npr eskort (prostitucija) ili nešto deseto.. i to pojedine države rade recimo redovitio-godišnje nalik na neformalnom oporezivanju nakon čega je opet neko vrijeme 'nirvana'.. i biz ide as južual (ili netko misli da u međuvremenu nema kriminala, prostitucije i sl. djeltanosti..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put pon 17.5.2021 20:32 (ihush).
 
9 1 hvala 0
8 godina
offline
Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih IPTV

Po meni krivi su i legalni distributeri sadržaja. Nisu zaštili svoj sadržaj od kopiranja koristeći npr. DRM. To je ekivalend da ostavite širom otvorena vrata, kuće ili automobila. 

Netflix je oko 8-12€ to je tu negdje ako cijenu od 10 € su ljudi spremni plaćati, znači da legalna cijena je očito bila previsoka ... to je isto sigurno kumovalu tolikoj piratizaciji. Za par tjedana budu opet sve digli ponovno i to iz jednostavnog razloga infrastrukturu je "lako" ponovno podići, a korisnike s uređajima već imaju i naplata kreće dalje :) 

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih
LIFO kaže...

Po meni krivi su i legalni distributeri sadržaja. Nisu zaštili svoj sadržaj od kopiranja koristeći npr. DRM. To je ekivalend da ostavite širom otvorena vrata, kuće ili automobila. 

Netflix je oko 8-12€ to je tu negdje ako cijenu od 10 € su ljudi spremni plaćati, znači da legalna cijena je očito bila previsoka ... to je isto sigurno kumovalu tolikoj piratizaciji. Za par tjedana budu opet sve digli ponovno i to iz jednostavnog razloga infrastrukturu je "lako" ponovno podići, a korisnike s uređajima već imaju i naplata kreće dalje :) 

 

 -od kud ti ideja da nema zaštite (kod legalnih distributera?) .. mora biti, dio uvijeta-ugovora, ima svaki, ne postoji bez, tj time je svaki distributer=pirat jer krši uvijete vlasnika autorskog prava i po sili zakona (ne privatne tužbe vlasnika) nadležni moraju sankcionirati jer je takav zakon.. svugdje u svijetu-eu, sve države unutar zamp-sustava što je cca+197 ili tako nešto.

-ima zaštite.. čak suprotno, npr PVR mogućnost koju ima svaki prijemnik, korisnik ima pravo, zakonom, snimati dostupan sadržaj + plaća sve poreze-namete kao i zamp, no neovisno što ima to pravo vlasnici sadržaja blokiraju snimanje tj možeš samo snimati sadržaj fta kanala, mada zakon uklučuje sve što korisnik konzumira.. odnosno, sudski korisnik može tražiti i dobiti od vlansika uklanjanje zaštite koja ga ograničava-onemgućava u postojećem pravu, no to se za primjer tv signala jednostavno ne poteže kao pitanje, jer je filmski lobi jednostavno prejak, dovoljno da to ne dočazi na dnevni red + prije par godina odbačena eu-digitalna jednakost itd.. do daljneg ostaje po starom, vlasnik je mali bog, .. mada zakon daje pravo korisniku, jednako mora štititi vlasništvo jer je to osnova zakona-prava + biz koji puni poreznu blagajnu, tj jednako kao reket-mafija i država prosuđuje što će kazniti ne po samom zakonu nego tko joj koliko plaća ili ne plaća.. samo je tad umjesto poreza to kazna.

 

-cijena? svašta. Cijena je nevažna za počinjenje ovog djela, dok ti ne možeš određivati jel nešto preskupo, nisi vlasnik. Platiš ili ne tj to je jedini izbor kojeg imaš kao korisnik. + plaćanje 'poreza' na zamp+rtv (pristojba) koje je globalno 1-2% primanja, svugdje, kod nas 80kn, zapad 10-20-30€.. kao i svaki online i sl. servis koji traži takav mjesečni iznos, microsoft-cloud, gaming.. svi traže okrulo-9,99 ili tako neki iznos, neovisno eura-dollara-yena.. dok ovakvi pirati u toj cijeni daju više-sve vs onih koji to uredno ugovorom plaćaju vlasnicima kao npr hbo tj ne može prodavati jeftinije (dumpati) i sl. pa je regionalno neovisno kod kojeg operatera plaćaš ista-slična cijena tj razlika je par kuna ovisno o nekom paketu ili će a1-bivši vip promotivno 'zaokružiti' cijenu na 91kn, dok će tcom jednako zakoružiti na 98kn.. jer su im to pozivni brojevi-reklama, odnosno konzumski će to biti 99,99 .. u bilo kojoj trgovini na svijetu u bilo kojoj valuti jer je to tako, biz.

 

-da, za par tjedana će opet sve po starom, možda već sutra.. to je tako, biz, kriminal, korupcija.. tj policija-institucije znaju a kad će djelovati ili neće ovisi o više faktora, ne samo zakonu + ovisi kad druga strana (vlasnici, tv stanice-distributeri, tj oni koji rade legalno i smeta im nelojalna konkurencija) to zatraži kroz svoj lobi-kanal.. pa tako to rade talijani jer imaju jake tv kuće, ne radi slovenija jer ih nema.. itd. a sjedišta su ponekad u moldaviji, ponekad u monaku.. sad je zgodna ukraina ili irska, cipar, girbaltar, jersey, rumunjska itd..

 

 

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih

Tih nekoliko koliko sam isprobao što se nudi kod nas i par vanjskih nemaju zaštitu sadržaja.

Sva zaštita svodi se na username/password gdje se dobije token.

Čak nemaju niti SSL-a, tako da sam gledao promet preko wireshark-a. 
Izgleda da svi IPTV na koje sam ja naletio koriste "stalker portal" malo modificiran da izgleda drugačije.

A media serveri su najcešće preko cdn77.com (neki se skrivaju preko cloudfire-a i sl. pa nije lako odrediti gdje su hostani)

 

Video tj. živi program se lako preuzme kao da se radi http datoteci, sam video je u mp2t formatu.

Ne treba nikakvu konverziju ili obradu, probijanje zaštite i sl. dovoljno je napraviti stream forwarder ili otvoriti u browseru i prekinuti download kad smo gotovi sa snimanjem :)

Nakon prekida preimenovati datoteku u .mpeg ili .avi i to je to.

 

Ja sam očekivao nešto kao što je na VOIP da video ide preko RTS, RTSP protokola itd..

 

npr. stream nekog programa preko IPTV izgleda nešto kao 

 

GET /username/password/port_od_programa?token=..... HTTP/1.1

Host: 1.4.5.1:25461

Accept: */*

Accept-Language: en_US

Range: bytes=0-

 

HTTP/1.1 200 OK

Server: nginx

Date: Mon, 17 May 2021 22:06:14 GMT

Content-Type: video/mp2t

Connection: close

Access-Control-Allow-Origin: *

 

 

 

7 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih
Sve to stoji, ali do koje mjere provideri trebaju implementirati mjere zastite koje nece remetiti normalno koristenje od strane end usera. Postoji granica poslije koje implementacija DRM-a pocinje tretirati legitimnog korisnika kao “djubre koje je potencijalni pirat”.

Evo jedan drugi primjer iz iskustva. Radio sam na jednom projektu za multinacionalnu kompaniju koja zeli nadgledati jesu li se zbilja reklame izvrsile na pojedinim programima. Za to smo koristili digitalne recievere s HDMI izlazom i hardverski enkoder koji je HDCP (HDMI zastita) kompatibilan. Znaci receiver prima zemaljski signal i enkoder ga kodira ga u H264 TS. Sto brani piratima da koriste slican sustav i samo enkodirani stream preusmjere prema netu? U tom slucaju cak i da IPTV provider implementira ne znam kakvu zastitu, opet spojis njihov receiver na enkoder i nema problema.
16 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih
LIFO kaže...

 

ja sam od svog providera (king-box) iz browsera uspio izvuci cijeli VOD katalog.

par desetaka tisuca direkt linkova za skinut serije, filmove, dokumentarce.. browser mi se srusio dok je otvarao stranicu a text editor mrcvario CPU dok je pokusavao izvuci linkove iz fajla van.

mjesec dana kasnije je domena migrirala i odose svi linkovi :D

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
8 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih
Ništa ne brani, ali poskupljuje cijelu stvar. Potreban je neki hardware CPU/GPU što već da radi encoding. Dok kako je gore opisano možeš imati raspberry pi koji samo preusmjerava pakete bez ikakve obrade uz skoro nikakav trošak (samo promet/link) i bez gubitka kvalitete videa.
8 godina
offline
Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih IPTV

Nisam i NEĆU plaćati HDZ HRT pretplatu, ni katastrofalno osiromašljene balkanske verzije netflixa itd.  Negdje sam pročitao da SAD najviše piratizira multimediju. Pa mili moji ako vi koji ste daleko bogatiji od mene hebenog balkanca toliko piratizirate, neću vam ni ja dati niti jednu lipu za balkansku verziju vaših streaming servisa. Priključite mi se na pipu. I vi i HRT.

Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
protjeran
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih
DuxCro kaže...

Nisam i NEĆU plaćati HDZ HRT pretplatu, ni katastrofalno osiromašljene balkanske verzije netflixa itd.  Negdje sam pročitao da SAD najviše piratizira multimediju. Pa mili moji ako vi koji ste daleko bogatiji od mene hebenog balkanca toliko piratizirate, neću vam ni ja dati niti jednu lipu za balkansku verziju vaših streaming servisa. Priključite mi se na pipu. I vi i HRT.

sad ce te napasti ovi uhljebi iz hrt-a da to moras placati, nije pretplata, nego porez, blabla...

15 godina
offline
Re: Talijanska policija ugasila oko 80% ilegalnih

nije porez nego pristojba... ili nije nego se pas usro..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice