Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

poruka: 22
|
čitano: 12.051
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi".
10 godina
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

Dobar potez policije. Namamiš ga u klopku, te onda hop.

Hihihihi....

Gledao bi, a ne bi platio. 

 

Kaj bi vi? Sa drveta gledali tekmu, a ne bi dobili batine. Ne ide baš. 

 

Plati, pa gledaj!

dzg
Moj PC  
1 46 hvala 0
12 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Treba policiju prijavit prvo za kriminalne radnje, koji debilizam, ovo ni hdz-ovci nebi napravili svojim gradanima
 
43 1 hvala 1
15 godina
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

Clan BBB kupi IPTV uslugu od PzKpfw , plati. To kaj PzKpfw nije izdal racun i krade streamove nije problem clana BBB. Clan BBB ne moze znati ima li PzKpfw ima ugovor s distributerom i placa li na vrijeme, platil je i ceka racun na mail. To ko da netko provjerava jel pekar platio brasno prije nego kupi kruh i onda kad kupi policija ga uhiti jer pekar ne placa dobavljacima. Svi koji su ikad u konzumu kupili bilokaj su lopovi, ukrali dobavljacima, u zatvor s njima.

 

Jedina osoba koja ovdje vrsi kriminalnu radnju je PzKpfw 

Linux, Arch Linux.
 
61 0 hvala 10
15 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Namamiti u klopku na ovakav nacin kao sredstvo edukacije korisnika je ok ali ništa više od toga. Nema šanse da popiju bilokakve kazne jer bi onda i porezna/policija mogli biti optuzeni za navođenje na prekršaj.
 
9 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s

@JacklsBack

 

Da, kada prodaš kupiš ili prodaš gadro od inspektora koji je undercover, on isto sa tobom ide u zatvor.

Gle, ne znam kako je u GTa i virtualnom svijetu, al' u stvarnom nije baš tako.

 

Kada pišem stvarni svijet, mislim na onaj svijet iz ekrana.

dzg
15 godina
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

tako i naši "organi" primanjem "donacija" suzbijaju korupciju. sve je to mamac ili tatac. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
7 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

Kako da ja znam da li je neki servis ilegalan ili ne? Ako platim članarinu, ne govorim ovdje o skidanju sa torrenta.

 
2 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Pa ono, ako se servis zove đurostriming.com i sl., ne nudi plaćanje putem kartica/na službeni račun nego paypal, coin i sl., nema aplikacije za sve platforme, u odnosu na legalne nudi 90% sadržaja za 10% cijene, ne reklamira se legalnim kanalima nego se skriva... što bi moglo poći po zlu.. lol
Moj PC  
1 1 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
GhostLoveScore kaže...

Kako da ja znam da li je neki servis ilegalan ili ne?

 Neznanje te ne opravdava, informiraj se šta kupuješ i od koga, jer tom logikom možeš i vozit pijan i onda murjaku reći: "nisam znao da se to ne smije, nisam pravnik i ne znam zakone".

15 godina
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

Ovo je poticanje na počinjenje i trebalo bi i po talijanskom pravu (kao i po našem) biti zabranjeno, ali dobro pitanje je kako mediji prenose, a rezultati će se u svakom slučaju vidjeti kad dođe do suda...

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.5.2022 17:26 (Gee).
Moj PC  
4 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Od svih legalnih bio bi zadovoljan sa punim paketom iako ne gledam vise od 20 programa. Kada bi mogao prilagoditi pretplatu za samo 10 do 20 programa uz manju naknadu pretplatio bi se…
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s

U principu si u pravu. Ali nije bas tako crno/bijelo. Clanak ne navodi potpuno precizno, ali spominje da "Naravno, ove usluge nisu nudili, već su sve zainteresirane odmah preusmjerili na stranice koje su ih obavijestile o tome da je riječ o ilegalnoj praksi."

 

Uzmimo da kupujes recimo biciklu s nekog web shopa. Kako ti mozes znat da je ta bicikla ukradena? Ili recimo kupis Nike tenisice, kad ono dode Mike, odnosno, falsi proizvod?

 

Vjerojatno su hvatali one koji su nastavljali iako je na stranici bilo posve jasno da je praksa ilegalna.

Obalo suncana, ti moj si cijeli svijet
16 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
PzKpfw kaže...

@JacklsBack

 

Da, kada prodaš kupiš ili prodaš gadro od inspektora koji je undercover, on isto sa tobom ide u zatvor.

Gle, ne znam kako je u GTa i virtualnom svijetu, al' u stvarnom nije baš tako.

 

Kada pišem stvarni svijet, mislim na onaj svijet iz ekrana.

 U tom slučaju si znao da kupuješ nešto nelegalno, a u slučaju kupnje neke usluge s interneta nisi (ili lako možeš tvrditi da si mislio da je usluga legalna)

10 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s

 

 

@Sasoon

 

Ma, kak' nisi znao. Okolo iskaču čudne reklame, web adresa neka divlja, vidiš da potpisuješ ugovor, itd...

Ovo ćeš sve objasniti na sudu. Kao, recimo i huligani koji su nedavno stradili od policije, a miro su sjedili u autu, a zločesta policija ih je izvukla iz auto, te puca pod noge.....

 

Mene ste uvjerili, sada to još trebate sud.

dzg
8 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
thermo kaže...
GhostLoveScore kaže...

Kako da ja znam da li je neki servis ilegalan ili ne?

 Neznanje te ne opravdava, informiraj se šta kupuješ i od koga, jer tom logikom možeš i vozit pijan i onda murjaku reći: "nisam znao da se to ne smije, nisam pravnik i ne znam zakone".

 neznaje propisa te ne oslobađa poštivanja istih, međutim neznaje da li je lokalni pekar ukrao brašno za kruh koji si kupio ili nije izdao fiskalni račun ili ne plaća zdravstveno prodavačici ili nešto treće od obaveza koje je on dužan poštovat nema veze s kupcem.

ili se ti o svemu navedenom informiraš prilikom ulaska u dućan?

15 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
thermo kaže...
GhostLoveScore kaže...

Kako da ja znam da li je neki servis ilegalan ili ne?

 Neznanje te ne opravdava, informiraj se šta kupuješ i od koga, jer tom logikom možeš i vozit pijan i onda murjaku reći: "nisam znao da se to ne smije, nisam pravnik i ne znam zakone".

 -loš-pogrešan primjer na koji znamo odgovor.. bolji primjer kad je već auto (vožnja) u pitanju je kupnja ukradenog vozila.. pljeni se, ako si znao tad si suučesnik tj moraš dokazati da si naivan kupac ili si kriv dok ti se u oba slučaja vozilo oduzima jer nisi legalni-legitimni vlasnik. .. u tom primjeru imaš 'morao si znati' jer se podatci automobila kao šasija, prometna-vlasnički moraju prenjeti-provjeriti itd.. no to se ne odnosi na ostale robe.

-korisnik interneta, bilo kojeg sevisa, shopa itd, pravno ne može znati ništa, ne može ništa provjeriti tj može za domaće trgovine provjeriti postoje li recimo u registru firmi-trgovina.. no s internetom imaš problem globalizma, time i jurisdikcije i pristupa podatcima-registrima u kojima bi mogao pronaći podatak i tako potvrditi legitimitet firme-servisa-trgovine ili ako ih nema zaključiti da su fejk.. no to što nešto nisi pronašao ne znači da ne postoji tj prvo kao preduvijet moraš znati gdje tražiti, trgovački sud-registar texasa, filipina, pekinga, barbadosa.. gdje? .. kao da tražiš telefonski broj osobe, isit problem + jurisdikcija.

-pravno, korisnik ne može, ne smije ništa ni 'istraživati' tj to je posao nadležnih institucija, policija-sud-službene institucije neke države koje to rade i imaju odgovarajuće ovlasti.. npr ne možeš do nečijeg zdravstvenog kartona jer je to gdpr podatak, može liječnik kroz sustav jer ima pristup-autorizaciju... do neke dionice može burza-mešetar, ne ti kao osoba-kupac-korisnik itd..

-korisnik nema ni jedan mehanizam provjere tj može samo prijaviti nadležnim institucijama i od njih zatražiti odgovor a s globalizacijom je problem uopće znati koja je to institucija + prekogranična/internacionalna suradnja ili (ne)dijeljenje podataka npr zaštićenih gdpr-om.. ili za što god želiš podatak prvo daj sudski nalog, bez tog ti nitko ne smije dati podatak, npr logovi s bug foruma i logovi operatera koji bi mogli poslužiti kao dokaz korištenja neke mrežne opreme-lokacije i recimo pristupu ovim stranicama.

 

Gee kaže...

Ovo je poticanje na počinjenje i trebalo bi i po talijanskom pravu (kao i po našem) biti zabranjeno, ali dobro pitanje je kako mediji prenose, a rezultati će se u svakom slučaju vidjeti kad dođe do suda...

 -da, kako mediji prenose, kako se koriste neke formulacije-riječi, činjenično-točno ili po atraktivnosti-zvučnosti i brkanjem pojmova pa i zakona tj nešto je zakonito ili protuzakonito..

.. većina država ima slične zakone + eu.. možemo pretpostaviti da italija ima slične zakone .. nigdje policija bez naloga suda nema pravo pratiti, prisluškivati itd.. bez naloga svaki dokaz je beskoristan, tj protupravno pribavljen.

-zajsede, klopke.. recimo često s drogdilerima, posebne policijske akcije, posebna odobrenja-pravila, čak i posebni odjeli policije.. no talibanski napad na usa je i to promijenio pa si državne institucije kao nsa uzmu protuustavno pravo.. bez naloga suda, .. no u eu se to recimo ne smije.

-droga, sex.. takve akcije ('štibre') se mogu raditi kao velike akcije, kao klopke-zasjede.. i razlka, kupac-korisnik sex-usluga je suučesnik, plaća kaznu, naravno manje kao konzument droge tj količina je ta koju zakon vidi kao granicu, ispod si korisnik iznad si diler a time i kazna. Stvar je da svi koji u tome sudjeluju, znaju.. konzument droge, sexa, iptv-kanala.. znaju. + često se za korištenje kupuju 'posebni' prijemnici i to je već dovoljan dokaz da korisnik-konzument ipak zna što radi tj konkretna kupnja takvog uređaja to implicira, dok se u pravilu neće naći na normalnom tržištu (online nije normalno, divlje, jurisdikcija..). Kao da karikirano idem na bankomat i ponesem čekić-bušilicu.. tad je jasno svha-smisao-namjera dok sam čekić nije krimen ili dokaz (dok djela nema ili namjere počinjenja..).

-kao s drogom, zakon-država-policija mijenja kriterij.. tj nekad je konzument bio 'nevin', nekad je sex bio zabranjen, nekad .. sad se u pravilu kažnjava osoba koja plaća sex jer time navodi na djelo, po istoj osnovi ili tržišnim zakonima ponuda-potražnja dio krivice se prebacuje na potražnju-konzumenta tj nije nevin jer svojim novcem potiče kriminal. .. da nema potražnje taj kriminal bi nestao. Kad se želi eleiminirati uzrok tad se i o tome misli, a sad možda vidimo početak tj promjenu s razmišljanja na djelovanje, kako suzbiti neki oblik kriminala..

 

-tad bez medija možemo nagađati, zaključiti da policija vjerojatno ima sve potrebne papire-naloge, da su se pravno pokrili ili tako nešto.. jer i zakoni su promjenjivi, prilagodljivi, čak i bez promjene recimo kako će ih tumačiti sud, može na jedan način, može na drugi pri čemu se ni slovo u zakonu ne mora izmijeniti.. itd itd.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

Ma to je samo patka da uplaše korinike piratskih tv stanica.

Nitko zdravog razuma nebi optuzil korisnike,jer korisnik uvjek može reč da nije znao da je to piratska stranica (osima ako na stranici piše da je "piratska")

Neznam kak bi "policija" na sudu dokazala da je korisnik znao da je na piratskoj stranici.

Kaj se tiče Hrvatske,taj proces bi trajao 10+ godina.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV servi

Jedna stvar je biti na nekoj stranici pa ne znati da li je piratska ili ne (npr. informaticki nepismeni ljudi), ali druga stvar je potpisati ugovor s nekim. 

Ako ti je isprika da ne čitaš ugovore u kojim piše kome šta plaćaš, onda si nažalost i u opasnosti da ti sutra dođu po organe jer si možda potpisao i to.

Moj PC  
1 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Pitanje je tko je PzKpfw 
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Neflix kaže...
Pitanje je tko je PzKpfw 

 Marko iz Čitluka, ali nemoj nikome reč!

8 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
thermo kaže...

 Neznanje te ne opravdava, informiraj se šta kupuješ i od koga, jer tom logikom možeš i vozit pijan i onda murjaku reći: "nisam znao da se to ne smije, nisam pravnik i ne znam zakone".

Tko smije i kako voziti određuje ZSPC, imaš vozačku, znači upoznat si sa zakonom i pravilima.

 

Sa obzirom da ne živimo u doba sa 2 kanala na TVu nego postoji nekoliko pružatelja IPTV usluga + hrpa OTT providera (Gonet recimo), neki tamo Pero može samo u najboljoj namjeri (definirano ZOO, uglavnom se tiče ukradene robe i sličnog) pretpostaviti da je servis legalan. Kako većina "ilegalnih" IPTV servisa ima web stranice, aplikacije i management portale bolje nego većina naših "legalnih" providera, sa supportom i svime, osim ako ga netko nije upoznao sa pojmom "ilegalni IPTV", naš Pero nema razloga sumnjati da je neki provider legalan ili ne.

 

Isto kako se od tebe ne očekuje da provjeravaš da li je roba sa Njuškala ukradena (osim očitih stvari, lokot još uvijek na biciklu, sastrugani serijski brojevi na uređajima, apple/google account zaključan....), tako se ne može niti od korisnika očekivati da kopa po ne znam čemu, HAKOMu, trgovačkom sudu i ne znam čemu da li iza SuperDuperIPTV stoji firma sa licencama i pravima ili neki N.N. koji krade streamove. "Vozačke" za internet nema, na stranu što bi trebala postojati.

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.6.2022 13:43 (Nuclear_Phoenix).
12 godina
offline
Re: Talijanska policija oglašavala vlastiti IPTV s
Ante kaže...

Clan BBB kupi IPTV uslugu od PzKpfw , plati. To kaj PzKpfw nije izdal racun i krade streamove nije problem clana BBB. Clan BBB ne moze znati ima li PzKpfw ima ugovor s distributerom i placa li na vrijeme, platil je i ceka racun na mail. To ko da netko provjerava jel pekar platio brasno prije nego kupi kruh i onda kad kupi policija ga uhiti jer pekar ne placa dobavljacima. Svi koji su ikad u konzumu kupili bilokaj su lopovi, ukrali dobavljacima, u zatvor s njima.

 

Jedina osoba koja ovdje vrsi kriminalnu radnju je PzKpfw 

Porezna uprava bi ti rekla da trebaš znat s kim posluješ i da se trebaš ponašat kao "dobar gospodarstvenik"

 

To što si ti sve uredno platio, a ovaj nije ne znaći a ti nisi odgovoran.

 

Imaš u poduzetništvu u HR masu primjera gdje najebe i ovaj što je sve platio, samo zato jer ovaj od koga je kupio nije sve platio.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice