Tales Factory: umjetno inteligentan pisac priča za

poruka: 8
|
čitano: 8.556
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Tales Factory: umjetno inteligentan pisac priča za".
Tales Factory: umjetno inteligentan pisac priča za

Pa ... recimo da pisci za sada ne moraju strahovati da će izgubiti angažman.

 

IMHO što više gledamo primjere AI generiranih slika, priča isl. to više shvaćamo da se kreativnost ne može izraziti matematičkim kalkulacijama i formulama, koliko god one kompleksne bile.

Treba nešto drugo, a što, još uvijek tapkamo u mraku rekao bih...

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tales Factory: umjetno inteligentan pisac prič
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Pa ... recimo da pisci za sada ne moraju strahovati da će izgubiti angažman.

 

IMHO što više gledamo primjere AI generiranih slika, priča isl. to više shvaćamo da se kreativnost ne može izraziti matematičkim kalkulacijama i formulama, koliko god one kompleksne bile.

Treba nešto drugo, a što, još uvijek tapkamo u mraku rekao bih...

 
Pa na koji nacin radi ljudska kreativnost? Mi isto moramo pratiti zakone svemira, tako da ako mi mozemo, moci ce i AI. Sto se tice kvalitete - meni to izgleda odlicno.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Tales Factory: umjetno inteligentan pisac prič
Ne znam jeste li pokušali napraviti priču, ali ja jesam:
Dva prijatelja, bager i smećara nađu izgubljenog viličara u gradu....
Em slike, em priča je jako jako bezveze i nedefinirano.
 
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Tales Factory: umjetno inteligentan pisac priča za

zašto klinke na prvoj ilustraciji imaju po tri noge? 

 

jednom nedavno, onkraj lokalnog šumskog gospodarstva u državnom vlasništvu, nalazio se omanji entuzijastičan opg s preko nekoliko praščića, od kojih su se tri osobito isticala gravitiranjem prema bajkama. navedena ružičasta crna trojka odlučila je jednostrano proglasiti odcjepljenje od matične organizacije i izgraditi vlastite stambene jedinice. no ne lezi vraže. u toj je državi vladao zao i pohlepan predsjednik monarhije, koji nije dopuštao gradnje mimo urbanističkih planova i pribavljenih lokacijskih, građevinskih i uporabnih dozvola (što se još smatralo i dobrim, jer bi u trenucima F18.5 iskao i obavezu kupnje indulgencija dvije godine unatrag retroaktivno, umjesto biljega). tad su bajkom započele teći emocije. jadni i gotovo siroti praščići nisu imali blage veze o birokratskim zavrzlamama, jer su se primarno obrazovali za građevinarstvo, smjer: vertikalna organizacija prostora. baš kad su se dogovorali i odabrali koji će se od njih žrtvovati kao mito lokalnom činovniku u uredu za prostorni plan i uređenje, nikne im neposijan građevinsko-kominalni inspektor vuk, zaprijetivši duhanjem, puhanjem i otpuhivanjem bespravno izgrađenih objekata, ako ih sami ne uklone, o vlastitu trošku. budući da praščići nisu bili likvidni, nasilnom urbanizacijom narušen izgled ruba prirodnih šumskih nasada vraćen je u prvobitno stanje, uz plač, škrgut zubima i lelek srebra. preostala dva praščića zaključila su kako je treći uzaludno prinesen kao žrtva bogu kancelarijskih štakora te se jedan baci u svadbu a drugi u novu godinu. njihov hrabar čin pobune protiv nasilja nad kreativnošću ovjekovječen je u andaluziji (malaga), u obalnom gradiću fuengirola. putniče slučajniče, zastani pa se zamisli o tome je li doista bitna činenica da su prasci inteligentiji od pasa, ako su u zapadnjačkoj "kulturi" zamjetno jestiviji. 

 

(nema ilustracije. bajke - osobito krvave germanske, braće grimm - služe poticanju mašte. )

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
2 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Tales Factory: umjetno inteligentan pisac prič
Ajar kaže...

zašto klinke na prvoj ilustraciji imaju po tri noge? 

 Zato što je AI uzeo u obzir bećarac "tri mi noge napravio ćaća, dvije iste, jedna malo kraća"

8 godina
online
Re: Tales Factory: umjetno inteligentan pisac prič
Jednostavno je.

Dvije noge su njihove. Treca nije.
Its just the way of it, son. We all sell our souls sooner or later.
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tales Factory: umjetno inteligentan pisac prič
Izmišljanje i pričanje priča djeci prije spavanja mi je najljepši dio dana. Imam samo jedan problem s time. Zaspim i ja, pa ništa od čitanja BOL-a navečer.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Tales Factory: umjetno inteligentan pisac prič
Ajar kaže...

zašto klinke na prvoj ilustraciji imaju po tri noge? 

 

 

Zato što su kreatori bili škrti dodat još par tokena (iteracija) da slika bude kak spada. Imalo bi smisla tako kreirati svinju sa 6 šunki i pilića s 3 batka i 4 krilca. :-)

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice