TABU je nova domaća platforma koja transparentno p

poruka: 14
|
čitano: 5.390
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "TABU je nova domaća platforma koja transparentno p".
10 godina
suspendiran
offline
TABU je nova domaća platforma koja transparentno p

Plaća je plaća, al obrt je obrt. Nema te povišice (niti blizu) koja vam može nadomjestiti zaradu na obrtu, stoga ako su vam novci vrlo bitni - freelance poslije 16 sati.

 

Također nema te banke kojoj će obrt biti dobar kao mjesečna primanja, stoga ako su vam (stambeni) krediti bitni - stalno zaposlenje do 16 sati.

 

 

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Plaća je plaća, al obrt je obrt. Nema te povišice (niti blizu) koja vam može nadomjestiti zaradu na obrtu, stoga ako su vam novci vrlo bitni - freelance poslije 16 sati.

 

Također nema te banke kojoj će obrt biti dobar kao mjesečna primanja, stoga ako su vam (stambeni) krediti bitni - stalno zaposlenje do 16 sati.

Ovo se na svu sreću promijenilo. Naravno opet je to sve od banke do banke, osobno preporučujem HPB koja se pokazala daleko bržom i efikasnijom od popularnih austrijskih i drugih banaka.

Obrtniku je dovoljna porezna prijava i sve se jako brzo riješi.

16 godina
moderator
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
mzopg kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Plaća je plaća, al obrt je obrt. Nema te povišice (niti blizu) koja vam može nadomjestiti zaradu na obrtu, stoga ako su vam novci vrlo bitni - freelance poslije 16 sati.

 

Također nema te banke kojoj će obrt biti dobar kao mjesečna primanja, stoga ako su vam (stambeni) krediti bitni - stalno zaposlenje do 16 sati.

Ovo se na svu sreću promijenilo. Naravno opet je to sve od banke do banke, osobno preporučujem HPB koja se pokazala daleko bržom i efikasnijom od popularnih austrijskih i drugih banaka.

Obrtniku je dovoljna porezna prijava i sve se jako brzo riješi.

 Zaba računa 60% prihoda kao trošak <3

10 godina
offline
TABU je nova domaća platforma koja transparentno p

 

Hm, plaća je plaća. Ne volim taj podatak iznositi, te mislim da ne bi trebalo isticati te famozne pare u cijeloj priči. Kaj, mladi čovjek želi bit' doktor, e ajmo da odmah napišemo plaću.

Nitko ozbiljan ne ide u nešto zbog love. 

 

Ako želite zaraditi lovu, najte se baviti IT-u. Ionako IT-ci imaju dosta kompleksa i bez tih famoznih plaća. Ludi izvan struke gledaju na IT samo u okvirima novaca....ajd, ljudi šetnja.

 

Moju plaću ne zna nitko. Sem mene i mojeg poslodavca. A, da plaće znaju jako varirati. 

 

 

Kao što je netko lijepo rekao, samo se budale i djeca hvale sa novcima.

A, mnogi u IT odavno nisu više djeca.

 

dzg
Moj PC  
0 23 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
TABU je nova domaća platforma koja transparentno p

Simpatično i glupavo jer nije sve u famoznom placi tj novcu netko je sretniji u maloj firmi nego u velikoj neko ode zbog 1000 2000 kn više pa se pokaže totalni promašaj.... Ima brdo primjera da je zapravo kontraprodultivno znati place od kolega u firmi... 

Živimo Hajduk
 
0 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
Denis kaže...
mzopg kaže...
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...

Plaća je plaća, al obrt je obrt. Nema te povišice (niti blizu) koja vam može nadomjestiti zaradu na obrtu, stoga ako su vam novci vrlo bitni - freelance poslije 16 sati.

 

Također nema te banke kojoj će obrt biti dobar kao mjesečna primanja, stoga ako su vam (stambeni) krediti bitni - stalno zaposlenje do 16 sati.

Ovo se na svu sreću promijenilo. Naravno opet je to sve od banke do banke, osobno preporučujem HPB koja se pokazala daleko bržom i efikasnijom od popularnih austrijskih i drugih banaka.

Obrtniku je dovoljna porezna prijava i sve se jako brzo riješi.

 Zaba računa 60% prihoda kao trošak <3

 Svašta.  Srećom ima banaka na izbor...

15 godina
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
Bit će dobro opravdanje poslodavcima da ne daju povišice kad ovi tu malo "poštimaju" brojeve.
 
1 0 hvala 0
3 godine
odjavljen
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
ZaliazniMacan kaže...

Simpatično i glupavo jer nije sve u famoznom placi tj novcu netko je sretniji u maloj firmi nego u velikoj neko ode zbog 1000 2000 kn više pa se pokaže totalni promašaj.... Ima brdo primjera da je zapravo kontraprodultivno znati place od kolega u firmi... 

 Mislim da ipak odes za 2-3 tisuce eura vise, ne kuna.

Ali opcenito gledas firmu gdje je:

- relaksirana atomosfera, ali ne prodaju ti "mi smo obitelj" pricu

- imas fleksibilnost da uzmes slobodno popodne ili dan bez posebne najave 

- gledaju da li si odradio posao/zadatak, a ne da te micormanage koliko si linija koda otkucao

- te nagradjuju za dobar posao novcima, a ne pizzom u petak ili team building sranjima

13 godina
offline
TABU je nova domaća platforma koja transparentno p

Letimično pregledao članak i koliko sam shvatio cijeli koncept se bazira na povjerenju? Tj. upisao ja 20.000 netto ili 10.000 netto to ulazi u statistiku.

 

Dakle site će 100% prikazivati krive podatke čim se radi na povjerenje... Čemu onda sve to?

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
Cro0707 kaže...

Letimično pregledao članak i koliko sam shvatio cijeli koncept se bazira na povjerenju? Tj. upisao ja 20.000 netto ili 10.000 netto to ulazi u statistiku.

 

Dakle site će 100% prikazivati krive podatke čim se radi na povjerenje... Čemu onda sve to?

Za pobrati malo reklame i eventualno nekakve poticaje za ultra-mega start-up projekt kojeg se vjerojatno nitko za 3-4 godine više neće sjećati, a kamoli koristiti. U načelu na 100 takvih projekata 1-2 zažive i bude nešto od njih, ostali su samo "praonica" love i prodavanje mudrolija.

Nadam se da nisam u pravu.

14 godina
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
Cro0707 kaže...

Letimično pregledao članak i koliko sam shvatio cijeli koncept se bazira na povjerenju? Tj. upisao ja 20.000 netto ili 10.000 netto to ulazi u statistiku.

 

Dakle site će 100% prikazivati krive podatke čim se radi na povjerenje... Čemu onda sve to?

 Zamisli, sve ankete pa čak i popis stanovništva se temelje na povjerenju.

16 godina
offline
TABU je nova domaća platforma koja transparentno p

Nije loše saznati kakve su plaće... zašto ne. Ja sam svoje ukucao i točno je...

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent

Salžem se, al za razliku od mnogih ja znam za koji minimum pristajem, što u benefitima što u bruto plaći. Pa me ovakova istraživaja uglavnom iznenade na što ljudi pristju.

https://www.youtube.com/channel/UCgos5WloYoxCvCeUIi47ZxQ
8 godina
offline
Re: TABU je nova domaća platforma koja transparent
PzKpfw kaže...

 

Hm, plaća je plaća. Ne volim taj podatak iznositi, te mislim da ne bi trebalo isticati te famozne pare u cijeloj priči. Kaj, mladi čovjek želi bit' doktor, e ajmo da odmah napišemo plaću.

Nitko ozbiljan ne ide u nešto zbog love. 

 

Ako želite zaraditi lovu, najte se baviti IT-u. Ionako IT-ci imaju dosta kompleksa i bez tih famoznih plaća. Ludi izvan struke gledaju na IT samo u okvirima novaca....ajd, ljudi šetnja.

 

Moju plaću ne zna nitko. Sem mene i mojeg poslodavca. A, da plaće znaju jako varirati. 

 

 

Kao što je netko lijepo rekao, samo se budale i djeca hvale sa novcima.

A, mnogi u IT odavno nisu više djeca.

 

isticanje place ne mora biti da bi se privuklo ljude u IT nego da oni koji vec to rade mogu usporediti svoja primanja sa ostalima na trzistu

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice