U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

poruka: 20
|
čitano: 6.190
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj".
15 godina
online
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Jedino zašto ga imam na kompu je jer se ped*rski bez pitanja samoinstalirao kao update

 
2 7 hvala 0
5 godina
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Od toga 10% slučajno jer su ljudi htjeli samo updejtat w10.

 
1 0 hvala 0
16 godina
online
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Imam Win11 od prvog dana kad su pustili na insider i radi isto kak i 10. Same shit samo izgleda drukcije.
16 godina
moderator
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Nemam Win 11 jer mi je Microsoft rekao da su mi kompjuteri prestari, unatoč tome što na njima uredno obavljam sve što mi treba. Ali nisu dovoljno novi za Microsoftov ukus.

 

Razmišljao sam o tome da ih instaliram zaobilaznim putem, ali neću, jer time Microsoftu poručujem da su im novi Windowsi toliko dobri OS da se moram ekstra potruditi kako bih ih instalirao, da je to toliko vrijedan i važan OS. A nije. 

 
22 1 hvala 1
8 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Sto se mene tiče windowsi iskljucivo u virtualboxu mogu bit, samo linux kao main os, nema mu ravnog
 
3 2 hvala 2
2 godine
online
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Bencho2211 kaže...
 samo linux kao main os, nema mu ravnog

 dokazi ?

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
12 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Kod mene je od prvog dana od kako je stabilna verzija dosla na update servis. radi sasvim ok, isto kod desetka - ni bolje ni gore - sve isto osim tog po meni ljepseg izgleda, napokon su uveli/vratili prozirne aero elemente ala vista/sedmica i malo zaoblili rubove. Ono sklanje nakaradno špičašto iz osmice je napokon ošlo u penziju.
Tko leti vrijedi, tko ne leti ne vrijedi!
 
2 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Open source, a ne korporacija, sigurnost veca nego winsi, moguce oziviti stariji komp a winsi bi zastekali (da ne pricam o TPM na zadnjim winsima), update je u rukama korisnika, sam odabires kad oces kad neces, o kostumizaciji da ne pričam, tj odabiru da li gnome da li kde ili koji god drugi desktop environment, privatnost kod linux i windowsa nusporediva, i za kraj Besplatni software, ima windows svojih dobrih strana daleko od toga, ali svakako linux sa virtualnom mašinom rjesava i to(mislim na kompatabilnost programa)
9 godina
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Najbolji Win od sedmice.

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Slažem se, radi 11 ko podmazan.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 godine
online
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Bencho2211 kaže...
Open source, a ne korporacija, sigurnost veca nego winsi, moguce oziviti stariji komp a winsi bi zastekali (da ne pricam o TPM na zadnjim winsima), update je u rukama korisnika, sam odabires kad oces kad neces, o kostumizaciji da ne pričam, tj odabiru da li gnome da li kde ili koji god drugi desktop environment, privatnost kod linux i windowsa nusporediva, i za kraj Besplatni software, ima windows svojih dobrih strana daleko od toga, ali svakako linux sa virtualnom mašinom rjesava i to(mislim na kompatabilnost programa)

*Open source i sigurnost ?!

-Diskutabilno, neuvjerljivo

 

*Oživljavanje starog kompa !

-Instaliraš win 7,8,9, ili10

 

*Update u rukama korisnika !

-Ništa revolucionarno, ima ih i win 8 i stariji.

Koliko je dobro prepustiti update običnom korisniku ?

Mislim da nije dobro.

 

*Privatnost korisnika !

-Nikada mi nije bilo jasno čega se ljudi plaše ?!

 

*Besplatni software !

-Ima ga "tona" za Windowse.

 

*Desktop environment !

-Jedina stvar za koju priznajem da je Cool.

 

OVDJE je lijepo i laicima objašnjeno što nije baš bajno kod jezgre Linuxa, a što je dobro.

 

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
8 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%

Sve to stoji sto si rekao, bespaltni os? Pa windows se placa licenca ako želiš legit da bude,nisam mislio na apps. prije ces pokupit virus na winsima dok na linuxu moras bit bas maler ako ne i tad ga mozda ne pokupiš. Privatnost bi trebala bit jed a od ključnih stvari na internetu, ne bojim se nego štitim svoje podatke, u ostalom m$ je nedavno imamo porpilicno veliki Leak da ne zaboravimo... https://www.digitaltrends.com/computing/microsoft-data-exposed-in-leak-affecting-65000-companies/

 

 

Edit: na stari komp staviti win 7 ili 8 koji vise nisu supportani od microsofta?

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.11.2022 17:05 (Bencho2211).
 
2 0 hvala 1
8 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Da se razumijemo da ja sam u raspravu krenuo 'sto se mene tiče', nikog ne nagovaram da je linux u prednosti na winsima, koristite sta god želite
 
2 0 hvala 2
14 godina
neaktivan
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Koristio sam ga jedno vrijeme ali mi se nije dopao uopce. Na pocetku je bilo zanimljivo probati nesto novo ali je brzo dosadilo. Ipak sam se vratio na Windows 10 i ostajem na njemu sve dok Microsoft bude pruzao podrsku i Update. 

Softwer
 
2 0 hvala 0
2 godine
online
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
Bencho2211 kaže...

 

 

Edit: na stari komp staviti win 7 ili 8 koji vise nisu supportani od microsofta?

To je napisano za prastare krame iz 2000 godine.

Kome to treba, taj ih čuva iz nostalgije, i za to xp, win 7 i služe.

 

Windows 10 nema nikakvih problema s računalima sklopljenim od 2007 godine.

Logika je najjednostavniji način da samouvjereno dođeš do krivoga zaključka.
13 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%

Naravno da će mo koristit šta želimo. Ali za nekoga kao što sam ja (a takvih je većina). Mi obični korisnici što ne petljamo puno po OS-u, već ga tu i tamo  malo promijenimo kao temu ili tako nešto, velikom većinom nam koristi za posao i zabavu. Tu je za mene orginalni WIN 10 baš naj naj. Nikada ali baš nikada otkada sam kupio komp a ima skoro 10 godina (bili orginal win 8) nadogradio na 10 i nikakvih problema, redovno ažuriram i stvarno idem na svakakve rizične stranice. Nooooo frx. Za mene no1.

12 godina
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Ne bi on bio ni na 15% da ga ne stavljaju na nova računala i laptope, ne mičem se sa 10 ke nikada...osim ako 12 nebude ok.

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%

To ne bude sigurno, pa Windows 10 je zadnji Windows.

Upssss....

(this didn't age well)

 

pan y agujas
14 godina
offline
U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15% udj

Za razliku od desetke, windowsi 11 savršeno skuže HDR sadržaj i uredno se prebace u taj mod kad sam spojen na TV-u. Za sad bez greške. Već to mi dovoljna satisfakcija za besplatnu nadogradnju.

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: U svojoj prvoj godini Windowsi 11 došli do 15%
forumaš kaže...

Za razliku od desetke, windowsi 11 savršeno skuže HDR sadržaj i uredno se prebace u taj mod kad sam spojen na TV-u. Za sad bez greške. Već to mi dovoljna satisfakcija za besplatnu nadogradnju.

Super je to, ali mnogi od nas nemaju mogućnost nadogradnje bez kupnje novog računala, a to ne želimo napraviti. A ako instaliramo na postojeće zaobilaženjem provjere kompatibilnosti, Microsoft nam prijeti da će nam možda u budućnosti ukinuti updateove. Tako da...

 

Stanje s Windowsima 11 je takvo kakvo je upravo zbog Microsoftove ucjene i što čovjek ne zna na čemu je. Situacija je apsurdna! Pokušavaju prisliti korisnike na kupnju novih računala, a Windowsi 11 i takvi kakvi jesu rade i na starim računalima (ali se ne mogu instalirati bez provjere kompatibilnosti). Tko je tu lud? S Windowsima 10, kad su prošle one prisilne instalacije updateova uz restartanja bez pitanja pomislio sam da se Microsoft skockao, no ovo s Windowsima 11 pokazuje da nije. Zašto uvijek imaju potrebe korisnicima zavrtati ruke iza leđa i prisiljavati ih da naprave nešto što ne žele (ili ne mogu)? Zar nisu ništa naučili na Windowsima 8? Još sad ne mogu doći k sebi kako su mogli izbornik Start zamijeniti ekranom Start, a da se čovjek nije mogao vratiti natrag na desktop ponovnim pritiskom tipke Win ili klikom na ikonu Start u donjem lijevom kutu.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice