Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

poruka: 33
|
čitano: 9.176
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć".
12 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

No shit Sherlock! 

 

Naravno da će sve ići u pogrešnom smjeru jer je cijela inicijativa osmišljena da pogoduje kapitalizmu kroz skupocjene električne automobile, popratnu industriju i mešetarenje CO2 kvotama. Priča je ostala ista kao i uvijek (money, money, money) samo što sada ide kroz green washing...

Moj PC  
28 2 hvala 0
6 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Ja učio u školi da se Zemlja već 4.5. milijardi vrti u istom smjeru...bez promjene u okolišu nema ni evolucije...tako da...prilagodi se ili nestani

Sadašnji ekonomski politički model jednostavno bi se raspao uvođenjem extremnih protumjera...koga briga...ne tako daleko od nas se žestoko ratuje i gine...taj sukob se mogao izbjeći...ti isti ljudi su krivi i za klimatske promjene...koga briga

Allway look bright side of Life...rekli bi Monty Python Flying Circus
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2022 20:34 (HCMAA).
Moj PC  
6 0 hvala 0
10 godina
protjeran
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Opet Sandro lupa ko Maksim po diviziji.Električni auti i ostala prevozna DUGINA sredstva dugoročno uništavaju puno više okoliš od motornih.Očigledno se Sandro nikad nije vozio po šumama gdje lijepo velikim slovima piše šuma udiše milijarde tona CO2 svake minute u svijetu.Ako nema CO2 nema ni zelenog.Malo su se Sandrini zaigrali ljudskim umovima.Da je po Sandrovom samo kisik u atmosferi mislim da bi bilo zanimljivo upaliti šibicu.Bilo bi lijepo od zakonodavaca da su recimo limitirali osobna vozila na 1.0 benzin i to je to svi voze isto ali Sandrini financijeri voze Bugatije koji potroše 100 litri na 100 km ili Tesle koje maznu 100 kw struje za dva jača ubrzanja.Je..š narod on nek crkne.

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2022 20:46 (McFly333).
Moj PC  
4 10 hvala 0
3 godine
offline
4 godine
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Gdje je nestalo "istraživačko novinarstvo"?!

Danas je "novinar" copy-paste s mainstream portala i s google rezultata...

 

Uostalom - kojim bi se temama BUG.hr trebao baviti?!
Ili više ne znate što bi pisali, pa hajedemo malo "šarati"...?!

 

Daj sad malo počnite pisati i o zagađivanju dušikom...

A emisije CO2 definitivno treba smanjiti, jer nije OK da biljke (drveće, povrće i voće) zagađuju zemlju svojim zelenilom!!!

 

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.9.2022 22:01 (MladenBan).
 
3 4 hvala 0
15 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Nedavno sam gledao par dokumentaraca i filmova, da se posjetim kako smo došli do ovog danas. Puno je primjera ljudske pohlepe. Npr. da nismo imali našeg dragog Teslu,
vjerojatno dugi niz godina primarni nacin struje bi bili Edisonovi generatori, imali bi ih barem jedan na svakih par km. Ne zato jer je to bilo dobro riješenje vec je prvi došao do toga i pokušao je to čim prije naplatiti, znajući za bolja rješenja. Tesla je gledao iskoristiti prirodne resurse. Radio je izum takav da je dugotrajan i da nema djelove koji se lako kvare. Držaose tog princip. Nije ga zanimao novac, samo mu je trebao za izradu izuma. Novac nas vec sad kosta mnogih zivota, i bit ce samo gore. Nama bi sad trebalo puno ljudi kao što je bio Tesla, sigurno ima puno mjesta za napredak, ali nažalost sad je svijet pun poslovnih ljudi sa samo jednim ciljem, a to je novac.
Give a man a fish; you have fed him for today. Teach a man how to fish; and you have fed him for a lifetime
Moj PC  
7 0 hvala 0
13 godina
online
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

svi trebaju prijeći na električne automobile, a Njemačka upozorava da može biti problema sa strujom zbog pola milijuna grijalica, haha.. gdje i kako bi se onda ti automobili trebali puniti da ne bude problema s mrežom?

 
10 0 hvala 0
8 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Ove mi jadikovke sliče na jadikovke u doba socijalizma: "Socijalizam je dobar, ali se trebamo boriti protiv skretanja, protiv birokratizma". No socijalizam, u čijim osnovama leži regulirana (ne tržišna) ekonomija, ne može funkcionirati bez birokrata koji upavljaju ekonomijom. Tako ni liberalizam ne može funkcionirati bez gospodraskog rasta, bez sve veće ponude i na silu poticane potražnje. Zamislite samo što bi se dogodilo kad bi svaki čovjek na ovome svijetu rekao da je zadovoljan svojim životnim stanrdom, da mu ne treba ništa više. Sve bi propalo. Zaključak: liberalizam će se na kraju urušiti, uništit će sam sebe. Što će biti poslije toga teško je govoriti. Jer nam povijest nije dala druge primjere osim fašizma (radikalnog nacionalizma) i komunizma (znanstvenog socijalizma). Možda bi opet trebali početi čitati Marxa: "Ona (buržoazija) je osobno dostojanstvo pretvorila u prometnu vrijednost i na mjesto brzbrojnih poveljama priznatih i izvojevanih sloboda stavila jednu bezobzirnu slobodu trgovine. Ona je, jednom riječi, na mjesto eksploatacije prikrivene vjerskim i političkim iluzijama stavila otvorenu, besramnu, izravnu, surovu ekploataciju." (Komunistički manifest). Dobro rečeno, samo danas kapitalizam, kao nekoć feudalizam, zna dobro prikriti svoje namjere. Što li se sve danas ne prodaje pod demokraciju (ljudska prava i slobode)! 

 
19 0 hvala 3
3 godine
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Zašto 90% forumaša ovdje misli da je smanjenje CO2=električni auto? Električni auto je zadnja karika u lancu, ali isto tako električni auto nije nikakav problem ako ga trenutna EE mreža može opskrbiti.

 
3 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se

Zato jer je cilj prebaciti CO2 problem na pojedinca (personal carbon footprint=mala Greta plače) a nikako ne na pojedine industrije.

6 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Električni auto služi za smanjenje zagađenja u gradu i to je ok. Priča o zelenilu je samo makreting za prodaju. Tko se protivi el.autima neka si doma spoji el.uređaje na agregat i po mogućnosti neka zatvori prozore 

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

tako su upozoravali i faraonovi meteorolozi u drevnom egiptu pa su ipak svi nekako, natenane, uspjeli trajanje svoje civilizacije/bauštele održati dulje od 4000 godina. bez struje i inih "blagodati", osim bijedno plaćenih robova i usprkos nilskim konjima 

 

 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Danen:

Ne treba nama nitko ništa naturati. Sve se događa automatski. Zavist je ono što pokreće ljude. Danas se živi 10x bolje nego 1900-te, ali su ljudi manje zadovoljni, susjed ima više, direktor još više. Socijalizam je presjekao taj lanac i samim time se bacio s litice. Ljudi su izgubili razlog truditi se.
Ja rekoh
16 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se

Živi se bolje nego 1900-te, no da li se živi bolje nego 80-ih i 90-ih?

Što je donio pusti napredak unazad zadnjih 20 ili 30 godina?


Automobili koji troše litru ili dvije manje, a gorivo je četiri puta skuplje.

Računala i "pametne" uređaje koji nas drže prikovanim za ekran, a ne u društvu s drugim pojedincima.

Hranu bez okusa i mirisa.

Cijene nekretnina koje vrlo malo ljudi može priuštiti ili moraju raditi cijeli život za stan od 50 kvadrata.

Tenisice za 1.500 KN koje se raspadnu nakon par mjeseci.

Ogroman porast raznih bolesti pogotovo mentalnih problema kod mladih.

Potpuno rasulo školskog sustava.

Totalni nesrazmjer kvalificiranog kadra i potreba tržišta.

"Gig ekonomiju" i vječne ugovore na određeno.

Napredak, nema što.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 13:42 (Mar).
16 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
danen kaže...

Ove mi jadikovke sliče na jadikovke u doba socijalizma: "Socijalizam je dobar, ali se trebamo boriti protiv skretanja, protiv birokratizma". No socijalizam, u čijim osnovama leži regulirana (ne tržišna) ekonomija, ne može funkcionirati bez birokrata koji upavljaju ekonomijom. Tako ni liberalizam ne može funkcionirati bez gospodraskog rasta, bez sve veće ponude i na silu poticane potražnje. Zamislite samo što bi se dogodilo kad bi svaki čovjek na ovome svijetu rekao da je zadovoljan svojim životnim stanrdom, da mu ne treba ništa više. Sve bi propalo. Zaključak: liberalizam će se na kraju urušiti, uništit će sam sebe. Što će biti poslije toga teško je govoriti. Jer nam povijest nije dala druge primjere osim fašizma (radikalnog nacionalizma) i komunizma (znanstvenog socijalizma). Možda bi opet trebali početi čitati Marxa: "Ona (buržoazija) je osobno dostojanstvo pretvorila u prometnu vrijednost i na mjesto brzbrojnih poveljama priznatih i izvojevanih sloboda stavila jednu bezobzirnu slobodu trgovine. Ona je, jednom riječi, na mjesto eksploatacije prikrivene vjerskim i političkim iluzijama stavila otvorenu, besramnu, izravnu, surovu ekploataciju." (Komunistički manifest). Dobro rečeno, samo danas kapitalizam, kao nekoć feudalizam, zna dobro prikriti svoje namjere. Što li se sve danas ne prodaje pod demokraciju (ljudska prava i slobode)! 

 

ah, ta dobra stara kumrovecka skola trolova!

jedan dan ti prodaje antu, drugi dan grucha.

 

lukavi stari partijski kadar koji hini da ne zna nove navade - da se kumrovec danas strucno zove young global leaders.

jest da su mladi, ali i njih iz kontra plana probija isto jedan matori prdonja.

 

uvijek ista prica

 

8 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Mar:

Nisu si ljudi ni 80-ih mogli priuštiti stan. Državne firme su ih dijelile ulizicama i “zaslužnim” kadrovima dok je ostatak radio kuće sobu po sobu od kojih neke ni do danas nisu dovršene.

Školstvo je danas u rasulu, 80-ih je efektivno proizvodilo polupriučene majstore u zastarjelim zanimanjima.

Mentalne bolesti dolaze od toga što su se prijeratne generacije predale i truju mlađe sa svojom nostalgijom i defitizmom, učeći ih da čekaju da im država ponovo počne dijeliti stanove i vječne poslove tipa “ne mogu me tako malo platiti koliko ja malo mogu raditi”. Taj mentalitet mi je bio oduran kad sam se prvi put zaposlio a tako je ostalo i danas kad imam skoro 60. Danas mi se još i gade kao osobe
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 15:10 (Feudalac).
16 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se

Nisam zna da su se 80tih u zapadnoj Europi i SAD-u djelili stanovi i kuće. Good to know...

8 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Ne branim prošli sustav niti kažem da se onda živjelo bolje nego danas. Govorim o današnjici, ne o jučerašnjici. Ljudi su, istina, pohlepni, gramzljivi, jalni, ali društvene okolnosti mogu biti takve da takvo ponašanje sprječavaju ili potiču. (Zar ćemo govoriti djeci da kradu jer "svi kradu"?) Treba se, istina, truditi u životu, ali je pitanje za što se truditi? Zar zato da ti susjedi zavide na bogatstvu i (recimo to tako) sreći? Meni novac nikad nije bio na prvom mjestu, iako se ne može reći da sam ga uvijek imao. Život ima mnoge dimenzije, mnogo toga lijepog što se može doživjeti, samo ga oni zaokupljeni novcem (točnije, potrošnjom) ne vide. No netko stalno gura narativ da se sreća, pa i uspjeh, vidi po gomili nagomilanog i potrošenog novca. Od novca se pravi fetiš, u tome je stvar. Nekoć je skromnost bila vrlina, danas je skromnost ludost, mana, grijeh - jer "škrt" čovjek ne daje priliku drugima da na njemu zarade. O tome se radi. Razgovarajmo o manama sadašnjeg, kapitalističkog sustava, a ne o manama propalog socijalizma. A to što sam citirao Karla Marxa razlog je što je on dao najcjelovitiju kritiku kapitalizma. To mu i antikomunisti priznaju. 

 
12 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Danen:

Pa to se svodi na isto. Ako si dobar liječnik ili bilo što drugo, uz to dolazi status i bolji novac. Ijudi to primjećuju i žele sebi isto ili bolje. Nezadovoljstvo mnogih dolazi od ogromnih razlika - većina ljudi na zapadu nema bolji život u zadnjih 30-40 godina kao što je Mar primjetio, a mala manjina zgrće ogromna bogatstva. Mi smo na drugom dijelu krivulje, ali slično je sve. Međutim, to što obični ljudi nisu poboljšali standard (na zapadu) ne znači da je on loš. Većina ljudi u svijetu bi ubila i za to, uostalom, svakodnevno ginu na morima i oceanima pokušavajući doživjeti ono što je nama uzrok jada.

Kompetetivnost nas pokreće. Svaka biljka u šumi pokušava što prije izrasti veća, šira kako bi prestigla ostale i osigurala svoj opstanak. Isto je sa svakim živim bićem.
Ja rekoh
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.9.2022 16:38 (Feudalac).
3 godine
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Nitko te ne može prisiliti da kupiš električni auto ako nećeš, industrijske emisije su zakonski sve više i više ograničene.
Ako ništa ne napraviš sa izvorom energije - električni auto apsolutno ništa ne može pomoći.
13 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

Pa i u bivšem socijalističkom sustavu je bilo kompetitivnosti imao si po tri do pet proizvođača istog proizvoda samo u jednoj republici. A Končar i slične firme bile su vrlo poznate u svijetu i bile trn u oku velikim korporacijama kao Siemens. Imali su bolju kvalitetu od istočnih firmi ,a bolju cijenu od zapadnih i još tržište cijelog svijeta (istina jako teško na zapadu), a naročito nesvrstanih. Čak ni samoupravljanje nije bio toliki problem kako se prikazuje, jer ga ima u dosta firmi i u americi. Problem je samo bio društveno vlasništvo. ljudi su ga poistovjetili sa državnim i ničijim , pa svi malo mogu i ukrasti jer nije moje, ali nije država kupovala strojeve već radnici od svojih plača. I umjesto da se to po kapitalistički zove dioničko društvo oni su to zvali društveno vlasništvo i nitko nije znao kolike ima udjele iako se to moglo lako izračunati. Da su radnici znali kolike imaju udjele i samim tim imali svijest o vlasništvu ,možda bi se ponašali odgovornije (bila je javna tajna da svi pomalo kradu, a direktor i portir malo više), ali samo možda jer vidimo kako je prošao Uljanik...

I na kraju je to ekipa po planu iz 1974 pretvorila u državno vlasništvo i rasprodala svojima za bagatelu, a ovi to ili uništili ili rasprodali dalje , čast izuzecima. Siemens, ABB, Ericsson i ostali su tada sigurno likovali...

I kakva je to kompetitivnost u današnjem demokratsko liberalno kapitalizmu kada si najbolji (i to ne malo), onda te kupe i ugase. Nokia je bila tipičan primjer, a Huawei nemožeš potpuno kupiti jer po kineskom zakonu večinski vlasnik mora biti Kinez, ali i za to su našli rješenje.  Najgore je da dok nesposobni gasi presposobnog na čelo izađe osrednji. Nije li to isto usporavanje napretka?

 
7 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Byron:

Taj “sitni” problem titulara vlasništva je ključna karika. Ako nije moje, tko ga…

Sličan “sitan” problem uništava naše zdravstvo. Naime, obiteljski liječnici su plaćeni unaprijed. Ne moraju vidjeti pacijenta ikada da bi dobili određenu svoticu svake godine. I onda to ubija interes liječnika da bilo kaj odradi s pacijentom. Više se ni na telefon ne javljaju.

A što se tiče Nokije, oni su se sami ubili. Kad je predstavljen prvi iPhone, google je kompletno odbacio dotadašnji rad na androidu (kojeg su, btw, kupili) i započeo novi dok je Nokia sjedila na 50 milijardi eura na računu s kojima nije znala što bi. Pa su izbacili neko sranje s rezistivnim ekranom a blackberry i microsoft su se sprdali s uređajem koji nema tipkovnicu. Svi znamo kako je to prošlo. Sad imamo automobile koji nemaju jedne jedine tipke pa čak ni one za otvaranje vrata! I idu ko’ vruće kifle, jedina firma koja raste zadnje dvije godine
Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
"Sad imamo automobile koji nemaju jedne jedine tipke pa čak ni one za otvaranje vrata!"

Što je na kraju ergonomski noćna mora. Idu jer je to trend. Neću više nikad kupiti auto koji nema dovoljan broj fizičkih tipki i koji ima prevelik ekran koji užasno po noći ometa vožnju.
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2022 13:21 (Gallu).
15 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
kerum kaže...

No shit Sherlock! 

 

Naravno da će sve ići u pogrešnom smjeru jer je cijela inicijativa osmišljena da pogoduje kapitalizmu kroz skupocjene električne automobile, popratnu industriju i mešetarenje CO2 kvotama. Priča je ostala ista kao i uvijek (money, money, money) samo što sada ide kroz green washing...

 Slažem se.

 Lova pod svaku cijenu ili "pod svaku priču".

 U takvom svijetu živimo,trenutno tu nema pomoči.

23 mjeseca
protjeran
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Osim ako se zabrani proizvodnja ICUa
14 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
danen kaže...

... Sve bi propalo. ...

 Ipak nepotrebno preopcenita izjava...

njuznjuz kaže...

... neka si doma spoji el.uređaje na agregat i po mogućnosti neka zatvori prozore 

 Agregat bio morao biti unutar doma 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.9.2022 11:59 (konjRR).
8 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Gallu:

Slažem se i ja da su pretjerali, ali kao i sa mobitelom, nešto si dobio, nešto izgubio. Poanta je da inovacije mijenjaju svijet. Tko to ne vidi na vrijeme, bio to tržišni bastion ili socijalistički uspavana firma pa i država - propast će.

Ja rekoh
3 godine
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Ima i hrpa primjera takvih koji su na silu htjeli biti "napredni" pa su završili neslavno.
8 godina
offline
Re: Svjetska meteorološka organizacija: svijet se
Gallu:

Pa i to je dio života. Kako bi znao da nešto valja/ne valja dok ne probaš…
Ja rekoh
15 godina
offline
Svjetska meteorološka organizacija: svijet se kreć

ne pretjerujmo. možda ne ipak baš čitav svijet. smo neki dijelovi. pa bude belaja. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice