Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

poruka: 24
|
čitano: 6.116
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio".
15 godina
neaktivan
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

So it begins..

scientia est potentia
 
5 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
U Saboru to puno njih ima, Gazda stisne gumb, a ručice lete u zrak.
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
18 0 hvala 2
16 godina
neaktivan
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Možda sam zaostao u razmišljanju, ali ovo je jezivo.
The best is yet to come, and wont that be fine You think youve seen the sun, but you aint seen it shine
Moj PC  
5 1 hvala 0
5 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
9 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Jao si ga nama kad se svinje dokopaju interneta pa postanu pametne... 

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Znaci li ovo da cemo moci kontrolirati okretanje odojka na raznju preko BT/WiFia?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
Moj PC  
7 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Dvonožne svinje već odavno postoje...sad će ove muskove postati pametnije od tih dvonožnih
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
10 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Zetoncici :) ispod lubanje...
16 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r

veći bullshit nisam dugo gledal, možda od predstavljanja C2...

16 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Primjećujem da je ekipa vrlo nadobudna - jedan je tako uvjeren da će naučiti što je svijest čitanjem signala iz mozga..

Ipak, ovo ima ogroman potencijal, i za uporabu i zloporabu, i sasvim sigurno će zaživjeti.

Svemir.
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Da, zanimljivo je i lijepo to zvuči - pomoći bolesnima. No, sve će se to moći iskoristiti doslovno za kontrolu. Nemojte biti naivni. Ono što govori ekipa sada teoretičara zavjera itd. se može ostvariti. Mućnite malo glavom. Takvim ljudima se znate itekako rugati da je meni osobno gadljivo, ali opet kažem, razmislite. Možemo se mi smijati na te njihove teorije, ali kako ide vrijeme sve se više pitam tko je tu mudriji (namjerno koristim tu riječ, a ne inteligentan i pametan) - ekipa koja "svršava" na znanost (i masu toga njome pravda) ili ovi naoko praznoglavi tipovi koji "lupaju" gluposti.

 

Čitam u BUG-u temu o 5G-u gdje se lijepo navodi da se ide na to da se u budućnosti doslovno sve veže na Internet. To je famozni IoT (Internet of Things). Od tu nam dolazi i potreba za onim što donosi 5G (veće brzine, stabilnost mreže, manje kašnjenje i mogućnost povezivanja više uređaja na jednu "točku"). I sada se mislim - (ponovno) sve to lijepo zvuči, moderna tehnologija koju i sam volim koristiti, ALI...!

 

Trebamo li doista "sve" povezati na Internet, umrežiti? Bilo je lijepo navedeno: općepoznati pametni uređaji + pametne kuće/zgrade (koje u biti čine ti razni pametni uređaji), povezivanje biljaka, životinja... I eto, u konačnici i ljudi kao što vidimo, se može dogoditi. Meni takva ideja nije prihvatljiva.

 

Ipak, sve će biti dobro ako jednog dana doslovno ne bude uvedeno u zakon da svi moramo imati ugrađen čip. Pitate se zašto? Čemu? A, evo...

...možda zbog lakše i praktičnije identifikacije? Slično kao što sada imamo osobnu, a usput budi rečeno, najavljeno je objedinjenje tijekom sljedeće godine osobne iskaznice i zdravstvene u jednu iskaznicu (tko do, čini mi se, srpnja je ne bude imao će biti novčano kažnjen). Što je praktično i korisno, a hoće li se iskoristiti za daljnja ograničenja i provjere - vidjeti ćemo.

 

A moj strah i briga je sljedeća...

AKO jednog dana svi budemo imali čip, tko kaže da nas se neće moći u datom trenutku fizički blokirati? Primjer doslovno iz filmova: čovjek u očaju napadne recimo nekog smrdljivog "moćnika", političara, a ono negdje iz sustava (još ako "sve" bude pokriveno kamerama) stiže zapovijed koja te u trenu blokira (na koji god način). Na pritisak tipke tj. klik miša. Zgrčiš se ili što već. Ili samo staneš u mjestu. Da, smiješno je to i meni sada dok pišem , ali mi ne djeluje kao nešto nemoguće i neizvedivo.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 17:03 (Izzy).
Moj PC  
7 0 hvala 2
12 godina
odjavljen
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Ima li gdje video s tim svinjama? Ne da mi se tražiti.
 
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Dex.pwn kaže...
Ima li gdje video s tim svinjama? Ne da mi se tražiti.

 evo ti video iz 1960~




If Microsoft ever made a product that didn't suck ... it would be a vacuum cleaner.
8 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Sada je dozvoljeno da "očajnik" napadne smrdljivog politicara?
Koliko ti imaš godina?
5 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
smrdljivi političari ne dolaze sami na vlast...biraju ih "očajnici"...evo kad su srušeni blizanci i kad je bush pokrenuo osvetnički rat protiv Iraka 90% američana je bilo ZA...koliko je poginulo nevinih u tim ratovima za "demokraciju"....kako to da nitko nikad u americi nije sve ove godine organizirao neki prosvjed

Ljudima ne trebaju chipovi da bi bili DEBILI...
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Siguran sam da ih je bilo, zbog 9/11
6 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
HCMAA kaže...
smrdljivi političari ne dolaze sami na vlast...biraju ih "očajnici"...evo kad su srušeni blizanci i kad je bush pokrenuo osvetnički rat protiv Iraka 90% američana je bilo ZA...koliko je poginulo nevinih u tim ratovima za "demokraciju"....kako to da nitko nikad u americi nije sve ove godine organizirao neki prosvjed

Ljudima ne trebaju chipovi da bi bili DEBILI...

Zato jer je prirodno prosvjedovati za ''svoje'' nevine..

15 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Umbel kaže...
Sada je dozvoljeno da "očajnik" napadne smrdljivog politicara?
Koliko ti imaš godina?

 To je samo primjer. A kao što vidiš u onome videu, još 60-tih su rađeni testovi na životinjama. Eno, bika "blokiraju". Jesi li svjestan koliko je tehnologija od tada napredovala i što bi se sve moglo imati po tome pitanju? Elektronika i informatika se strahovito razvila. Sve se drastično smanjilo, a i dalje će se smanjivati. Tako nešto nije nemoguće.

 

Dalje, maloprije odem na 24sata i naletim na ovo. I zamisli sada da za nekoliko godina izbacimo i kartice iz upotrebe kao i fizički novac. U potpunosti izbacimo. Lijepo imamo čip u ruci ili gdje već i tako vršimo plaćanja u dućanima, a na mobitelu uvijek (kao i do sada) imamo mogućnost nadgledanja bankovnog računa i vršenja plaćanja čega god treba. Dakle, nemaš fizički novac, niti kartice nego isključivo kroz "digitaliju".

 

U trenu bi te se moglo blokirati u pogledu financija ako si iz nekog razloga prijetnja ili smetnja državi. Neposlušnik... Dakle, izgubiš u potpunosti pristup novcu (koji već tada ionako nisi vidio godinama) i onda si za k. Što ćeš tada?

Poruka je uređivana zadnji put ned 30.8.2020 22:45 (Izzy).
8 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
O cem ti pricas?
Pa i sada te jednim potpisom dežurnog suca blokiraju da ne znaš šta te snašlo.
Manje holivudskih filmova gledaj, imas dobar skandinavski noir :)
Zivimo u svijetu gdje ti je najpametnije bit tiho. Tako mi je sve jedno hoce li me netko blokirati na daljinu ili ujutro doci sa fake dokazima. Ćuti i bori se.
6 godina
offline
Re: Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove r
Izzy kaže...
Umbel kaže...
Sada je dozvoljeno da "očajnik" napadne smrdljivog politicara?
Koliko ti imaš godina?

 To je samo primjer. A kao što vidiš u onome videu, još 60-tih su rađeni testovi na životinjama. Eno, bika "blokiraju". Jesi li svjestan koliko je tehnologija od tada napredovala i što bi se sve moglo imati po tome pitanju? Elektronika i informatika se strahovito razvila. Sve se drastično smanjilo, a i dalje će se smanjivati. Tako nešto nije nemoguće.

 

Dalje, maloprije odem na 24sata i naletim na ovo. I zamisli sada da za nekoliko godina izbacimo i kartice iz upotrebe kao i fizički novac. U potpunosti izbacimo. Lijepo imamo čip u ruci ili gdje već i tako vršimo plaćanja u dućanima, a na mobitelu uvijek (kao i do sada) imamo mogućnost nadgledanja bankovnog računa i vršenja plaćanja čega god treba. Dakle, nemaš fizički novac, niti kartice nego isključivo kroz "digitaliju".

 

U trenu bi te se moglo blokirati u pogledu financija ako si iz nekog razloga prijetnja ili smetnja državi. Neposlušnik... Dakle, izgubiš u potpunosti pristup novcu (koji već tada ionako nisi vidio godinama) i onda si za k. Što ćeš tada?

Da mi i sada blokiraju bankovne račune bi prekinuli 90% mojih mogućih sredstava. Osim ako ne računamo razmjenu dobara/usluga umjesto novca. Tako da se ne gubi baš toliko, kad već idemo u krajnosti.

16 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Čekaj jel to onaj tip koji prije koju godinu paničario oko AI koja će uništiti čovječanstvo?

 

Mensečini da ćemo je mi preduhitrit, pa ćemo 'mudro' udarit iz više pravaca i uništit sami sebe.

 

U zadnje vrijeme ko da živim u filmu i to u ovom:

 

You are like the Michael Jordan of being a son of a bitch.
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio

Stephen King napokon dolazi na svoje. 

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
8 godina
offline
Svinje “na daljinsko upravljanje” iz Muskove radio
Nema od toga ništa barem još 50 godina. Mozak ima previše nepoznanica i neće se to baš tako brzo promjeniti.
U sljedećoj verziji može snimiti i ponovno pustiti određeni input tj. signal, moje mišljenje je da s tim neće baš puno moći postići.
Mnoge "primitivnije" stvari poput ruke tj. šake nismo u stanju rekonstruirati "robotsku ruku" da budu poput ljuske npr. da se prsti mogu međusobno odvajati jedan od drugih itd...
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice