Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska NAS

poruka: 12
|
čitano: 3.469
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska NAS".
14 godina
offline
Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska NAS

Kada bi se čekala samo NASA da pošalje ljude na Mjesec, mislim da bi se to dogodilo 2069. na stogodišnjicu prvog slijetanja, gledajući koliko im vremena treba da bilo što razviju. Ovako će Elon i Jeff "malo" ubrzati stvari i konačno će se bogu Apolonu na Mjesecu pridružiti njegova seka blizanka (a na seke blizanke sam jako osjetljiv, jer i sam sam ponosni brat blizanac jednoj seki blizanki) Artemis, a onda će valjda krenuti i izgradnja baza i početak kolonizacije, prvo Mjeseca, a onda Marsa i dalje.

dolazim odmah - Godot
Moj PC  
4 0 hvala 0
9 godina
neaktivan
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
učo kaže...

Kada bi se čekala samo NASA da pošalje ljude na Mjesec, mislim da bi se to dogodilo 2069. na stogodišnjicu prvog slijetanja, gledajući koliko im vremena treba da bilo što razviju. Ovako će Elon i Jeff "malo" ubrzati stvari i konačno će se bogu Apolonu na Mjesecu pridružiti njegova seka blizanka (a na seke blizanke sam jako osjetljiv, jer i sam sam ponosni brat blizanac jednoj seki blizanki) Artemis, a onda će valjda krenuti i izgradnja baza i početak kolonizacije, prvo Mjeseca, a onda Marsa i dalje.

 NASA je šezdesetih i sedamdesetih imala budžet do 4.5% američkog federalnog budžeta. Danas je to manje od 0.5%. To je jedan ogroman faktor. 22 milijarde dolara koje sad imaju na raspolaganju je problem povećati, ali povećati budžet i za duplo od toga vojsci im nije problem. Ah da, pa sirotinja iz vojske jedva ima budžet od 750 milijardi dolara. Možda zato jer je industrijsko-vojni kompleks ima svoje lobiste u najvišim sferama vlasti, a znanost tko je*e, ljudi misle da taj novac koji se uloži u NASA-u, ESA-u ili druge organizacije odleti u svemir, a ne da ostane raširen nazad u ekonomiju.

Bolje biti ratnik u vrtu nego vrtlar u ratu!
Poruka je uređivana zadnji put pet 1.5.2020 18:34 (JozoBozo121).
14 godina
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
JozoBozo121 kaže...
 NASA je šezdesetih i sedamdesetih imala budžet do 4.5% američkog federalnog budžeta. Danas je to manje od 0.5%. To je jedan ogroman faktor. 22 milijarde dolara koje sad imaju na raspolaganju je problem povećati, ali povećati budžet i za duplo od toga vojsci im nije problem. Ah da, pa sirotinja iz vojske jedva ima budžet od 750 milijardi dolara. Možda zato jer je industrijsko-vojni kompleks ima svoje lobiste u najvišim sferama vlasti, a znanost tko je*e, ljudi misle da taj novac koji se uloži u NASA-u, ESA-u ili druge organizacije odleti u svemir, a ne da ostane raširen nazad u ekonomiju.

 Svaka riječ koju si napisao stoji na mjestu, ali u to vrijeme je bio hladni rat i moralo se pokazati tko je jači. I baš zato što NASA više nema lovu koju je imala, dobro je da u igru uskoče Elon i Jeff, jer privatne firme žele za svoju lovu napraviti što je moguće bolje rezultate, a NASA je tu više kao neki moderator koji pomaže razvoju tehnologije. Uskoro će i običnoj raji sinuti da lova koja se daje za istraživanje svemira nije bačena lova, nego lova koja će u budućnosti donijeti ogromne efekte u obliku novih sirovina, tehnologija, radnih mjesta i sličnih stvari koje generiraju dobit. To su stvari koje su Elon i Jeff kao veliki maheri za biznis skužili. Ne daju oni lovu iz ljubavi prema istraživanju, nego zato da u nekoj budućnosti natuku još više te iste love (što prije, to bolje). Pa još kada se udruže sa NASA-om, stvar se lakše pokreće. Mislim da Elon sa svojim Starlinkovima želi uzeti lovu na Internetu, kako bi mogao dalje financirati svoja svemirska istraživanja.

dolazim odmah - Godot
15 godina
offline
Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska NAS

Nitko to nije bolje rekao nego Neil de Grass Tyson

 

With the anonymity of the internet where one can be anything they want, it constantly amazes me how many choose to be assholes.
 
4 0 hvala 2
5 godina
offline
Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska NAS

Jel ima kakvih informacija u svezi izgradnje svemirskog centra u Udbini.

Mogao bi Rimac se ugledati na Muska pa osnovati prvu Hrvatsku svemirsku tvrtku.

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.5.2020 0:13 (HCMAA).
Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
HCMAA kaže...

Jel ima kakvih informacija u svezi izgradnje svemirskog centra u Udbini.

Mogao bi Rimac se ugledati na Muska pa osnovati prvu Hrvatsku svemirsku tvrtku.

 Ima, odustali su 

16 godina
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
pravi_covijek kaže...
HCMAA kaže...

Jel ima kakvih informacija u svezi izgradnje svemirskog centra u Udbini.

Mogao bi Rimac se ugledati na Muska pa osnovati prvu Hrvatsku svemirsku tvrtku.

 Ima, odustali su 

 Mogli su ga uzeti za raditi makete i pričanje bajki, u tome je stručnjak!

15 godina
offline
Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska NAS

nek prvo ponovo nasele slavoniju. lako ćemo za mjesec. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska

Imam jedno obično pitanje,  dodju ljudi sad na mjesec, mogu li izvaditi smartphone i opaliti nekoliko selfieja ? Hoče li raditi bez problema ? mislim zbog zračenja itd ?

 

 

5 godina
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
#Ajar
Na Mjesecu bolje pšenica raste i krave daju više mlijeka...manje ih noge bole od stajanja.
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
14 godina
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
Preserverance kaže...

Imam jedno obično pitanje,  dodju ljudi sad na mjesec, mogu li izvaditi smartphone i opaliti nekoliko selfieja ? Hoče li raditi bez problema ? mislim zbog zračenja itd ?

 

 

 Nisam strucan za ovu temu, medjutim with solid background u fizici i kemiji, I will try. Znaci telefoni (smartphones, mobiteli) su napravljeni za rad na normalnom atmosferskom pritisku (znaci razina mora 1 atm) - u svemiru, tj mjesecu toga, nema, tako da brijem telefon bi se vjerovatno "raspao" samo radi toga, a da ne pricam o plastici, bateriji i temperaturnim razlikama na mjesecu gdje je temperatura na suncu 130C a u hladu minus 170C (U kraterima koji su permanetno u mraku je cak minus 230-240) - tako da iskreno zadnja stvar za koju se moras brinuti je radijacija.

Medjutim ako bi telefon koristio unutar nekog "modula" - gdje bi ljudi zivjeli, trebalo bi raditi bez vecih problema. Ako ce ti moduli imati zastitu od radijacije za jude, biti ce vjerovatno dovoljno i za mobitele. Mozda ce mobiteli na mjeseci imati dodatne "maskice" koje ce ih stiti od radijacije :) Nece im trebati maskica za zastitu od pada na mjesecu, i onako je gravitacija na mjesecu oko 15% zemljine.

Note: neke sam brojeve round up (temperature etc) jer sam ih izvukao iz glave, ako sam puno fulao, budem edit later.

15 godina
offline
Re: Svemirske kompanije Jeffa Bezosa i Elona Muska
Ajar kaže...

nek prvo ponovo nasele slavoniju. lako ćemo za mjesec. 

 U Slavoniji je prevelika koncentracija otrovnog HDZ-a.

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice