Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što ti p

poruka: 6
|
čitano: 4.200
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što ti p".
6 godina
offline
Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što ti p

Moram samo primjetiti, kad se govori o mitu da švedi jedu zdravo, da je to najveća glupost. Živim u Švedskoj i tamo je boom prodaja gotove hrane u trgovinama, znači zadnje smeće se jede. Ćufte se kupuju unaprijed skuhane od pitaj boga kakvog mesa i koječega još. Vikendom se žderu hamburgeri i hotdogovi, gužve u Burger kingu i McDonaldsu su vikendom velike. Znači ne da im se kuhati ni vikendom. Ni salatu ne znaju sami sebi spremiti nego kupuju unaprijed pripremljenu izrezani mix više vrsta salate koje su kao oprane prethodno. To se kupuje u kesama i oni to samo iz kese istresu i žderu bez pranja i bez ikakvog začinjavanja.

U odnosu na Hrvatsku hrane se višestruko gore. Svježa piletina u 90% slučajeva, kad se izvadi iz pakiranja, ima nekakav smrad, i mi smo je prestali kupovati. I ostalo meso, najčešće svinjsko, zna smrditi iako ima dobar rok trajanja.

Užaš živi.

Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 20:44 (simontemp).
 
5 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što
Makar u ovom našem cirkus smo u nečemu bolji od zapada...mada i kod nas sve više se konzumira fast food...

Nitko više ne želi guzicu približiti špakeru
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Poruka je uređivana zadnji put sub 24.4.2021 22:51 (HCMAA).
15 godina
offline
Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što ti p

izvolte, po švecki:

 

Ingredienser
50 g jäst för matbröd
5 dl vatten ljummet
1 msk honung eller ½ dl strösocker
3 dl rågflingor
5 dl zucchini riven, urkramad
8-12 dl vetemjöl se beskrivningen
1 msk salt


Instruktioner
Riv och krama ur zucchini så att du har 5 dl.
Smula sönder jästen i degbunken. Häll över det ljumma vattnet och blanda.
Häll i rågflingor, riven och urkramad squash samt honung. Blanda väl.
Häll i vetemjöl en deciliter i taget tills degen fått lagom konsistens. Du behöver antagligen fylla på mer mjöl allteftersom degen knådas eftersom vätska kramas ur squashen samtidigt medan degen knådas. Det gör det mycket svårt att uppge exakt hur mycket vetemjöl som används, men jag använde ungefär 10 deciliter den här gången.
Knåda degen i matberedare ca 10 minuter, häll i saltet på slutet. Degen ska bli ganska lös, som ett mellanting mellan deg och smet.
Jäs degen i en bunke under handduk på dragfri plats 1 timme.
Stjälp upp degen i en långpanna med mjölat bakplåtspapper i.
Platta ut degen i pannan, med mjölade händer går det lättast.
Lägg över en handduk och låt degen jäsa 30 minuter. Värm ugnen till 225 grader medan du väntar.
Då brödet jäst färdigt skär du degplattan i ca 20 bitar med en mjölad kniv eller liknande så bitarna blir lätta att bryta. Strö lite vetemjöl över ytan. Grädda mitt i ugnen cirka 20 minuter. Låt svalna på galler.

 

niks fršten? förlåt. bar bute zmršavili. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što ti p

Surströmming mi je prva asocijacija na Švedsku 🤓

 

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što

Nekad se pitam jesu li neke "delicije" i općenito "tradicije" bile jutjub prenk, tisućama godina prije izuma jutjuba i prenkanja.

(npr. i onaj ucrvljeni sir sa Sicilije.)

 

formula za ljudsku glupost:

 

LjG = e * r² * t

 

e - egzotičnost

r - rijetkost

t - tradicija

 

govna se ne jedu jer ih proizvodi svatko, ali Fugu je masthev jer možeš crči, pa se moš hvalit pičokama. A i dosadno je kad imaš više para nego što ti treba.

Tu je i ono - moja baba je kuvala najbolje tripice pa ih kuvamo svaki misec. Jes, bravo, sveta baba bila, al jel imaš lungić za 35 kuna kilo danas u butizi?

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
16 godina
offline
Re: Švedski recept: hrani se zdravo, jedi ono što
wyks kaže...

Nekad se pitam jesu li neke "delicije" i općenito "tradicije" bile jutjub prenk, tisućama godina prije izuma jutjuba i prenkanja.

(npr. i onaj ucrvljeni sir sa Sicilije.)

ja bi rekao da postoji jako dobar razlog zasto su neke lokalne delicije ostale LOKALNE

Saćemi Bill Gayts ćitat muesli preko ugrađženog ćipa
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice