Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

poruka: 23
|
čitano: 9.521
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako".
12 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Moram se osvrnuti na ogroman propust i dezinformaciju - "Izrazito je rasprostranjen i Appleov kodek AAC (Advanced Audio Coding)."

 

Ovo je potpuno netocno te mi nije jasno kako je moglo zavrsiti u clanku!

AAC was developed with the cooperation and contributions of companies including Bell Labs, Fraunhofer IIS, Dolby Laboratories, LG Electronics, NEC, NTT Docomo, Panasonic, Sony Corporation, ETRI, JVC Kenwood, Philips, Microsoft, and NTT. It was officially declared an international standard by the Moving Picture Experts Group in April 1997. It is specified both as Part 7 of the MPEG-2 standard, and Subpart 4 in Part 3 of the MPEG-4 standard.

 

Nadalje volio bih da je malo vise objasnjeno sto usporava rast rasprostranjenosti superiornih aptX, aptX HD i LDAC kodeka.

 

Osim toga, ovo je pristojan uvodni clanak u True Wireless Stereo slušalice.

Moj PC  
8 0 hvala 3
12 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Odličan tekst. 

Moj PC  
0 0 hvala 1
7 godina
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
kerum kaže...

Nadalje volio bih da je malo vise objasnjeno sto usporava rast rasprostranjenosti superiornih aptX, aptX HD i LDAC kodeka.

 

 To i mene baš zanima, čini mi se da vjerovatno proizvođači moraju platit neku pinku da bi ih implementirali.

Ali opet, instalirao sam custom rom (čisti AOSP manje- više, Pixel experience) i ima apsolutno sve, pa mi više ništa nije jasno, jer već bi netkp maknuomsve te custom romove da koriste software koji ne smiju, pogotovo na xda, gdje se strogo kažnjava takve stvari.

SS-ovi:

 
 
 
 
 

 

Kruha i igala...
Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 9:45 (fer-de-lance).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:

Svi Android uređaji imaju mogućnost korištenja svih codeca, zato ih imaš u developer options, to ima na svakom romu. Ali trebaju i mobitel i slušalice podržavati isti codec da ga koriste, prema tome ako ti sluške nemaju aptX, a ti to izabereš na mobu, on će automatski vratiti na staro SBC.

11 godina
online
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

...svojim korisnicima pružaju potpunu slobodu

jasno se vidi utjecaj druženja s direktorima marketinga 

Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
kerum kaže...

Moram se osvrnuti na ogroman propust i dezinformaciju - "Izrazito je rasprostranjen i Appleov kodek AAC (Advanced Audio Coding)."

 

Ovo je potpuno netocno te mi nije jasno kako je moglo zavrsiti u clanku!

AAC was developed with the cooperation and contributions of companies including Bell Labs, Fraunhofer IIS, Dolby Laboratories, LG Electronics, NEC, NTT Docomo, Panasonic, Sony Corporation, ETRI, JVC Kenwood, Philips, Microsoft, and NTT. It was officially declared an international standard by the Moving Picture Experts Group in April 1997. It is specified both as Part 7 of the MPEG-2 standard, and Subpart 4 in Part 3 of the MPEG-4 standard.

 

Nadalje volio bih da je malo vise objasnjeno sto usporava rast rasprostranjenosti superiornih aptX, aptX HD i LDAC kodeka.

 

Osim toga, ovo je pristojan uvodni clanak u True Wireless Stereo slušalice.

 

Potpuno je točno da Apple nije "izumio" AAC, no kako ga danas jedini aktivno koristi te mu daje prednost pred tehnološki naprednijim kodecima, dao sam si slobodu da ga nazovem Appleovim, budući da ga tako percipiramo  Hvala na opasci u svakom slučaju, unijet ću dodano pojašnjenje u tekst, da ne bi bilo "nismo znali". 

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Vidim da u BUGu nema recenzije Apple airpods pro al ipak imam pitanje. Da li je netko pokušao spojiti airpods pro s windowsima preko bluetooth dongla i igrati igre.... i kako to funkcionira u praksi. Dakle, spajanje, sama stabilnost veze kao i latencije kod igranja. Nešto bih probao tog tipa, gledam da kupim Avantree DG80 ili Avantree DG60. Ima li netko sličnih iskustava spajanja TWS s windowsima putem Bluetooth dongla...ili ima neku ideju i koristan savjet. Na netu sam pronašao rezenzije i neke informacije. Da li netko od vas možda ima kakvo iskustvo iz prve ruke? 

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.3.2020 13:06 (zelenapaprika).
 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
zelenapaprika kaže...

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

 Nekak ti ovo boldano ne vjerujem, a evo ti pojašnjenje za princip http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=eVZjXhg%3D

4 godine
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
kepmip kaže...
zelenapaprika kaže...

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

 Nekak ti ovo boldano ne vjerujem, a evo ti pojašnjenje za princip http://hjp.znanje.hr/index.php?show=search_by_id&id=eVZjXhg%3D

 Nisam čuo. Odjednom su pojedini forumaši po raznim forumima počeli spominjati konekcije. Nisam jezični čistunac.

14 godina
moderator
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
zelenapaprika kaže...

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

 

U jeziku postoji mnoštvo sinonima. Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost i ima na to potpuno pravo. Istina jest da je riječ "konekcija" tuđica (osobno bih isto prije koristio pojam povezivanje), ali isto tako postoji i mnoštvo drugih tuđica koje svakodnevno koristimo i nitko ih ne propitkuje. Svatko ima svoje favorite... Npr. uvijek ću radije reći načelo umjesto princip. Nikada ne koristim riječ desiti, već uvijek dogoditi. Ali isto tako, nikada ne koristim pohrvaćeni pojam "sebić" ili "međumrežje", već uvijek selfi ili Internet. 

Vinko Krištić | BUG Marketing
4 godine
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
vincimus kaže...
zelenapaprika kaže...

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

 

U jeziku postoji mnoštvo sinonima. Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost i ima na to potpuno pravo. Istina jest da je riječ "konekcija" tuđica (osobno bih isto prije koristio pojam povezivanje), ali isto tako postoji i mnoštvo drugih tuđica koje svakodnevno koristimo i nitko ih ne propitkuje. Svatko ima svoje favorite... Npr. uvijek ću radije reći načelo umjesto princip. Nikada ne koristim riječ desiti, već uvijek dogoditi. Ali isto tako, nikada ne koristim pohrvaćeni pojam "sebić" ili "međumrežje", već uvijek selfi ili Internet. 

 Ponašam se gotovo identično. Ipak se ne slažem s ovim: "Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost". Ovo je ipak javni prostor. Sutra može početi pisati jednim od brojnih dijalekata jer to odražava njegovu osobnost. ;-)

7 godina
protjeran
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
zelenapaprika kaže...
vincimus kaže...
zelenapaprika kaže...

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

 

U jeziku postoji mnoštvo sinonima. Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost i ima na to potpuno pravo. Istina jest da je riječ "konekcija" tuđica (osobno bih isto prije koristio pojam povezivanje), ali isto tako postoji i mnoštvo drugih tuđica koje svakodnevno koristimo i nitko ih ne propitkuje. Svatko ima svoje favorite... Npr. uvijek ću radije reći načelo umjesto princip. Nikada ne koristim riječ desiti, već uvijek dogoditi. Ali isto tako, nikada ne koristim pohrvaćeni pojam "sebić" ili "međumrežje", već uvijek selfi ili Internet. 

 Ponašam se gotovo identično. Ipak se ne slažem s ovim: "Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost". Ovo je ipak javni prostor. Sutra može početi pisati jednim od brojnih dijalekata jer to odražava njegovu osobnost. ;-)

 Javi se kad nabavis osobnost. I ja cesto koristim rijec konekcija i sto sad.

4 godine
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
O_O_O kaže...
zelenapaprika kaže...
vincimus kaže...
zelenapaprika kaže...

Članak je jako koristan.

 

Ali, zašto riječ - konekcija (na slici povezivanja, pardon, konektiranja slušalica)? Tko vas je to naučio? U cijelom svom životu nisam čuo za tu riječ sve dok neki forumaši kojekuda nisu počeli spominjati konekcije.

 

Pa još  i princip. Koji? Pokojni Gavrilo?

 

U jeziku postoji mnoštvo sinonima. Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost i ima na to potpuno pravo. Istina jest da je riječ "konekcija" tuđica (osobno bih isto prije koristio pojam povezivanje), ali isto tako postoji i mnoštvo drugih tuđica koje svakodnevno koristimo i nitko ih ne propitkuje. Svatko ima svoje favorite... Npr. uvijek ću radije reći načelo umjesto princip. Nikada ne koristim riječ desiti, već uvijek dogoditi. Ali isto tako, nikada ne koristim pohrvaćeni pojam "sebić" ili "međumrežje", već uvijek selfi ili Internet. 

 Ponašam se gotovo identično. Ipak se ne slažem s ovim: "Autor koristi izraz koji bolje odražava njegovu osobnost". Ovo je ipak javni prostor. Sutra može početi pisati jednim od brojnih dijalekata jer to odražava njegovu osobnost. ;-)

 Javi se kad nabavis osobnost. I ja cesto koristim rijec konekcija i sto sad.

 Javljam se. I što sad? Mister konekcija...

15 godina
neaktivan
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Vidim ni u ovom članku (kao ni nigjde na netu) se ne spominje kvaliteta DAC-a (digitalno-analogni konverter) u slušalicama (i to komada dva, u svakoj slušalici po jedan), niti ima ikakvih informacija o tome. Ili je to toliko standardna komponenta da je svejedno što se koristi?

 

Zna li netko više o tome?

 
0 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
Tom69 kaže...

Vidim ni u ovom članku (kao ni nigjde na netu) se ne spominje kvaliteta DAC-a (digitalno-analogni konverter) u slušalicama (i to komada dva, u svakoj slušalici po jedan), niti ima ikakvih informacija o tome. Ili je to toliko standardna komponenta da je svejedno što se koristi?

 

Zna li netko više o tome?

 

Nije svejedno što se koristi, ali proizvođači ne izlaze s tim podatkom (nijedan), niti se može doznati osim rastavljanjem (uništenjem) slušalica. Zato se ide na jedinu varijantu koja nam preostaje: utaknuti sluje u uši, koristiti ih par dana u svim mogućim scenarijima (ured, gradske ulice, šetnja prirodom, teretana) i na temelju toga prikupiti dojmove o cjelokupnoj kvaliteti zvuka  

Never put Dolby on snake detectors.
16 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Isprike ako je vec negdje navedeno ali ako moze samo nabrzinu, koje postavke (vezane za kodek) treba postaviti u opcijama (slika) ili je dovoljno pustiti na Default postavci?

 Da li ti kodeci ovise o radu samih slusalica (u smislu da ih slusalice ne podrzavaju) ili ovise o mobitelu tj. da ih mobitel/dac moze isporuciti?

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Poruka je uređivana zadnji put sub 28.3.2020 9:21 (djigibao).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

Baš sam se pitao zašto nema preporuka nekih slušalica. I onda sam ugledao zadnju rečenicu u tekstu :D

 

Jedva čekam recenzije 

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:

Mislis na recenzije?

One su vec objavljene - KLIK

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
12 godina
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
djigibao kaže...

Mislis na recenzije?

One su vec objavljene - KLIK

 Izgleda da da. Hvala 

 

Sad tek vidim datume :D

Battlelog: [G] CyberDemonVZ
16 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

.      

Poruka je uređivana zadnji put sri 1.4.2020 4:44 (Jebodiah).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama: kako

U potrazi sam za novim sluškama, i problem s preporukama bilo čega što nije top model je... što jednostavno nema kvalitetnih recenzija. 

 

Ako potražiš na YT recenzije slušalica, sve što nije Samsung, Apple, Sony ili Bose Amerima je "budget" i navode samo par modela. Zato izrazito cijenim BUG recenzije jer ne uzimaju samo u obzir par top modela. Na preporuku njih sam kupio Jabees Firefly 2, marku za koju nisam čuo nikad prije ni poslije toga. 

 

Ugl sad opet tražim sluške pa sam opet pročitao ovaj tekst da se podsjetim o codecima - iako sam znao sve ostale stvari (razlika između in-ear i earbud tipa, trajanje baterije, funkcionalnosti itd.), tekst je izrazito pedagoški napisan, kao da je namijenjen nekome tko zaista ne zna ništa o TWS. Jedna pohvala od mene, samo tako nastavi Davor 

 
2 0 hvala 1
16 godina
moderator
offline
Re: Sve o True Wireless Stereo (TWS) slušalicama:
encoding kaže...

U potrazi sam za novim sluškama, i problem s preporukama bilo čega što nije top model je... što jednostavno nema kvalitetnih recenzija. 

 

Ako potražiš na YT recenzije slušalica, sve što nije Samsung, Apple, Sony ili Bose Amerima je "budget" i navode samo par modela. Zato izrazito cijenim BUG recenzije jer ne uzimaju samo u obzir par top modela. Na preporuku njih sam kupio Jabees Firefly 2, marku za koju nisam čuo nikad prije ni poslije toga. 

 

Ugl sad opet tražim sluške pa sam opet pročitao ovaj tekst da se podsjetim o codecima - iako sam znao sve ostale stvari (razlika između in-ear i earbud tipa, trajanje baterije, funkcionalnosti itd.), tekst je izrazito pedagoški napisan, kao da je namijenjen nekome tko zaista ne zna ništa o TWS. Jedna pohvala od mene, samo tako nastavi Davor 

 

Hvala na lijepim riječima, drago mi je da ti je tekst bio višestruko koristan! Ubacio sam danas u objašnjenje i kodek aptX Adaptive pa je sad i taj dio pokriven.

Never put Dolby on snake detectors.
Poruka je uređivana zadnji put ned 16.1.2022 17:59 (Davor).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice