Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

poruka: 24
|
čitano: 8.690
|
moderatori: vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e".
15 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

rezi kabel, teraj bandu u rusiju.

Linux, Arch Linux.
 
3 1 hvala 0
15 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

jel to boratova ekipa? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

Me like it.

I thought that I heard you laughing I thought that I heard you sing I think I thought I saw you try But that was just a dream That was just a dream
Moj PC  
7 0 hvala 1
15 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

Zar ne bi konačno bilo dosta loših vijesti po BTC ovaj mjesec  ? Sad će opet zviznuti za par 'iljadarki baksa .

Edit: hehehe, gle upravo leprša prema gore , valjda čim se čulo da će Boratove režije za struju gore, ipak je vijest izgleda protumačena kao dobra.

Deckard
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 18:40 (deckard).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Tako i treba. Zabraniti rudarenje energetski neefikasnih kriptovaluta.
 
4 2 hvala 0
12 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

samo gasi, dosta mi je tih sebicnih seljacina sto kupuju po 10 grafickih i misle kak su pametni.. vratit pare ako su duzni ili odma u zatvor i ciao

 
1 2 hvala 1
14 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

Slažem se sa kolegama gore da te rudare treba pogasiti. Ta izmišljotina od kriptovaluta čini više štete nego koristi. Goleme količine struje se troše kako bi nekolicina zaradila masne pare, ostali ništa. Osim toga, to su toliko velike količine struje da i to sasvim lijepo pridonosi emisiji CO2 i zagrijavanju Zemlje. Pametno su kinezi napravili što su ih pogasili, drugi bi trebali slijediti njihov primjer. Da ne spominjem da se zbog njih ne može doći do pristojne grafe za neke normalne novce pošto su zgrabili sve što su mogli. A baš bih trebao novu grafu...

dolazim odmah - Godot
Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 20:38 (učo).
Moj PC  
16 5 hvala 1
15 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Mislim da je Indija vrlo blizu totalne zabrane prometa kriptovaluta...
Yippee ki-yay, motherfucker! :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
učo kaže...

....sasvim lijepo pridonosi emisiji CO2 i zagrijavanju Zemlje. Pametno su kinezi napravili što su ih pogasili, drugi bi trebali slijediti njihov primjer. 

 i onda njih prozivaju za ekološku politiku, a stvar je u tome da to što jesu najveći zagađivači je još iz vremena dok su ubrzano dostizali zapad i imali politiku ubrzanog induistrijskog razvoja bez gledanja na ekologiju, dok bi sad kad su zapad dostigli mogli to potpuno mijenjati, a fora je u tome da njima ne treba pritisak javnosti da se ukine nešto što je zapravo čisti money grab 

kod njih partija ukine bitkonj jer ih boli piton za osobno pravo na bogaćenje, dok u zapadnim demokracijama kapitalizam nameće upravo takav način razmišljanja i onda treba dugo da se tome stane na kraj, jer zelene udruge kod nas baš i nemaju neki preveliki utjecaj da bi mogli bez dugotrajne kampanje natjerat kapital na uzmak u ime ekologije

 

zato je sada kina predvodnik onoga što će se dogoditi i u ostatku svijeta i to vrlo brzo, jer ovaj strmopiždeći porast potrošnje energije za nešto od čega društvo nema nikakve koristi nemere dugo ostat nezamijećen i u drugim zemljama - EDIT: eno baš u kazahstanu se pokazuje što znači porast potrošnje od očekivanih 2-3% na cca 8% zbog majnera, da im se ruši sustav i da najavljuju gašenje struje majnerima

baš je netko pokazao koliko je ogromno narasla potrošnja energije za majnanje bitkonja, a pokazuje to i ovaj članak - link, da će zapravo pohlepa prožderat samu sebe kad sve više zemalja zabrani majnanje i onda će majnat kurčinu kad se sve strmopizdi dolje

smsg (smrt majnanju, sloboda gejmerima) 

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.11.2021 21:21 (picajzla0707).
9 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
W1ck3d8u2z kaže...

samo gasi, dosta mi je tih sebicnih seljacina sto kupuju po 10 grafickih i misle kak su pametni.. vratit pare ako su duzni ili odma u zatvor i ciao

 Ljudi prave pare, dok se pametnjakovici gnusaju.

16 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Pravile su se pare i u ratu, iskorištavanjem sirotinje. Bitno je kako se pare prave i za koju namjenu. To pokazuje kakav si
14 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva

Je

dolazim odmah - Godot
2 godine
online
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
učo kaže...

 Da ne spominjem da se zbog njih ne može doći do pristojne grafe za neke normalne novce pošto su zgrabili sve što su mogli. A baš bih trebao novu grafu...

 99% miner korporacija koristi mikroprocesorsko rudarenje s ASIC uređajima koji nema veze s grafičkim karticama.. pa nema štete.

štetu pravi moj mladi sused iz naselja, koji u podrumu stambene zgrade rudari s desetak skupih kartica, i troši zajedničku struju u zgradi... 

dd.inc kaže...
Pravile su se pare i u ratu, iskorištavanjem sirotinje. Bitno je kako se pare prave i za koju namjenu. To pokazuje kakav si

 kakve veze sad ima rudarenje i "iskorištavanje" jadne sirotinje ?!

tko i kako majningom iskorištava sirotinju ?

 

na elektrotehničkim , informatičkim fakultetima, se objavljuju i završni radovi na temi kriptovaluta https://core.ac.uk/download/pdf/197692933.pdf

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
3 godine
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Rade se i završni radovi na temu Nacizma. To ne znači da je Nacizam dobar. Just saying...
2 godine
online
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Gallu kaže...
Rade se i završni radovi na temu Nacizma. To ne znači da je Nacizam dobar. Just saying...

Pročitaj taj pdf, (nešto ćeš i naučiti), nemoj pametovati i uspoređivati neusporedivo.

 

Kao što postoje glupa pitanja, tako postoje i glupe usporedbe.

███ Najteže je u životu sirovini dokazati da je sekundarna ! ███
Poruka je uređivana zadnji put uto 30.11.2021 18:35 (Zaporožac).
3 godine
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Usporedba je sasvim u skladu s tvojom pretpostavkom da ako se o nečem pišu završni radovi da je to nešto okej.
Rudarenje kriptovaluta loše utječe na okoliš.
Ne trebam čitati to, znam sasvim dovoljno o temi.
2 godine
protjeran
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva

Čovjek sebi izrudario za novi PC i sada popuje drugima 

9 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
dd.inc kaže...
Pravile su se pare i u ratu, iskorištavanjem sirotinje. Bitno je kako se pare prave i za koju namjenu. To pokazuje kakav si

 Haha kako je sirotinja ngrabusila jer majnam i igram se kriptom, koliko konzerva ima ovdje strasno je. Ako imate neke osobno probleme, mozda je ipak vrijeme da se potrazi strucna pomoc.

10 godina
offline
Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izazivaju e

Sve veš mašine na svijetu troše više struje nego masa država! Grrr treba zatvorit sve koji imaju vešmašinu!

Battlelog: D3lBoy-00
Moj PC  
0 1 hvala 0
3 godine
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
D3lBoy kaže...

Sve veš mašine na svijetu troše više struje nego masa država! Grrr treba zatvorit sve koji imaju vešmašinu!

 

Lako je izvlačiti iz konteksta. Vešmašine imaju svoju svrhu u kojoj su nezamijenjive. Bitcoin nije nezamijenjiv energetski puno efikasnijim solucijama.

10 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva

Znao sam da ces ti odgovorit, kao uvijek ko po satu.

Naime to i jest bila poanta da nije da "troši energiju" vec aktivno matematicki štiti svaku transakciju, da bi ju decentralizirano zaštitio mora postojati ogroman broj mašina raspršenih po svijetu (sad dolazi "al je centralizirano jer poolovi" i ja se spajam na pool u njemackoj jedan dan drugi dan na švedsku, jel to znaci da je moj doprinos centraliziran? Ne).

Također smo u par tema raspravljali o "efikasnijim kriptovalutama" i opet se vracamo na Proof of Work vs Proof of Stake, yup, proof of stake jest efikasniji jer doslovno imamo laptope koji sluze kao validatori. No što je u tom problem?
-To što primjerice Eth. staker mora imati min. 33Etha (odnosno oko milijun kuna vrijednosti etha)
-Cak i taj od jedva skupljenih 33etha vjerojatno nece stakeat jer sa 33etha ocito nije ozbiljan staker, odnosno, velike šanse su da nece imat mogucnost bit online i aktivan 24/7, a ako ne bude, eth mreza ga automatski slasha po par etha, i ne moze si to priustit.

-Što uzrokuje još manji broj stakera

-Što više netko ima ETH to ima više prava na glasanje i njegov node ce se vjerojatnije koristit - prije ce bit nagrađen

-Što nas dovodi do ovog zakljucka - Proof of stake je definicija "oni koji imaju najviše para, imat ce još više i kontrolirat ce mrežu", što je napravilo puni krug i vratilo se na tradicionalni bankovni sistem,

štoviše rađe bi i dalje koristio tradicionalne banke nego da se financije prenesu na neku proof of stake kripto valutu

 

Proof of work?

- Nema stakera, ima minera, neovisno o kolicini minera, nitko nema upper hand, yup onaj sa vise snage i mogucnosti obrade transakcija ce zaraditi vise (jer ce rijesit vise posla, potrosit vise struje), ali nece upravljat mrezom, nece glasat o promjenama. Bitcoin je demokratsko-libertarijanski, Ethereum i slicno su totalitarno-komunisticki.

 


A veš mašine? Naravno da možeš prat rukama na potoku, to je za đabe, jel isplativo? Nije. Poanta i jest da ako ces generalizirat kompletnu uporabu svakog uređaja na planeti, svaki uređaj ce trošit više od neke zemlje.

Ali neces koristit taj argument, jer smatraš da i klime, vešmašine, sušilice (nikad imao ocito mogu zivit bez njih a masa ljudi ima - u zatvor!!!)... imaju korist jer ih ljudi koriste... kao i bitcoin.

Battlelog: D3lBoy-00
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 10:54 (D3lBoy).
3 godine
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
D3lBoy kaže...

Znao sam da ces ti odgovorit, kao uvijek ko po satu.

Naime to i jest bila poanta da nije da "troši energiju" vec aktivno matematicki štiti svaku transakciju, da bi ju decentralizirano zaštitio mora postojati ogroman broj mašina raspršenih po svijetu (sad dolazi "al je centralizirano jer poolovi" i ja se spajam na pool u njemackoj jedan dan drugi dan na švedsku, jel to znaci da je moj doprinos centraliziran? Ne).

Također smo u par tema raspravljali o "efikasnijim kriptovalutama" i opet se vracamo na Proof of Work vs Proof of Stake, yup, proof of stake jest efikasniji jer doslovno imamo laptope koji sluze kao validatori. No što je u tom problem?
-To što primjerice Eth. staker mora imati min. 33Etha (odnosno oko milijun kuna vrijednosti etha)
-Cak i taj od jedva skupljenih 33etha vjerojatno nece stakeat jer sa 33etha ocito nije ozbiljan staker, odnosno, velike šanse su da nece imat mogucnost bit online i aktivan 24/7, a ako ne bude, eth mreza ga automatski slasha po par etha, i ne moze si to priustit.

-Što uzrokuje još manji broj stakera

-Što više netko ima ETH to ima više prava na glasanje i njegov node ce se vjerojatnije koristit - prije ce bit nagrađen

-Što nas dovodi do ovog zakljucka - Proof of stake je definicija "oni koji imaju najviše para, imat ce još više i kontrolirat ce mrežu", što je napravilo puni krug i vratilo se na tradicionalni bankovni sistem,

štoviše rađe bi i dalje koristio tradicionalne banke nego da se financije prenesu na neku proof of stake kripto valutu

 

Proof of work?

- Nema stakera, ima minera, neovisno o kolicini minera, nitko nema upper hand, yup onaj sa vise snage i mogucnosti obrade transakcija ce zaraditi vise (jer ce rijesit vise posla, potrosit vise struje), ali nece upravljat mrezom, nece glasat o promjenama. Bitcoin je demokratsko-libertarijanski, Ethereum i slicno su totalitarno-komunisticki.

 


A veš mašine? Naravno da možeš prat rukama na potoku, to je za đabe, jel isplativo? Nije. Poanta i jest da ako ces generalizirat kompletnu uporabu svakog uređaja na planeti, svaki uređaj ce trošit više od neke zemlje.

Ali neces koristit taj argument, jer smatraš da i klime, vešmašine, sušilice (nikad imao ocito mogu zivit bez njih a masa ljudi ima - u zatvor!!!)... imaju korist jer ih ljudi koriste... kao i bitcoin.

 

Puno riječi za šta? Za braniti neefikasni sustav koje vlade sve više i više zabranjuju? Lol

A sa proof of work nije ko ima više para ima više kontrole? giv mi a brejk. I ETHov sustav proof of stake nije jedini koji postoji. Ima ih koji za biti staker ne zahtjevaju xy količinu coina. Bajdvej, šta misliš kolko BTC farme koštaju? Manje ili više od 33ETH? Jer prošlo je svršeno vrijeme malih, kućnih BTC minera.

NE, poanta je da ne postoji milijun puta energetski efikasnija varijanta vešmašine.

Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 12:47 (Gallu).
10 godina
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva

Puno rijeci = "Nisam razumio nista sta si reko"

I mineanje i stakeanje nije isto, ne moras mineat da bi koristio bitcoin, nit imat staking node da bi koristio eth ili solanu il sta god... To nije bila poanta vec kako je bitcoin u rukama tisuca i tisuca masina raspršenih po svijetu, a PoS coinovi centralizirani na puno manje validatora.
No ok, uvijek isto, bitno da su vlade rekle.

Battlelog: D3lBoy-00
3 godine
offline
Re: Sve brojniji kriptorudari u Kazahstanu izaziva
Ne, razumio sam ja sasvim dobro, samo je skroz besmisleno u kontekstu onoga što pričam.
A ETH nema tisuće i tisuće validatora? Lol
Vlade brane svoju energetsku sigurnost. Mislim da je to prioritet naspram nekog majnanja
Poruka je uređivana zadnji put čet 2.12.2021 20:40 (Gallu).
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice