Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

poruka: 585
|
čitano: 147.026
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake".
2 godine
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
El Torro kaže...
ZeRo21 kaže...

Prije 1.7. prolazilo je svašta ( kemikalije ( tekućine i prašci ), plemeniti metali, parfemi , razna krivotvorena roba, Lijekovi itd. – sve u okviru 22 eura – po principu APP. Sada treba biti jako oprezan prilikom narudžbe, jer je sva roba specificirana u IOSS setu podataka. Lako može završiti na dodatnocarinskom pregledu. IOSS je savršen alat za otkrivanje ovakvih aktivnosti. I ne vjerujem da su dizajneri IOSS sustava napravili pogrešku. Da umjesto „rupe” 22 eura naprave „rupu” od 150 eura ( Kobrin efekt ).

 Određena roba na koju se treba platiti carina plus PDV i dalje prolazi bez carine kao i prije. Da li će se to promijeneti, ne znam ali ovi u Pošti nemaju blage veze što je u paketima. Vjerojatno jer ih kinezi ne označavaju pravilno.

 jedino ako umjesto onog kaj kupljeno utrpa u paket "nešto bijelo"

 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/HR/TXT/HTML/?uri=CELEX:32019R2026&from=HR

jer sam trgovac popunjava H7 deklaraciju:

...

(b) opis i količinu isporučene robe;

(c) datum isporuke robe;

(d) poreznu osnovicu uz naznaku upotrijebljene valute;

(e) sva naknadna povećanja ili smanjenja porezne osnovice;

(f) primijenjenu stopu PDV-a;

(g) iznos PDV-a koji je potrebno uplatiti uz naznaku upotrijebljene valute;

(h) datum i iznos zaprimljenih uplata;

 

kad se skenira barkod, maltene zna i koji broj čarapa imal seller

 

 

15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Dosao paket nista nisam platio jos cekam 4 paketa!!

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Hp mi naplatio 18,5 kn za svaki paket koji je donio nakon 01.07, a kada mi je donosio overseasa ( isto isporuke nakon 01.07 ) onda nisam morao ništa platiti. Sve kupljeno na aliexpresu.
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Meni isto došla dva paketa sa Alija, očekivao naravno ovaj novi Poštin harač (platio PDV preko Alija)... kad ono doazi poruka da mi dostavu vrši Overseas??

 

I dođe dostavljač, 0 kn dostave.. i na kuverti vidim prelijepljena original naljepnica sa novom iz koje je razvidno da je slano iz Budimpešte..

 

Valjda taj seller ima nekakav ured za prepakiravanje u Mađarskoj  :-)

 

 
0 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Meni je doslo nekih 8 paketa od novog udara nisu mi jos nista 

naplatili, pa sam se ohrabrio i narucio jos 10tak stvari do 200kn

vrijednosti pa cemo vidjeti.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
bunker kaže...

Hp mi naplatio 18,5 kn za svaki paket koji je donio nakon 01.07, a kada mi je donosio overseasa ( isto isporuke nakon 01.07 ) onda nisam morao ništa platiti. Sve kupljeno na aliexpresu.

 

Havo kaže...

Meni isto došla dva paketa sa Alija, očekivao naravno ovaj novi Poštin harač (platio PDV preko Alija)... kad ono doazi poruka da mi dostavu vrši Overseas??

 

I dođe dostavljač, 0 kn dostave.. i na kuverti vidim prelijepljena original naljepnica sa novom iz koje je razvidno da je slano iz Budimpešte..

 

Valjda taj seller ima nekakav ured za prepakiravanje u Mađarskoj  :-)

 

 

.. 'normalno' tj ono što ide pod 'legalni šverc'. Jer, ako je roba izvan eu, kad se mora obaviti uvozna carinska procedura + porez, kao kroz ioss, zaboravi se da jednako treba biti i izvan iossa (ako roba nije iz eu) .. no ako preljepiš naljepnicu ili deklariraš bilo koju eu državu kao mjesto slanja, tad to nije uvoz, nije kina, nema postupka i poreza.

- zašto bi uvoznik (ne pravi, klasičan, nego recimo posrednik, špediter, logistika koja to radi od kine preko eu skladišta..) želio biti 'pošten'? Nema razloga, država na čijem je teritoriju skladište nema ništa od tog, tj porez ide državi uvoza-kupca, ne mjestu ulaska-skladišta. Zato ta mjesta-skladišta (države) imaju interes raditi mimo sustava tj time ostaju konkurentniji-jeftiniji za pdv.

- dok pošta tad nema osnovu naplatiti, tj zato ako bi pošta to skeniranjem ipak naplatila tad bi igra bila 'otkrivena' tj razlika između poštanskih naplata carisnke deklaracije (usmene) i prikupljenog pdv-a po osnovi iste te naljepnice-robe.. pa ako ne žele da se to otrije, moraju koristiti neki drgugi kanal dostave, ne poštu.. i po tome za sad možete znati (računati) tj kroz poštu su moguće obje verzije, s i bez naplate, dok korz ostale dostavljače za sad ide bez.. a nema razloga ili naznaka da će se promijeniti, jer nije da to netko ne zna ili ne vidi (skladišta-kamioni, roba... nije nešto što stane u džep, čak i kad je to ekšli mala kutijica koju je kranji kupac naručio, ipak su kontejneri te robe vrlo vidljivi ako ih se želi vidjeti, tj ostaje pitanje što radi policija-carina tih država, kako 'ne vide' skladišta i šlepere..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
mAa+_ kaže...

Meni je doslo nekih 8 paketa od novog udara nisu mi jos nista 

naplatili, pa sam se ohrabrio i narucio jos 10tak stvari do 200kn

vrijednosti pa cemo vidjeti.

 Koje opcije shippinga si birao kod dostave ?

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
ja upravo dobio nakon 11 dana iz kine paket(mislim da mi je to rekord po brzini) i dostavio mi je dpd, i nikakve naplate nije bilo....znaci bitno je sam da ne dode u ruke HR pošte
battletag:MasnaKrvavic#2275
2 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
AmonZero kaže...
mAa+_ kaže...

Meni je doslo nekih 8 paketa od novog udara nisu mi jos nista 

naplatili, pa sam se ohrabrio i narucio jos 10tak stvari do 200kn

vrijednosti pa cemo vidjeti.

 Koje opcije shippinga si birao kod dostave ?

 Kako gdje negdje free shipping negdje mizerija od 2-3$

 ovo me izaslo 120kn sa free shippingom. vecina tih proizvoda znate 

 svi ili ima free shipping pa je cijena nesto veca, ili ima suludo nisku cijenu

 koji si oni nadopune suludim shiplingom rekao bi da u vecini slucajeva dode na isto

 e sad kako se jedno ili drugo odrazava na ovaj novi lihvarski zakon nisam siguran.

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 8:08 (mAa+_).
16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Najprije PDV plaćen na Banggoodu, nakon toga HP-u opet morao platiti 18.50kn + pdv.

Poslano NL poštom.

 

Predivno, plaćam pdv 2x.

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
9 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

They Banged you good

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Meni ventovi prošli bez karine, eu priority line. 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ag008 kaže...

Najprije PDV plaćen na Banggoodu, nakon toga HP-u opet morao platiti 18.50kn + pdv.

Poslano NL poštom.

 

Predivno, plaćam pdv 2x.

Takoder , Narucio sa engleskog ebay-a muzicki cd (100kn) , platio PDV na ebay-u i danas postaru opet PDV (25kn) plus 18kn-a obradu  . Dva PDV-a sam morao platiti , vidim lijepo su to zamislili  EU i Hrvatska posta . Nitko nista ne provjerava ako je vec placen PDV pri kupovini , postara nije briga , itd. .

 

SUPER

16 godina
online
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
azzie kaže...
Ag008 kaže...

Najprije PDV plaćen na Banggoodu, nakon toga HP-u opet morao platiti 18.50kn + pdv.

Poslano NL poštom.

 

Predivno, plaćam pdv 2x.

Takoder , Narucio sa engleskog ebay-a muzicki cd (100kn) , platio PDV na ebay-u i danas postaru opet PDV (25kn) plus 18kn-a obradu  . Dva PDV-a sam morao platiti , vidim lijepo su to zamislili  EU i Hrvatska posta . Nitko nista ne provjerava ako je vec placen PDV pri kupovini , postara nije briga , itd. .

 

SUPER

Plaćen je PDV ili VAT?

16 godina
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Postoji li nekakav broj IOSS fiskalizacije, kao što ima svaki naš račun, preko kojeg kupac može provjeriti i dokazati da je PDV već plaćen?
Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

VAT i PDV je isti vrag . VAT broj je porez na dodanu vrijednost, odnosno isto što PDV. Naziv VAT se koristi u državama koje koriste engleski jezik i imaju porez na dodanu vrijednost.

 

(VAT ti je Value Added Tax ili ti PDV tj. Porez na Dodatnu Vrijednost)

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 18.8.2021 16:59 (azzie).
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Old Iggy kaže...
azzie kaže...
Ag008 kaže...

Najprije PDV plaćen na Banggoodu, nakon toga HP-u opet morao platiti 18.50kn + pdv.

Poslano NL poštom.

 

Predivno, plaćam pdv 2x.

Takoder , Narucio sa engleskog ebay-a muzicki cd (100kn) , platio PDV na ebay-u i danas postaru opet PDV (25kn) plus 18kn-a obradu  . Dva PDV-a sam morao platiti , vidim lijepo su to zamislili  EU i Hrvatska posta . Nitko nista ne provjerava ako je vec placen PDV pri kupovini , postara nije briga , itd. .

 

SUPER

Plaćen je PDV ili VAT?

 Banggood promovira da nema nikakvih davanja kod preuzimanja, da su oni platili pdv i da cijene sadrže pdv, meni nebitno kako to nazoveš.

Kao što Aliexpress doda u košarici 25%.

Kada naručiš s Aliexpressa ne plaćaš 2x pdv. Poslao email da mi vrate 30kn tj 4.5 USD-a Bangoodu jer su rekli da će mi refundirati ako HP naplati bilo što. Vidjeti ću što će mi Bangood odgovoriti i hoće li vratiti.

Preuzeo i platio sam 30kn samo jer mislim da mi Bangood vraća. Platio sam Paypalom.

 

Samo su mi naljepili naljepnicu "ocarinjeno" na paket, nikakvu H7 deklaraciju nisam dobio, čak mi je nejasno kako su (osim nego preko Iossa) otkrlili da je predmet od 10$, zašto misle da pdv nije plaćen, jer na paketu ne piše vrijednost.

Primjetio sam i da Aliexpress i Bangood šalju preko NL pošte, da Bangoodov ima žutu naljepnicu, Ali nemaju, ali od Aliexpressa još nisam dobio jedan NL, 2 proizvoda proizvod od 0.5$ mi je spojen u NL s Alija, ako se išta bude trebalo platiti ne preuzimam.

 

 

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
16 godina
online
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
azzie kaže...

VAT i PDV je isti vrag . VAT broj je porez na dodanu vrijednost, odnosno isto što PDV. Naziv VAT se koristi u državama koje koriste engleski jezik i imaju porez na dodanu vrijednost.

 

(VAT ti je Value Added Tax ili ti PDV tj. Porez na Dodatnu Vrijednost)

 

Nemoj reč', ne moraš mi objašnjavati što je VAT.

Pitanje je li platio VAT ili PDV kroz IOSS. Ako je platio VAT, samo si je povećao osnovicu za PDV.

Ag008 kaže...
Old Iggy kaže...

Plaćen je PDV ili VAT?

 Banggood promovira da nema nikakvih davanja kod preuzimanja, da su oni platili pdv i da cijene sadrže pdv, meni nebitno kako to nazoveš.


 

Naravno, plaća kroz IOSS i sve pet.

16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Na stranici Bangooda jasno piše:

About European Union VAT:

Goods purchased from Banggood and delivered to the destination located in the European Union (EU), VAT and duties(if applicable) have been included in their selling prices, and you don't need to pay additional tax. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.

 

https://www.banggood.com/1~4-PCS-XIAOMI-Mijia-Bluetooth-Thermometer-Wireless-Smart-Electric-Digital-Hygrometer-Thermometer-Work-with-Mijia-APP-p-1595119.html?cur_warehouse=CN&ID=6302725&rmmds=category

Recenzije kineskih mobitela na anton008.com +Banggood kuponi za -10$ na PP
14 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

ali piše ti na naljepnici nije u skladu s člankom 29, što znači da nije ocarinjeno u zemlji u kojoj je ušlo u EU. 

https://eur-lex.europa.eu/legal-content/EN/TXT/?uri=celex%3A12012E%2FTXT

Pazi sad: dokument je dostupan na svim jezicima EU, osim na Hrvatskom!

Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Uzeo sam nekidan paket od 10kn na Aliexpresu, plaćen PDV u cijeni paketa, kada dođe moram li platiti tih 18,5kn pošti ili ako je plaćen PDV već ne ide preko tog sustava? Ništa mi više nije jasno. Doduše, ako mi dođu s time za naplatiti samo ću odbiti paket, pa neka ga šalju nazad, nije to vrijedno toga.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
azzie kaže...

VAT i PDV je isti vrag . VAT broj je porez na dodanu vrijednost, odnosno isto što PDV. Naziv VAT se koristi u državama koje koriste engleski jezik i imaju porez na dodanu vrijednost.

 

(VAT ti je Value Added Tax ili ti PDV tj. Porez na Dodatnu Vrijednost)

 

 -sad kad si nam objasnio prijevod, hvala :) .. ali nije problem jezik, nego država, tj UK nije EU, tako da te muči zemljopis tj novo geopolitičko stanje nakon brexita. Da je UK u EU tad ne bi platio dvostruko porez, neovisno napišemo li vat ili pdv. Roba koja ulazi u eu tržište mora proći carisnki postupak u eu, ne u uk.

 

Ag008 kaže...

Na stranici Bangooda jasno piše:

About European Union VAT:

Goods purchased from Banggood and delivered to the destination located in the European Union (EU), VAT and duties(if applicable) have been included in their selling prices, and you don't need to pay additional tax. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.

 

https://www.banggood.com/1~4-PCS-XIAOMI-Mijia-Bluetooth-Thermometer-Wireless-Smart-Electric-Digital-Hygrometer-Thermometer-Work-with-Mijia-APP-p-1595119.html?cur_warehouse=CN&ID=6302725&rmmds=category

 -nije važno što negdje piše, tj može pisati bilo što, papir trpi sve + online i više, pa svašta piše..

-važno je što piše na paketu, što piše eu.. to se broji.

 

Hacker002 kaže...

Uzeo sam nekidan paket od 10kn na Aliexpresu, plaćen PDV u cijeni paketa, kada dođe moram li platiti tih 18,5kn pošti ili ako je plaćen PDV već ne ide preko tog sustava? Ništa mi više nije jasno. Doduše, ako mi dođu s time za naplatiti samo ću odbiti paket, pa neka ga šalju nazad, nije to vrijedno toga.

- misliš da je to tako jednostavno? -nije.

- ti si uvoznik, ti si dužan carisnke formalnosti + porez, ti ćeš to platiti neovisno što recimo možeš baciti robu. Platit ćeš ti, možda čak i neki carinski prekršaj ako se pokušaš svađati s jačim od sebe, dok ćeš možda dobiti refound od trgovca.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ag008 kaže...

Na stranici Bangooda jasno piše:

About European Union VAT:

Goods purchased from Banggood and delivered to the destination located in the European Union (EU), VAT and duties(if applicable) have been included in their selling prices, and you don't need to pay additional tax. For more information about these costs, please contact the tax and customs authorities in your country.

 

https://www.banggood.com/1~4-PCS-XIAOMI-Mijia-Bluetooth-Thermometer-Wireless-Smart-Electric-Digital-Hygrometer-Thermometer-Work-with-Mijia-APP-p-1595119.html?cur_warehouse=CN&ID=6302725&rmmds=category

Kad ideš kupiti na Banggoodu, prilikom plaćanja nigdje ne piše iznos PDV-a. Također ni u podacima napravljene narudžbe.

 

A primjerice na AliExpressu je iznos PDV-a jasno označen. Tako da ne znam koliko je opravdano oslanjati se na Banggoodove tvrdnje.

7 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Kažu kad na Aliexpress odabereš dostavu preko China Post Registered Air Mail,ako trgovac nudi takvu opciju dostave jer nemaju je baš svi,da onda ne dostavlja HP nego druge dostavne službe pa nema ni plaćanja naknade.PDV se plaća prilikom kupnje, odnosno uračunat je u cijenu.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 11:05 (Igox).
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Igox kaže...
Kažu kad na Aliexpress odabereš dostavu preko China Post Registered Air Mail,ako trgovac nudi takvu opciju dostave jer nemaju je baš svi,da onda ne dostavlja HP nego druge dostavne službe pa nema ni plaćanja naknade.PDV se plaća prilikom kupnje, odnosno uračunat je u cijenu.

Bio sam narucio nesto (cijena oko 100kn) prije 2 tjedan pa sam se dvoumio dal da uzmem China Post Registered Air Mail ili Standard Shipping (bio je skuplji 2$).

Da kupujem prije 1.7 uvijek bi odabrao standard, al sad kad ova sranja sva napacuju uzeo sam preko China PRAM. Cisto me interesira kako se ponasa jedan i drugi oblik dostave il to sve kod nas na random ide.

Paket je i dalje na putu prema meni pa cemo vidjet kak ce na kraju to ispast preko China Post Registered Air Mail.

Well... if you dont know me you cant trust me, and if you cant trust me, odds are low youll leap in front of a flying arrow to save my life.
11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
I šta ond odabrati china mail ili ali standard kad je cijena free za oba?

 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Meni su dva paketa preko Cainiao i Aliexpress Shipping Saver, dakle bez trackinga, stigla za 17-18 dana bez nameta, a Ugreen kabel koji oni uvijek šalju aliexpress standard shippingom mi luta po Europi. Naručeno 22.7., za 10-ak dana stiglo do Nizozemske, pa je tam lutalo da bi 11.8. završilo u Češkoj i od tamo ne mrda. Katastrofa
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.8.2021 21:42 (foofajter).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Doktor-X kaže...
I šta ond odabrati china mail ili ali standard kad je cijena free za oba?

 Odaberi ali standard jer u slučaju bilo kakvog spora ili problema oko dostave, ne moraš se u dispute-u prvo natezati sa sellerom pa čekati nego odmah nastupa Aliexpress sa svojim judgementom (oni tada "odgovaraju" za dostavu).

15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

S jednog drugog foruma; "ali express saver shippingom i ali express standard shippingom idu preko mađarske odnosno u mađarskoj prepakiravaju i onda kod nas dostavu vrši overseas". Kolko vidim više ljudi ovdje i tam je potvrdilo ovo. Navodno ako ste narucili vise paketa, prikupe par paketa pa sve skupa pošalju, sve bez naknade. Ako je tako onda su fino kinezi "metnuli" HP-u. Jasno nece HP propast ali ipak bi ih mogla koštat ova bahatost, bezobrazlog, glupost ili kako da to vec nazovem. HP je kolko ja znam u HR vlasništvu pa nam je u interesu da posluje dobro, al ne mogu nas da prostite jebat samo zato što su naši. Jel ima to igdje drugdje u EU ovakav harač? 

 

Evo kolega forumas Antropofob je u drugoj temi reko što se tice ukidanja one sramote od 4,5kn koja je isto ako se ne varam bila unikatna u EU; 

"EU je regulirao samo da se po novom naplaćuje PDV. 

HAKOM je zadužen za ovakve "blagodati".

A onih 4.5 kuna su ukinuli jer ih je opalio šamar zvan UPU: https://www.upu.int/en/Contact-us

"With 192 member countries, the UPU continues to support its members through a three-tiered network focusing on the Physical, Financial and Electronic aspects of the postal supply chain.""

Pa ne bi bilo loše spamat UPU sa upitima

Hrvatska
Moj PC  
5 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Ako su ga covidovci nekom metnuli, onda ga sigurno nisu metnuli hp-u već Overseasu jer će ih dodatno opteretit paketima za koje vjerojatno primaju minimalne naknade.

A koliko sam primijetio, hp ne naplaćuje ništa za pakete koji su prepakirani u EU tak da s jedne strane hp-u to i odgovara jer ne moraju nosit pakete za koje ne naplaćuju namet
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice