Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

poruka: 585
|
čitano: 146.866
|
moderatori: vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake".
8 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Keops kaže...

Molim Vas samo nemojte biti šupci prema poštarima jer oni nemaju veze s ovim glupim odlukama.

Račun za struju mi donese jučer, 30.6, sa datumom dospijeća 22.6.

11 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Sad baš chekiram ebay povijest kupnje, imam 3 paketa od ~15$ i još par sitnijih koji mi nisu još stigli iako sam odavno naručio, sad na sve to ide 25% PDV + uhljebništvo 18.50kn 

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 11:44 (ibme74).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
bezimeni kaže...
Dali netko zna sta ce se dogodit ako odbijem preuzet paket i platit naknade?
Treba mi stici jedan paketic narucen prije 2 mjeseca i bolje mi je izgubiti novce za sam proizvod nego platit ove naknade.

 To i mene zanima, ove jeftine stvari je bolje da se vrate onda.

4 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Q-Tip kaže...

Ovo je valjda već trideset deveti članak na ovu temu, mislim da i Kinezi već znaju da će Hrvati plaćati dodatne troškove. Predlažem još jači srpanj, svaki dan neka bude članak o ovome.

 

Od danas, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pakete...

Od jučer, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pakete...

Od prekjučer, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pakete...

Od četvrtka, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pakete...

...

hahah svaka cast na napisanom, ljudi se uspi*dili ko da ce sutra crknut jer moraju placat neku naknadu na pakete iz kine

2 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Solo761 kaže...
Dex.amx kaže...

 

TME.eu

Za JST - osjetim tu bol. Teško ih je pronaći. Vidi na Octopart.

 U prvi mah sam se razveselio kada sam vidio ponudu TME.eu 😁, no onda sam npr. baš za te šarafe vidio da su količine minimalno 100 komada, a komad im je 2.5 kn 😬. Standardni križni su jeftiniji, istina, ali opet... 100 komada je minimum, a meni treba 4 komada, od kineza bi kupio 10 komada pa imao za rezervu 😁.

Ma jedina nada za sada mi je da će se kroz par mjeseci nešto pojaviti na EU skladištima, a ne samo veći proizvodi. Gledao sam npr. i Banggood, imaju kutije sa 200-400-800-.... komada "razno-pinskih" JST-ova sa cijenom od 10ak do 50+ dolara, ali naravno, from China, možda će sa vremenom i takve setove dostaviti do EU....

 

Ne znam odakle si, no imaš Pevex, Bauhaus i vjerojatno još neke trgovine s vijcima.

Ako će ti jednom trebati, najbolje je otići lokalno i uzeti.

Nije baš standard koristitit M3x50

11 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Meni danas taman na knap stigao zadnji paket koji imam naručene a putovao je 67 dana
10 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Verden kaže...

solo, ne uzbuđuje se zbog trola

 

pa ja 70% stvari koje naručim izvana, nema za kupiti u zg, čak većinu ni u eu

 

što je najbolje, stalno se vade na neku zaštitu EU i domaće proizvodnje (i ministar financija je isto spomenuo jučer/prekjučer), a valjda 90% stvari koje sam naručivao iz Kine se ni ne proizvodi u EU, kamoli u Hr... 

 

ok - onda pokrenite tu proizvodnju tih stvari kod nas ili u EU kad se već vadite na to...

 

ps: netko je račune spomenuo - evo pol Zagreba nije dobilo račune od toplinarstva jer su se "zagubili" u pošti...

 

i da - nemojte poštare zezat, nisu oni krivi...

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 14:40 (60nine).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
60nine kaže...
Verden kaže...

solo, ne uzbuđuje se zbog trola

 

pa ja 70% stvari koje naručim izvana, nema za kupiti u zg, čak većinu ni u eu

 

što je najbolje, stalno se vade na neku zaštitu EU i domaće proizvodnje (i ministar financija je isto spomenuo jučer/prekjučer), a valjda 90% stvari koje sam naručivao iz Kine se ni ne proizvodi u EU, kamoli u Hr... 

 

ok - onda pokrenite tu proizvodnju tih stvari kod nas ili u EU kad se već vadite na to...

 

ps: netko je račune spomenuo - evo pol Zagreba nije dobilo račune od toplinarstva jer su se "zagubili" u pošti...

 

i da - nemojte poštare zezat, nisu oni krivi...

 Da, baš im je stalno do domaće proizvodnje, prebili su se u zadnjih 30 godina da je sačuvaju

Kakvo zezanje poštara?, pa lipe su zakonsko sredstvo plaćanja.

10 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
peroperic9876125 kaže...

 Da, baš im je stalno do domaće proizvodnje, prebili su se u zadnjih 30 godina da je sačuvaju

Kakvo zezanje poštara?, pa lipe su zakonsko sredstvo plaćanja.

 

ovo iz prve rečenice - istina...

 

a ovo vezano za poštare - ne vidim zašto bi ja osobno zezao svog poštara i davao mu dodatnog posla jer se jadan ionak već trga ko slon od posla i dostavlja čak i više nego bi trebao i uvijek je pristojan, a nema veze s ovim ama baš nikakve...

15 godina
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
jozef kaže...

 

Postnord, Danska:
If you have already paid VAT for the item when you buy it in the online store, then we do not have to perform the VAT processing, and we therefore do not charge a fee.

 

 Ček, Danska pošta ne zna da mora izvršiti sigurnosni pregled takvih pošiljaka i napraviti carinsku deklaraciju? Pih, koji nesposobnjakovići.

 

Ovo je primjer gdje se vidi razlika između poštene i lopovske države.

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
2 godine
protjeran
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Stigla mi danas 3 paketa bez naplate.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
veliki pero kaže...
CalvinRi kaže...

Vi genijalci koji cete postare zajebavat sa brojanjem lipa, cete napraviti sebi i drugima "uslugu" gdje ce vam postar samo ubacit papiric pa cete morat ic do poste po stvari.

 

Ja sam mom lokalnom postaru uvijek zaokruzivao na 5 kn kad je bilo 4.5, a narucujem tone stvari, i zato bi mi uvijek donio doma, cak ponekad i nazvao ako me nije bilo, jer je znalo bit i po 5-6 paketa za isporucit.

 Ordadis li fellatio svom postaru, LOL.

Ja svog postara u Engleskoj ne poznajem i odradju iste stvari ako ne i bolje, bez ikakve "naknade". Ljudi, morati izbaciti taj kmetski mentalitet iz glave. Nitko vam ne radi uslugu vec svoj posao.

 Da, mogao bi to gledat kao na njegov posao, ali ponekad se potrudi i napravi i vise. kao kad konobaru ostavim 10 kn umjesto 9 kn za kavu

The best thing about having a penis is sharing it with people who don't
2 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

Vjerojatno se ne naplaćuju paketi koji su zapeli u pošti, a prošli su kroz sortirnicu.

15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
mAa+_ kaže...

Stigla mi danas 3 paketa bez naplate.

 -bez naplate čega? danas je prvi.. jesu li prošli 'carnu' jučer ili danas itd..

tj zaključujem da nisi platio dostavu neku dodatnu..

 

a to nikako ne bi smjelo biti za kupnju kroz IOSS .. jer je dostava već na računu uračunata i naplaćena, tj jednako da u bilo kojoj (domaćoj ili eu) trgovini nešto naručiš s dostavom i to platiš.. ne plaćaš tad poštaru dodatak jer si već platio (samo što je tad neka druga dostava kao dhl...).

-ono što su do sad radili 'kinezi' je freeshiping do nekog eu skladišta, brod-kontejner.. dok je ostatak po eu bio stvar lokalne države-pošte-dostave .. a ako je ovo sad u sustavu + pdv tad je to već na računu tj identično kao kupnja u domaćoj trgovini s plaćenom dostavom koja može biti i gratis za neki iznos narudžbe itd. dok se dostava na otoke kao najudaljenije i sl. jednako računa 30kn s jednakim rokovima 1-3 dana.. tj nema razloga da to s robom iz kine bude drugačije osim što ide kroz poštu a ne neku drugu dostavnu službu tj sporost može biti opravdana gužom no ne i dodatna naplata ako je već iskazana na računu a tad trgovac koji je naplatio cijenu robe+dostave treba podmiriti trošak dostave pa tako i pošte tj nek se pošta dogovori s trgovcem-kinom tj eu .. jednako kao za pdv, jer je ista stvar samo druga stavka-osnova.

 

-ne vidim razlog da zasebno naplate, osim kao u slučaju kad recimo šalješ pismo s nedovoljno frankiranih markica pa primatelj plaća razliku ili čisto zbog recimo težine paketa.. no to se pošta mora dogovoriti s trgovcem jednako kao što se svaki dostavljač dogovara-cjenka kod preuzimanja robe-posla.. tj pošta se mora cjenkati s drugom stranom, koja šalje pošiljku i koja je već naplatila dostavu kupcu, ne s kupcem kao ucjenom da bi nešto isporučili.. ne vidim pravnu osnovu po kojoj bi to jednostavno pošta smjela napraviti.. tad nije trebala preuzeti paket-dostavu-posao..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
2 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

naručene 27.05. stigle danas na 2/3 stvari sam platio

mizerni shipping od 1$ poštar samo ostavio u sandučiću.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 16:00 (mAa+_).
15 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

I onda se neki čude kaj nam ljudi bježe trbuhom za kruhom iz države.

Kak nebi?18 i sitno kuna naplačuju za kaj?Jednu naljepnicu i pregled paketa?to bi odprilike iznosila satnica..6660 kuna po satu,ako uzmemo u obzir da ima vjerovatno treba 10 sekundi za jedan paket,koji vjerovatno samo skeniraju kod i naljepe naljepnicu.

To je uvreda za svako imalo inteligentno stvorenje.Nek uvedu postotak od vrijednosti paketa,1 ili 2% nek ide pošti.Ali 18 kuna..daj nemoj me hebat (vrjeđat) sa tim glupostima.

Pa to je ko da ideš u dučan i platiš kruh 5000 kuna.

Nabijem ih na K.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

pošto je danas isporučeno, to ne znači da će sutra-iduće biti jednako..

.. a trebalo bi, moralo, jer je šiping već plaćen, čak i kad je free (jednako kao kupnja u domaćoj trgovini iznad iznosa kad je gratis) tj pošiljatelj to riješava, ne poštar na vratima, odnosno pošta tad ne treba primiti-preuzeti pošiljku. .. i kako sad nisu naplatitli, jednako treba biti od danas, tj samo smiju naplatiti ako nije u sustavu ioss-a pdv, dok tad usput uvale i svoj špediterski trošak jer su tad špediter.. ne dostavu što ekšli ne bi imali osnovu-pravno...

 

pa nagađam, za one u sustavu ioss, bit će ovako.. nađeš u kasliću ili ako je veće tad na pošti + dosadašnja 'ležarina' koja može biti nekadašnjih 4,5kn a može i novih 18/37 ako kažu da su obavljali špediterski posao..

 

edit: podsjetnik.. pošta postaje špediter (obavlja posao uvoznika, carisnki pregled-trošak..) za robu koja nije u sustavu ioss-a.. ne za robu koja je u tom sustavu. To tad ne može biti osnova naplate izmišljenih 37kn.. tj dostava je dostava i naplaćuje se preuzimanjem u lancu, tj već je plaćena trgovcu koji šalje i on plaća .. tj ne može dostava naplaćitavti kupcu osim ako je tako naručeno-ugovoreno kao i tad plaćanje pouzećem.. tj ili-ili .. i da je tako navedeno, plaćanje pouzećem tad bi to recimo pisalo na računu, ne cijena šipinga ili free..

 

-kinez može imati neko lokalno eu skladište, distribucijiski centar, trošak to tog centra može biti ništa, njegov problem.. a unutar eu svatko može poslati pošiljku kamo želi npr iz pariza u zagreb.. i tad će platiti cijenu dostave, tj jednako mora biti za sve robe, neovisno iz kine ili zagorja, ili-ili. Nema logike, pravne osonove da poštar traži plaćanje dostave, tj može samo trošak špedicije koji je obavila pošta za robu koja nije u iossu.. dok za onu koja je nema što obavljati ili pregledavati .. tj može kao i svaka kontrola, policija-carina, imati povremenu provjeru npr da sadržaj odgovara deklaraciji (npr droga i sl..). no to nije posao špedicije ili dostave i tad ne može biti dio tog računa tj to može tražiti carinska-policijksa služba i to samo u slučaju da pronađu kršenje zakona, tj nedozvoljenu robu-šverc i sl. ne za ono što odgovara deklaraciji i računu koji robu prati.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 16:10 (ihush).
16 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Docekao me danas "plavi papiric" da od sutra mogu podici 4 paketa na posti... Stvari su kupljene su tokom 3. mjeseca.

Slucajnost ili su negdje u skladistu cekali 1.7.?

Object reference not set to an instance of an object
Moj PC  
2 0 hvala 0
2 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male

ne kazem ni da ce biti, medutim ovo danas je proslo

po starom. jos 9 komada ostalo iako kad uzmem u obzir vrijednost

ne isplati mi ih se preuzimati po novom.

15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
Beno kaže...

Docekao me danas "plavi papiric" da od sutra mogu podici 4 paketa na posti... Stvari su kupljene su tokom 3. mjeseca.

Slucajnost ili su negdje u skladistu cekali 1.7.?

 -slučajno, tj kako ti inače stiže, gužva-veličina pošte.. i kašnjenja.

-namjerno? kako bi to pošta kao sustav radila namjerno? .. rekli bi u sortirnici da ne rade tjedan prije? moguće ali ne baš..

 

mAa+_ kaže...

ne kazem ni da ce biti, medutim ovo danas je proslo

po starom. jos 9 komada ostalo iako kad uzmem u obzir vrijednost

ne isplati mi ih se preuzimati po novom.

 

.. vidjet ćemo, upravo na ovim preostalim paketima, tj hoće li naplatiti 'plavi papirić' i koliko, x4 po komadu itd. kao post iznad.

 

-na računu mora pisati što naplaćuju.. poštarinu ili neki drugi trošak, carisnki-špediterski (jer su u tome preuzeli posao carine-carinarnice-carinske službe.. i naknade za taj posao, ne carine ili poreza koji naplaćuju države, nego posla posredovanja kao dostava+špedicija tj sam posao oko 'papira')..

 

edit: i upravo vijesti na radiju.. kaže glasnogovornik pošte, pošta će provjeriti jel plaćen porez (sustavom ioss) i ako nije naplatiti.. tj postoji mogućnost dvostukog plaćanja, nečeg što je kupac već platio i dovoljno je da druga strana-trgovac to ne prosljedi tj zadrži u džepu.. najs! ??

 

+ rečeno, do 150€ obračun poreza + 18kn, iznad obračun poreza +37kn.. tj samo je granica 150€ ona koja određuje naplatu 18-ili-37kn.

.. no za kupljeno kroz IOSS to ne smije biti, jer tad pošta ne radi taj posao (usluge-carine-špedicije..) i tad nema osnove to naplatiti, sama dostava-pošta je tad.. a poštarina je već recimo plaćena tj to je stvar kod slanja, ne preuzimanja robe, odnosno može pošta što želi, ucjenjivati.. ili ćemo imati 'slučajnosti' umjesto pravila pa će iste stvari ovisiti o trenutnom raspoloženju pošte-poštrara...

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 16:29 (ihush).
11 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Eto..bit ce meni sranja....ja naravno nisam sretan s naplatom...necu ljudima vise moc ostavljat pakete di se dogovorimo ili stavljat u kaslic..moratcu ih zvat prijenego krenem dal su doma itd...napravili su samo glupost nama postarima i korisnicima...morat cete placat a mi cemo ispastat ni krivi ni duzni...ne branim kolege koji drkajuonu stvar i zajebavaju se..nego nas manji postotak koji radimo svoj posao kako treba...btw za racune smo imi pitali zasto kasne vec 2 mjeseca struju itoplinarstvo nosim po 10 dana..dolaze racuni iz gorice na kapaljku...bas me zanima jel ima tu netko na forumu da stanuje na mom rajonu posla..heinzelova,banjavciceva,zavrtnica i kneza ljudevita posavskog...

BBall,Tech,Ink and Familly..all the way....
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Sve je to jos frisko ali osobnog sam misljenja da kroz nekih 6mj do godinu dana RH kao i HP budu popusili k....  Maric bude ostao bez pdv-a i HP bez naknada.

 

Pravila su sljedeca na razini cijele €u, roba koja je usla u bilo koju zemlju unije i u toj zemlji ocarinjena i placen porez TOJ zemlji, dalje kroz €u kola slobodno bez davanja.

Konkretno ako nesto narucite sa banggood-a te odaberete shipping to Croatiavia EU Priority Line - pdv ne placate Hrvatskoj, takodjer paket vam dostavlja GLS. To nije dostupno za sve artikle ali za one gdje imate mogucnost odabrati via EU Priority Line, davanja dodatnih nema!

 

Kinezi nisu blesavi i ako im padne promet na Aliju, ( a debelo hoce prema eu ) najmanji problem im je osnovati aliexpress.eu u onoj zemlju europske unije koja ce im naplatiti najmanji porez na poslovanje, imati najmanji porez ( VAT ) za njihove kupce.

Takodjer je sasvim opravdano, sada ocekivati da xy zemalja unutar €u razmislja kako podebljati svoju naplatu PDV-a na sve te China pakete jer zasto nebi jedna Njemacka, Rumunjska, Belgija ili Ceska koje imaju nizji VAT i do 6% naspram ostalih, uzele te pare ako hladno mogu.

 

Dakle valja se malo strpiti nekih 6mj dok se situacija ne raspetlja ali da cemo mi kao drzava ispusiti ako nista drugo onda zbog visokih naknada HP, hocemo....  Kad aktualna vlada to skuzi, da im HP "minira" naplatu PDV-a, bice kasno jer ce negdje drugdje infrastruktura unutar €u, biti vec poslovno fino slozena.

 
5 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
mariolla79 kaže...

..btw za racune smo imi pitali zasto kasne vec 2 mjeseca struju itoplinarstvo nosim po 10 dana..dolaze racuni iz gorice na kapaljku.....

 -smiješna ili tužna situacija s računima, na kojima se vidi datum kreiranja računa npr a1.. recimo oko prvog.. dok je žig na kuverti recimo iza desetog i dođe u kaslić recimo 15tog-petak.. pa dok uplatiš i prođe banking u ponedjeljak već imaš par lipa zateznih kamata na idućem računu, smiješno.. a možda ne slučajno, jer se zakonom velikih, dovoljno velikih brojeva lipe pretvore u kune.. dovoljno da netko to može i namjerno.

ili ovako, ako ja kao kupac-korisnik plaćam uredno i mogu platiti tek kad račun dobijem + 8 dana.. jer i kad platiš trenutno sama transakcija ovisi o radnim danima, vikend-blagdani i radno vrijeme banke.. ovisno preko koje se plaća i s kojom bankom netko ima ugovor kao zaba-rba-i sl. .. tj ako pošti treba 10-više dana, tad nek ona plati tih par lipa, jer je pošta ta koja kasni sa svojim poslom.. no jasno je da nikome nije ni prijava isplativa, tj svaki formular ili žalba bi bio višestruko skuplji čak i da je pozitivno riješen, dok mi banka uzme 1-2kn za transakciju-plaćanje pa da mi taj iznos vrate ostajem u minusu daleko više nego račun-razlika..

 

-smiješno za ovaj primjer je to što posotji datum, izrade računa i pošte kao i to da vidiš kad poštar ostavi u kasliću.. pa ne možeš ništa, tj to što oni čekaju 15ti i time mogućnost zateznih kamata bi u uređenom društvu netko već platio tj pošta mora biti upozorena ili a1 za penaliziranje korisnika koji s tim nema veze nego eventualno ako to žele, nek prijave poštu i od nje traže naknadu ili nek promjene distributera računa.. tj njihova je obveza na vrijeme dostaviti račun kako bi korisnik na vrijeme mogao podmiriti ga. Kad to kao preduvijet kasni, tad nema pravne osonove da se jednostarano-automatizmom, ne sudom-ovrhom, ne pravno nego jednostavno jer mogu, obračunaju +5lipa i naplate se.. bez da išta realno možeš, tj i da ti vrate nazad platio si 2kn trasakciju koju banka neće vratiti jer to nije njen problem ili krivica.. a sve kao iznos nevažno pa prolazi.

 

-ista stvar je ovo s paketima, 4,5kn i papirići u kasliću a da poštar nije nikad ni ponio paket (po pričama ljudi, ovisno o gradu-kvartu gdje se kako radi.. ja u svojoj pošti nemam takva iskustva), kao što će sad ako žele naplatiti 18-37kn ili pdv, čak i ako je kupac već sve platio i ima račun u iossu.. jer je dovoljno da to trgovac ne prosljedi, bar tako zvuči izjava na radiju... što tad?

 

edit .. i 'ispravak'.. zapravo nije a1 nego tcom za opisan problem s par lipa kamata.. uredno po hanžeku naplate +5lipa.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 16:54 (ihush).
2 godine
neaktivan
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
spaljeni kaže...

Sve je to jos frisko ali osobnog sam misljenja da kroz nekih 6mj do godinu dana RH kao i HP budu popusili k....  Maric bude ostao bez pdv-a i HP bez naknada.

 

Pravila su sljedeca na razini cijele €u, roba koja je usla u bilo koju zemlju unije i u toj zemlji ocarinjena i placen porez TOJ zemlji, dalje kroz €u kola slobodno bez davanja.

Konkretno ako nesto narucite sa banggood-a te odaberete shipping to Croatiavia EU Priority Line - pdv ne placate Hrvatskoj, takodjer paket vam dostavlja GLS. To nije dostupno za sve artikle ali za one gdje imate mogucnost odabrati via EU Priority Line, davanja dodatnih nema!

 

Kinezi nisu blesavi i ako im padne promet na Aliju, ( a debelo hoce prema eu ) najmanji problem im je osnovati aliexpress.eu u onoj zemlju europske unije koja ce im naplatiti najmanji porez na poslovanje, imati najmanji porez ( VAT ) za njihove kupce.

Takodjer je sasvim opravdano, sada ocekivati da xy zemalja unutar €u razmislja kako podebljati svoju naplatu PDV-a na sve te China pakete jer zasto nebi jedna Njemacka, Rumunjska, Belgija ili Ceska koje imaju nizji VAT i do 6% naspram ostalih, uzele te pare ako hladno mogu.

 

Dakle valja se malo strpiti nekih 6mj dok se situacija ne raspetlja ali da cemo mi kao drzava ispusiti ako nista drugo onda zbog visokih naknada HP, hocemo....  Kad aktualna vlada to skuzi, da im HP "minira" naplatu PDV-a, bice kasno jer ce negdje drugdje infrastruktura unutar €u, biti vec poslovno fino slozena.

 Alibaba uskoro otvara veliki hub u Belgiji, 33000 kvadrata skladišnog prostora, vec su raspisali oglase za par stotina radnih mjesta. Plan im je biti direktna konkurencija amazonu, i imati isporuku u roku 72h.

https://www.theguardian.com/business/2021/feb/14/open-sesame-alibabas-push-into-europe-a-mixed-blessing-for-liege

 

Bilo bi lijepo da to što prije proradi pa da možemo zaobići ove naše gulikože.

15 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
peroperic9876125 kaže...
..

 

Bilo bi lijepo da to što prije proradi pa da možemo zaobići ove naše gulikože.

 -možda.. tj nije to tako jednostavno, ako ide kroz poštu tad oni ovakvim tumačenjima mogu što žele, npr naplatiti x2 pdv i ostalo .. tako da će kupac uvijek platiti samo je pitanje jednom ili više puta, odnosno može jednako ili više a ostaje samo pitanje koliko je to više i bit će 18-37kn kao minimum.. ako to pošta tako želi.

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
16 godina
moderator
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
peroperic9876125 kaže...
Alibaba uskoro otvara veliki hub u Belgiji, 33000 kvadrata skladišnog prostora, vec su raspisali oglase za par stotina radnih mjesta. Plan im je biti direktna konkurencija amazonu, i imati isporuku u roku 72h.

https://www.theguardian.com/business/2021/feb/14/open-sesame-alibabas-push-into-europe-a-mixed-blessing-for-liege

 

Bilo bi lijepo da to što prije proradi pa da možemo zaobići ove naše gulikože.

Za to bi morala proraditi i Belgijska pošta. Meni su najsporije dolazili upravo paketi iz Kine preko Belgije.

16 godina
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
ihush kaže...
Beno kaže...

Docekao me danas "plavi papiric" da od sutra mogu podici 4 paketa na posti... Stvari su kupljene su tokom 3. mjeseca.

Slucajnost ili su negdje u skladistu cekali 1.7.?

 -slučajno, tj kako ti inače stiže, gužva-veličina pošte.. i kašnjenja.

-namjerno? kako bi to pošta kao sustav radila namjerno? .. rekli bi u sortirnici da ne rade tjedan prije? moguće ali ne baš..

 

 Slazem se da je manje vjerojatno da je "namjerno" cekan 1.7., ali isto tako i ne mogu niti potpuno prekriziti mogucnost da su manje pakete iz kine, koji su bez pravog tracking broja i koji su ocito tzv. "zanemarive vrijednosti" (ispod 160kn), kakvih je najvise i koji im rade najvise problema, malo "zapostavljali"... 

Object reference not set to an instance of an object
Poruka je uređivana zadnji put čet 1.7.2021 17:20 (Beno).
2 godine
protjeran
offline
Re: Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male
danko99 kaže...

I onda se neki čude kaj nam ljudi bježe trbuhom za kruhom iz države.

Kak nebi?18 i sitno kuna naplačuju za kaj?Jednu naljepnicu i pregled paketa?to bi odprilike iznosila satnica..6660 kuna po satu,ako uzmemo u obzir da ima vjerovatno treba 10 sekundi za jedan paket,koji vjerovatno samo skeniraju kod i naljepe naljepnicu.

To je uvreda za svako imalo inteligentno stvorenje.Nek uvedu postotak od vrijednosti paketa,1 ili 2% nek ide pošti.Ali 18 kuna..daj nemoj me hebat (vrjeđat) sa tim glupostima.

Pa to je ko da ideš u dučan i platiš kruh 5000 kuna.

Nabijem ih na K.

 

Po komentarima HAKOM-a na Facebooku dalo bi se zaključiti da ima nekog (ručnom) utipkavanja podataka (u obrazac vjerojatno iz doba MS DOS-a).

2 godine
protjeran
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

.

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Od sutra, 1. srpnja, dodatni troškovi na male pake

Što god da rade s tim paketima ne mogu opravdati da je ista cijena za one koji prolaze carinski postupak i one koje ne prolaze, a različita ovisno o cijeni. Očito su iznosi naknade dogovarani za šankom, a ne računani po stvarnom trošku.

 

S 37 kn za 3 paketa u sat vremena dođemo do 111 kn, što je pristojna satnica. Što imaju raditi 20 minuta s jednim paketom? Klešu carinsku deklaraciju u kamenu?

Imamo nova kola radi dojma, imamo stav kad nemamo pojma...
 
8 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice